JustPaste.it

Jak wybrać hosting dla mojej strony ?

O tym, że hosting hostingowi nie równy wiadomo już od dawna. Przy wyborze odpowiedniego dla siebie providera powinniśmy spojrzeć na kilka podstawowych kwestii. Jakich? czytaj dalej.

O tym, że hosting hostingowi nie równy wiadomo już od dawna. Przy wyborze odpowiedniego dla siebie providera powinniśmy spojrzeć na kilka podstawowych kwestii. Jakich? czytaj dalej.

 

 

1.  jakość
Będę zawsze to powtarzał. Jakość, jakość i jeszcze raz jakość!
Hosting to podstawa naszego biznesu. Jeśli nie działa nie ważna jak dobrą będziemy mieć stronę a i tak nic na nas nie zarobi.

2. cena
W zależności od naszego budżetu i sposobu biznesu który będziemy prowadzili spoglądamy na cenę. Z wyborem hostingu wg. ceny jest jak z mankamentem nad biletem lotniczym w klasie biznes a klasie ekonomicznej. W obu przypadkach dotrzemy do celu jednak czy jest sens przepłacać skoro nie widać różnicy ?

3. uptime
Nic nie odzwierciedli stabilności hostingu jak jego uptime. Nie wszyscy ISP udostępniają takie informację za to jest wielu Internautów którzy chętnie sami monitorują swoje strony u danego ISP. Z pomocą przyjdzie nam tutaj google.

4. support
Od 3 lat korzystam wyłącznie z jednej firmy hostingowej - home.pl
Posiadają support 24h przez  7 dni w tygodniu. Bardzo często dzwoniłem do nich w środku nocy z prośbą o wgranie dużych baz czy dopisanie domen.
Reakcje bardzo szybkie  a poziom rozmów był bardzo wysoki.

Jeśli firma której szukasz nie ma obsługi 24h (a w Polsce tylko home ma taki support) zadaj pytanie email lub zadzwoń z dowolnym pytaniem aby sprawdzić dostępność lini.

Zanim skorzystasz którejkolwiek oferty warto wyguglować opinie na temat danego prowidera.
Nie są one podstawą wyboru ponieważ w większości będą to negatywne opinie (człowiek w naturze ma już coś takiego, że ciężko mu jest pochwalić firmę z której korzysta natomiast zawsze jest pierwszy gdy trzeba kogoś/coś publicznie poniżyć). Jakkolwiek po ilości komentarzy możesz dowiedzieć się jaka jest historia firmy, jak traktowani są klienci i czy warto wiązać się na dłużej z daną firmę.

www.top100.pl
Ten adres podejrzewam znają wszyscy webmasterzy w Polsce.
Jest to lista 100 największych polskich operatorów (pod względem obsługiwanych domen).

Jeśli zależy Ci na mojej osobistej opinii i rekomendacji chciałbym tutaj polecić jak już wspominałem firmę Home.pl
Przez te ostatnie lata współpracowałem już z wieloma operatorami i doszedłem do wniosku, iż hosting jest jednym z tych elementów biznesu na którym nie można oszczędzać.
Jeszcze kilka dni temu wykorzystywałem w Home dwa konta Unixowe o najwyższych parametrach. Na chwilę obecną zostało mi już jedno ponieważ powoli przenoszę się na serwer dedykowany (jest to jednak nieporównywalnie większa ilość możliwości i kontroli).

Polecam również firmy Etap.pl
IQ.PL oraz Kei.pl
Dość niedawno weszła na rynek nowa firma Hostersi.pl na temat której również wiele dobrego usłyszałem.

Osobiście odradzałbym natomiast WebD.PL oraz Superhost.pl z uwagi na wysoką awaryjność i marny support.
Nazwa.pl tak ale dla tworzenia zaplecza, precli NIE dla poważnych projektów.

Wszelkimi hostami z rodzaju boo.pl cal.pl i podobnymi gdzie oferowane są konta “po kosztach” w ogóle nie zawracałbym sobie głowy. Budujemy przecież poważny i stabilny biznes a na takich kontach moim zdaniem można najwyżej poeksperymentować.

Chętnie usłyszę Wasze opinie odnośnie polskich firm hostingowych.

PS:
Swego czasu przesłałem do WebD.pl prośbę o akceptację hostingu dla dużego forum. W emailu zapewniono mnie, że nie będzie problemu jeśli wykupię najwyższy pakiet co też zrobiłem. 4 dni później otrzymałem informację, iż konto zostało zablokowane ponieważ generowałem zbyt duże obciążenie. Powiem krótko. Nie kupujcie w WEBD.

Odnośnie Superhost.pl
Około roku temu wykupiłem u nich pakiet resellera. Jako, że mają cPanel który lubię wgrałem kilka swoich stron na serwer. Co kilka dni notowałem przerwy w dostępie do bazy lub http. W efekcie zrezygnowałem z nich. (podobnie sprawa miała się z hostingiem w AZ.PL)

Nazwa.pl
Hostowałem u nich ponad 20 mniejszych i większych stron. Na miesiąc przed zakończeniem abonamentu otrzymałęm informację, iż zbyt obciążam serwer. Niestety również nastąpiła tutaj (wymuszona) rezygnacja.

Rozumiem, że hosting współdzielony nie jest tym samym co serwer VPS czy dedykowany. Dlaczego jednak tak duże i popularne firmy oferują konta “po kosztach” z parametrami 20 - 30 i więcej baz mysql?

skoro nie mogą obsłużyć takiej ilości witryn niech zmienią ofertę lub zainwestują w infrastrukturę.

Zapraszam na mój blog www.paweldanielewski.pl

Znajdziesz na nim inne ciekawe artykuły z zakresu marketingu internetowego.