Login lub e-mail Hasło   

Polak - wybraniec losu

Homofocia, ksenofobia...czyli Polak potrafi.
Wyświetlenia: 846 Zamieszczono 30/10/2009

 Polak - sarmata. Wolny, godny, dobroduszny i odważny. Jednocześnie przepelniony homofobią i ksenofobią. Czlowiek kierowany historią nabył obaw co do ludzi odmiennej nacji. Polacy nie widzą tego problemu, który coraz szybciej wzrasta do olbrzymich rozmiarów.  Potępiamy ludzi, którzy są niekiedy naszymi sąsiadami, braćmi. Urodzonymi na tej samej ziemi...  Negujemy ich tylko dlatego, że mają inne przekonania religijne od nas.
   Ale odpowiedzmy sobie na pytanie.. czyż chrześcijanie nie są najgorszą społecznością?? Biją pokłony w stronę świętych obrazów, a odwracając się wbijają nóż w plecy bliźniego.
Homofobia - nie dający się wyjaśnić lęk przed stycznością z osobami mniejszości seksualnych, pogarda, nienawiść, dyskryminacja.
Ksenofobia - przesadne wyrażanie niechęci wobec obcych, cudzoziemców
Antysemityzm - uprzedzenie do nacji żydowskiej

   Polacy winią Żydów za to co się działo w naszym kraju na przestrzeni lat. Są nastawieni wrogo do każdego, kto ma choćby pochodzenie żydowskie. Nie patrzą na osobę jako na człowieka, tylko jak na odmieńca, potomka Mojżesza, który sprowadził się na ziemie słowiańską w celu unicestwienia polskich dzieci.
   Podejście nieco przerażające, ale jakże prawdziwe.

Podobne artykuły


12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1374
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 1234
10
komentarze: 195 | wyświetlenia: 663
10
komentarze: 75 | wyświetlenia: 780
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 817
8
komentarze: 20 | wyświetlenia: 520
8
komentarze: 1 | wyświetlenia: 490
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska