Login lub e-mail Hasło   

Mitho - przełom w technologii wideofonów i automatyki domu.

Połączenie automatyki domu z instalacją wideofonową i systemem alarmowym.
Wyświetlenia: 931 Zamieszczono 24/03/2009

Mitho to innowacyjny terminal dotykowy włoskiej firmy bpt, służący do zarządzania automatyką domu, systemem antywłamaniowym , instalacją antywłamaniową oraz instalacją wideofonową. Terminal oferuje użytkownikowi całkowicie nowy interfejs, którego koncepcja opiera sie na prostocie i wygodnym dostępie do jego funkcji. Szczególnym elementem terminala jest panoramiczny ekran dotykowy LCD o przekątnej 4.3 " i formacie obrazu 16:9. Duży wyświetlacz pozwala na sprawną nawigację ułatwiając użytkownikowi korzystanie z systemu.

 

Odbiornik wykonany jest w wersji głośno-mówiącej i posiada jednocześnie słuchawkę, a ponadto przycisk cyfrowego zoomu obrazu. Mitho realizuje nowe funkcje w stosunku do tradycyjnych wideofonów: rejestrację daty i godziny oraz obrazu dla nieodebranych połączeń, odtwarzanie automatycznej odpowiedzi i nagrywanie obrazu i głosu na karcie SD przy wywołaniu z panelu wejściowego pod nieobecność lokatora, nagrywanie wiadomości dla domowników, połączenia interkomowe, budzenie, zegar. Różne melodie dzwonka umożliwiają rozróżnienie źródła przychodzącego połączenia. Przyciski dotykowe (touch-screen) służą do: odbierania połączenia i rozłączania rozmowy, otwierania drzwi, przełączania obrazu z kamer, sterowania (np. zapalanie światła), wyciszenia rozmowy (mute), blokowania połączeń (funkcja prywatności), komunikacji z portierem, wezwania pomocy w instalacjach z portierem. Odbiornik wyposażony jest w zaciski do podłączenia alarmu z zewnętrznych instalacji ochrony oraz podłączenia przycisku dzwonka drzwiowego.

 

Jako terminal systemu HOASIS Mitho spełnia rolę konsoli sterującej systemu inteligentnego domu wzorowaną na popularnych konsolach komputerowych PSP. Steruje m.in. temperaturą (ogrzewanie, klimatyzacja) w wielu strefach wg zaprogramowanych harmonogramów, oświetleniem w sposób płynny i dwustanowy, żaluzjami, ograniczaniem poboru mocy wg zadanych priorytetów, realizacją scenariuszy (przyjście, wyjście, noc, wieczór, itp.) ręcznie lub automatycznie o określonych porach dnia i tygodnia.

 

Integracja z instalacją sygnalizacji włamania i napadu Brahms pozwala wykorzystać Mitho jako konsolę sterującą systemu alarmowego.

 

Podobne artykuły


111
komentarze: 32 | wyświetlenia: 61634
54
komentarze: 58 | wyświetlenia: 32987
54
komentarze: 68 | wyświetlenia: 31617
50
komentarze: 27 | wyświetlenia: 64096
49
komentarze: 18 | wyświetlenia: 65476
39
komentarze: 50 | wyświetlenia: 23668
39
komentarze: 30 | wyświetlenia: 29408
37
komentarze: 9 | wyświetlenia: 28936
36
komentarze: 37 | wyświetlenia: 24074
34
komentarze: 21 | wyświetlenia: 26591
33
komentarze: 78 | wyświetlenia: 12816
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska