Login lub e-mail Hasło   

Rady od starego mężczyzny dla młodych mężczyzn

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://pokazywarka.pl/porady/
Kilka rad od bardziej doświadczonego...
Wyświetlenia: 23.721 Zamieszczono 02/09/2009

1. Nie wyżywaj się na młodszych, to niemoralne. Nie buraj do starszych, bo to głupie.

2. Przestań nienawidzić kobiety, to strata czasu.

3. Inwestuj w siebie. Dobra materialne zdobywają ci którzy się rozwijają.

4. Jeśli musisz wdaj się w bójkę, nawet kiedy wiesz że przegrasz.

5. Jako byłemu żołnierzowi w jednej kwestji możesz mi zaufać. Nigdy nie wstępuj się do wojska no chyba że chcesz mieć odstrzelone jajca w imię ekonomicznych lub politycznych aspiracji obcych ludzi.

6. Jeżeli cokolwiek ma wpływ na korzystną sytuacje jednostki lub klasy społecznej, i teoretyczne, abstrakcyjne lub niejasne zyski dla całej reszty, musisz zdać sobie sprawę że beneficjentem jest sam interesant(proponujący) nie jego następca, nie daj sobie wcisnąć kitu za żadną cenę.

7. Nie bądź prawicowcem. Oni są zapatrzonymi w siebie oszustami bez żadnego poczucia honoru czy poczucia patriotyzmu wobec swoich obywateli. Jeżeli już musisz być prawicowcem nie bądź neokonserwatystą. Oni zawsze robią niepotrzebny szum medialny, są narzekającymi łajzami, prostolinijnymi idiotami o chorym poczuciu praworządności którzy ciągle grają pokrzywdzonych. Posłuchaj Tok Fm lub inne gadane radio a przekonasz się o czym mówię.

8. Nie ufaj poradom bez krytycznej analizy. 90% wszystkich porad jest skonstruowanych tak aby w rezultacie proponujący zyskiwał. Nie chcę wyjść na cynika ale w zasadzie może i 97%.

9. Spędzisz większość życia w poczuciu że jesteś pewnym ludziom coś winien. Lwiej części z nich gówno jesteś winien.

10. Nie umniejszaj twoim młodszym kolegom. Dawaj przykład młodym mężczyznom, którzy przyjdą po Tobie i zajmą twoje miejsce. Ludzie zaczną widzieć w Tobie potencjał, potężną siłę społeczną. To ich czasem przeraża. Społeczeństwo nie widzi w młodych mężczyznach współczucia. Boją się was każdego z osobna jak i całości. Głównym celem ustanowionego prawa jest tłumić i zagłuszać Cię.

11. Jako młody mężczyzna, jesteś pozostawiony samemu sobie. A społeczeństwo stara się nas podzielić i skłócić. W odróżnieniu do kobiet które mają sądy i adwokatów oferującym im pomoc(NOK, IMID, La Strada, rząd, fundacje i organizacje non-profit) prawie nikt nie obejrzy się za Tobą.

12. Młodzi mężczyźni zapewniają geniusz i siłę dzięki której nasze społeczeństwo kwitnie. Rozejrzyj się dookoła. Dolina krzemowa, google, N-K ,fotka, =]. W większości to nie starzy mężczyźni i kobiety stworzyli rewolucje w której żyjemy. Musisz zdać sobie sprawę że społeczeństwo kradnie twój wkład w nie, zabespiecza go kruczkami prawnymi intelektualnej własności i czerpie z tego korzyści.

13. Wiedz że niewielu nosi Cię w sercu, jak Twoja Matka. Twój Ojciec pewnie też (jeżeli jeszcze kręci się w pobliżu). Twoje rodzeństwo jest po twojej stronie. Każdy inny martwi się tylko o siebie.

14.Nie bój się powiedzieć ludziom żeby się "odpierdolili" kiedy to niezbędne. Jest to bardzo szlachetna cecha warta osiągnięcia. Jak to mówią walcz o swoje, nawet gdy głos Tobie drzy.

15. Zdobądź się na empatię, dobre zdolnosci interpersonalne i pewność siebie. Naucz się języka ciała i niewerbalnej komunikacji. Nie koncentruj się tylko na twoich zawodowych lub technicznych zdolnościach, w przeciwnym wypadku ktoś inny może dupczyć Twoją żonę.

16.Trzymaj formę.

17.Nie pieprz głupot (o) swojej żonie/dziewczynie. Wspomóż jej w walce ze światem, nawet jak jest w błędzie, powinna mieć kogoś kto ją wspomoże w trudnych chwilach. Kiedy potrzebuje twojej pomocy zaoferuj ją. Powinna wiedzieć że ma oparcie.

18. Nie zdradzaj swojej dziewczyny/żony. Jeżeli musisz nie upokarzaj jej. Nie pozwól żeby twój występek dał o sobie znać jej lub jej znajomym. Nie rób tego tam gdzie mieszkasz. Nie rób tego z ludźmi z twojego towarzystwa. Nie sraj w swoje własne gniazdo.

19. Jeżeli twoja dziewczyna nie sprawia że czujesz się dobrze z samym sobą i nie wnosi szczęścia w twoje życie, zwolni ją. Od tego są właśnie dziewczyny.

20. Nie wdawaj się w "emocjonalne romanse". One są tylko narzędziem które pozwala im flirtować i mieć kogoś na boku kto sprawi że wrośnie im poczucie własnej wartości. Tylko tego chcą, relacji w której poczują się dobrze. Dla Ciebie to dużo wysiłku i innych inwestycji rozciągniętych w czasie. Jeżeli mają z Tobą emocjonalny romans, wysoko prawdopodobne że pieprzy się z kimś innym.

21. Bycie przyjacielem kobiety i powiernikiem nie sprawi że przekształci się to w coś bardziej intymnego. Jeżeli nie "miałeś jej" w rozsądnie krótkim okresie czasu, szanse na to nikną. I prawdopodobnie skończy na tym że zwieży się Tobie z seksualnych igraszek które miewa z kimś innym.

22. Posiadaj i podtrzymuj przyjaźnie z kobietami.

23. Musisz zdać sobie sprawę z tego że miłość to loteria. Faceci zakochują się bardzo szybko. Jeżeli idziesz się spotkać z jakąś dziewczyną i czujesz że zdechniesz jezeli z nią nie beziesz i Cię odrzuci zostaw ją i znajdź następną. Jej strata, nie wie co traci.

24. Nie bądź internetowym trolem. Wychodź na zewnątrz, miej coś z życia. Nie szukaj kobiety na fotkach i innych wynalazkach , zwłaszcza na niezobowiązujacy seks lub po to żeby utworzyć otwarty związek. Pamietaj piękne i wartosciowe kobiety nie potrzebują reklamy. Te psełdo lalunie na naszej klasie to z pewnoscią banda trolo-geji czychające na twoje foty. Nie twierdze że w każdym przypadku ale napewno da się to rozpoznać po 2-5 pierwszych linijkach postów na pw. I wiek tych dziewczyn w większości oscyluje w granicach 30-tki lub więcej.

25. Gdy staniesz się w pełni mężczyzną musisz wiedzieć że ludzie będą wchodzić ci w parade. Nie chodzi mi tylko o pasywno-agresywne zachwoania jak gapienie się lub pociągnięcie z bara, ale też opryskliwość ludzi. Nie frustruj się, ludzie czasem zwyczajnie są skurwiali. Zejdź im zwyczajnie z drogi i zajmij się swoimi sprawami.

26. Nie maltretuj cyklistów, gejów, mniejszości narodowych, itp. Ani fizycznie ani psychicznie tylko z powodu kim są, albo jak się prezentują. Nie leży to w twoim interesie żeby zastraszać innych ludzi.

27. Jeżeli jesteś gejem, przyznaj się przed samym sobą i rodzicami, przyjaciółmi i społeczeństwem w większości. Bądź przygotowany na bycie szykanowanym. Wróć do zasady 14. Jeżeli ktoś Tobie grozi albo napadł cię zadzwoń na policje. Spraw żeby dostali się za kratki. Nie możesz poświęcać samego siebie tylko z powodu kim jesteś, ani jakie masz możliwości. Jako osoba homoseksualna, masz więcej swobód społecznych niż heteroseksualni mężczyźni. Korzystaj z tego by chronić się. Bądź przygotowany do wyjścia z szafy zawsze kiedy twoja orentacja spawia że twoje życie staje sie nie do zniesienia. Przeprowadź się jeżeli twoje miasto ci nie odpowiada.

28. Nie bądź pozerem. Unikaj bycia jednym z tych kolesi któzy noszą szerokie spodnie a nie mieli w życiu mica w ręku lub nie wiedzą co to Universal Zulu Nation. Bądź sobą nie daj się snobom i żyj własnym życiem, zapracuj na autentyczność.

29. Nie wierzę w te bzdury o patriarchacie. Więcej kobiet jest przyjmowane na studia. Więcej stopni naukowych jest przynawane kobietom niż facetom. Kobiety żyją dłużej. Więcej mężczyzn skutecznie popełnia samobójstwa. Mężczyźni padają ofiarą przemocy fizycznej dwa razy częsciej niż kobiety, wliczając morderstwa. Jeżeli rozważysz napaści seksualne w więzieniach faceci są dwa razy częśćiej gwałceni niż kobiety (społeczeństwo myśli że więzienny gwałt jest zabawny). Ulice są wypełnione bezdomnymi mężczyznami z niewieloma przypadkami bezdomnych kobiet. Statystycznie kobiety są szczęśliwsze niż mężczyźni (mysle że to z powodu seksu na zawołanie) Mit że kobiety są wykorzystane przez system edukacyjny można obalić, ponieważ szkoły to kobiece bastiony, głównie zarządzane przez kobiety. Dziewczynki maja lepsze oceny niż chłopcy. To własnie chłopcy są wydymani przez system. i dostają częściej ritalin (lek na ADHD). W praktyce pensje mężczyzn maleją gdy kobiet rosną. Tylko dlatego że ktoś mówi że jest inaczej nie znaczy że to prawda. I nie ma się czym obwiniać.

30.Pamiętaj że 97% wszystkich porad jest bezwatrościowa. Ale z każdej możesz wyciągnąć coś dla siebie, resztę wywal do kosza.

Źródło:

Advice to Young Men from an Old Man (craigslist.org)

http://www.craigslist.org/about/best/sfo/279126743.html

Podobne artykuły


13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1188
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1321
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 713
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 918
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1547
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1271
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1310
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1531
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 718
11
komentarze: 124 | wyświetlenia: 724
11
komentarze: 69 | wyświetlenia: 540
11
komentarze: 81 | wyświetlenia: 1054
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 902
 
Autor
Dodał do zasobów: traktor
Artykuł

Powiązane tematy

Fakt, 97% porad jest bezwartościowa, ale z tych 30 porad można wyciągnąć bardzo wiele wniosków.

Jeden z najlepszych artykułów, które tutaj czytałem :)

Jeden ważny wniosek: jesteś młody, dbaj o zdrowie, bo jak będziesz stary, to przynajmniej to ci zostanie :)

  sci,  02/09/2009

Zgadzam się ;)

  m4kpl,  02/09/2009

Wątpię, że byłeś żołnierzem, a jeżeli tak to chyba nie wiedziałeś co podpisujesz lewaku.

  xadi,  02/09/2009

Ajj przez przypadek Cię na + oceniłem. Przepraszam, to niesubordynowane kliknięcie było, szczerze żałuję.

  m4kpl,  24/09/2009
  elena  (www),  02/09/2009

Podoba mi się 20, 22, 23, 28 a w 29 czy na pewno więcej facetów popełnia samobójstwa?:)

Skutecznych - tak. Mężczyźni są bardziej kumaci, więc łatwiej im przyswoić wiedzę na temat sił oddziałujących na gardło przez sznur, czyt. wiedzą, jak go zawiązać.

  arczi01,  02/09/2009

Dzięki za ten artykuł. Pozdrawiam

  r45h,  04/09/2009

Bardzo dobry artykuł. Na prawdę daje do myślenia

  r45h,  04/09/2009

nie można edytować więc dodaje.
Tłumaczenie mogło by być trochę lepsze. W wersji angielskiej dopiero zrozumiałem o co tak na prawdę chodziło w niektórych punktach.

  mosdef,  04/09/2009

Na prawdę ze szczerą chęcią chciał bym aby ktoś wrzucił tu poprawki. Mimo że jestem naprawdę zadowolony z tego jak podejście do tematu zrodziło moje tłumaczenie. Więc dodajcie punkty które mogły by być lepiej przetłumaczone. =]
Pzdr

  kasik4,  07/09/2009

Extra rady chyba wydrukuję facetowi i przypnę na lustro:)

  Grzechu,  01/12/2009

wszystko okej ale z jednym sie nie zgodze 29 pkt

Jeżeli rozważysz napaści seksualne w więzieniach faceci są dwa razy częśćiej gwałceni niż kobiety (społeczeństwo myśli że więzienny gwałt jest zabawny)

bo jest więcej facetów w więzieniach i nie ma pokoji damsko - męskich , ba ! rzadko są damsko - męskie więzienia.

a tak to super ;D podoba mi sie szczegolnie ostatni punkt ; takie zdziwko ;O

Niektóre punkty wezmę sobie do serca. :)

  Kalbur,  28/04/2010

Świetny artykuł, oby takich więcej!

Trochę życiowej prawdy i humoru . Super byle tak dalej

  Tomasz Het  (www),  14/09/2010

Dobre i fajnie napisane

Nawet ciekawe te rady.

  led  (www),  14/11/2011

Dobre porady nie są złe, ale najbardziej podoba mi się ostatnia ;) To prawda.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska