Login lub e-mail Hasło   

Niebezpieczne dziewczynki

W szkołach rośnie agresja. Coraz częściej zdarza się tak, że to nie źli chłopcy urządzają bójki, ale młode przedstawicielki płci pięknej, czy jak kto woli "słaba płeć", która jak się okazuje wcale nie jest taka słaba.
Wyświetlenia: 2.668 Zamieszczono 15/11/2006

W szkołach rośnie agresja. Coraz częściej zdarza się tak, że to nie źli chłopcy urządzają bójki, ale młode przedstawicielki płci pięknej, czy jak kto woli "słaba płeć", która jak się okazuje wcale nie jest taka słaba.
W Toruniu był niedawno w jednej ze szkół, przypadek pobicia dziewczynki przez jej "koleżankę" z klasy. Powodem agresji było jedno jedyne zdanie/pytanie "dlaczego się do wszystkich lepisz"... Napastniczka, ciągnąc za włosy, uderzała głową poszkodowanej o swoje kolano. Zanim do tego doszło, poszkodowana schowała się przed napastniczką w szkolnej ubikacji, ale agresorka pokonała to zabezpieczenie przechodząc górą z jednej kabiny do drugiej. Tylko dzięki kontaktowi telefonicznemu z ojcem dziewczynki i pomocy koleżanek nie doszło do tragedii.
Przybyły do szkoły na prośbę telefoniczną córki rodzic, przekazał relację dziewczynek dyrektorce szkoły, która wezwała policję względem agresorki i karetkę pogotowia dla poszkodowanej.
Jak się okazało, do "normalnej" szkoły chodzi dziewczynka, którą leczono psychiatrycznie. Ponadto czeka na miejsce w zamkniętej placówce wychowawczej od dłuższego czasu, ponieważ Sąd (zapewne) nie ma czasu na podjęcie konkretnej decyzji. Szkoła pisze wnioski, a Sąd ma kaprys.

Teraz słyszę w TV o kolejnych dziewczynach, które pobiły sześć swoich koleżanek. Chłopaki na śliwkach, a Świat zmierza w kierunku "Seksmisji"... Brakuje jeszcze, abyśmy dożyli czasów, gdzie to kobiety będą organizowały gangi i staną się utrapieniem dla praworządnych :)

Kiedyś to były czasy... Młodzieżowe Domy Kultury prowadziły darmowe (tak, napisałem darmowe) kółka zainteresowań, gdzie było można spędzić czas pożytecznie i przyjemnie. Były kółka fotograficzne, modelarskie, językowe, plastyczne, muzyczne i wiele, wiele innych. MDK`i pękały w szwach od ilości zainteresowanych, a teraz?... Kółko taneczne 50 złotych, kółko fotograficzne prawie 100 złotych... wszystko pada. Ludzi nie stać na dodatkowe koszty, aby zabezpieczyć swoim pociechom czas wolny.
Skoro nie stać rodziców, to dzieci same zabezpieczają sobie chwile wolne od szkoły. Spędzają ten czas w bramach, na klatkach schodowych popalając papierosy i inne ścierwa. Niejednokrotnie popijają piwko, czasem złykłe wińsko, a czasem "zrobią małpkę"... Co się dzieje z naszym społeczeństwem?... Byłbym zapomniał - są i takie dzieci, które wynagradzają sobie brak dostatecznej rodzicielskiej miłości, spółkowaniem i to nie tylko z rówieśnikami.
Wypada podziękować Najjaśniejszemu Wydziałowi Kultury i Sportu (chyba dobrze adresowane), że tak spaprał możliwość spędzania czasu wolnego przez nasze dzieci i młodzież. Oblegane dziś pub`y, bramy i klatki schodowe, to efekt polityki Rządu i pogoni nas dorosłych za przysłowiową złotówką. Ile jeszcze ofiar "blokersów" i innych popaprańców musi zapisać policyjne statystyki, aby coś z tym w końcu zrobić?

Uważam, że skoro płacimy podatki, skoro płacimy na "komitet rodzicielski", to placówki budżetowe - szkoły i inne kulturalno-oświatowe powinny nieodpłatnie(!) organizować zajęcia dla dzieci i młodzieży. Blokersi np. mogliby wykazać się na "atlasie" lub wyżywać się na manekinach w salach gimnastycznych... Nadpobudliwe dziewczynki mogłyby wykazać się w przyszkolnych klubach fittnes/aerobic.

 

Artur Woyciechowsky, WebLion.pl

Podobne artykuły


12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1380
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 1240
10
komentarze: 195 | wyświetlenia: 667
10
komentarze: 75 | wyświetlenia: 785
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 821
8
komentarze: 20 | wyświetlenia: 535
8
komentarze: 1 | wyświetlenia: 494
 
Autor
ArtykułCałkowicie się zgadzam, że to panstwo jest winne agresji wśród młodzieży. Obiecują, a potem słowa nie dotrzymują. Oprócz tego młodziez nie ma zajęcia, musi sobie sama wypełniać czas, a wiadomo, agresja rodzi sie z nudów.

  Tatiana,  11/03/2007

Społeczeństwo samo organizuje czas dzieciom, na ile może: harcerstwo, miejskie kluby turystyki, ścieżki ekologiczne. Tylko czy przypadkiem rodzice nie są zbyt leniwi, aby zachęcić swoje pociechy do tego? Łatwo zwalać na Państwo, ale Państwo to przecież my.

Państwo, nie państwo: problem jest, a nie widzę za bardzo konkretnych działań przeciwko niemu. I to jest problem: mówi się dużo, a mało robi.

  meryann,  29/11/2007

Brawo! Zrzucajmy WSZYSTKO na państwo z przedstawicielstwem w Najjaśniejszym Wydziale Kultury i Sportu. Zgadzam się z poglądem, iż mimo obietnic i założeń, wyżsi od nas rangą ustrojową, nie tworzą za wiele dobrego dla młodzieży. To tylko czubek góry lodowej. Jej kolejną warstwą jest właśnie tytułowa młodzież. Widząc ją w obecnych czasach widać marionetki które nie wiedzą co ze sobą zrobić. Większoś ...  wyświetl więcej

  Mirosław T  (www),  05/06/2008

Brutalność i agresja nie są związane z płcią, ale przekazem od rodziców, z ulicy, mediów. Agresja jest sygnałem, że młodzi ludzie nie widzą perspektyw, a rodzice nie rozwijają w nich takich potrzeb. Trudno zresztą być dobrym rodzicem, gdy świat się zmienił, jest się bezrobotnym lub ma prostackie zajęcie u prywaciarza za śmieszne wynagrodzenie. Gdy samemu jest się agresywnym, bez perspektyw.

...  wyświetl więcej

Wina jest z dwoch stron.

Pierwsza strona, to rząd ktory papra wszystko co wezmie w swoje lapy i uchwala glupie ustawy.
Druga strona wiaze sie po troszu z pierwsza - bezstresowe wychowanie.
Nie ma czegos takiego jak bezstresowe wychowanie. Dzieci musza czuc respekt przed swoimi rodzicami inaczej nastepuje odwrotna sytuacja - Dzieci wychowują "starych"

Ja jestem w wieku

...  wyświetl więcej

  Eljash *  (www),  15/06/2011

>>Brakuje jeszcze, abyśmy dożyli czasów, gdzie to kobiety będą organizowały gangi i staną się utrapieniem dla praworządnych<<

A zdziwyłbyś się, że są, a conajmniej był jeden młodociany gang w Gdyni prowadzony przez dziewczynę.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska