Login lub e-mail Hasło   

Tomasz Terlikowski, Ślepa wiara kondomiarzy

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.fronda.pl/tomasz-terlikowski/(...)omiarzy
Miłość do kondomów odbiera wielu osobom nie tylko zdolność myślenia, ale nawet czytania ze zrozumieniem. Gdy tylko w jakimś tekście pada słowo "prezerwatywa" czy "gumka",...
Wyświetlenia: 3.027 Zamieszczono 22/03/2009

Miłość do kondomów odbiera wielu osobom nie tylko zdolność myślenia, ale nawet czytania ze zrozumieniem. Gdy tylko w jakimś tekście pada słowo "prezerwatywa" czy "gumka", ale bez stosownego wyznania wiary w jej skuteczność, cudowność czy wręcz moc, natychmiast budzą się zastępy kondomiarzy, którzy dowodzą autorowi notki, że napisał coś zbrodniczego, głupiego, nieodpowiedniego itd. Wyznawcy tej gumowej międzynarodówki wcale nie przejmują się tym, co rzeczywiście zostało napisane. Ich interesuje, że ktoś zaatakował ich "uczucia religijne", skrytykował ich bożka: "Wielkiego Kondoma".

I nie inaczej było także z moim tekstem o konieczności obrony papieża. Prezerwatywy były w nim wspomniane marginalnie, bo tekst dotyczył obowiązków katolików, a nie przemysłu gumowego. Ale nie przeszkodziło to urzędowym wyznawcom Kondoma (by wymienić tu tylko arcykapłana tego nowego kultu prof. Wojciecha Sadurskiego) w zabraniu głosu i surowym potępieniu mnie (i nie tylko) za brak wiary w to, w co każdy nowoczesny człowiek wierzyć powinien. Z zainteresowaniem czytałem te kolejne wyznania wiary w Kondoma i dzięki nim ułożyłem krótki katechizm kondomiarza, czyli zestaw prawd, w której każdy szanujący się kondomiarz wierzyć powinien.

1. Człowiek jest tylko bydlęciem. Nie różni się niczym istotnym od zwierząt. Tak jak one podlega wyłącznie popędom i nie jest w stanie ich powstrzymać. Rozum i wola dla niego nie istnieją, a tym, co kieruje jego życiem jest tylko czysty popęd seksualny, na który nic się nie da poradzić.

2. Ludzka seksualność także niczym nie różni się od seksualności zwierzącej (a przynajmniej części ze zwierząt). Człowiek musi, i to gdy tylko go przypili, zrealizować swoje potrzeby, i to nawet jeśli miałby to robić jak "pieski na trawniku". Jeśli tego nie robi, a wybiera wierność i wstrzemięźliwość, to prezentuje jakiś "niebywały poziom moralności", niedostępny dla zwykłych ludzi.

Teraz uwaga na marginesie: cóż chciałoby się powiedzieć, każdy wybiera sobie towarzystwo, bo jak rozumiem uwagi te wypowiadane są na bazie własnego i znajomych doświadczenia.

3. Kondomiarze są fideistami, czyli są przekonani, że źródłem ich wiary jest tylko wiara. Fakty, które są sprzeczne z wiarą należy odrzucić. Jeśli zatem jedynym krajem w Afryce, który rzeczywiście poradził sobie z pandemią AIDS jest Uganda (liczba zakorzonych spadła tam z 20 do 6 procent), gdzie zamiast rozdawać gumki propagowało się wstrzemięźliwość i wierność - to należy ten fakt zamilczeć. Milczeć trzeba też o tym, że choć na produkcję gumy dla Afrykańczyków wydano już miliardy dolarów - to w niczym nie zatrzymało to pandemii.

Podsumowując można  powiedzieć, że wyznanie wiary szanującego się kondomiarza brzmi: "CHUĆ jest jedynym bogiem, a KONDOM jest jej fundamentem".

Nie wiem, jak moi czytelnicy, ale mnie takie wyznanie wiary nie odpowiada. Sprowadzenie człowieka do poziomu bydlęcia, a miłości do chuci - nie jest jednak godne człowieka. I dlatego wybieram Arystotelesa, który jednoznacznie twierdzi, że człowiek jest zwierzęciem rozumnym. Rozumność zaś oznacza, że nie musimy ulegać każdemu popędowi, i że niekiedy możemy wybierać drogę trudniejszą, ale też bardziej skuteczną.

Zobacz też

Podobne artykuły


90
komentarze: 98 | wyświetlenia: 65881
20
komentarze: 25 | wyświetlenia: 3301
26
komentarze: 65 | wyświetlenia: 6650
24
komentarze: 10 | wyświetlenia: 6938
113
komentarze: 102 | wyświetlenia: 21500
100
komentarze: 62 | wyświetlenia: 48360
104
komentarze: 232 | wyświetlenia: 49321
48
komentarze: 41 | wyświetlenia: 6427
45
komentarze: 11 | wyświetlenia: 17615
37
komentarze: 41 | wyświetlenia: 6098
37
komentarze: 32 | wyświetlenia: 12168
35
komentarze: 26 | wyświetlenia: 10126
32
komentarze: 24 | wyświetlenia: 7273
35
komentarze: 98 | wyświetlenia: 7277
 
Autor
Dodał do zasobów: Grzegorz Rossa.
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska