Login lub e-mail Hasło   

Lista 8 książek, które zmieniły świat.

Książki, które wstrząsnęły światem.
Wyświetlenia: 4.067 Zamieszczono 25/09/2009

 

 1.Biblia                                                             

 Biblia została przeczytana przez więcej ludzi niż każda inna książka! Ilość sprzedanych egzemplarzy przewyższyła ilość egzemplarzy każdej innej książki i wciąż każdego roku sprzedaje się jej najwięcej na całym świecie! Lecz na listach bestsellerów nie uwzględniono tego faktu, że pomimo wszystkich ludzkich dzieł, najzręczniej wymyślonych interpretacji historii i rzeczywistości, Biblia wciąż jest na pierwszym miejscu! Innym unikalnym i związanym z tym faktem jest to, że Biblia była pierwszą większą książką, która wyszła spod prasy w drukarni Gutenberga.  

  2.Karol Darwin "O powstaniu gatunków"     

 "O powstawaniu gatunków", najsłynniejsze dzieło Karola Darwina, zrewolucjonizowało nasze wyobrażenie o miejscu człowieka i innych żywych stworzeń na drabinie ewolucyjnej. Jako pierwszy wykazał, że gatunki podlegają modyfikacjom w wyniku walki o byt, a dobór naturalny jest procesem trwałym, nieodłącznym elementem istnienia.

3.Koran

W latach 610-632 archanioł Gabriel przekazał Mahometowi - arabskiemu kupcowi z Mekki - boskie objawienie: Koran. I chociaż Koran jest jedynie powtórzeniem objawienia zawartego w Biblii, to jednak zawarta w nim wizja świata jest inna, niezwykła. Każde pokolenie muzułmanów sięga do niej, by budować własną wizję świata.

4.Adam Smith  "Bogactwo narodów"

Bogactwo narodów Adama Smitha ukazało się po raz pierwszy w 1776 roku. Niemal od razu zostało uznane za dzieło fundamentalne dla zrozumienia ekonomii i stanowi podstawę myśli wolnorynkowej.

5.Dr.Alan Francis "Everithing Men know about Women"                     

Na czym polega jej wyjątkowość?

Przecież dziesiątki podobnych publikacji konkurują o uwagę czytelniczek.

Sekretem jest zawartość tej wyjątkowej książki a w zasadzie jej brak - ta książka nie ma treści.
Jest pusta - składa się ze stu dwudziestu pustych kartek i doskonale odpowiada tytułowi.

Jak napisała jedna z czytelniczek: "Cena jest warta uczucia jakie się ma, kiedy widzi się wyraz twarzy znajomych, którzy biorą tę książkę na moment do ręki, aby ją przekartkować"

Cindy Cashman (występujaca pod pseudonimem Dr. Alan Francis), która jest autorką książki zarobiła na niej samej ponad milion dolarów.

6.William Reid "Two steps for life as in dreams"

Pierwsza rewolucyjna książka na świecie o samodoskonaleniu, która jest niczym innym jak  zbiorem tekstów, które się nagrywa na magnetofon itp. w celu późniejszego odsłuchu.Teksty są skonstruowane tak ,że wprowadzają słuchacza w trans hipnotyczny a następnie przekazują podświadomości wartościowe sugestie hipnotyczne.Dzięki tej metodzie możliwe jest dokonanie wielu 
spektakularnych rzeczy w niektórych przypadkach zakrawających na cuda.
 
 
 
 
 
 

Reid raz na zawsze rozwiewa wszystkie mity o hipnozie i pokazuje jej potencjał w zastosowaniu dla dobra człowieka i zarazem uświadamia ,że trans hipnotyczny to całkowicie naturalny stan świadomości,  który sam możesz wywołać, możesz być podczas niego w pełni świadomym i w pełni go kontrolować.

 
 
 
 
 
 
Wyjątkowość tej książki polega na tym ,że ma największą frekfencję udokumentowanych przypadków uzdrowień na świecie (ponad 200 tysięcy ) takich jak na przykład:
 
 
 
 
 
 
 

Rok 1996 Pensylwania, Betty Swong trzydziestoparoletnia kobieta z trojgiem dzieci od wielu lat cierpi na silną fobię przez którą boi się wyjść na krok z domu.Pewnego dnia mąż Betty przynosi książkę "Two steps for life as in dreams" , po przeczytaniu i odsłuchaniu drugiego nagrania fobia znika, Betty wychodzi z domu i zakłada firmę  Swong Inc która po roku działalności ma dochód brutto 2 milionów dolarów.

 
Polska wersja książki jest wciąż redystrybuowana na stronie www.dwakrokidozyciajakwsnach.pl
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

7.Richard F. Outcault "The Yellow Kid"

Za pierwszy komiks uważa się powstałą w 1896 roku w Stanach Zjednoczonych serię o przygodach Żółtego Bobasa (The Yellow Kid) Richarda F. Outcaulta. Od tej pory komiks zrobił szybką karierę, rozwinął wszechstronnie swe formy wyrazu, zyskał miliony miłośników i cieszy się niesłabnącym powodzeniem.
 

8.Carl von Clausewitz "O wojnie"

O wojnie to najsłynniejsze dzieło generała Carla von Clausewitza, uczestnika wojen napoleońskich i teoretyka sztuki wojennej. Nieukończony, czasem niejednoznaczny tekst rozpalał wyobraźnię wybitnych strategów i okrutnych dyktatorów. Wielokrotnie nazywano go przestarzałym, lecz za każdym razem okazywało się, że po Clausewitza wciąż warto sięgać.Dzieło które miało ogromny wpływ na ostatnie sto piędzięsiąt lat  historii światowej militari.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Podobne artykuły


17
komentarze: 71 | wyświetlenia: 2054
17
komentarze: 50 | wyświetlenia: 1767
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1176
14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1085
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1027
13
komentarze: 16 | wyświetlenia: 1005
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 362
12
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1079
12
komentarze: 53 | wyświetlenia: 750
12
komentarze: 8 | wyświetlenia: 936
11
komentarze: 34 | wyświetlenia: 923
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 631
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Nie jestem pewien, co do niektórych z wymienionych tu książek. Szczególnie wątpię w numery 5 i 8. Zamiast nich dodałbym do tej listy "Tao Te Ching" autorstwa Laozi, "Sztukę Wojny" Sun Tzu oraz kilka dzieł Szekspira.

  pati4,  06/04/2010

Może nie świat sam w sobie,
ale świat literatury: "Kod Leonarda da Vinci" -
od tego punktu ruszyła cała lawina powieści z wykorzystaniem światowych nazwisk,
np. Shakespeare, Poe, etc.
swoją drogą, niezmiernie irytujące.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska