Login lub e-mail Hasło   

Jak wyjść po za strefę komfortu?

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://http://www.zyciejestpiekne.eu/?p=297
Może ktoś zaproponował Ci ciekawą podróż, a ty obawiałeś się nieznanego? Być może straciłeś przygodę życia?
Wyświetlenia: 1.819 Zamieszczono 20/02/2010

Kilka dni temu wróciłem z Wysp Kanaryjskich. Byłem tam na projekcie europejskim dotyczącym obywatelstwa w Unii . Poznałem wspaniałych ludzi z zagranicy, podszkoliłem swój angielski, zwiedziłem wspaniałe miejsca. Nie byłoby tego wszystkiego gdyby nie informacja, która kiedyś do mnie dotarła i zmieniła moje życie. Strefa komfortu.


Zanim zaczniemy temat zerknijcie na to foto:T ak było na Kanarach. Warto wychodzić po za strefę komfortu? Ale czym ona jednak jest?!

Aby wytłumaczyć zasadę działania strefy komfortu użyjmy małego prostego przykładu.

Załóżmy, że jest Adam. Adam jest 30-paro letnim kawalerem, pracującym jako księgowy w jednej z dużych firm w Polsce. Adam codziennie wstaje o 7 rano, je śniadanie, idzie do pracy, gdzie siedzi do 16. Wraca do domu, odgrzewa obiad, siada przed telewizorem i ogląda seriale. Adamowi czas płynie powoli i beztrosko. Nie ma może jakiś super godziwych wygód, ale pieniądze które zarabia wystarczają mu na przeżycie do “pierwszego” i jest dobrze. Ale pewnego dnia Adam zauważa, że coś jest nie tak. Jest samotny, chciałby kogoś poznać. Postanawia więc iść do jakiegoś klubu lub pubu i poznać fajnych ludzi, może jakąś kobietę, może przyszłą żonę- bo jak można być starym kawalerem? Adam więc wychodzi z domu, idzie do klubu. Siada przy barze, zamawia piwko i kurczowo trzyma kufel rozglądając się wokół. W rogu widzi niezłą laskę. Też siedzi sama, ale w Adama umyśle toczy się walka. Podświadomość podpowiada mu, że to jest niewygodne, niekomfortowe: “Adaaam co ty się pieprzysz. Dajmy spokój co? wróćmy do domu, pooglądajmy telewizję. Innym razem wyrwiesz jakąś laskę. Odpuuść”. A że Adam jest istotą słabą, dopija piwko i jeszcze zdąża na Taniec z gwiazdami.

Podałem przykład towarzystwa, ale strefa komfortu dotyczy wszystkich płaszczyzn życia. Biznesu, kontaktów międzyludzkich, podróży, realizacji marzeń itp. Dzieje się tak, ponieważ człowiek nauczony żyć w danych warunkach nie chcę zmieniać swojej pozycji. Zmiana stawia nas to w sytuacji nieznanej, niepewnej, poza granicami naszego poczucia bezpieczeństwa, a przed tym z kolei usilnie broni nas nasza podświadomość. Cała sztuka polega na tym, żeby nie pozwolić się sabotować i ciągle stawiać się w nowych sytuacjach. Tak robili i robią ludzie, którzy osiągnęli sukces!

Codziennie rób jedną rzecz, której się boisz- Clint Eastwood.

W momencie gdy kupowałem bilet lotniczy na Alaskę miałem 1000 obaw. W życiu nie latałem samolotami, mój angielski jest średni a tu w USA będzie trzeba NIP załatwić, konto w banku załatwić itp. -Jak ja dam radę?- zastanawiałem się ale powiedziałem sobie: Koniec- Nie mogę stać w miejscu. Co będzie to będzie!- i kupiłem bilety. Przed wyjazdem na Kanary również się stresowałem lekko. -Trzeba będzie zrobić prezentacje o organizacji, tylu nowych ludzi, jak ja dam radę- mówiłem. Ale wizja taniego wyjazdu wygrała. Kupiłem znów bilety i postawiłem się przed faktem dokonanym. Było wspaniale. Poznałem niesamowicie ciekawych ludzi i dobrze się bawiłem. Sytuacji z życia, gdzie walczyłem ze samym sobą nie pamiętam dokładnie. Mam ich codziennie po kilka.

Teraz ty zastanów się czego ostatnio się bałeś i nie zrobiłeś.
Może nie odezwałeś się do osoby, która przysiadła się do twojego stolika? Być może straciłeś wspaniałego przyjaciela?
Może nie poszedłeś na rozmowę kwalifikacyjną, bo bałeś się trudnych pytań? Być może straciłeś pracę marzeń.?
Może ktoś zaproponował Ci ciekawą podróż, a ty obawiałeś się nieznanego? Być może straciłeś przygodę życia?

Zacznij więc walczyć z podświadomością. Teraz, za każdym razem, gdy będziesz miał wątpliwości, bo w twojej głowie pojawi się cichy głosik “Nie rób tego, to nowe”, zrób na przekór. Stawiaj się codziennie w trudnych sytuacjach, zaczynając od najdrobniejszych, jakim jest wykonanie jakiegoś telefonu, po większe- typu podróż życia. Marzysz o wyprawie do ulubionego kraju, a jedyna rzecz, która cię ogranicza to strach? Zarezerwuj bilety lotnicze, zapłać za nie i nie będziesz miał wyjścia. Za każdym razem gdy będziesz się bał przypomnij sobie dwa słowa- STREFA KOMFORTU.


http://zyciejestpiekne.eu

Podobne artykuły


13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1243
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1034
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1115
12
komentarze: 280 | wyświetlenia: 793
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 757
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1910
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 591
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 1052
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 554
9
komentarze: 74 | wyświetlenia: 561
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 904
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Wiesz co? Jesteś super facet! :D Dałeś mi kopa do działania! Już od dłuższego czasu bardzo dużo myślę o pracy nad sobą , o przełamaniu się. Ale też myślę, że warto, choć niełatwo jest zacząć.

Dziękuje :) Bardzo się cieszę. Działaj i realizuj się. Na stronie znajdziesz parę innych, równie przydatnych i motywujących wpisów ;)

Ja wyjeżdżam co 3 dni, czasami aż się nie chce. A moja praca jest taka że jest to jedna wielka wyprawa turystyczna.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska