Login lub e-mail Hasło   

Foch jako efektywna metoda zarządzania mężczyzną

Zagadka. Co może mieć tragiczniejsze skutki niż tsunami, rozprzestrzenia się szybciej niż świńska grypa i jest domeną kobiet? Najzwyklejszy, codzienny, dobrze wszystkim znany FOCH!
Wyświetlenia: 17.862 Zamieszczono 08/07/2009

Jedna z użytkowniczek forum.kolekcjonerki.pl zapoczątkowała dyskusję na temat focha, pisząc w swoim poście: wczoraj usłyszałam od mojego lubego, że jestem mistrzynią w strzelaniu fochów i mogę spokojnie napisać książkę "Foch jako metoda efektywnego zarządzania mężczyzną" . Skoro foch stał się już zjawiskiem niemalże powszechnym to może warto mu się bliżej przyjrzeć?

 

HISTORIA FOCHA.

Foch to zjawisko jeszcze nie do końca zbadane i zrozumiane przez najtęższe umysły świata. Najczęściej zachodzi pomiędzy dwoma osobami odmiennej płci i polega na ostentacyjnym zachowaniu jednej osoby w stosunku do drugiej. Początkowo foch był domeną mężczyzn, bo czymże innym wytłumaczyć spalenie Rzymu przez Nerona czy przekazanie dwóch nagich mieczy Władysławowi Jagielle przez zakonników krzyżackich. Bardzo szybko potencjał focha odkryły jednak kobiety. Zaadaptowany na ich potrzeby, ewaluował i stał się nieocenionym orężem w codziennej walce płci. Opinię mężczyzn na temat focha idealnie odzwierciedlają słowa jednego z internautów: Foch to kobiecy wymysł na udowodnienie swojej wyższości (źródło: http://facet.interia.pl/). Ale czy na pewno?

 

RODZAJE FOCHÓW.

Fochy możemy podzielić ze względu na rodzaj i czas trwania. Sposób przebiegu fochowania zależy w głównej mierze od charakteru danej osoby i tak jeżeli mamy do czynienia z ognistą brunetką możemy spodziewać się focha głośnego, awanturniczego, wyposażonego w tupanie, płacz a nawet rzut w dal „tym co mam pod ręką”. Jeżeli natomiast osoba obdarzająca nas fochem jest na co dzień spokojna i zrównoważona jej foch może przejść niezauważony i objawiać się uporczywym milczeniem, ignorowaniem wszelkich wypowiedzi pod jej adresem lub wręcz unikaniem kontaktu.

A jak to jest z czasem trwania focha? Oj, bardzo różnie. Najbardziej popularny podział to foch okresowy, który z reguły trwa kilka minut do godziny oraz foch długotrwały, który może przerodzić się nawet w kilkudniowy okres ciszy. Prawdą jest jednak to co napisał jeden z użytkowników: no chyba ze się zejdą dwa trudne charaktery to przy dobrym fochu to się może związek zakończyć bo nikt do nikogo nie wyciągnie reki pierwszy. (zródło:forum.kolekcjonerki.pl )

 

PRZYCZYNY WYSTĘPOWANIA.

Nadejście focha nie jest powiązane z żadnymi symptomami i próżno szukać oznak poprzedzających focha. Foch nadchodzi równie nagle jak też ustępuje i ma miliony przyczyn. Począwszy od rozmazanej mascary, nie takiego komplementu jaki był oczekiwany, przez zbyt zadowoloną koleżankę z pracy po przepełniony autobus i głód w Afryce. Najwybitniejsi naukowcy na świecie starają się opracować wczesny system ostrzegania przed fochem, jak na razie bezskutecznie bo właśnie największą siłą focha jest to, że działa z zaskoczenia i nigdy nie można być pewnym kiedy uderzy.

 

LEKARSTWO NA FOCHA.

Jak najlepiej walczyć z fochem? W tej materii należy zasięgnąć porady u mężczyzn, wszak to oni są najczęściej narażeni na jego działania. Najmniej inwazyjną metodą przeciwdziałania fochom jest ich kompletne ignorowanie. Niebezpieczeństwo jakie niesie ze sobą ta metoda polega jednak na szybkim nagromadzeniu niewyładowanych fochów, kumulacji w jeden duży, łatwopalny zły nastrój i katastrofa gotowa. Inna metoda polega na podejściu do problemu po rodzicielsku. Jeżeli ktoś grymasi bez powodu należy nim potrząsnąć, uspokoić i przemówić do rozsądku. W tym wypadku należy jednak bardzo uważać na dobór odpowiednich słów ponieważ każdy nieostrożnie wypowiedziany wyraz może podziałać jak lawina i poskutkować o wiele większymi konsekwencjami niż na początku przewidywaliśmy. Na koniec sposób tylko dla ludzi o bardzo silnej psychice. Jeżeli czujesz się na siłach możesz spróbować zwalczyć focha....fochem! Decydując się na ten krok należy jednak pamiętać, że za wszelką cenę nie można się poddawać i walczyć do końca, my kobiety w gruncie rzeczy lubimy silnych mężczyzn.

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1520
14
komentarze: 60 | wyświetlenia: 864
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1153
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1122
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 409
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 600
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1185
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 717
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 943
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 524
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 1538
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 684
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 693
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 954
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  KKlB,  08/07/2009

Ja tam lubie ignorować fochy i w myślach cieszę się jak to denerwuje osobę strzelającą fochem :)
A gdy się uzbiera na jeden większy też należy zignorować...
Strzelałem fochy jak miałem 10 lat, ludzie dorośnijcie wreszcie x_x

  Stecka,  08/07/2009

W mojej szkole jest "moda na focha", czyli "lejdis", gdy tylko coś im nie pasuje zarzucają wisiorkami, koralikami i Bóg wie czym jeszcze. Da się usłyszeć przesłodzony głosik mówiący: Foch! i zaraz po tym chichot dumniej z siebie wytapetowanej dziewczyny. -.-' Itak się nie "fochają", tylko używają tego jako odwetu na jakąś niepochlebną uwagę, gdy nie chcą się z kimś sprzeczać.
Ale są wyjątki ...  wyświetl więcej

  Filip S.,  08/07/2009

a w mojej szkole co 5. słowe to właśnie "foch!" ;) ale taki bardziej luzacki, który przechodzi po 5 minutach.
co do arta - cóż, uroki kobiet ;))

fajny temat: ), a teraz strzelę fochem i nie będe się odzywał przez 2tygodnie; p (w tym czasie też znajdę ciekawy temat na pierwszą stronę: >).

  Suki,  09/07/2009

Zgadzam się z tą opinią o "lejdis". Mogę dodać, że zdarza się, że lejdis po prostu nie mają nic ciekawego ani konstruktywnego do powiedzenia i swoim fochem udają wrażliwe i takie wspaniałe i mądre, że nie będą swojego stanowiska prezentować przed innymi. Czasem skręca ich zazdrość albo zawiść i wtedy dla odmiany przez chwilę udają super zadowolone w stylu "och, ach, ajaj", by ściągnąć na siebie uw ...  wyświetl więcej

Spodobał mi się tytuł, i własnie w nim zawarty jest cały sens istnienia FOCHA. Nic dodać nic ując ;)

  wiosna,  13/07/2009

Zabawny tekst, przyjemnie się czyta. Tylko szkoda, że - stereotypowo - to kobieta, strzela fochy. Z obserwacji stwierdzam,że faceci nie są lepsi;)

  kette,  19/07/2009

Faceci rzucają IGNOR-a.

Świetny tekst, zabawny, ciekawy, chwytliwy tytuł, dobry temat (co widać po ilości wyświetleń) - rzecz codzienna ujęta w sposób niecodzienny:) 100 dla autora

  zxz,  17/10/2009

Sterotypy ._ .Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska