Login lub e-mail Hasło   

Bandler - sukces topiony w heroinie i alkoholu

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://doktorrandka.pl/blog/?p=348
Wikipedia swoim jakże niepodważalnym słowem pisanym klawiaturą QWERTY przekazuje o Rysiu Bandlerze*: * współtwórca programowania neurolingwistycznego - NLP " (......
Wyświetlenia: 1.684 Zamieszczono 17/11/2009

Wikipedia swoim jakże niepodważalnym słowem pisanym klawiaturą QWERTY przekazuje o Rysiu Bandlerze*:

* współtwórca programowania neurolingwistycznego - NLP

" (...) W 1980 roku Bandler przestał pracować z Grinderem. Jego Firma "Not LTD" zarabiała 800 tysięcy dolarów (dolar miał zdecydowanie większą wartość niż obecnie - przyp. autora) rocznie. Dlatego on i jego żona prowadzili dość rozrzutny tryb życia. Kupowali drogie samochody i drogie ubrania. Bandler nigdy nie prowadził wykładów za mniej niż 4000$. Mimo to, kiedy np. jako dodatek zaoferowano mu pokrycie wszelkich kosztów w hotelu, kupił w ramach dodatku wszystkie przedmioty z hotelowego sklepu.

Żona chciała się rozwieść z Bandlerem, mówiła że jest emocjonalnie i fizycznie agresywny (wielu uczestników jego seminariów potwierdza to, używał m.in. straszenia pistoletem jako środka terapeutycznego).

Około 1980 roku Bandler zaczął nadużywać heroiny i alkoholu.

W 1986 roku Bandler został oskarżony o zabójstwo prostytutki Corine Christesen.

Zabójstwo popełniono na narkotykowej imprezie z udziałem Corine, Bandlera i jego przyjaciela. Bandler został obroniony przez swojego prawnika, którego też uczył NLP. Sąd nie zdołał ustalić, kto z dwóch podejrzanych popełnił zbrodnię.

W 1996 roku (10 lat później) Bandler pozwał do sądu Johna Grindera i wielu innych "VIPów" NLP. Twierdził, że posiada patent na NLP. Oczekiwał odszkodowania w wysokości 10 milionów dolarów. Sprawa zakończyła się ugodą obu stron, ale Bandler został przez wielu praktyków NLP uznany za czarną owcę tego kierunku.(...)"

zlo

Tak wyglądają najbardziej interesujące fragmenty z życiorysu człowieka, który oferuje się nasze życie zmienić na lepsze, szczęśliwsze, piękniejsze no i oczywiście pozbawione problemów, do tego napisał wiele ciekawych i pouczających książek.

A co potem gdy już wszystko będzie takie piękne? Czym będziesz się zajmować skoro nie będzie problemów. Rozwijaniem się? Super :) A potem - gdy już będziesz miał tyle pieniędzy, że nie zdążysz ich wydać do końca życia? Zaczniesz się nudzić..potwornie nudzić - do tego stopnia, że będziesz znał na pamięć każdą reklamę w telewizji i każdy film, każdą stronę internetową i każde słowo w ulubionych książkach. 

Zaczniesz poszukiwać wrażeń...

 

Co to wrażenia? Nastolatki poszukują wrażeń - mocnych wrażeń - możliwie jak najmocniejszych. A więc seks, alkohol, narkotyki..hmm co jeszcze...może katowanie innych, wykorzystywanie ich, a może nawet zabicie kogoś - po co? - dla...zabicia - nudy i czasu albo tylko po to żeby zobaczyć jak umiera człowiek.

Oj, niezbadane są wyroki boskie, spójrz - Rysio to niegroźny lekko spasiony staruszek:

richard_bandler_products

Dobrze mu patrzy z oczu, nieprawdaż. Od razu chce się zaufać takiemu, no bo jak taki przemiły starszy pan oszukać może kogoś.

Wspaniale, że są na tym świecie także racjonaliści, którzy uważają NLP za pseudonaukę, a ja znalazłem genialny pogląd na stronie adambytof.pl:

Oczywiście, że NLP nie działa - działa człowiek. Ty działasz! Możesz używać czegokolwiek chcesz: NLP, hipnozy, medytacji, wizualizacji, czarów, szamanizmu, terapii behawioralnej albo psychoanalizy. Używaj tego co działa dla ciebie! A jak nie działa to zrób coś innego, tylko zrób to dobrze!

Trzeba otwarcie przyznać - Richard Bandler to jest ktoś - nie, nie ktoś - to jest geniusz. Ktoś kto zebrał do kupy i skopiował (zmodelował) psychologię społeczną. I NLP czy to dobrze czy źle za 25 lat wejdzie do powszechnego użytku, bo czy ktoś ma dać sobą manipulować skoro może nauczyć się technik, którymi się przed tą złą manipulacją obroni. Ja tutaj nie mówię, że to będzie konieczność - ilość osób, które to potrafi robić będzie po prostu systematycznie rosnąć, a ja ciągle marzę o krachu.

empower21

O swoistym kryzysie finansowym, takim jak teraz (który, notabene jest czystą iluzją) na rynku trenerów rozwoju osobistego, żeby wreszcie się to oczyściło. Odpadła większość, którzy bardziej szkodzą niż pomagają swoim klientom, a zostali najsilniejsi, ci którzy naprawdę mają coś do przekazania ludzkości, tacy którzy wkładają w swoją pracę serce i pracują dla dobra swoich klientów, a dopiero w drugiej kolejności dla zysku.

Wracając do Bandlera - to w moim odbiorze - w dzisiejszej erze manipulacji i wszechobecnej perswazji - postać taka jak Homer w antycznej Grecji, jak Da Vinci w renesansie, Słowacki w romantyzmie lub wracając do bliższych ci czasów - Steve Jobs albo Bill Gates na początku rewolucji komputerowej. I ty i ja musimy się z tym pogodzić - żyjemy w epoce NLP...

441px-da_vinci_vitruve_luc_viatour

Uważaj...po prostu uważaj...bo tego co najważniejsze okiem zobaczyć nie można...

Podobne artykuły


13
komentarze: 49 | wyświetlenia: 1282
12
komentarze: 93 | wyświetlenia: 789
12
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1615
12
komentarze: 68 | wyświetlenia: 1011
12
komentarze: 25 | wyświetlenia: 2041
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1417
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 450
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 811
11
komentarze: 72 | wyświetlenia: 789
11
komentarze: 9 | wyświetlenia: 504
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1521
11
komentarze: 31 | wyświetlenia: 2124
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1021
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska