Login lub e-mail Hasło   

Czy Polacy to na pewno Słowianie?

Zawsze myślałem, że Słowianie to jeden etnos, że my Polacy stanowimy zach. część tej całości kulturowej, językowej i genetycznej.
Wyświetlenia: 110.380 Zamieszczono 20/11/2009

    Otóż  najnowsze odkrycie przez genetyków polskiej haplogrupy  R1a1a7 męskiego chromosomu Y- DNA  w listopadzie tego roku, otworzyło dyskusję nad naszym wspólnym pochodzeniem  z resztą Słowian. Okazało się bowiem,że Polacy zamieszkują swoją ziemię od zawsze, od 10 tys. lat. Dotąd sądzono,że wszyscy Słowianie pochodzą od Indoeuropejczyków  i przybyli  do Europy ze Wschodu a na ziemie polskie dotarli z  ziem środkowej Ukrainy w V wieku n.e. Niemcy uważali ziemie między Odrą a Dniestrem za odwiecznie germańskie a Polaków za podludzi niższej rasy. Teraz może się okazać, że to  Ariowie pochodzą od Polaków jeśli uczeni odnajdą polską haplogrupę w śród Braminów indyjskich. Okaże się wtedy,że na podbój Wschodu wyruszyli z polskich ziem spod świętego dla nich miejsca na  Wawelu, gdzie mieści się ich czakram energetyczny. Wśród Polaków  indoeuropejska haplogrupa  R1a1a występuje u 57% męskiej populacji i  z której to wyodrębniła się polska haplogrupa R1a1a7 ok. 11 tys. lat temu i obecnie występuje u 35 % naszych rodaków. Ariowie podbili Indie w II tys. p.n.e. więc łatwo będzie można oddzielić ich haplotypy od wcześniejszych Indoeuropejczyków. Ta haplogrupa u pozostałych Słowian występuje z mniejszym natężeniem a najmniejsze występuje między  Zbruczem  a  Wschodnią  Ukrainą, tylko koło Krymu i  Centralnej Rosji jest po ok.10%. Świadczyć to może tylko o jednym, że Słowianie przybyli do Europy z Hunami jako Biali Hunowie i po rozbiciu Sarmatów i Alanów a później celtyckich Gotów  w IV w.n.e opanowali tereny do Alp i Łaby. Słowianie stali się pogromcami Europy i z pozostałymi Hunami przyczynili się do zniszczenia Imperium Rzymskiego. Z badań wynika,że Goci nie byli germańskimi plemionami a wschodnimi Celtami, których część bawarska została zgermanizowana przez Germanów z  Północy Niemiec.

  Na obrazku poniżej procentowe występowanie haplogrupy  R1a

 

 

Dawniej myślano, że Germanie to typowo skandynawska nacja, która nie posiada znacznych dodatków  innych  narodowości. Okazuje się jednak, że Germanie powstali po zmieszaniu się autochtonów  skandynawskich ( I1a) z Indoeuropejczykami ( r1a) i  Celtami ( r1b) w proporcji 40%-20%-40%. W Norwegii jest prawie po równo 28% R1a i R1b i 40% I1a. Z tego wniosek, że nie było żadnych większych ilości germańskich plemion na ziemiach polskich i w marszu na tereny Cesarstwa Rzymskiego. Polska nie została wyludniona po wyjściu Wandali i Alanów  w ilości 70 tys. wojów + rodziny z ziem polsko-panońskich w sylwestra 406 r. Dzisiaj w Polsce oprócz wymienionych wyżej haplogrup są jeszcze celtycka R1b (16%), wenedzka I2a (9%),skandynawska I1a (7%) i po kilka % E,J1,J2 i G. Śmiało można powiedzieć, że Polacy to potomkowie Wandali, Słowian,Celtów,Wenedów i małej ilości przybyszy z Afryki, Bliskiego Wschodu i Kaukazu. Czy można mówić, że jesteśmy Słowianami, chyba tak samo jak Niemcy mówią, że są Germanami. Ciekawe co przyniosą następne odkrycia genetyków i jakie jeszcze tajemnice skrywa nasza Europy  historia.

 

Z tego wynika,że od Łużyc po Wileńszczyznę,Grodzieńszczyznę i Zbrucz  wszyscyśmy  jedna Polaków rodzina.

Zachęcam wszystkich do wypowiedzenia się  na ten temat i  podzielenia się  własnymi wiadomościami w tej sprawie.

 

 Czerwony- R1b,  żółty- R1a, niebieski- N1c, seledyn-I1a, niebieski jaśniejszy-I2a, zielony-J2, zielony ciemny-J1, czarny-G,pomarańczowy- E1b

 

 http://polishgenes.blogspot.com/2009/11/r1a1a7-signal-of-slavic-expansions-from.html

 http://www.forumbiodiversity.com/showthread.php?p=4653

http://pastmist.wordpress.com/

 http://www.polskiekresy.info/portal/index.php

 http://www.stefanoff.pl/wladyslaw/historyczne_migawki/14.pdf

 http://www.mimuw.edu.pl/polszczyzna/PTJ/b/b55_123-130a.pdf

http://translate.google.pl/translate?js=n&prev=_t&hl=pl&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&sl=en&tl=pl&u=http%3A%2F%2Fpolishgenes.blogspot.com%2F2009%2F11%2Fr1a1a7-signal-of-slavic-expansions-from.html

 

 http://www.konflikty.pl/a,2051,Sredniowiecze,Hunowie_i_ich_wplyw_na_uklad_sil_w_Europie.htm

 http://www.historiakurgany.republika.pl/apo_plik/Wandale.htm

 http://en.wikipedia.org/wiki/Haplogroup_R1a_(Y-DNA)

 http://www.eupedia.com/europe/origins_haplogroups_europe.shtml

Podobne artykuły


13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1216
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1024
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1098
12
komentarze: 280 | wyświetlenia: 770
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 747
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1898
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 584
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 1042
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 549
9
komentarze: 74 | wyświetlenia: 555
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 898
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Szczególnie podoba mi się piękne twierdzenie o "jednej Polaków rodzinie od Łużyc po Zbrucz". Chciałbym zdobyć się na taką perfekcję w jakiejkolwiek dziedzinie.

  oculus,  20/11/2009

Nie zawsze z rodziną wychodzi się dobrze...
Dziękuję za komentarz . Pozdrawiam.

  marian R,  11/12/2009

Zauważyłem kolego żeś wypunktował jeden z moich artykułów, więc z ciekawości, a właściwie z pewną chęcią rewanżu pofatygowałem się do Ciebie, no i ? Muszę przyznać, że mile mnie zaskoczyłeś. Z minuty na minutę, czytając Twój artykuł odchodziła mi chęć " zemsty" a w tej chwili po przeczytaniu całości, muszę " niestety" stwierdzić, że nie bardzo mam się do czego przyczepić. Powiem więcej, bardzo pod ...  wyświetl więcej

  oculus,  11/12/2009

Dziękuję P. Marianie za tak rycerskie zachowanie, cieszy mnie właśnie to, że od osoby ktorą wcześniej potraktowałem niewłaściwie, dostałem pochwały, to potrójnie cieszy. Dowodzi to również, że nie brak ludzi szlachetnych, którzy mogą wznieść się ponad uprzedzenia i dla dobra wyższego, jakim jest dobro ojczyzny są w stanie zapomnieć o doznanej zniewadze i podać rękę również kochającemu wspólny kraj, naszą Polskę.
Pozdrawiam i dziękuję za punkty.

Bardzo ciekawe informacje zawiera ten artykuł. Chętnie dowiem się na ten temat więcej.

  oculus,  11/12/2009

Myślałem, że ta tematyka nie będzie cieszyła się wiekszym zainteresowaniem, pisałem to wszystko mając jednak nadzieję, ze znajdzie sie kilka osób, którzy wspólnie ze mną będą mogły rozwijać tą tematykę na forum. Postaram się napisać coś więcej na ten temat.
Pozdrawiam i dziekuję za zachętę .:)

Również mnie to zadziwia, ale to pewnie z powodu stopnia trudności tematu, etnologia nie jest zbyt popularną dziedziną. Korzenie słowiańskie zobowiązują do pewnej wiedzy na ten temat :), któż jednak w tych zabieganych czasach ma czas dotrzymywa zobowiązań.

  andrzejs,  12/12/2009

A to mnie zaskoczyłeś. Lubię tematy, które poszerzają moje horyzonty, a o których nie miałem bladego pojęcia.
Ale mi zabiłes ćwieka. Podobnie jak Jaszczurka, chętnie "pokopię", żeby czegoś więcej się dowiedzieć.

  oculus,  12/12/2009

Dla mnie ponad rok temu, też było to miłym zaskoczeniem, że Polacy, to nie żadne mieszańce niewiadomego pochodzenia a bracia Ariów i kuzyni Germanów.Miło było usłyszeć, że Niemcy pochodzą od Słowian a ich język jest językiem mieszanym. pochodnym od słowiańskiego, celtyckiego i wenedzkiego, przy świadomości tego, że j.polski jest bodaj najstarszym językiem indoeuropejskim.
Dzikuję za zainteresowaniem się tą tematyką i życzę miłej lektury.

"Okaże się wtedy,że na podbój Wschodu wyruszyli z polskich ziem spod świętego dla nich miejsca na Wawelu, gdzie mieści się ich czakram energetyczny” – i jak takie bzdury komentować?
"Ariowie podbili Indie w II tyś. pne. więc łatwo będzie można oddzielić ich haplotypy od wcześniejszych indoeuropejczyków.” – o co chodzi? Jacy Indoeuropejczycy wcześniej? W Indiach? W Indiach co najwyżej wcześn ...  wyświetl więcej

Tu część pierwsza wypowiedzi. Automat nie chciał całej puścić.
Tak.
Polacy to Słowianie.
Badania Underhilla z 2009 nic w tej materii nie zmieniły, jedynie udowodniły że nie było żadnej pustki o jakiej głównie roili sobie archeologowie, allochoniści, germańscy szowiniści itp., którzy zaludniali ziemie Polski w starożytności Wandalami i tym podobnymi. Ponieważ później ich tu nie ...  wyświetl więcej

  oculus,  22/01/2010

@mwilku, podobny jesteś do @Elkate z http://forum.histmag.org/index(...)36.150, albo do któregoś z tego forum.Twoje argumenty nie zmienią mojej prywatnej opini na temat Słowian, Celtów i Germanów. Co do artykułu, to można było napisać lepiej, ale był on moim pierwszym na Eiobie. Wy macie swoje prawdy a ja mam swoje, napisz artykuł to ...  wyświetl więcej

  oculus,  20/03/2010

@Wilmar bardzo dobrze powiedział do @Elkate "Według mnie nie, i raczej staram się przestać próbować uzyskiwać od Ciebie, wartościowe informacje (które posiadasz), bo rodzi się to co od dwóch stron gdy Skaurus postanowił zapoznac się z Klosowem. A mnie (nas?) interesuje to co można przełożyć z genetyki na inne znane dane z innych nauk, a nie potwierdzanie Twojej hipotezy, tym bardziej że gdy pojawi ...  wyświetl więcej

Teza o "zasiedzeniu" plus trochę wymysłów, które nie bardzo z niej wynikają.

Swoją drogą pierwotna teza ciekawa. Badania językowe Mańczaka (analiza pokrewieństwa tekstów równoległych) też wydają się wskazywać, że praojczyzna Słowian była na terenach dzisiejszej Polski. To by potwierdzało częściowo tezę o "zasiedzeniu" naszych przodków na tych ziemiach.

Ale oczywiście co innego poch

...  wyświetl więcej

  parabuch,  12/09/2011

Najlepsze w tej historii jest to,że niemcy składają się z trzech rodzin-celtyckiej ,słowiańskiej i......jakiej?.... .Nie widzę poprawnej odpowiedzi..... semickiej..... haplogrupy I i J nie są jakieś tam germańskie czy nordyckie czy może jeszcze aryjskie. I i J to grupy rasy semickej typowe dla polnocnej Afryki ,B.W. i Bałkanów. Hitler i reszta hołoty obraca sie w grobie.

  hussair  (www),  12/09/2011

Fascynujące.

dobry artykuł

Do udowodnienia związków z Aryami i Hunami jeszcze droga daleka.
Co nie zmienia faktu, że jesteśmy u siebie od wielu tysięcy lat i nasz język ma bardzo głębokie korzenie.
Tylko warto pamiętać o jednym fakcie, że 1000 lat temu Polska dopiero zaczynała się formować i nasi wcześniejsi przodkowie to Słowianie, a nie Polacy w naszym dzisiejszym rozumieniu czyli co najwyżej praprzodkowie P ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska