Login lub e-mail Hasło   

Otpowiedz na najwiękrze pytanie

JAKA JEST PRAWDA NA NAJWIĘKRZE DRĘCZĄCE NAS LUDZI PYTANIE
Wyświetlenia: 1.603 Zamieszczono 12/04/2009

Wszystkie odpowiedzi dążą do następnych pytani aż do tego głównego ogólnego tego co nas otacza ogólnie wszystko. Czyli pytając co to jest odpowiadamy odpowiedzią na które znów pytamy co to jest itd.. aż brakuje nam odpowiedzi. I na to pytanie tak naprawdę jak jest mam odpowiedz bez dalszego pytania taka jest prawda.

 

Prawda co to prawda czyli racjonalnie lub zmysłami okresilenię, przyjąć do zrozumienia czegoś lub cos co staramy się zrozumieć.

Stwierdzenie przeciwięstwo prawdy czyli przyjęcie do zrozumienia czegoś lub cos tak po prostu i już bez racjonalnego lub zmysłowego okresilenia, dowodu.

Racjonalnie czyli rozmysilne logiczne rozumowanie odpowiadanie sobie na pytania biorąc pod uwagę sploty okoliczności przeżytych lub zaobserwowanych.

 

  Wszystko co piszemy mówimy wysilimy i tak, że to co pisze, jest wymysłem wyobrażeniem naszym własnym >>nazwanym<< wszystko ma jakoś nazwę i tym się sugerujemy to nasze rozumowanie i w tym jest odpowiedz.

CO JEST TAK NAPRAWDE JAK ZROZUMIEC TAK NAPRAWDE JAKA NAPRAWDE JEST OTPOWIEDZ ŻYJĄC ZROZUMIAŁEM OTPOWIEDZ BO ŻADNYM NICZYM CZY JAKOŚ KOLWIEK SPOSOBEM COŚ, KTOŚ POTRAFI ODPOWIEDZIEC  NA PYTANIE TO SIĘ MYLI BO NIEMA JAK I CZEMU TAK JEŚLI TO PRAWDA. NIGDY ŻADNA ROZUMNA ISTOTA NAWET TAKA O KTÓREJ NIE MAMY POJĘCIA NIEZDAJEMY SOBIE SPRAWY JAKIE SOM MOŻLIWOŚCI ROZUMOWANIA TO I TAK BY COS ZROZUMIEC CZA SOBIE ZADAĆ BYTANIE I NANIE OTPOWIEDZIEĆ A ŻEBY ZADAC PYTANIE CZEBA JE OKREŚLIC A W NASZYM TOKU MYSILENIA SOM TO NAZWY. TAK CZY SIAK JAKOKOLWIEK TO ,,WYSANE Z PALCA,, NASZ TOK MYŚILENIA CZY CZEGOŚ  KOLWIEK.

JEŚLI TWIERDZIŻ, ŻE NA PYTANIE NAPRAWDE ZNAŻ OTPOWIEDZ I PRAWDĄ, TAK NAPRAWDE JEST TA OTPOWIEDZ CHODZBY JAK RACJIONALNIE OTYM JESTEŚ PRZEKONANY, ŻE TAK JEST NAPRAWDE TO POMYŚL RAS JESZCZE NIE UŻYWAJĄC NAZW I OTPOWIEC.

TAKA JEST PRAWDA, ŻE NIEDA SIĘ POWIEDZIEĆ OKRESILIĆ ZROZUMIEĆ JAKA ONA JEST.

Podobne artykuły


11
komentarze: 172 | wyświetlenia: 495
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1150
8
komentarze: 0 | wyświetlenia: 308
6
komentarze: 48 | wyświetlenia: 676
6
komentarze: 81 | wyświetlenia: 347
6
komentarze: 58 | wyświetlenia: 2496
5
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1041
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 141792
118
komentarze: 23 | wyświetlenia: 239834
91
komentarze: 20 | wyświetlenia: 111188
90
komentarze: 29 | wyświetlenia: 122184
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  J.Sz.,  12/04/2009

szybko popraw ten błąd

a nawet kilkanascie bledow xD

Ale o co Ci chodzi?

  J.Sz.,  12/04/2009

Marcin, choć trudne to jest do czytania a tym bardziej do zrozumienia, coś do mnie dotarło. Tak na dobrą sprawę całe te wynurzenia o prawdzie stają się rzeczywiście jednym wielkim bełkotem, na podobieństwo twojego artykułu.
W ostatnim zdaniu udało cię się przekazać prawdę.

błędy som racjia poprawie skutek skopiowania, a z drugiej strony grud to treśc nie ortografia która jest wymyślona w sensie zadużo niepoczebnych bez sensu zasad i dotego zmysilonych a my z pokolenia na pokolenie powtażamy.
Zrozumiec mój artykuł ciężko wiem ale jeszcze gożej wyrazic zwłaszcza pisownią to co mysile, w skrucie mam rade dla czytających >>przeczytaj kilka razy nie stwierdzaj że to bez sensu tylko staraj sie zrozumiec bo taka jest nasza żeczywistośc.

Zasad poprawnej pisowni uczą w szkole podstawowej. Pan pisze jak mało inteligentny uczeń podstawówki. Jak chce Pan być zrozumiany, to proszę pisać po polsku, bo to co Pan zaprezentowł, to na pewno po polsku napisane nie jest. Nasza "żeczywistość" jest taka, że powinien Pan kupić sobie słownik ortograficzny i najpierw siebie nauczyć, a dopiero potem oświecać innych. Jak będzie pan sadził takie byki ...  wyświetl więcej

Bardzo dobrze pan uzasadnia zasadę poprawności językowej w artykułach prezentowanych publicznie. Ja zaś lubię nieraz odstąpić od konwenasów dla żartu, dlatego rozumiem intencję autora.

Czyż nie lepiej zadziwić czytelnika błyskotliwym rozumowaniem? Siłą argumentów? Przenikliwoscią wnioskowania? Lub może w końcu kontrowersyjnoscią podjętego tematu lub prezentowanego poglądu? Zadziwianie stertą byków ortograficznych, spoza których wygląda miernota umysłowa wcale nie jest fajne, ani tym bardziej mądre. Puste słowa ubrane w przedziwne kształty dalej będą pustymi słowami - choć na pew ...  wyświetl więcej

Nie chwale sie czy żale ani jakie kolwiek z tych uczuc bo i nanie racjionalne mam wytłumaczenie, a one co mi dajom że coś czuje jak jestem dumny itp... czuc można bul i tyle a uczucia puste słowo jak wiele innych zmysilonych bez znaczenia.

Bartłomiej sugerujeż, że inteligencjia to jest to co uczom w szkole czyli np: jak napisze ,,ó,, czy ,,u,, to siwiatrzy to otym czy jestem inteligentny takie jest znaczenie dla tego słowa, inaczej wieżysz w boga naprzykłat jak tak to tylko dlatego, że jak nic niewiedząc po urodzeniu tak ci wmawiano jak by inaczej to byś inaczej mysilał. Szkoła niebede sie rospisywał na ten temat ale jeden przykład ...  wyświetl więcej

Panie ładny. Przez setki lat kształtował sie język pisany, jak i mówiony. Proszę pozwolić, że posłużę sie przykładem: Jak Pan chcesz grać z kimś w warcaby, to musisz Pan stosować się do zasad, jakie w warcabach obowiązują. Jak Pan z kimś rozmawiasz, to musisz Pan mówic po polsku. I w końcu: jak Pan piszesz, to musisz Pan (podkreślam: MUSISZ) posługiwać się językiem polskim pisanym. Pańskie komenta ...  wyświetl więcej

Ma Pan całkowitą rację. żyjemy i funkcjonujemy w okteślonym systemie klturowo-społecznym i to czego nas uczą obowiązuje nas "do stosowania". Jak ktoś nie potrafi zrozumieć czy pojąć (w sumie prostych) zasad, jakie nam są wpajane od podstawowki, to jest mało inteligentny.

  jajeczko,  13/04/2009

tak ma być.
mi się podoba.
jak myślicie zadając tak głębokie pytanie ktoś nie umie ortografii?

Słowa, to są tylko nazwy...Odpowiedzieć na pytanie, a przede wszystkim zadać je, bez użycia symboli, jakimi są słowa...hmm...do głowy przychodzi mi coś jeszcze. Każdy ma własną "księgę" symboli. To, co czytamy, tak naprawdę nie ma znaczenia, bo i tak wszystko zależy, od tego, jakie znaczenie przypiszemy symbolom. Dlatego każdy rozumie inaczej. A słowa użyte w tekście już nimi nie są - są inne i ju ...  wyświetl więcej

Proszę nie uprawiać głębokich rozważań w płytkm miejscu. Ortografia, gramatyka i stylistyka, to są zasady obowiązujące w przekazie międzyludzkim i kto ich nie respektuje naraża się na na niezrozumienie, a najczęściej na śmieszność - czego przykład mamy powyżej. Pdkreślam tutaj, że oddzielam formę przekazu od jego treści.

Czy czytając kiedyś poezje, nie zastanowiłeś się, dlaczego w niektórych wierszach nie ma znaków
interpunkcyjnych, czy też spotkałeś się ze słowami, których po prostu NIE MA? Były one tylko
wymysłem autora. Poeta ma prawo w swoich dziełach tworzyć własny świat, nowe symbole. Bawić
się w STWÓRCĘ swojego świata.

Słowo, to symbol. Symbol SZTUCZNIE przypisywany przez ludzko

...  wyświetl więcej

Cóż, w tym, co Pani napisała jest sporo racji, jest jednak pewne małe ale. Prosze spróbować napisać np: rozprawę naukową w stylu poematu dadaistycznego, lub artyście plastykowi opisać barwę za pomocą wzorów matematycznych (da się to zrobić). Jak Pani myśli zostanie Pani przeż jednych i drugich (naukowców i artystów) zrozumiana? Wątpię, a raczej jestem pewien, że nie. Autor powinien się zdecydować, ...  wyświetl więcej

Muffinka>> zrozumiałaś mój artykuł, wiem to bo rozumiem co napisałaś racjonalnie wytłumaczyłaś mi że wież o co mi chodzi ,,słowa, nazwy czy symbole i gesty,, to w skrócie tego co napisałaś to nasz sposób myślenia przez nas wymyślony czyli nie prawdziwy bez znaczenia bo prawdy nie da sie określić bo jak.
Dalej nie da sie rozmyślac w tym artykule jest to do czego doży rozmyślanie odpowi ...  wyświetl więcej

i to nas odróżnia, jedną osobę od drugiej, gdybyśmy mieli te same dane w głowach to co by było?

"Góralska teoria poznania mówi, że są trzy prawdy: święta prowda, tyż prowda i gówno prowda". Ten cytat z ks. Tischnera niesie bardziej wyraziste przesłanie i można w nim zrobić zdecydowanie mniej błędów ortograficznych.

  J.Sz.,  15/04/2009

Panie Bartłomieju. Nie warto walczyć z wiatrakami bo one i tak pozostaną tylko sobą. Autor zobowiązał się do poprawienia błędów, czego nie uczynił, co znaczy, że chodzi mu o coś zupełnie innego. Nie cofam słów w swoim komentarzu na początku, gdyż również rażą mnie te błędy. Jedyne co można, to poczekać na kolejną taką "perełkę" by zobaczyć ilu to będzie miała zwolenników. Ja na pewno do nich się nie zaliczę.

Nic józ nie otpowiem na temat błędów ortograficznych otpowiedziałem na to powyżej, wiem co chciałem przekazac w artykule przezemnie wystawionym Muffinka zemnom sie zgadza skupcie sie na tym co ona pisze potwierdzając moją teorie zawartom w artykule i oczekuje pytan na ten temat. Dz..

  puma,  18/05/2009

Musze się przyznać, że w ogóle nie zrozumiałam tego co chciałeś przekazać- pomimo "przeinaczenia" na język polski. Przeczytałam tu sporo artykułów i nie zawsze zgadzałam się z autorami ale przynajmniej wiedziałam o czym piszą a tutaj ? . Jasne można powiedzieć że to są tylko słowa, ale dzięki nim wiemy co ktoś chce nam powiedzieć np. Jakie ładne słonice! -i o czym ja mowie ? co mam na myśli? słonice hmm a może słonce :) . Niestety jestem na nie.

http://eiba.pl/2ę Tak inaczej opisane, wierszem to co mam namyśli.

Jeżeli ktoś nie rozumie czegoś z artykułu to proszę zapytać a objaśniając inaczej ujmując wyjaśnie

Mam tylko jedno ,poeto....ile masz kont na Eiobie?
Login: llogikall
Login: 85przybysz
Login: .............
haha...jeszcze przed chwilą odpowiadałem ;Marcin St..
A tu pstryk i mamy LLogikaLL Szybki jesteś i nie taka oferma jaka udawałeś w komentarzach... Marcin Stezowski, 15/04/2009
0
odpowiedz

Nic józ nie otpowiem na temat błędów or

...  wyświetl więcej

Zmieniłem po prostu tylko Nazwę w profilu nie konto

Nic nie znaczy nazwa czy imię autora czy czytelnika, a nawet treść wypowiedzi czy artykółu jak i kogo kolwiek zdanie, krytyka. Sensowniej jest by podyskutować na tematy, wyrażać swe zdanie w sposób bez emocjonalnie krytykując bez sensu stwierdzając coś nie na temat.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska