Login lub e-mail Hasło   

Czy kobieta może?

Kobieta wszystko może, to oczywiste. Nawet to, czego diabłu nie wolno.
Wyświetlenia: 3.188 Zamieszczono 16/01/2010


Kobieta wszystko może, to oczywiste. Nawet to, czego diabłu nie wolno. Ale czy kobieta może być dziełem sztuki? Na mój rozum, to najpierw jest ona dziełem szatana, dopiero potem dziełem sztuki – być może. Tak czy owak, jeśli chodzi o możność, na początku był diabeł, dopiero potem kobieta. Każdy się ze mną zgodzi, że w możnościach kobieta przewyższa diabła i szatana. Chłopów to nie dotyczy, właśnie na tym polega nasze chłopskie szczęście.

A co do dzieła sztuki, to całkiem bez wątpienia może nim być jedynie, wyłącznie kobieta. Pod warunkiem, że nie będzie to żona. Jeżeli już, to raczej cudza. Zresztą w ogóle najlepiej, by niczyją żoną nie była. Ale o rzecz taką trudno, chyba że w bardzo wczesnej fazie, bym tak rzekł, rozwojowej. Bo już nieco później z wielu powodów kobieta przestaje być dziełem, zaczyna być tylko sztuką. Siódmą, siedemnastą, niekiedy siedemdziesiątą. To zależy od chłopa. Niektórzy wcale nie liczą.

Wiecie, to bardzo ciekawe, że w takiej późnej fazie sztuka interesuje już wyłącznie wybitnych koneserów, którzy dobrze się na niej poznali i nauczyli się z niej korzystać w bardzo szerokim zakresie. Przestudiowali nawet, bo w tej wczesnej fazie, rozwojowej, mieli na to ochotę i nawet nieco czasu. Ci koneserzy wytrzymują także i późniejszą fazę, oddając się kontemplacji. Na wygodnym tapczanie albo zwyczajnie przy piwie. Piwo, podobnie jak ongiś muzyka, bardzo wpływa na obyczaje. Znaczy, pozytywnie wpływa.

Dwa słowa o tych obyczajach, które kiedyś muzyka łagodziła. Tak było kiedyś, na dowód powiem, że przy Bachu do dziś niektórzy ziewają, nawet  zasypiają, a pokażcie mi takiego, co będzie spał przy czadowej muzyce. Łagodność muzyki czadowej polega tylko na różnicy pomiędzy kopem z glana i kijem bejsbolowym.

A tak naprawdę łagodnie wpływa, przykładowo na mnie, jedynie wiolonczelistka, koniecznie z długimi włosami, nawet wtedy tak wpływa, gdy nie ma tej wiolonczeli pod ręką. Prawdę mówiąc, wpływa bardziej łagodnie, kiedy tej wiolonczeli nie ma.

Dobra, wróćmy do tej późnej sztuki. Chodzi o to, że dyletant, nie tak jak koneser, kiedy zabierze się do takiej późnej sztuki na serio, zawsze zanotuje jakieś wpadki na swoim koncie. To prawie reguła. Rozumiecie, depresje on zanotuje, fobie rozmaite i tym podobne rzeczy. Acha, i debet zanotuje, czasem bardzo poważny. Natomiast koneser często nieźle na tym wychodzi, kiedy na podstawie takiej sztuki zaczyna tworzyć dzieła. Niekiedy wiekopomne.

A kobieta w ogóle wiele rzeczy może. By daleko nie szukać, w najgorszą pogodę może cię wygnać z domu, wciskając smycz do łapy. Do twojej łapy, rzecz jasna, bo psu owinie tą smyczą szyję niby wisielcowi. Pomimo deszczu czy mrozu każe wam koło domu biegać. Nawet się nie poskarżysz, że cię po równo traktuje. Zaś pies, co tu ukrywać, też do spisku należy.

W tym stanie rzeczy, których nie chcę mnożyć, zaliczenie kobiety do dzieł sztuki nie jest po prostu możliwe. Do dzieł – tak, do sztuk również, jednak wyłącznie osobno. Dlatego na początku zastrzegłem.

Jeszcze jedno zastrzeżenie. To wszystko, co napisałem, nie dotyczy tak zwanych zakochanych. Pisałem dla ludzi normalnych, ewentualnie dla idiotów. Zakochani nie są, broń Boże, idiotami. Bo idiota wszystko rozumie, tylko na odwrót, zakochany zaś nie to, że nie rozumie, ale nie ma zamiaru rozumieć. Najmniejszego. Bo niby po co? Żeby na oczy przejrzeć?

Rozumie się, to podstawowy obowiązek zakochanego: być ślepym.

Zresztą, dajmy spokój zakochanym. Gdyby nie oni, byłoby nas na tym świecie o wiele, wiele mniej. Może bylibyśmy szczęśliwsi? Właśnie taki mamy wybór: być szczęśliwymi albo zakochanymi.

Jak to gadają, że przeciwieństwa się…co? Przyciągają, czy odpychają? Jeśli chodzi o żony, to z absolutną pewnością najpierw jest przyciąganie, potem odpychanie. Sprawdziłem osobiście na swoich rozwodach. Bez dwóch zdań, każdy powinien spróbować.

Podobne artykuły


17
komentarze: 130 | wyświetlenia: 2532
13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 925
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 846
11
komentarze: 70 | wyświetlenia: 828
11
komentarze: 92 | wyświetlenia: 738
11
komentarze: 137 | wyświetlenia: 721
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 592
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1636
10
komentarze: 9 | wyświetlenia: 562
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 861
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 471
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Bo tak to chyba jest, że żeby "dzieło sztuki" podziwiać, to trzeba je rozumieć. A żeby je zrozumieć nie wystarczy rozum, bo tym się działa sztuki charakteryzują, że można je oglądać, mierzyć, analizować i pozostają tylko dziełem, a dopiero używając do jego (jej) zrozumienia intuicji i wrażliwości dzieło ze sztuką łączą się w jedno i podziwiać je można aż do śmierci, bez względu na to ile razy będz ...  wyświetl więcej

PS. Proszę sobie nie myśleć, że punktuję, bo sie z panem zgadzam. Nie zgadzam, przynajmniej w stosunku do swojej osoby, bo ja się za "dzieło sztuki" pisane tylko jedno obok drugiego uważam, zgodzę się jedynie z tą diabelską domieszką. Co jednak poradzę, że mnie, to co pan pisze, nie tylko bawi ale i zmusza do pomyślunku. Zresztą...punkty i tak nie weszły!

Cytat: "Zrozumieć kobietę? Właściwie, po co?"

TYlko i wyłącznie żeby podziwiać i emocji sobie dostarczać, przecież dziełem sztuki nikt chodnika nie odśnieża. Czyli jak sądzę dla Pana odpowiedz będzie brzmiała: 'bez powodu'.

  Ivi,  16/01/2010

dla własnej satysfakcji np;)
Tyle ze to nie jest takie łatwe jakby się wydawało:D

Bez komentarza , niech kobiety komentują.

  Ivi,  16/01/2010

:D hehehhe dobre:P
Co niektórzy powinni być wdzięczni kobietom bo gdyby nie one to by przyrośli do fotela z pilotem w reku i zapuścili korzenie;) a tak to maja trochę doznań w życiu:D Pozytywnych i negatywnych oczywiście, ale trochę hardcoru w życiu jeszcze nikomu nie zaszkodziło hehehehe
Super artykuł:D

Fajne powiedzonka!

  Elba,  16/01/2010

Czy kobieta może? Może i odpowie cytatami z Małego Księcia:
* Jeżeli ktoś kocha jakiś kwiat, który istnieje w jednym tylko egzemplarzu pośród tysięcy i tysięcy gwiazd, to wystarczy mu do szczęścia, żeby nań patrzył.
*· Nie powinienem był jej słuchać. Nigdy nie należy słuchać kwiatów. Wystarczy na nie patrzeć i je wąchać. Moja róża rozsiewała woń na całą planetę, ale ja nie potrafiłem ...  wyświetl więcej

Żydowski szmonces brzmi tak:
- Icuś, ty jesteś jak lisek.
- Z powodu chytrość.
- Niee... Z powodu miętka kitka.

Może kobieta to happening, też coś ze świata sztuki.

  ,  17/01/2010

Spróbowałem - pierwszy i ostatni raz, więcej nie zamierzam (pomimo, że najczęściej jestem obiektem takiego przyciągania). Potwierdzam w 200% ;-) , tak jak i potwierdza to psychologia w swoich naukach.
Dlatego składam wyrazy głębokiego współczucia wszystkim wybujałym emocjonalnie kobietom tudzież wielkim niepoprawnym romantyczkom żyjącym w świecie brazylijskich seriali itp. iluzji (przenoszo ...  wyświetl więcej

  Gamka  (www),  17/01/2010

Panie Zbysławie , Pana artykuł rozbawił mnie troszkę ...Czy kobieta może ? ..
Pewno ze może....będzie dla Was kochanką ,przyjaciółka ,zona tylko postarajcie się ją zrozumieć ...
Lubicie kobiety uległe ,romantyczne ale ten romantyzm sie kończy z upływem czasu ..."Niektóre kobiety są po to, by je wielbić, inne - żeby je bzykać. Problem mężczyzn polega na tym, że ciągle mylą pierwsze z ...  wyświetl więcej

  ,  18/01/2010

"Ale kiedy kobieta jest silna, samodzielna, wolna to dla Was jest już zagrożeniem ,którego się boicie i uciekacie od niej ..."
A są takie kobiety?
Bo jak na razie za takie jak w cytacie uważane są zagorzałe feministki atakujące w słowie, tonie wypowiedzi mężczyzn, permanentnie atakujące i uciekające od rzeczowej, kulturalnej dyskusji. A wszystko sprowadza się do emocji, których nie potraficie utrzymać na wodzy, gdy nie idzie wam po myśli jakakolwiek rozmowa.

  Gamka  (www),  18/01/2010

Są i to niedaleko :))

  ,  18/01/2010

A faktycznie, wystarczy zamknąć internet, który jest oknem na świat, a który zamyka nam drzwi. Więc zamknę to okno na świat, a otworzę drzwi i wyjdę na zewnątrz rozejrzeć się za taką kobietką ;-))

  Gamka  (www),  18/01/2010

No i własnie o to chodzi :)))) :PP

  Kitek,  18/01/2010

>Rozumie się, to podstawowy obowiązek zakochanego: być ślepym.< Tak, tak – nie kocha się za coś tylko mimo wszystko.

Kobieta może,nawet wtedy kiedy nie chce i tym min, nad facetem góruje.A artykuł humorystyczne ma podejście i tak powinni mpostepowac.ale niech wiedzą,ze generalnie od kobiet są słabsi nie tylko psychicznie he he

Jeżeli kobieta jest "dziełem sztuki" to mężczyzna odbiorcą, który sam nie potrafi odczytać jego przekazu.

  belfegor,  27/07/2011

Uśmiałem się... Może nie powinienem? Niech usprawiedliwieniem będą komentarze Zbysława do wcześniejszych "poważnych" komentarzy. "Powaga zabija powoli lecz nieubłaganie" ;-)

Myślę, że zdecydowanie powinienieś:)
Ja jeszcze płaczę, a bądź co bądź babą jestem:)

  belfegor,  27/07/2011

Dziękuję za akceptację nowicjusza 'pocieszycielko ubogich' :-)

Chyba mnie z kimś pomyliłeś... Narazie próbuję pocieszyć jedynie mojego kota, a on uparcie nie chce:)

  belfegor,  27/07/2011

Jakiż to problem wywołał smutek na jego futrzanym pyszczku?

Ubezwłasnowolnienie:PDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska