Login lub e-mail Hasło   

Tuż przed świętami

Już 19 grudnia za 5 dni wigilia, najcudowniej czarodziejski dzień w roku. Dzień szczęścia i radości nadziei i spełnienia. Dzień a przede wszystkim wieczór magii, życzeń....
Wyświetlenia: 863 Zamieszczono 19/12/2009

Już 19 grudnia za 5 dni wigilia, najcudowniej czarodziejski dzień w roku. Dzień szczęścia

i radości nadziei i spełnienia. Dzień a przede wszystkim wieczór magii, życzeń. Wspólny stół, potrawy, cała magia. Najbliższa rodzina, ludzie najbliżsi sercu.

Jak mam cieszyć się tym dniem, kiedy nie ma , nie było i pewnie nigdy nie będzie cie obok mnie przy tym stole.

Święta i cały ten czas to refleksja, wspomnienia i analiza naszego życia. Cztery lata jem wigilie bez Ciebie. Cztery długie świąteczne wieczory nie łamie się z tobą opłatkiem, nie jem śledzia w occie, nie śpiewam kolęd.

Co rok jest gorzej. Wiem że i teraz te święta i ten czas przeżyje bez ciebie z rodziną ale jednak samotnie, bo bez ciebie. Przez cały czas będę myślami z tobą i przy twoim stole z myślą ze łamiesz się opłatkiem z nią i ze swoimi córkami. Nie mogę przestać myśleć że mogłam tam być i to boli, boli mnie tak myśl i że tęsknie za tobą. Nie chce tego.

Jak mam wierzyć w Nowy rok że kolejny będzie lepszy, jak mam się uśmiechać jak łzy napływają mi do oczu z bólu, tęsknoty i miłości do Ciebie. Nienawidzę już świąt, kiedyś na nie czekałam teraz czekam żeby się szybko skończyły żebym mogła cie jak najszybciej usłyszeć, zobaczyć. Bo zobaczymy się dopiero po świętach, poczekam, ale już tęsknie.

Katuje się zdjęciami twoich dzieci.

Byłam gotowa poświęcić wszystko, byłam gotowa walczyć o sympatie Twoich córek,abyśmy mogli być rodziną. Chciałam czekać na ciebie z obiadem, kupować ci papierosy, ogrzewać kiedy wracasz z pracy i podawać piwo. Byłam gotowa zrobić dla Ciebie, dla Twoich dziewczyn wszystko, a przede wszystkim wszystko dla nas abyśmy mieli dom. Teraz Ty masz rodzinę a mnie ból życia bez ciebie zabija, stacza na dno, z którego nie mogę, nie umiem wyjść.

             Płacze....Jak mam magie świąt przeżyć z radością i rodzinnie jak moja głowa i serce jest przy Tobie, przy Twoim stole i przy drzewku choinki.

             Najcudowniejszym prezentem dla mnie na ten czas byłbyś Ty w drzwiach mojego domu i obok mnie.

              Zmień mnie w tamtą mnie, w uśmiechniętą optymistkę, zmień smutek w radość, łzy smutku w łzy ukojenia, bezsenność w otchłań i zabierz uczucie które rozrywa mi serce, począwszy od nienawiści, po ból, tęsknotę i miłość.

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1527
14
komentarze: 60 | wyświetlenia: 868
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1156
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1125
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 410
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 613
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1193
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 718
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 948
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 528
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 1539
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 688
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 695
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 957
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Gamka  (www),  19/12/2009

Nie płacz ....nie wolno...to są święta miłości i narodzin...
....wiem, że jest Tobie smutno ,ale czas leczy rany .
Serdeczne i z wielką sympatią pozdrawiam Ciebie ,pamiętaj wszyscy będziemy w tym dniu razem z Tobą myślami :)

Dziękuje

"Jak mam cieszyć się tym dniem, kiedy nie ma , nie było i pewnie nigdy nie będzie cie obok mnie przy tym stole."
Rozumiem smutek i jednocześnie nie rozumiem, kogo zabraknie przy Pani stole... przecież te święta, to pamiątka po narodzinach Jezusa i On zawsze jest przy człowieku. No chyba, że ktoś się uprze i nie chce dać wolności drugiej osobie. W moim doświadczeniu miłość bez wolności jest ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska