Login lub e-mail Hasło   

Poznaj Tajemnicę Kręgu Doskonałości

Czytając ten artykuł, dowiesz się jak w łatwy i naturalny sposób zachować pozytywne emocje i spokój nawet w skrajnie nieprzyjemnej sytuacji.
Wyświetlenia: 1.368 Zamieszczono 13/03/2009

Każdy z nas ma takie miejsce w swojej przestrzeni życiowej, gdzie czuje się wyjątkowo dobrze. Może to być ulubiony fotel, krzesło, kawałek kanapy czy własne biurko. 

Wyobraź sobie jak by to było, gdybyś mógł zawsze mieć takie miejsce przy sobie... 

Jak bardzo byłoby to przydatne, gdybyś mógł poczuć się wyjątkowo komfortowo w każdym miejscu i sytuacji. Niezależnie czy jest to spotkanie biznesowe, rozmowa z szefem w pracy, egzamin na studiach czy wystąpienie publiczne. Cokolwiek, co do tej pory wywoływało u Ciebie stres, niechęć czy jakiekolwiek inne negatywne emocje.

Takie możliwości daje jedna z technik NLP, zwana kręgiem doskonałości. Pozwala ona stworzyć pewnego rodzaju przenośną przestrzeń, będąc w której czujesz się w taki sposób, jak tego pragniesz.

Krąg ten możesz zaprogramować tak,, abyś czuł nie tylko pełen komfort i swobodę, ale także użyteczne dla Ciebie stany emocjonalne i energię. Mogą to być: pasja, motywacja, całkowita pewność siebie, spokój, opanowanie, energia do działania, radość a nawet podniecenie!

Ponieważ jak wspomniałem, krąg ten będziesz mógł nosić ze sobą wszędzie, zastosujesz go wszędzie tam gdzie zechcesz! Wystarczy, że położysz go (oczywiście mentalnie) na przykład: na mównicy podczas wystąpienia publicznego, na krześle na przeciwko egzaminatora lub na dywaniku u szefa! Co więcej, będziesz mógł również uruchomić wszystkie te emocje wykonując niezauważalną dla innych czynność, bez żadnych wyobrażeń.

A więc do dzieła!

 

Sprawdź jak w łatwy i szybki sposób możesz już od dzisiaj używać tej techniki aby poprawić jakość swojego życia na lepsze!

Procedura w 10 prostych krokach (na przykładzie wystąpienia publicznego):

1. Zastanów się nad tym, co w określonym kontekście oznacza dla Ciebie „doskonałość”. Czego potrzebujesz, jakich stanów emocjonalnych chcesz użyć, aby w osiągnąć „doskonałość” w danym kontekście? Nazwij je.


2. Wyobraź sobie przed sobą, na podłodze krąg. Do tego kręgu powkładaj (lub ponalewaj) po kolei wszystkie stany emocjonalne, których potrzebujesz. Zobacz kolor, poczuj temperaturę, zapach a nawet smak każdego ze stanów (im więcej odczuć/obrazów tym lepiej dla Ciebie). Może to być wspomniana pewność siebie, motywacja, energia do występowania, luz i opanowanie. Zobacz teraz, jak to wszystko miesza się w jedną całość. Jak wygląda teraz krąg? Czy jest jak spokojny ocean, czy wzburzone morze, albo rozpalone ognisko? Przyjrzyj się dokładnie kręgowi.

 

3. Teraz spokojnie wejdź w ten krąg i pozwól, aby te wszystkie stany i energie wypełniły Ciebie. Niech zaczną krążyć w Twoich żyłach, kanałach energetycznych, układzie nerwowym. Z każdym oddechem pozwól im wypełnić Twoje ciało i umysł jeszcze dokładniej. Możesz wyobrazić sobie jak wdychasz po kolei kolorowe emocje (lub wszystkie razem), jak z każdym oddechem rozprowadzasz je po ciele.


4. Załóż kotwicę. Jeśli nie czytałeś jeszcze o kotwicach, ściśnij konkretny palec u ręki (będziesz go za każdym razem dotykał, aby ponownie wywołać stan).


5. Teraz wyjdź z kręgu, pozostawiając w nim stan doskonałości i przełam stan (tzn. pomyśl o czymś zupełnie innym, np. o numerze swojego telefonu lub policz żarówki w pokoju).


6. Odpal kotwicę (ściśnij palec, ten sam co poprzednio i w taki sam sposób), aby wypróbować doskonałość.


7. Jeśli chcesz wzmocnić kotwicę, wykonaj ponownie kroki od 3-6.


8. Teraz znajdź kontekst, w jakim chciałbyś użyć kręgu doskonałości. Wejdź do kręgu i odpal kotwicę, myśląc i przeżywając sytuację (w wyobraźni) która ma nastąpić w przyszłości. Przeżyj ją dokładnie, pamiętając o zasobach jakie Ciebie wypełniają. Pamiętaj o obrazach, abyś był z nimi w asocjacji (Ty w roli głównej, a nie jako obserwator), aby były kolorowe, wielkie, abyś słyszał dźwięki, czuł głosy, zapachy, nawet smak.


9. Wyjdź z kręgu i złam stan emocjonalny.


10. Przetestuj siebie, myśląc o sytuacji która powodowała wcześniej stres. Jak wiele się zmieniło?

Zastosowanie w przyszłych, realnych sytuacjach 

Krąg doskonałości i zakotwiczone w nim stany emocjonalne możesz wywoływać w dwojaki sposób. Pierwszy, to mentalne (lub nawet kinestetyczne, czyli ruchem dłoni) umieszczenie wyobrażonego kręgu na miejscu, gdzie będziesz go potrzebował. Może to być mównica na audytorium, lub krzesło u szefa (tam gdzie będziesz przebywać).

Drugi sposób, to odpalenie kotwicy (w tym wypadku, ściśnięcie palca na który została założona kotwica). Jeśli zrobisz to w dyskretny sposób, nikt tego nie zauważy!

Krąg taki możesz stworzyć używając emocji, które wyzwalają się podczas spędzania czasu w Twoim ulubionym miejscu. Mogą to być komfort, odprężenie, pełen luz. Przenosząc te emocje do miejsca i czasu sytuacji stresowej, przestaje ona być stresująca!

Nie wierz absolutnie w moje słowa, ale przetestuj na sobie i sprawdź jak skutecznie działa!

Pozdrawiam
Marcin Kijak
www.ProjektSukces.pl - rozwój osobisty (NLP, hipnoza, szybka nauka, szybkie czytanie, motywacja, osiąganie celów, zarządzanie sobą w czasie. Darmowe kursy internetowe, materiały i newsletter.

Podobne artykuły


16
komentarze: 110 | wyświetlenia: 727
14
komentarze: 11 | wyświetlenia: 962
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 395
13
komentarze: 0 | wyświetlenia: 967
12
komentarze: 12 | wyświetlenia: 739
12
komentarze: 1 | wyświetlenia: 526
12
komentarze: 18 | wyświetlenia: 1676
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 436
11
komentarze: 24 | wyświetlenia: 522
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 503
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 994
11
komentarze: 298 | wyświetlenia: 454
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 925
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 312
10
komentarze: 143 | wyświetlenia: 500
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska