Login lub e-mail Hasło   

Plotki i samobójstwo emocjonalne

Samobójstwo emocjonalne to unicestwianie duszy w żyjącym ciele.
Wyświetlenia: 1.563 Zamieszczono 15/07/2009

     Czy czujecie się czasem tak, jakbyście byli martwi za życia? W życiu przychodzą chwile, które nas niszczą krok po kroku z różnych przyczyn, coś pęka, wylewa się cały żal do świata i ludzi, potem przychodzi okres suszy, ekstremalna temperatura – wypala w jednym momencie wszystko. Pozostaje pustka, brak śladów życia. Pustka, która swoją siłą imploduje do wewnątrz i sieje zniszczenie. To jest samotność, człowiek nie ma w sobie kompana, nie słyszy swoich myśli, a błędny wzrok błądzi po ścianach, każda czynność wykonywana jest mechanicznie bez emocji, radości czy gniewu, bez palety barwnych odczuć. Nawet pozorna cisza, kłuje w uszy. Muzyka słuchana beznamiętnie, żadnych zmian. Człowiek zamienia się w posąg zimny i niedostępny. Wytężone i skupione twarze wypatrują „czegoś”.

     Nie ma bólu, nie ma nic. Słowa płyną jak potok, wypluwane gardłowo słowa ironizują każdy przepływ powietrza, ruchy słońca, bicie serca. Siedzi przygarbiony i bezbarwny „jeszcze człowiek”. Coś dobiega do uszu,  sąsiadka parska gniewem, wgryza jadowite słowa w człowieka. Krok po kroku następuje martwica.  Miejscowy „Teleexpres” przynosi kolejną nowinę o nim, nieprawdę, NIEPRAWDĘ. On słucha i milczy. Wygłodniałe ludzkie hieny rzuciły się na niego stadnie.

Telefon zadzwonił, że właśnie stracił pracę. Usiadł i dalej umiera, agonii nie ma końca. Kawa jest bez smaku, ulubione piwo straciło procenty, dzień stał się nocą.

-Ma dzieci?

-Nie ma dzieci!

-Zdradzał?

-Nie zdradzał!

-Paniusiu kochana a ja słyszała, że zdradzał.Paniusiu kochana on ma dzieci i to nie z żoną...

Szepczą na ławce Panie Plotkary, kiedy on przechodzi. Prawda ->On siedzi całymi dniami sam, kiedy żony nie ma i tęskni, nigdy za żadną się nie obejrzy. Umiera. Pomówienia bolą, plotkowanie boli. Przecież każdy ma swoje życie. Swoje problemy, po co zatem zajmować się cudzym??? Najwięcej ma do powiedzenia  ten, który chce odwrócić kota ogonem, który ma wstydliwe i nie do pozazdroszczenia życie. Plotki niszczą nasze życia, ranią i powodują, że każdego dnia przyczyniają się w jakimś stopniu do wewnętrznej agonii. Ona trwa długo doprowadzając do obojętności.  Nie niszcz cudzego życia. Sam wiesz czytelniku czy stanowisz miejscowy „przekaźnik informacji”. Jeśli nim jesteś to przemyśl wszystko . Jeśli nie jesteś, to Ciebie uznam za wyjątek. Dziękuję.

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1527
14
komentarze: 60 | wyświetlenia: 868
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1156
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1125
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 410
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 613
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1193
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 718
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 948
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 528
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 1539
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 688
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 695
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 957
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Masz całkowitą rację, ludzie są czasem okropni.

są i przyczyniają się nieświadomie lub świadomie do wielu tragedii.

  Elba,  19/07/2009

Obcy ludzie z zewnątrz nic nie mają do samobójstwa emocjonalnego. Człowiek jako ciało jeszcze żyje, tylko dusza w nim umiera. W mojej miejscowości, uważa się, że jeżeli o Tobie nic nie mówią, to chyba już nie żyjesz. Coś w tym jest. To może nie tak źle, że mówią. Plotki nic Ci nie zrobią, jeżeli nie wpuścisz ich do swego serca.

z jednej strony masz rację, ale z drugiej strony u osób wrażliwych, na skraju załamania, tragedii, wszystko jest brane do serca, nawet jedno negatywne słowo

Bezsensu. Jeśli przejmujesz się zdaniem innych, tzn że inni mają wpływ na Twoje życie. Trzeba być silnym, wiedzieć czego się chce, wtedy każdy łatwo oceni, czy to co o Tobie mówią jest prawdą czy nie.

Człowiek nigdy nie staje się słabym przez innych. Stajesz się słaby bo sobie na to pozwalasz. Ale łatwiej obarczyć innych winą.

ale nie zawsze da się puścić mimo uszu plotki... czasem są tak podłe i wstrętne, że jakoś trzeba zareagować!

Tak.

  Strzyga  (www),  14/01/2011

Hmmm....czy plotkarstwo jest wynikiem braku własnego życia, własnych spraw, zainteresowań problemów, czy raczej ucieczką od własnego życia w sprawy innych? Czy obgadywanie innych przynosi ludziom ukojenie i dowartościowanie samego siebie? Myślę, że każdy z nas sprzedał jakąś ploteczkę, czasem niewinną a czasem raniącą uczucia- zależnie od własnej toksyczności. I każdy musi sobie sam odpowiedzieć co nim kierowało i dlaczego to robi.

a może jedno i 2 ? mówię o pierwszym zdaniu.

  Strzyga  (www),  17/01/2011

Bez wątpienia we wszystkich przypadkach kierują ludźmi ich mroczne cechy a czasem nawet zwyczajnie nuda....a jak wiadomo nuda swędzi umysł :) Tak wiec co maja robić znudzone życiem, te które już wszystko widziały "osiedlowe poduszkowce":)

  koszmar,  18/01/2011

osiedlowe poduszkowce latają na oparach jadowych własnych emocji, oparach życia;) innych. Nie zmieni mentalności małych środowisk.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska