Login lub e-mail Hasło   

Jak szybko nauczyć się Świadomego Snu? Niezawodne techniki na Świadomy Sen [...

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.druga-strona.pl/co-powtarza-s(...)y-test/
Jesteś gotowy żeby dowiedzieć się kolejnego przełomowego elementu. Element ten związany jest ze świadomym snem: Jak uzyskać świadomość we śnie? Jak dowiedzieć się, że śnisz?
Wyświetlenia: 56.612 Zamieszczono 14/04/2009

Jak szybko nauczyć się Świadomego Snu? Niezawodne techniki na Świadomy Sen [LD]

kolorowe mazy we śnieO ile już nauczyłeś się, jak zapamiętać swoje sny. To jesteś gotowy żeby dowiedzieć się kolejnego przełomowego elementu. Element ten związany jest ze świadomym snem: Jak uzyskać świadomość we śnie? Jak dowiedzieć się, że śnisz? Odpowiedź na to pytanie już za chwilę.

Dającą praktyczne efekty, wszakże żmudną metodą jest testowanie rzeczywistości ( reality test ). Jednak, gdy wyrobisz już sobie taki nawyk testowania swojego życia fizycznego. Ta technika da ci długotrwałe efekty. W postaci jedynych w swoim rodzaju świadomych snów. Testuj swoją rzeczywistość jak najczęściej.

Jeżeli zacząłeś zapisywać swoje sny w dzienniku snów to świetnie. W ten sposób możesz zauważyć to co jest powtarzalne w twoich snach. Na przykład mogą to być jakieś zdarzenia (idący starszy człowiek przed siebie bez celu), przedmioty (czerwony ogórek), ludzie, zwierzęta itp. Wszystko co pojawia się najczęściej w twoich snach nazywamy Powtarzalnością we śnie.

Załóżmy, że moja powtarzalność to różowy słoń. Zaczynam wtedy w czasie dnia kotwiczyć (tworzyć schemat, wmawiać, wbijać do głowy, tworzyć ramę) sobie, że zawsze, kiedy widzę w moim śnie różowego słonia, wykonuję test rzeczywistości. Jest to ćwiczenie, które pozwoli tobie zainstalować reakcję odruchową, robienia testu rzeczywistości w czasie snu. Działa to niezwykle skutecznie.

Dodatkowo! Oprócz tego co napisałem wcześniej. Możesz przed snem. Kreować w swoim umyśle sytuacje ( PM jak LD ) właśnie o tej rzeczy. Wtedy częstotliwość przeprowadzonych testów podczas nieświadomego snu będzie o wiele większa. Co daje ci proporcjonalnie więcej Ldków.

Popularną metodą na uświadomienie sobie, że śnisz jest czytanie różnego rodzaju tekstów podczas snu lub oglądanie obrazów. Wygląda to tak: Czytasz nagłówek w gazecie. Odwracasz głowę. A później widzisz jakiś inny napis. Jeżeli napis autentycznie się zmieni. To zapewne uświadomisz sobie, że jest to sen. Tak samo jeżeli chodzi o obrazy. Teraz, oglądasz w Luwrze Mona Lisę. A jak się spojrzysz za siebie. I znów skierujesz wzrok na obraz. Zobaczysz szczerbatą starszą panią. To pewnie zorientujesz się, że to tylko (aż) sen.

Jednak ta technika nie działa na mnie doskonale. Tylko kilka razy udało mi się odzyskać świadomość we śnie za pomocą tej metody. Bo kiedy odwracałem swoją głowę od napisów czy obrazu na ścianie lub za oknem. To ten obraz się po prostu nie zmieniał. A jeżeli się zmieniał to uznawałem to za coś normalnego. Jak to we śnie.

we śnieDlatego wolę tę metodę, którą przedstawię Ci za sekundę. Jest to mój ulubiony sposób. Ponieważ idealnie na mnie działa. Podczas dnia kotwiczę sobie taką myśl. Jeżeli spojrzę na swoje dłonie to uświadomię sobie że śnie. Krzyczę: Ja śnie! To jest sen! To tylko sen! Robie to oczywiście w swoim umyśle w czasie dnia. Bowiem wówczas metoda nie zadziałałaby podczas snu. Daje to pożądany efekt. Podczas jakiegoś snu, gdy tylko zwrócę uwagę na swoje ręce. To włącza się lampka w moim mózgu z informacją. Właśnie odbywam marzenie senne. Po czym odzyskuje pełną świadomość :-)

Dającą praktyczne rezultaty metoda to chodzenie w tył podczas świadomego snu. Lub nawet wizualizacja ( wyobrażanie sobie ) chodzenia do tłu podczas głębokiej relaksacji. Wówczas gdy twoje ciało śpi. A umysł jest skoncentrowany i czujny ( nie uśpiony). Jest to naprawdę oryginalne doznanie. Myślę, że u każdego da to niezwykłe efekty. Zachęcam do testowania. Albowiem warto przeżyć coś ekscytującego. Uwaga! Nie powiem na razie jakie mi dało efekty chodzenie w tył w czasie świadomego snu. Czas byś sam tego spróbował.

Tyle jak na dziś w telegraficznym skrócie. Daj sobie co najmniej 2-3 tygodnie na testowanie każdej z technik (nie mieszaj technik. Testuj każdą po kolei. Albowiem mogą one niekorzystnie na siebie wpływać. Przez co nie będą skuteczne). W takim wypadku dowiesz się jaka jest dla ciebie najdogodniejsza metoda.

Znasz jakąś swoją metodę? Proszę. Podziel się nią koniecznie z nami w komentarzu! Na pewno wiele osób z tego skorzysta (na pewno też ja). Czy nie uważasz, że czas zacząć komentować ten artykuł? ;-)

Karol Cetlin,
Badacz i nauczyciel.

www.druga-strona.pl

Podobne artykuły


11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 3023
11
komentarze: 123 | wyświetlenia: 1132
11
komentarze: 41 | wyświetlenia: 3439
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2186
10
komentarze: 38 | wyświetlenia: 2203
10
komentarze: 65 | wyświetlenia: 3824
10
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1754
10
komentarze: 156 | wyświetlenia: 908
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2223
10
komentarze: 81 | wyświetlenia: 2729
10
komentarze: 93 | wyświetlenia: 644
9
komentarze: 9 | wyświetlenia: 2615
9
komentarze: 8 | wyświetlenia: 2307
 
Autor
Artykuł
Dodatkowe informacjeDziękuję za oddane głosy, już tradycyjnie. Dzięki wam autor nadal ma motywację na przekazywanie wam wiedzy w taki sposób ;-)

  yersis,  14/04/2009

Widzę, że zawarłeś własne doświadczenia - to bardzo dobrze, bo ogólnie w internecie jest na ten temat bardzo dużo po prostu"przepisanych".

Całkiem spoko artykuł.

Polecam też własną metodę: nie robisz testów rzeczywistości w tradycyjny sposób, ale uświadamiasz sobie parę razy dziennie jak zadziałałaby dana rzecz gdyby to był sen.

Wtedy podczas snu często zdarza się, że nie d

...  wyświetl więcej

Dziękuję za komentarz oraz za zaproponowanie bardzo ciekawej techniki! Zarówno ja jak i Karol na pewno szybko ją przetestujemy. Ja postaram się zacząć jeszcze dziś i będę ją testował przez tydzień. Jeżeli przyniesie efekty to pozwolisz, że poproszę Karola by napisał o niej nieco więcej u siebie na blogu http://www.druga-strona.pl OK?

  yersis,  15/04/2009

Ok. Nie ma sprawy. Technika działa bardzo dobrze.

  Adam-M,  16/04/2009

Gatuluję artykułu.
Jak już yersis napisał to oparłeś to na swoich doświadczeniach.
To bardzo dobrze.
A to do autora: Bardzo lubię Twoje artykuły. :)
Sorry za nadużywnie słowa "to".

Dziękuję za Ciepłe słowa!

Zdziwiłem się, że ten artykuł zapisał się w kategorii Popularne na Eioba - bardzo mnie to Cieszy, więc nie długo będzie więcej artów.

Oczywiście zezwalam na rozsyłanie linków do tego oraz innych artykułów w inne miejsca a także na kopiowanie treści lecz z zachowaniem pełnej treść wraz z linkiem na stronę autora oraz do tego tematu. Niżej podaję link gdzie

...  wyświetl więcej

Ja mam dobry sposób dla ludzi długo przesiadujących przed komputerem jest to kod języka Basic:
Dim czas
Do
czas=InputBox("Co ile minut?","RT",25)
if isEmpty(czas) Then WScript.Quit()
if isNumeric(czas) Then if czas>0 Then Exit Do
loop
czas=czas*60000
Do
WScript.Sleep(czas)
if MsgBox("Reality Test",vbOKCancel+vbInformation,"RT ...  wyświetl więcej

najlepsz technika jak dla mnie to 4+1

czy mozecie mi powiedziec wlasciwie po co nam swiadome sny???
Ja czesto wiem, ze snie, bo kiedy nie podoba mi sie przebieg snu po prostu staram sie go zmienic, Przed egzaminami w czasie snu czesto powtarzam wiadomosci, ktore czytalam w dzien i zapamietuje material znacznie lepiej. To mi sie przydaje.
Pamietam czasem zbyt dobrze sny i wcale mi sie to nie podoba. To wymaga wysilku i ni ...  wyświetl więcej

Do Katarzyna Nowak. Po co nam świadome sny? No żeby się przespać Megan Fox. W realu to raczej jak dla mnie mało prawdopodobne. : P

Artykul jest swietny, nic dodac nic ujac, tylko pogratulowac !!

Na mnie nie działa żadna metoda, próbuję (z przerwami) od wielu lat. We śnie wierzę, że prawdziwe są nawet różowe słonie, ufo i inne abstrakcje..Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska