Login lub e-mail Hasło   

Dlaczego tak mało jest bogatych kobiet?

Otwórz dowolną listę najbogatszych: z jakiego chcesz kraju, regionu świata. Policz, ile na niej kobiet. Dlaczego tak mało?
Wyświetlenia: 1.761 Zamieszczono 02/12/2009

Od kiedy kobiety zyskały równe prawa z mężczyznami, zdobywamy kolejne sfery wpływów. Śmiało wkroczyłyśmy na uniwersytetu, dziś w Polsce kształci się więcej młodych Polek niż Polaków. Chętnie podnosimy kwalifikacje, uczymy się języków, kończymy kursy. coraz częściej też zajmujemy stanowiska dotychczas zarezerwowane dla mężczyzn. Dlaczego więc wciąż tak mało z nas może powiedzieć o sobie: jestem naprawdę bogata? Dlaczego nie ma nas w klubach najbogatszych?

Co Cię hamuje?

Nie jesteśmy z natury mniej stworzone do zarabiania niż mężczyźni, nie brakuje nam potencjału intelektualnego. Jesteśmy pracowite i ambitne. Brakuje nam jedynie odpowiedniej strategii finansowej. winę za to ponosi fakt, że uznajemy finanse za skomplikowaną dziedzinę, w której mężczyźni radzą sobie lepiej. Często też zadowalamy się tym, co mamy, zamiast aktywnie zawalczyć o lepszą przyszłość dla siebie. Słowo walczyć nie jest tu użyte przypadkowo. Świat finansów to często walka, w której boimy się wziąć udział. Popełniamy też liczne błędy, bo nikt nie zadbał o naszą edukację finansową. Stereotypy i schematy kulturowe wpoiły nam, że to mężczyzna powinien zapewnić nam dostatnią przyszłość. Dodatkowo wmawiano nam, że grzeczna dziewczynka nie powinna być chciwa i chcieć więcej, niż ma. Czas wyrzucić te przekonania do kosza i zacząć życie kobiety bogatej!

Trzy największe błędy finansowe popełniane przez kobiety:

Brak wiedzy o finansach. Ile z nas czyta w codziennej prasie strony poświęcone ekonomii? Nie ukrywajmy, niewiele. Omijamy sprawozdania giełdowe, artykuły o funduszach i ubezpieczeniach. To błąd. Nie jest to abstrakcyjna wiedza, ale dotyczy naszych codziennych spraw. Boisz się, ze to dla ciebie za trudne? niby dlaczego? Jeżeli przeciętny mężczyzna może to zrozumieć, leży to też w zasięgu twoich możliwości. Zacznij widzieć w instrumentach finansowych rzeczy potrzebne ci w codziennym życiu. Dzięki temu nie będziesz zdana na doradców i pracowników banku, nauczysz się natomiast korzystać z ich wiedzy.

Oszczędzanie zamiast inwestycji. Umiemy oszczędzać, to nie pozostawia wątpliwości. To w końcu kobiety zwykle są odpowiedzialne za zarządzanie domowym budżetem i radzą sobie znakomicie nawet w czasach kryzysu.Jednak często boimy się zainwestować. Trzymamy nadwyżki finansowe na nisko oprocentowanych kontach i lokatach, zamiast zainwestować je w fundusze, akcje czy inne instrumenty finansowe. Mało kobiet interesuje się np. grą na giełdzie, choć inwestowanie w akcje można rozpocząć już od niewielkich kwot.

Bezpieczeństwo ponad wszystko. Większość kobiet preferuje bezpieczną choć nisko płatną pracę, zamiast wysokich zarobków powiązanych z ryzykiem. Trzymamy się sprawdzonych rozwiązań i etatów. Tymczasem największe pieniądze wciąż są w biznesie i nowatorskich przedsięwzięciach. Na listach najbogatszych nie znajdziesz ludzi, którzy od lat wykonuję tę samą pracę w jednej firmie. dla wielu kobiet dobrym krokiem w stronę samodzielności i zbudowania pasywnego dochodu będzie e-biznes. Internet daje ogromne możliwości zarabiania, nie wymaga to tez rezygnacji z dotychczasowej posady.

Artykuł może być publikowany jedynie w niezmienionej postaci i z poniższym podpisem z aktywnym linkiem: Autorką tekstu jest Mirabelka, właścicielka bloga www.mirabelkowo.blogspot.com

Podobne artykuły


83
komentarze: 25 | wyświetlenia: 75168
51
komentarze: 40 | wyświetlenia: 648792
44
komentarze: 37 | wyświetlenia: 15422
33
komentarze: 30 | wyświetlenia: 21846
30
komentarze: 22 | wyświetlenia: 40771
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 17651
29
komentarze: 8 | wyświetlenia: 13315
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 53581
29
komentarze: 15 | wyświetlenia: 22992
28
komentarze: 29 | wyświetlenia: 18408
26
komentarze: 34 | wyświetlenia: 23613
25
komentarze: 6 | wyświetlenia: 18908
 
Autor
Artykuł  Layo  (www),  02/12/2009

Chcemy zarabiać tyle ile chcemy, a "chcemy" nigdy nie przekracza granic nieprzyzwoitości. Ta granica różni nas od mężczyzn.

Masz rację.Pora skończyć z tymi stereotypami.Kobieta może pogodzić życie zawodowe i ambicję z posiadaniem rodziny,wychowywaniem potomstwa.To kwestia organizacji.Zostanie ozdobę bogatego męża to naprawdę nic dobrego.Facet prędzej czy później zwróci uwagę na kobietę niezależną.Płeć piękna nie powinna się bać inwestować.Mamy zadatki na bizneswoman.Uczymy się zarządzania operując domowym budżetem.To najlepsza szkoła.

  pirx,  04/12/2009

Dlaczego tak mało jest bogatych kobiet? Bo za mało milionerów do wzięcia ;)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska