JustPaste.it

Omega-3 w postaci estrów -naturalny prekursor Niezbędnych Kwasów Tłuszczowych

Omega-3 w postaci estrów, Niezbędny prekursor Kwasów Tłuszczowych dla zdrowia z oleju lnianego .do 10 razy lepiej przyswajalny od olei i kapsułek.

Omega-3 w postaci estrów, Niezbędny prekursor Kwasów Tłuszczowych dla zdrowia z oleju lnianego .do 10 razy lepiej przyswajalny od olei i kapsułek.

 

 

Czym są estry  etylowe NNKT omega3 ?  
 Jak rozróżnić kwasy omega 3?
Czym się różnią estry omega 3 od olei .
 Kwas eikozapentaenowy - EPA ,  Kwas dekozakeksaenowy - DHA  czy są niezbędne ?
 Czy nasz organizm może  produkować  EPA ,DHA?


Len uprawiany jest w Europie i Azji od około

8000 lat. Ostatnio,  ze względu na dużą zawartość niezbędnego nienasyconego kwasu tłuszczowego (NNKT) omega 3, jego konsumpcja bardzo wzrosła.  Wykazano bowiem, że w pożywieniu bardzo istotna jest odpowiednia proporcja omega 3  do omega 6, a współczesna dieta w krajach uprzemysłowionych zawiera zbyt małe ilości NNKT omega 3.

Koncentrat omega 3 – Witamina F

060c4b55f2529238d89b135b9b19e010.jpg

 Witamina F jest wspaniałym pomocnikiem i „przyjacielem” skóry, paznokci i włosów. Nie tylko wzbogaca je podstawowymi kwasami tłuszczowymi, ale także jest wspaniałym preparatem dla tych, którzy dbają o linię.

4ml   to dawka która równoważy  do 80 kapsułek in

nych preparatów (dawka dzienna).
4razy   
jest lepsza przyswajalność od olei i kapsułek .
100%  naturalny



Korzystniejszy efekt farmakokinetyczny osiąga się przez stoso

wanie nien

asyconych kwasów omega-3 w postaci estrów etylowych, ze względu na ich dłuższą absorpcję wynikającą z oddziaływania na wiązanie estrowe tylko jednego enzymu – lipazy estrów karboksylowych.


Zgodnie z wytycznymi Komisji Europejskiej dotyczącymi etykietowani

a żywności, informacja na etykiecie powinna ułatwiać porównanie zawartości Wielonienasyconych Kwasów Tłuszczowych (WNKT), a  także podawać ich zalecane dzienne spożycie dla osoby dorosłej.
WNKT dzielą się na dwie grupy kwasów tłuszczowych: omega 3 i omega 6. Dla człowieka niezbędny jest jeden kwas z grupy omega 3 - kwas alfa linolenowy (ALA) (Rys.1).
Oznacza to, że musi być on dostarczony wraz z pożywieniem, gdyż organizm nie jest w stanie sam go wytworzyć.

 

Rys.1 Kwas alfa linolenowy (ALA) - niezbędny nienasycony kwas tłuszczowy z grupy omega 3.
(zgodnie z regulaminem rysunki na życzenie mogę udostępnić)

Inne długołańcuchowe kwasy z grupy omega 3, w szczególności kwas eikozapentaenowy (EPA) i dokozaheksaenowy (DHA), nie są niezbędne i mogą być wytworzone w komórkach człowieka z kwasu ALA przez odpowiednie enzymy (elongazy i desaturazy).  Dlatego też, jak wykazały ostatnie badania, zrównoważona dieta powinna zawierać znacznie więcej ALA niż innych długołańcuchowych kwasów z grupy omega 3.  Taka dieta zapobiega objawom niedoborów wpływających na udowodnione zależności pomiędzy spożyciem danego kwasu omega 3 a rozwojem u

kładu nerwowego i/lub prawidłowym funkcjonowaniem układu sercowo-naczyniowego.
Zgodnie z opinią naukową Panelu ds. produktów dietetycznych, żywienia i alergii, wydaną na wniosek Komisji Europejskiej, a dotyczącej wartości referencyjnych spożycia do celów etykietowania dla wielonie

nasyconych kwasów tłuszczowych z rodziny n-3 i n-6

(Dziennik EFSA (2009) 1176, 1-11), zalecane dzienne spożycie ALA w krajach europejskich wynosi  2 g, a długołańcuchowych kwasów omega 3 (DHA i EPA) jedynie 0,25 g.

Organizm ludzki jest zdolny po dostarczeniu ALA n-3 przetworzyć według potrzeb na długołańcuchowych kwasów omega 3 (DHA i EPA) w takiej ilości jakiej potrzebuje.


Jednocześnie zwraca się uwagę na możliwość występowania związków antyżywieniowych, np. metali ciężkich, w produktach pochodzących z ryb (Mozaffarian i Rimm, 2009 Fish intake, contaminants, and human health, JAMA, 296:1885-1899).
Len również nie jest wolny od związków antyżywieniowych. Nas

iona lnu mogą zawierać  znaczne ilości glikozydów cyjanogennych, takich jak linamaryna, linustatyna, lotaustralina i neolinustatyna (Varga i Diosady 1994 Simultaneous extraction of oil and antinutritional compounds from flaxseed, J. Am. Oil Chem. Soc., 71: 603-607), które ograniczają zastosowanie lnu jako pożywienia w pełni bezpiecznego,  gdyż uwalniają w przewodzie pokarmowym cyjanowodór (kwas pruski).  
Nasiona lnu, w zależności od odmiany, warunków klimatycznych, zabiegów agrotechnicznych oraz czasu i warunków przechowywania, bardzo różnią się składem.  Nie wszystkie odmiany lnu zawierają dużą ilość korzystnego dla zdrowia kwasu ALA. Natomiast odmiany o dużej zawartości ALA, ze względu na jeg

o dużą podatność na utlenianie, w trakcie zbyt długiego lub niewłaściwego przechowywania akumulują szkodliwe produkty peroksydacji wielonienasyconych kwasów tłuszczowych (Łukaszewicz i wsp., 2004 Susceptibility of lipids from different flax cultivars to peroxidation and its lowering by added antioxidants, Food Chemistry, 88: 225-231).


Opatentowana (P-356916) technologia produkcji koncentratu LeenLife E pozwala uniknąć zagrożeń związanych z zanieczyszczeniami i degradacją nieoczyszczonego oleju lnianeg

o.


Dzięki innowacyjności produkcji koncentratu LeenLife E otrzymuje się wolne od zanieczyszczeń, odporniejsze na utlenianie oraz lepiej przyswajalne kwasy tłuszczowe w formie estrów etylowych.


 W procesie produkcji usuwany jest obciążający wątrobę glicerol oraz związki a

ntyżywieniowe

Koncentrat LeenLife E posiada świadectwo badań z Collegium Medicum w Krakowie potwierdzające, że nie wykryto w nim glikozydów cyjanogennych. Nowoczesna, zgodna z zasadami dobryc

h praktyk produkcyjnych (GMP) technologia pozwoliła na uzyskanie produktu czystego mikrobiologicznie, odpornego na utlenianie, polimeryzację i izomeryzację kwasów omega 3 i 6.
   
Rys. 2. Łatwo przyswajalna cząsteczka estru etylowego ALA zawartego w koncentracie  Leenlife E (po lewej) i trzykrotnie większa cząsteczka trójglicerydu występującego w oleju (po prawej).     (zgodnie z regulaminem rysunki na życzenie mogę udostępnić)


Unikatowa formuła chemiczna nutraceutyku w postaci estrów etylowych zapewnia otrzymanie produktu nie tylko o wyjątkowej czystości, lecz także o znacznie lepszej przyswajalności, która wynika z mniejszych rozmiarów cząsteczek ALA w LeenLife E.

Badania wykazały niższe stężenie trójglicerydów w

e krwi osób zażywających LeenLife E w 3 i 4 h po podaniu produktu, niż u osób z grupy kontrolnej otrzymującej zimno tłoczony, nieoczyszczony olej lniany.
 Świadczy to o łatwiejszym wychwycie przez tkanki obwodowe trójglicerydów powstałych z formy chemicznej kwasów tłuszczowych obecnej w koncentracie LeenLife E w porówna

niu do trójglicerydów zawartych w oleju lnianym.