Login lub e-mail Hasło   

Szept pięknej dziewczyny jest dla mężczyzny głośniejszy niż ryk lwa...

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://doktorrandka.pl/blog/?p=99
Jakie są kobiety? Zobacz czy Little Man z Danii odpowie Ci na wszystkie twoje pytania...
Wyświetlenia: 1.289 Zamieszczono 10/10/2009

Jakie są kobiety? Zobacz czy Little Man z Danii odpowie Ci na wszystkie twoje pytania...

http://www.youtube.com/watch?v=dpHpq5mozMg

 

Filmik pokazuje typowe zachowanie "miłego faceta" i choć nie jestem zwolennikiem bycia absolutnym draniem. Konkluzją całości jest to co powiedziała Marie na samym końcu. "Wystarczy się uśmiechnąć, a zrobi wszystko" - w sumie..dlaczego nie? Bo tu chodzi o umiarkowanie, gdy na przykład jesteś już w związku z kobietą to zrobienie czegoś za uśmiech czy całusa jest przyjemnością dla dwojga, tylko - to musi działać w obie to strony.

Jeżeli obejrzałeś film, wiesz dokładnie jaka sytuacja miała miejsce nad rozlewiskiem do którego coś wpadło Marie. Poprosiła chłopczyka, aby jej pomógł w zamian za uśmiech (później buziaka). Takie sytuacje zdarzają się tysiące razy, oczywiście najczęściej w całkowicie innych okolicznościach. Czy potrafisz przypomnieć sobie czy i tobie kiedyś się to przytrafiło? Aby wyjść na swoje, NLP oferuje nam bardzo przyjemny i przyjazny mechanizm zwany - przeramowaniem.

Przeramowanie to dosłownie zmiana kontekstu sytuacji - to, że A nie znaczy B, znaczy po prostu C. 

Już zmierzam, aby wyjaśnić ci jakie to będzie miało zastosowanie w przypadku robienia czegoś "za buziaka".

Najłatwiej będzie to zobrazować na przykładzie: kobieta mówi do faceta: "jeżeli będziesz grzeczny, dostaniesz buziaka", facet ma dwie główne możliwości wyboru:

- idzie drogą - pragnę twojego buziaka i zrobię dla niego wszystko, oczywiście, że będę grzeczny (on maleje, ona rośnie)

- lub drogą - to ja jestem dla ciebie nagrodą i odpowiada: "a jeśli ty będziesz grzeczna pozwolę ci dać sobie buziaka" (on rośnie, ona maleje)

Kobiety, (na tyle na ile ja zdążyłem poznać ich ciekawą i tajemniczą naturę - tu głos należy szczególnie do was drogie panie, tylko proszę o..całkowitą szczerość) pragną aby je wielbiono, gdy tym czasem one pozostałyby niedostępne i trochę na dystans. Tego pragną, i choć z początku wydaje się całkiem fajne i zabawne, potem przybiera zupełnie inną postać. Wiesz jak by to było gdybyś zaczął codziennie jeść twój ulubiony przysmak - przez pierwszy tydzień byłbyś wniebowzięty, w następnym zaczynałoby ci się to trochę nudzić, po miesiącu miałbyś dość, a po 3 sam widok tego dania wywoływałby w tobie najgorsze uczucia.

Przysmak musi pozostać przysmakiem, a nie zapomnianym daniem, dlatego warto pamiętać, żeby zrobić np. w rocznicę waszego związku (najczęściej raz na 1-3 miesiące) dzień w którym będziesz absolutnym przeciwieństwem siebie. Ta nieprzewidywalność, która wykreujesz, jest straszliwie pociągająca. 

Przeramowania używaj w każdej sytuacji gdy zostaniesz postawiony przed wyzwaniem za które będziesz odznaczony jakąś nagrodą od partnera. Wtedy te moje nieszczęśnie przytaczane buziaki ofiarowane tobie zyskają na swojej wartości.

Do używania tej techniki jest potrzebna zbudowana na stabilnych podstawach pewność siebie. Po użyciu tej techniki niektóre osoby zaczną jawnie protestować, strzelać focha itd.. Wyczekaj. Nagroda tylko dla cierpliwych.

Przeramowania możesz używać także w kłótniach, ale to już temat na kolejny artykuł...

Kobiety to najfajniejsza rzecz na świecie - najświętsza prawda 
(po polsku brzmi jakby były traktowane przedmiotowo..po angielsku lepiej - womans are the nicest thing in the world)

Podobne artykuły


13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1185
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 914
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1319
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1541
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 711
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1529
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1510
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1307
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1240
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 715
11
komentarze: 124 | wyświetlenia: 722
11
komentarze: 158 | wyświetlenia: 506
11
komentarze: 81 | wyświetlenia: 1040
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Magdalena F.  (www),  16/11/2009

hehe nie powiedziałabym, że kobiety to rzeczy:) ale najfajniejsze to one na pewno są:) i za to punkciki

nic lepszego już Bóg dla nas nie mógł wymyślić :)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska