Login lub e-mail Hasło   

Zabijanie zwierząt przez hiszpańskich katolików !

Królikom, gęsiom, kurczakom obcina się na żywca głowę, rzuca się w nie kamieniami. Żeby tego wszystkiego było mało to katolickie zakonnice trudnią się produkcją strzałek...
Wyświetlenia: 8.672 Zamieszczono 30/03/2009

Zabijanie zwierząt przez hiszpańskich katolików !!!!


Zabijanie zwierząt przez hiszpańskich katolików !!!!

Królikom, gęsiom, kurczakom obcina się na żywca głowę, rzuca się w nie kamieniami. Żeby tego wszystkiego było mało to katolickie zakonnice trudnią się produkcją strzałek i kolorowych przyrządów do zabijania i znęcania się nad zwierzętami.

Co roku na hiszpańskich fiestach organizowanych z okazji święta lokalnych patronów zabija się, torturuje tysiące zwierząt. Zrzucenie żywej kozy z wieży kościelnej a potem dobijanie męczonego zwierzęcia pod kościołem strzałkami - jest faktem. Często w procederze takim biorą udział nawet małe dzieci. Katoliccy księża nie są zainteresowani losem zwierząt, nie interesuje ich to ,że za ich przyzwoleniem zwierzęta są torturowane i zabijane- "w imię boga". Można zadać pytanie tylko jakiego?

autor: Filip Barche

Wszystko to wydaje się literacką fikcją lecz niestety jest czarną rzeczywistością. Często też zwierzęta są: bite, kopane, kamienowane żywcem. Podpalanie rogów żywego zwierzęcia nie należy do rzadkości. Rozszalałe z bólu i strachu zwierzę- obija się i uderza głową w mur. Rozbawieni katolicy ciągną np. byka za ogon i po jakimś czasie zabijają i tak ledwo żywe zwierzę. Często byki oślepia się, podpala, rzuca strzałkami- oto katolicka zabawa. Młode zwierzęta są często torturowane a potem topione np. w morzu. Osiołki- szczególnie w okresie Wielkanocy są kamienowane i torturowane. Królikom, gęsiom, kurczakom obcina się na żywca głowę, rzuca się w nie kamieniami.

Żeby tego wszystkiego było mało to katolickie zakonnice trudnią się produkcją strzałek i kolorowych przyrządów do zabijania i znęcania się nad zwierzętami.

Kościół katolicki mimo licznych protestów -np. WSPA (Światowa Org. Zwierząt), IFAW (Międzynarodowy Fundusz Pomocy Zwierzętom) nie interesuje się tą sprawą pomimo to ,iż wiele zwierząt zabijanych jest w okolicy kościoła lub wprost w wieżach kościelnych.

Między innymi naukowcy Uniwersytetu Jagiellońskiego wystąpili kilka lat temu do Papieża Jana Pawła II z listem i prośbą o pomoc zwierzętom w Hiszpanii. Poproszono Papieża aby wpłynął na kościół w Hiszpanii. Niestety jak nie trudno się domyśleć Papież- poza oczywiście pustymi frazesami- nie zrobił nic w tej sprawie.

Warto się zatem zastanowić dlaczego kościół nie robi nic aby pomóc zwierzętom? No ale wiadomo kościół nie zajmuje się zwierzętami bo mają one dusze śmiertelną, nie to co "wspaniały " człowiek z nieśmiertelną duszą. Hipokryzja kościoła w tych dniach nabiera szczególnego oblicza. Miłóść i szacunek do żywych istot to takie same bajki jak humanitarny ubój zwierząt. Prawda jest taka, że z winy ludzi giną miliardy zwierząt każdego roku- więc powiedzenie "Wesołych świąt" nabiera jeszcze bardziej groteskowego charakteru.

Podobne artykuły


13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1202
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1012
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1081
12
komentarze: 280 | wyświetlenia: 756
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 737
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1891
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 580
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 1036
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 545
9
komentarze: 74 | wyświetlenia: 546
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 893
9
komentarze: 33 | wyświetlenia: 670
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  sci,  30/03/2009

Dobry artykuł, to prawda? Nie słyszałem o tym.

22 marca 2009 (21:50)
http://43dom.interia.pl/interw(...)69,4919

Przyczyna maltretowania zwierząt
http://www.youtube.com/watch?v(...)QO0jXXk

  thot,  21/04/2009

Zakładam, że artykuł obrazuje prawdę: czemu mnie to nie dziwi? większość katolików na ziemi to pseudo katolicy. Trwają w katolickiej sekcie. Ludzie obudźcie się! Ufacie kościołowi katolickiemu? Kapłanom-hipokrytom? Zakłamanemu Watykanowi?? Żal mi was...

  Layo  (www),  21/04/2009

Nie rozumiem dlaczego pretensje do katolików? Katolicyzm jest religią wychwalającą ludzi i stawiającą ich ponad wszystko. Zwierzęta są po to stworzone przez Boga, by ludzie mogli z nich korzystać, a nie z nimi współegzystować, a broń Boże współczuć. Może się mylę, może - nie uczęszczałam na lekcje religii po tym jak pewnego pięknego dnia usłyszałam od Księdza, że miłość do zwierząt jest zboczeniem ...  wyświetl więcej

Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że eioba to portal jak najbardziej ateistyczny.

Przecież każdy może publikować tu artykuły, również nie-ateiści, więc o co chodzi w tym przekonaniu? Treść eioba stanowią prace userów.

@icewind

To kto powinien dawać dobry przykład, katolicy czy ateiści, a może sataniści?

INDIA - źródło wiedzy i korzenie świata 1/6
http://www.youtube.com/watch?v(...)G4DZPgw

Bardzo ciekawy wykład poruszający takie zagadnienia jak: historia Indii, historia chrześcijaństwa, historia islamu, religia, oryginalna Bi

...  wyświetl więcej

  thot,  22/04/2009

Myślisz, że to jest w porządku, że katolicy mogą roić co tylko chcą ze zwierzątkami? Otóż nie! nie mogą i nie mają prawa, nie mogą zadawać im bólu, nie mogą robić im krzywdy dla własnej zabawy albo chorych obrzędów. To zwierze też czuje, też cierpi! Miej trochę empatii. A wracając do kapłanów. Czy to w porządku, że żyją w celibacie a mimo to uprawiają sex z kobietami a ostatnio z mężczyznami- o cz ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska