Login lub e-mail Hasło   

Najłatwiejsze i najprzyjemniejsze prace świata!

Istnieje wiele zajęć, w których odnajdzie się nawet najprawdziwszy leń. Praca nie musi być wyczerpująca i możemy zarabiać na życie w bardzo przyjemny sposób!
Wyświetlenia: 1.609 Zamieszczono 27/10/2009

Co roku powstają rankingi najtrudniejszych i najniebezpieczniejszych zawodów świata. Opierają się one głównie na liczbie wypadków przy pracy, na które narażenipracownicy. O swoje zdrowie i życie najbardziej powinni obawiać się górnicy, budowlańcy, poławiacze krabów oraz pracownicy platform wiertniczych. To, jak wygląda praca na krawędzi, na pełnych obrotach, czując ciągłą presję i adrenali można podejrzeć na kanale Discovery Channel, który we wtorkowe i czwartkowe wieczory emituje programy poświecone ekstremalnym zawodom. Praca nie musi być jednak tak wyczerpująca. Możemy zarabiać na życie w dużo przyjemniejszy sposób. Z przymrużeniem oka wytypowaliśmy 6 najłatwiejszych i najmniej stresujących sposobów na zarabianie pieniędzy. Oto one!

Układacz horoskopów

Skąd się biorą horoskopy w gazetach? Część jest układana na podstawie kart tarota przez wróżki, część jednak pisana jest przez te same osoby, które tworzą chociażby listy od czytelników, jeśli okazuje się, że do redakcji nikt nie pisze! Tworzenie dla każdego znaku zodiaku tajemniczych wskazówek i prognoz dotyczących najbliższych dni nie jest wyczerpujące i musi przychodzić z łatwością. Szczególnie, że nikt nie wymaga od horoskopów sprawdzania się w życiu i można je wyssać z palca. Układacz horoskopów, oczywiście, nie jest zawodem, lecz zajęciem, jednak wróżka jest już wpisana do klasyfikacji zawodów i specjalności! W praktyce oznacza to, że jeśli do Urzędu Pracy zgłosi się osoba poszukująca zajęcia związanego z przepowiadaniem przyszłości, a urząd nie będzie w stanie znaleźć dla niej odpowiedniej oferty, jasnowidz jest uprawniony do pobierania zasiłku…

Pracownik wypożyczalni sprzętu windsurfingowego na Rodos

Praca idealna powinna być samą przyjemnością. Dla kogoś, kto lubi upały, jest pasjonatem sportów ekstremalnych takich jak windsurfing i kitesurfing praca w wypożyczalni sprzętu sportowego może być zajęciem marzeń. Piękna pogoda, bliskość morza, możliwość pogawędzenia o rodzajach żagli i desek, w wolnych chwilach czas na lekturę jakiegoś pisemka, a po skończonej pracy realizowanie swoich pasji. Czego więcej wymagać? To same zajęcie, ale np. na kempingu w Chałupach nie jest już tak wdzięczne. Pogoda nie zawsze jest pewna, a otoczenie nie tak porywające.

Bibliotekarz

Praca w bibliotece nie wydaje się być zawodem stresującym i wyczerpującym. Sprawia raczej wrażenie zajęcia typu „8 godzin i do domu!” W bibliotekach jest ciepło i sucho, cicho i spokojnie. W godzinach porannych po książki nie przychodzą tłumy i można poświęcić się czytaniu. Jeśli w swoim życiu przeczytałeś co najwyżej podręcznik do przysposobienia obronnego, a liczyć potrafisz do 10, to możesz mieć problemy ze sprostaniem postawionym przed Tobą zadaniom. W innym wypadku podołasz. Praca w bibliotece może być żmudnym i nudnym zajęciem, ale na pewno nie jest najcięższym i najtrudniejszym zawodem świata.

Krytyk kulinarny

Wrażenia po spróbowaniu potrawy przez krytyka kulinarnego powinny być głosem i opinią większości. To odpowiedzialne zadanie, które wymaga też wysublimowanego podniebienia i sporej wiedzy, ponieważ pomylenie nazw przypraw czy rodzajów mięs może okazać się niewybaczalnym błędem. W takiej pracy nie można kierować się własnymi gustami i należy próbować także potraw, które nie są szczególnie lubiane. Jednak fakt, że praca krytyka kulinarnego to wizyty w lokalach (tych z wyższej półki i całkiem przeciętnych) i oddawanie się jedzeniu wystarcza, żeby nazwać to zajęcie przyjemnym.

Pomoc muzealna

W każdym muzeum i większości galerii natknąć się można na osoby, których obowiązkiem jest siedzenie na krzesłach i lustrowanie przechodzących osób pod kątem posiadania obuwia ochronnego. Do ich obowiązków należy także sprawdzanie, czy nikt z turystów nie dotyka eksponatów i nie żuje gumy. I tak przez cały dzień. Nie jest to zajęcie wymagające, jednak nawet z takiej pracy można wylecieć. Za co? Na przykład za niedopilnowanie obowiązków w muzeum, w małym miasteczku, poza sezonem, wpóźnej godzinie, kiedy oczy mimowolnie same się zamykają… Podobne zmartwienia może mieć stróż nocny pracujący w spokojnej okolicy. Radio, telewizor, krzyżówki, prasa, książki, kawa – to narzędzia pracy, bez których trudno się obyć, pilnując czegoś, czego nikt na pewno nie będzie chciał ukraść.

TV Discoverer

Do miana najłatwiejszego zajęcia przynoszącego wymierne korzyści finansowe można również zaliczyć pracę na stanowisku Telewizyjnego odkrywcy.Polega ona na oglądaniu wybranych programów z ramówki kanału Discovery Channel i opisywaniu swoich wrażeń na blogu. Zakończono właśnie rekrutację i wyłoniony spośród tysięcy kandydatów szczęśliwiec na początku listopada rozpocznie swoją pracę. Dla wielu ludzi może jawić się to jako praca idealna, ponieważ jedynym zajęciem wybranej osobybędzie przez miesiąc spędzanie 6 godzin tygodniowo na kanapie, oglądając interesujące programy z jesiennej ramówki kanału. Będą to:Zabij szkodnika!, Najniebezpieczniejszy zawód świata, Czarne złoto i Brudna robota. Trudno uznać to za wymagające zajęcie. Właściwie to sama przyjemność, za którą wybraniec dodatkowo zarobi 1000 zł prosto do kieszeni i otrzyma kablówkę na rok.

Istnieje wiele zajęć, w których odnajdzie się nawet najprawdziwszy leń. Oczywiście, coś za coś. Brak odpowiedzialności, stresu i miła atmosfera pracy oznacza najczęściej niewielkie zarobki. Trzeba się z tym liczyć. A to, co nazwiemy pracą najłatwiejszą czy najprzyjemniejsząto tak naprawdę kwestia priorytetów i naturalnych predyspozycji. Najłatwiejszą pracą świata dla świetnego prawnika może być jego zawód, a teoretycznie przeszczęśliwy tester łóżek może narzekać na swoje zajęcie ze względu na ból pleców….

 

Podobne artykuły


17
komentarze: 71 | wyświetlenia: 1483
17
komentarze: 50 | wyświetlenia: 1632
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1060
14
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1010
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 894
13
komentarze: 16 | wyświetlenia: 921
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 975
12
komentarze: 8 | wyświetlenia: 816
12
komentarze: 53 | wyświetlenia: 604
12
komentarze: 0 | wyświetlenia: 948
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 802
11
komentarze: 34 | wyświetlenia: 819
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Wiadomo, że najprzyjemniejsze są takie prace, które wykonujemy z radością. Jeżeli praca nie przynosi satysfakcji, to tak naprawdę ciężko nam się ją wykonuje, a co za tym idzie efekty naszej pracy nie są tak bardzo zadowalające, jak tego chcielibyśmy. Na pewno decyzja o wyborze zawodu musi być przemyślana, nie powinniśmy bagatelizować swoich zdolności i wybierać "z głową". Jezeli wybierzemy odpowiedni zawód, to na pewno osiągniemy sukces.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska