Login lub e-mail Hasło   

Wybierz się na wczasy odchudzające

Każdy z nas z pewnością chciałby zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Chcemy być lżejsi i szczuplejsi.
Wyświetlenia: 1.150 Zamieszczono 19/02/2010

Czytam nawet książki o odchudzaniu (kilka z nich dostępnych jest na stronie www.ksiazkioodchudzaniu.pl). Jednak zawsze jest coś, co nas powstrzymuje od rozpoczęcia kuracji odchudzającej. Wmawiamy sobie, że nie bardzo wiemy od czego zacząć. Wymawiamy się tym, że chcielibyśmy pozbyć się nadmiaru kilogramów, ale nie mamy odpowiedniej ilości czasu, który moglibyśmy przeznaczyć na aktywność fizyczną. A co wy na to, by schudnąć podczas urlopu?

Wczasy odchudzające to dobry pomysł na utratę kilogramów

Szukając informacji o odchudzaniu natknęłam się na oferty hoteli oraz ośrodków, które organizują odchudzające wczasy. Okazuje się, że jest mnóstwo możliwości. Jedne miejsca swoją skuteczność opierają na dietach odchudzających. Jeszcze inne kuszą zabiegami odchudzającymi. Są też i takie, które łączą zarówno diety odchudzające, zabiegi oraz aktywność fizyczną, słowem „full serwis”.

Pojawia się więc dylemat – dokąd pojechać? Rada jest następująca: należy szukać takiego ośrodka, który oferuje lubianą przez nas formę ruchu. Dobrym rozwiązaniem będą takie wczasy, które poza dietą oraz aktywnością fizyczną oferują również opiekę kosmetyczną. Trzeba być świadomym, że podczas procesu odchudzania skóra wykazuje skłonność do utraty elastyczności i wiotczenia.

Spora dawka aktywności plus dieta odchudzająca

Takie turnusy wychodzą z założenia – „mniej kalorii, więcej ruchu”. Kuracjusze realizują dietę, która dostarcza dziennie od 1200 do 1500 kcal. Na taki turnusowy jadłospis składają się cztery posiłki, które są lekko strawne. Dzień takich wczasów odchudzających jest wypełniony od rana do wieczora. Rano wykonuje się poranną gimnastykę – ćwiczenia w sali gimnastycznej  bądź na pływalni. W plenerze można wędrować z kijkami do nordic walking. Można też jeździć konno, bądź na rowerze. Obniżona wartość energetyczna posiłków (a więc kaloryczność) oraz zwiększone zapotrzebowanie na energię powodują, że nasz organizm musi sięgnąć po zapasy, które zostały zgromadzone w tkance tłuszczowej. Dlatego też chudniemy znacznie szybciej. Jeżeli dodatkowo będziemy wykonywać ćwiczenia modelujące ciało, po urlopie zmienimy się nie do poznania.

Zabiegi kosmetyczne, które wyszczuplą

Co prawda w spa stracimy nieco mniej kilogramów, aniżeli na skutek wzmożonej aktywności fizycznej. Ale dzięki kuracji w Spa niektóre partie ciała będą jędrniejsze, bardziej napięte oraz szczuplejsze. Nowoczesne zabiegi kosmetyczne potrafią zdziałać cuda. Okazuje się, że w krótkim czasie może nam ubyć około czterech centymetrów w obwodzie talii czy ud. Takie zabiegi znacznie ułatwiają spalanie tłuszczu oraz przyczyniają się do rozbicia grudek, które są przyczyną cellulitu (więcej o cellulicie można przeczytać na www.drogeriaonline.com.pl/cellulit-wodny-cellulit-lipidowy).

Ogromną zaletą jest nie tylko możliwość stracenia kilku centymetrów w obwodzie. Takie kuracje są niezwykle przyjemne. Pozwalają na pełen relaks.

A może ośrodki, które proponują programy dietetyczne

W wielu ośrodkach oferowane są specjalne programy dietetyczne, których celem jest oczyszczenie naszego organizmu z toksycznych substancji. Takie programy przyspieszają tempo przemiany materii oraz zapewniają znacznie szybsze tempo utraty masy ciała. Ośrodki stosują różne diety odchudzające. Wiele z nich oferuje  bardzo zdrowe i bezpieczne odchudzanie. Dieta Strażników Wagi czy dieta strukturalna to diety, dzięki którym możemy jeść to, czego nasz organizm potrzebuje. Unikniemy w ten sposób efektu jo-jo. Nie są polecane natomiast głodówki oraz takie diety, które ograniczają spożycie ilości kalorii.

Inne zalety wczasów odchudzających

Takie wczasy odchudzające mają wiele zalet. Bowiem taki wypoczynek gromadzi osoby, które mają jeden cel – schudnąć. Dietetycy oraz psychologowie są zdania, że obecność innych osób, które mają taki sam cel mobilizuje nas do działania. Takie wczasy nie będą wyłącznie idealne dla osób, które uwielbiają rywalizować. Dobrze będą się również czuły osoby, które lubią ćwiczyć w towarzystwie.

Kolejną zaletą takich wczasów odchudzających jest profesjonalnie wykwalifikowany personel. Kadra zajmuje się naszym menu, zdrowiem oraz aktywnością fizyczną. Dzięki takim wczasom nie będziemy musieli zachodzić w głowę czy dana potrawa ma odpowiednią wartość kaloryczną. Nawet ćwiczeń nie będziemy musieli obmyślać, bowiem zajmie się tym trener fitness. Naszym zadaniem jest tylko wypełnianie przygotowanych zaleceń i utrata wagi.

Wczasy odchudzające mają jeszcze inną zaletę. Mogą mieć charakter edukacyjny. Warto wybrać takie wczasy, które oferują specjalne zajęcia. Na takich lekcjach kuracjusze zdobywają wiedzę na temat, w jaki sposób przygotowywać posiłki, które będą dietetycznym daniami.

Jak widać, urlop wcale nie musi być biernym wypoczynkiem. Wystarczy, że zapiszemy się na odpowiedni turnus i podczas urlopu przyjemnie stracimy zbędne kilogramy. Wczasy odchudzające mogą trwać kilka dni, mogą być to wczasy tygodniowe oraz dłuższe. I wbrew pozorom nie są takie drogie. Jeżeli więc nie mamy zaplanowanego wakacyjnego urlopu, warto więc skorzystać z takich ofert. Jeśli mamy możliwości połączenia przyjemnego z pożytecznym, dlaczego z tego nie skorzystać?

Podobne artykuły


13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1208
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 725
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 936
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1405
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1614
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1329
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1325
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1606
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 729
11
komentarze: 124 | wyświetlenia: 744
11
komentarze: 81 | wyświetlenia: 1116
11
komentarze: 69 | wyświetlenia: 547
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 922
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Bardzo ciekawy artykuł, dzięki za napisanie chyba się przyda.

Moje koleżanki się tym interesowały, stąd znam parę szczegółów, uważam, że płacenie takiej okropnej kasy za niejedzenie to lekki przechył, osobiście świetnie mi się nie je w domu, i skutecznie.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska