Login lub e-mail Hasło   

Czy znalazłem sposób na nieśmiertelność?

takie naprawdę krótkie przemyślenie o długowieczności.
Wyświetlenia: 8.034 Zamieszczono 02/11/2009

Wiecie dość niedawno, w sumie przed chwilą będąc w mojej kuchni, w moim rodzinnym miasteczku przy robieniu kanapki wtargneła do mojej głowy dziwna myśl.

Wracając do nurtu i głownego tematu- przy robieniu kanapki i przesunięciu się filmu życia o jeden kadr spojrzałem w prawo i ujrzałem zwyczajną jakby się wydaje kromkę chleba.


Tak, tak - zwyczajną kromkę , którą zostawiłem bodajże godzinę temu samej sobie na stole. Była już inna, lekko czerstwa i twarda, widać zmęczona życiem. Ta kromka wyglądała już jak starszy człowiek. Bez wigoru, bez braku świeżości, nie pociągająca i jak już wcześniej pisałem- po prostu czerstwa. I tak się zastanawiam- dlaczego tak się stało? Chleb pod przykryciem wytrzyma kilka dni a kromka pozostawiona na powietrzu w moment i jak na swoją kromkową egzystencję umiera.  Kromkę postarzało powietrze. Gdyby porównać kromkę do naszego ludzkiego ciała to czy powietrze nas też tak niszczy? Nie chodzi mi o to żeby nas przez całe życie trzymać w folii ;] ale czy przyczyną naszego procesu starzenia nie jest powieetrze??

 

 

 Czy np: w kosmosie nie bylibyśmy nieśmiertelni??? Przecież w komosie czas działa inaczej, dokładnie nie wiem ale wylatując na kilka lat w przestrzeń kosmiczną i wracając na naszą kochaną rodzimą planetę minie lat kilkadziesiąt. Hmm...po śmierci mamy żyć wiecznie tam na górze...tak mówi Biblia- może o to chodzi? Może raj to kosmos, a gdyby zacząć intepretować słowa o raju, niebiosach po prostu dosłownie? Czy nieśmiertelność jest tak blisko nas?

 

CO MYŚLICIE O TAKIM TOKU MYŚLENIA?

 

 

 

Kosmos wygląda na raj, tyle planet i przestrzeni. Może Ziemia to piekło przepełnione

zbrodniami i złem gdzie piękne są tylko chwile? Ograniczone paroma kontynentami?

 

 

pozdrawiam : )

Podobne artykuły


13
komentarze: 49 | wyświetlenia: 1282
12
komentarze: 93 | wyświetlenia: 789
12
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1615
12
komentarze: 68 | wyświetlenia: 1012
12
komentarze: 25 | wyświetlenia: 2041
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1417
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 450
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 811
11
komentarze: 72 | wyświetlenia: 789
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 504
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1521
11
komentarze: 31 | wyświetlenia: 2124
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1021
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Ciekawa przemyślenie... "Czy nieśmiertelność jest tak blisko nas?" Blisko i jednocześnie daleko,bo jak tu się uniezależnić od tlenu,który jest potrzebny do produkcji energii,bez której kończymy jak przykładowa kromka. Za jakieś x tysięcy lat uniezależnienie od tlenu będzie możliwe,ale wtedy pojawią się problemy przeludnienia, itp.

myślę że nieśmiertelności jest teraz, a "teraz" znika z każdym przemijającym kolejnym "teraz", bo zaraz jest kolejne "teraz", dlatego nieśmiertelność jest tak trudna do uchwycenia, czy jest ktoś, kto potrafi naprawdę być teraz? nie przenosząc się myślami w miejsca nieistniejące teraz czasowo albo geograficznie?

Udało się autorowi w krotki lakoniczny sposób wzbudzić zadumę o brawach filozofii sięgającej nieba.

a ja jestem nieśmiertelny dopóki Bóg nie zechce inaczej xD

Co do artykułu - w zasadzie więcej pytań niż odpowiedzi, ale przynajmniej trafnych :)

  Gamka  (www),  19/11/2009

Hmm ciekawe porównanie tej kromki chleba do naszego ludzkiego życia ......fakt ,że niszczy nas czas i powietrze które całkowicie pochłania nasze ciało naszą duszę ...ale czy dane będzie zdobyć tę nieśmiertelność........
Czy Kosmos to raj a Ziemia piekło ?
Czy tego raju nie zniszczy właśnie piekło na ziemi ?
Artykuł króciutki ale ile w nim znajduje się pytań :)
Gratulacje

To spróbuj sobie żyć bez powietrza...

Możliwe, że po śmierci przejdziemy w inny rodzaj bytów - o innych właściwościach niż te które teraz mamy i które są w kosmosie.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska