Login lub e-mail Hasło   

Ciepłe kolory jesieni -czyli jak się ubierać jesienią?

Subiektywnym okiem … o modzie
Wyświetlenia: 1.872 Zamieszczono 13/10/2009

Dziś chciałam Was - Drogie Panie zatrzymać w biegu, pomiędzy pracą a domem,  zaciekawić, uwrażliwić na …. Kolory …kolory,  które widzimy na co dzień w przyrodzie.  Mam tu na myśli barwy: drzew, liści, krzewów, trawy . Wszystkie barwy natury w świetle jesiennego słońca!

Nie bez znaczenia jest  metafora:  Złota Polska Jesień. Od września do listopada, otaczają nas CIEPŁE – jesienne kolory. Ciepłe czyli te, które w swoim „składzie” mają dodany pigment  żółty.

Do tych kolorów zaliczają się min.  żółcienie: musztarda, słonecznik, zieleń:  zgniła, oliwki,  ciemny turkus, brąz- mleczna czekolada, czerwienie: w odcieniach rudości, buraczka oraz pomarańcz.

Na przekór pogodzie tj. chłodnej temperaturze namawiam do kupowania i komponowania ciepłych, energetycznych, optymistycznych  kolorów w swojej garderobie.

W sklepach znajdziemy wiele marek odzieżowych, które  na sezon jesień/zima 2009 inspirowały się takimi  kolorami. Mam tu na myśli min. kolekcje H&M, Solar, Tatuum. Możemy  znaleźć  tam zarówno zestawy ubrań w tych tonacjach np. bluzki, spódnice, swetry, jak i akcesoria tj. rajstopy, torby, szale, szaliki.  

Kolory „jesienne” są bardzo odważne, dynamiczne wręcz ekstrawaganckie w działaniu na ludzką świadomość . Tradycyjnie namawiam Was do eksperymentowania w zestawianiu ich w poszczególnych częściach garderoby  lub tylko jako dodatków tj. akcesoria, biżuteria (pamiętajmy  o zasadach dobierania dodatków – czyt. artykuł).

A oto przykładowe możliwości  komponowania  „ciepłych” kolorów w garderobie. Brąz, lub kolory brązowo pochodne  – tj. kawa z mlekiem lub beże w zestawieniu np. z pomarańczem, turkusem czy żółtym – ożywiają i pobudzają nasz strój oraz nasze samopoczucie. Takie połączenia mówią otoczeniu  o naszej wyobraźni i kreatywności. W przełożeniu na ubrania:  same brązy lub beże noszone w postaci:  bluzek, golfów, koszul, spodni lub spódnic  - są kompozycjami  „bezpiecznymi”, „podstawowymi”.  Jeśli do tego dokomponujemy jeden ze wspomnianych kolorów, np. w postaci rajstop, torebki czy biżuterii, ożywi i urozmaici to nasz strój a zarazem cały wygląd .

Jako kolorystka, posługuję się w pracy analizą kolorystyczną, tj. dobieraniem kolorów do danego typu urody. Z pełną odpowiedzialnością zachęcam jednak, byście nie ograniczały się przy wyborze.  Czym jest bowiem  moda, a z nią wyobraźnia i wrażliwość każdej z WAS?

Jest zabawą, przyjemnością komponowania, zmiennością każdego dnia!

Pozdrawiam i czekam na Wasze maile – bielecka@perfectimage.pl

www.perfectimage.pl

Podobne artykuły


28
komentarze: 16 | wyświetlenia: 7863
25
komentarze: 22 | wyświetlenia: 104714
22
komentarze: 19 | wyświetlenia: 1626
17
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1667
16
komentarze: 10 | wyświetlenia: 84159
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 10772
95
komentarze: 44 | wyświetlenia: 15253
31
komentarze: 29 | wyświetlenia: 6031
29
komentarze: 18 | wyświetlenia: 3920
26
komentarze: 59 | wyświetlenia: 3085
24
komentarze: 15 | wyświetlenia: 2475
25
komentarze: 15 | wyświetlenia: 2601
25
komentarze: 55 | wyświetlenia: 7667
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska