Login lub e-mail Hasło   

16 zasad, które sprawią, że Wasz związek będzie lepszy

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://slubowisko.pl
Czy istnieją wskazówki, których przestrzeganie sprawi, że każda para może stać się idealna? Stosowanie kilku prostych zasad pomoże Wam stworzyć związek prawie "idealny"...
Wyświetlenia: 29.732 Zamieszczono 25/05/2009

1.Najłatwiejszym sposobem osiągnięcia domowego szczęścia jest pielęgnowanie bezinteresowności. Mogłoby się wydawać, że wszystko, co robimy, wykonujemy po to, by zaspokoić czyjeś wymagania i oczekiwania. Niestety to błędne myślenie. W związkach partnerskich powinno robić się wszystko nie dla pochwały, lecz z bezinteresowności. Oczekiwanie na pochwałę za wymycie naczyń czy zrobienie prania może sprawić, że osoba, której starań nie uznamy, może czuć się niedoceniona.

2. Nigdy nie bądźcie źli jednocześnie. Przysłowie mówi, że: „złość piękności szkodzi”, ale cierpi nie tylko uroda. Partnerzy skłóceni ze sobą są drażliwi, mają podwyższone ciśnienie, łatwiej wpadają w nerwice. W stanie złości mówi się również pochopnie wiele rzeczy, które ranią druga osobę. Dlatego zamiast złościć się na siebie jednocześnie warto porozmawiać i dojść do porozumienia.

3. Nigdy nie mówcie do siebie podniesionym głosem, bo druga osoba może tego nie znosić. Taką intonacją głosu możemy sprawić, że druga osoba poczuje się zagrożona, atakowana i będzie starała się bronić. Podniesiony głos to również oznaka zdenerwowania i nie sposób jej ukryć.

4. Niech każdy z was jak najczęściej stara się spełniać życzenia drugiego. Każdy z nas ma wiele marzeń. Od czasu do czasu warto otwarcie porozmawiać o tym, co chcielibyście zrobić dla siebie nawzajem. Marzy Wam się romantyczny wypad? Wieczór we dwoje? Wszystko da się zorganizować, wystarczy tylko odrobina pomysłowości i odrobina dobrej woli.

5. Niech walka z egoizmem będzie waszym codziennym celem i praktyką. Niestety każdy z nas skupia się bardzo często nie na drugiej osobie, lecz na sobie samym. Egoizm można spokojnie zaliczyć do jednej z wad, która jest najczęściej wypominana przez drugiego partnera. Dlatego należy przyłożyć najszczerszych starań, by starać się patrzeć na drugą osobę i nie kierować się tylko swoimi zachciankami i problemami.

6. Nigdy nie doszukuj się błędów i zawsze przemawiaj z miłością. Błądzić jest rzeczą ludzką, ale przecież każdy z nas stara się, by wszystko robić jak najlepiej. Kiedy już przydarzy nam się zrobić coś głupiego wystarczy szczerze się do tego przyznać i przeprosić. Nigdy nie doszukujmy się również potknięć drugiej osoby. To tylko pogorszy Wasze relacje. Należy pamiętać, że rozmowy między Wami powinny być przepełnione szacunkiem i miłością. Wtedy to nawet drobne błędy odejdą w zapomnienie.

7. Nigdy nie wypominaj błędów przeszłości. Każdy z nas popełnia błędy. Szalone młodzieńcze lata, liczne wpadki w towarzystwie, problemy wyskakujące znikąd. Nie wolno ich wypominać i stale do nich wracać. Wiążąc się z drugą osobą powinniśmy odciąć się od przeszłości i żyć teraźniejszością.

8. Zaniedbajcie raczej cały świat, niż siebie nawzajem. Znajdźcie zawsze trochę czasu dla siebie. Nigdy nie jest za późno, by nauczyć się cieszyć sobą. Nawet, jeśli w Waszych głowach piętrzą się coraz to nowe obowiązki, należy znaleźć każdego dnia chwilę dla siebie. Wspólna kolacja, wypad do teatru czy po prostu pogaduchy przy kawie zbliżą Was do siebie. Zaniedbanie drugiej osoby może sprawić, że poczuje się odrzucona, a wtedy o problemy nie trudno…

9. Nigdy nie każ powtarzać żadnej prośby. Sam fakt, że trzeba czasem poprosić kogoś o pomoc może być krępujący. Większość ludzi chce być niezależna i stara się wszystko robić osobiście. Jednak jest wiele sytuacji w związku, w których potrzeba wsparcia drugiej osoby. Dlatego prośba raz powiedziana powinna być wysłuchana. Jeśli się kocha swojego partnera to jego potrzeby są na pierwszym miejscu, więc nie pozwólmy na to, by zostawał z jakimkolwiek problemem sam.

10. Nigdy nie rozstawajcie się na cały dzień bez miłych słów pożegnania, bez słów miłości: uśmiechu, pocałunku... Buziak na ‘dzień dobry’, komplement, mały prezencik czy zwykłe uśmiech to tak małe rzeczy a sprawiają wielką radość każdemu z nas. To nic nie kosztuje, a może sprowokować dobry humor, zadowolenie, radość.

11. Nigdy nie rób uwag kosztem drugiego. Nie tylko czyny, ale i słowa ranią. Wytykanie wad, niedociągnięć, kąśliwe uwagi pod adresem partnera mogą urazić i dotknąć bardzo boleśnie. Czasem warto ugryźć się w język niż powiedzieć coś, co sprawi, że ukochana osoba poczuje się zraniona.

12. Nigdy nie dopuśćcie, by słońce zaszło nad waszym gniewem czy urazą. Ciche dni zdarzają się nawet w najlepszych małżeństwach. Należy dokonać wszelkich starań, by wspólne gniewy i urazy nie pogłębiały się. Związek trzeba pielęgnować nawet wtedy, gdy nie wszystko układa się po naszej myśli.

13. Nigdy nie zapominajcie szczęśliwych chwil z początków waszej miłości. Nie ważne ile czasu jesteście ze sobą - rok, pięć czy dziesięć. Wasze wspólne zdjęcia z wakacji i czasów młodości na pewno przywołają miłe wspomnienia. Warto wracać do przeszłości. To doskonały pomysł również na to, by pokazać swoim dzieciom, jak to było, kiedy się poznaliście i byliście „szaleńczo” zakochani.

14. Nigdy nie wzdychajcie nad tym, co mogłoby być, lecz jak najlepiej korzystajcie z tego, co jest. Takie ‘gdybanie’ to mały gwóźdź do trumny. Zastanawianie się - co by było, gdybyśmy byli bogatsi, mieszkali tam a nie tu, mieli tyle a tyle dzieci - to wracanie do tego, nad czym nie mamy wpływu. To, co było nie wróci i rozpamiętywanie czego się nie zrobiło jest bez sensu. Lepiej skupić się na tym, co jest teraz. Trzeba korzystać z tego, co oferuje nam życie a nie użalać się nad tym, co mogłoby być.

15. Nigdy nie zapominajcie, że małżeństwo jest ustanowione przez Boga i tylko Jego błogosławieństwo może uczynić je takim, jakim być powinno. Być może zapomnieliście jak to było, kiedy składaliście sobie przysięgę a Wasze ręce były przewiązane stułą kapłańską. Wtedy to wielu z Was mogło poczuć wyjątkowe uczucie, jakby ktoś czuwał nad Wami i błogosławi temu związkowi. Szczególnie głęboko wierzące osoby podczas całego małżeństwa wciąż modlą się o to błogosławieństwo. „Co Bóg złączył, człowiek niech nie rozdziela”. Tego się trzymajmy.

16. Nigdy nie spocznijcie, póki oboje będziecie pewni, że kroczycie tą samą wąską ścieżką. Już na początku  małżeństwa powinniście ustalić drogę, którą chcecie kroczyć razem. Wszystkie plany i marzenia będziecie realizować wspólnie. Dlatego ważne jest, by przez cały okres trwania małżeństwa nie zapominać o wyznaczonym celu.

I to chyba tyle... Jeśli macie swoje przemyślenia na ten temat to piszie o nich w komentarzach. Z chęcią poznam wasz punkt widzenia.

 

Autor: Magdalena Koszarska

Oryginalna publikacja: Ślub i wesele krok po kroku

Podobne artykuły


13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 792
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1346
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1094
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1107
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 625
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1222
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1242
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 652
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1057
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1351
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 347
11
komentarze: 81 | wyświetlenia: 725
11
komentarze: 65 | wyświetlenia: 348
 
Autor
Artykuł
Dodatkowe informacje
GrupyDo pełni szczęścia potrzebne jest jescze zgodne KDU - przykład to tekst: korelacje. Zapraszam.
A powyższy tekst powinni wszyscy sobie wydrukować i co pewien czas przypominać w wzajemnych rozmowach i spokojnych dyskusjach. Sław

  Suki,  26/05/2009

Bardzo dobry poradnik w "pigułce" pod jednym warunkiem, że oboje partnerzy chcą go sobie przypominać i starać się stosować w życiu. Niektóre drobne gesty naprawdę działają "cuda". Szczególnie ważnym wydaje mi się punkt 15 na przezwyciężanie kryzysów i niebezpieczeństw. Niektórzy (i to często jednak się zdarza) uciekają łatwo w inny związek nie bacząc zupełnie na uczucia i krzywdę partnera/partnerk ...  wyświetl więcej

  Magdalena F.  (www),  27/05/2009

świetny tekst. Mi spodobała się zwłaszcza zasada 5 - na egoizmie nie zbuduje się trwałego i dobrego małżeństwa. Trzeba zwracać uwagę na potrzeby drugiej osoby a nie na swoje egoistyczne zachcianki....

Dla mnie ten pkt 15 jakos nie pasuje do tego wspanialego tekstu, bo ze niby co? Zwiezki nie przypieczetowane przez kosciol sa mniej wartosciowe lub nieprawdziwe? Czy moze musze wkupiac sie w laski Boga, zeby miec udane zycie?
Z punktu widzenia chrzescijanina - to tak - zgadzam sie z caloscia ale z punktu widzenia partnera to nie bardzo - dlaczego?
To proste - patrz pkt 8 ''Zaniedbajc ...  wyświetl więcej

  flora,  27/05/2009

Przydatne, tylko jak zmusić faceta do przeczytania tego? ;)

@Flora, facet nawet jak przeczyta - to zaraz zapomni hehehe :-)

  pogodny  (www),  28/05/2009

Są faceci, którzy nawet piszą o udanym związku :-) np. ja

  Suki,  27/05/2009

Krzycho6000- zgadzam się z tobą, nie jest prawdą że związki nie przypieczętowane przez kościół są mniej wartośiowe lub nieprawdziwe. Określenie "Małzeństwo jest ustanowione przez Boga..... i tylko Jego błogosławieństwo może uczynić je takim, jakim być powinno" - słowo Bóg rozumiem tu raczej jako Wszechducha tego Wszechświata albo Kosmiczną Zasadę, która wyznacza nam zasady postępowania. Absolutnie ...  wyświetl więcej

  Suki,  27/05/2009

Flora te rady praktyczne są skierowane do kobiety i mężczyzny. Dlaczego sądzisz, że to facetów trzeba zmuszać do czytania. Ja nie robiłabym tu rozdzielania na kobiety i mężczyzn. Czy wszystkie kobiety starają się harmonizować związek? A dlaczego wielu mężczyzn opuszcza swoje partnerki......czy nie dlatego że inne kobiety właśnie nie szanują już istniejącego związku i bezpardonowo rozbijają małżeńs ...  wyświetl więcej

  Magdalena F.  (www),  28/05/2009

Zgadzam się z Tobą Suki. Jestem po ślubie i razem z mężem lubimy poczytać takie artykuły zwłaszcza kiedy coś dzieje się złego w związku. Te rady są naprawdę dobre (nawet ta 15 która jest dość kontrowersyjna dla niektórych).
Wiele z tych rad już praktykowaliśmy sami, ale jest kilka takich, które na pewno przydadzą się gdy coś tam w małżeństwie się będzie nie układać.
A co najważniejsz ...  wyświetl więcej

Warto czytać takie teksty aby lepiej zrozumieć "wroga" ;)

  Elba,  01/06/2009

Stosowanie się do w/w wskazówek w dużym stopniu gwarantuje udane życie we dwoje. I niby wszyscy je znamy i wiemy, że są dobre, ale nie stosujemy ich, bo zakochanie to taki stan umysłu, że traci się zdolność do rozsądnego myślenia. Najmądrzejsze zalecenia nic tu nie pomogą. Miłość bezwarunkowa w czystej postaci występuje w przyrodzie niezwykle rzadko. Najczęściej zanieczyszczona jest domieszkami ta ...  wyświetl więcej

Bardzo "oklepane" zasady, pozornie nic nowego, a jednak, niby proste i oczywiste, a jednak warto przeczytać ten artykuł, żeby zrozumieć że oczywiste wcale nie jest takie oczywiste jak się wydaje... :)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska