Login lub e-mail Hasło   

Jak żyć aby dożyć 100 lat ?

Porady jak dożyć w zdrowiu późnej starości zachowując doskonałą formę bo dożyć 100 lat jest łatwiej niż większość ludzi sobie to wyobraża.
Wyświetlenia: 20.108 Zamieszczono 05/04/2010

Jak żyć aby dożyć 100  lat ?

 

Porady jak dożyć w zdrowiu późnej starości zachowując doskonałą formę .

 Czy długowieczność jest możliwa?

Czy każdy człowiek zdolny jest osiągnąć darowaną nam przez Naturę granicę 100 lat życia ?

 Każdy z nas pragnie zdrowego, długiego, szczęśliwego życia. Gdy zabraknie zdrowia i coś nam dolega, nie jesteśmy w stanie myśleć o niczym innym.

Swój stan zdrowia często oceniamy jako bardzo dobry i nie widzimy powodów, dla których należy się martwić.

Dożyć 100 lat jest łatwiej,  niż większość ludzi sobie  to wyobraża.

Oto kilka rad jak tego dokonać .... :)

 
Gaś pragnienie
Czy wiesz, że ludzie, którzy piją około 2,5 litra wody dziennie, są aż o 54% mniej narażeni na ryzyko ataku serca?
Nasze ciało to przecież prawie w trzech czwartych woda, więc nic dziwnego, że jego nawadnianie jest tak istotne.
Dzięki temu po pierwsze szybciej wraz z moczem wydalamy szkodliwe dla organizmu toksyny, a po drugie nawadniamy organizm, a przez to nasza skóra dłużej będzie jędrna, elastyczna, a więc zachowamy młody wygląd.
Zanim sięgniesz po gazowane, słodkie napoje, powinieneś wiedzieć, że niektóre z nich nie tylko nie gaszą pragnienia, ale również potrafią, tak jak kawa, przyczynić się do odwodnienia organizmu.
Pozbądź się zbędnych kilogramów
Jeśli masz nadwagę, to jednym z powodów, który powinien motywować cię do podjęcia z nią walki, jest troska o zdrowie.
Zrzucenie dodatkowych kilogramów zaowocuje obniżeniem ciśnienia i co się z tym wiąże, zredukuje ryzyko ataku serca.
Alkohol zwiększa ryzyko udaru
Pijąc, wyznacz sobie granice, ponieważ spożywanie alkoholu zwiększa ryzyko chorób serca.
Wypicie więcej niż 3 drinków w ciągu doby aż pięciokrotnie zwiększa ryzyko ataku serca.
Witaminy chronią strukturę twoich genów
Naukowcy amerykańscy ustalili, że przyjmowanie dziennej zalecanej dawki witamin chroni strukturę genów. Zadbaj o to, aby w twojej codziennej diecie nie brakowało odpowiedniej ilości warzyw i owoców, ponieważ stanowią one ochronę twojego DNA.
Inną korzyścią wynikającą z jedzenia świeżych warzyw i owoców jest zmniejszenie ryzyka ataku serca o ponad 20%.
Przykładowo, 1 grejpfrut dziennie obniża poziom złego cholesterolu we krwi o 26%, a jagody są bogatym źródłem dobroczynnych antyoksydantów.
Stosuj preparaty magnezowe
Czy wiesz, że mężczyźni, którzy mają szczególnie wysoki poziom magnezu we krwi są aż o 40% mniej narażeni na różne choroby – tak przynajmniej ustalili naukowcy z Francji. Warto się nad tym zastanowić i wzbogacić swoją dietę o preparaty magnezowe często nie starcza nam czasu na zjedzenie śniadania, chociaż stara prawda mówi, że jest to najważniejszy posiłek w ciągu dnia.  
Jedz  królewskie śniadania
Często nie starcza nam czasu na zjedzenie śniadania, chociaż stara prawda mówi, że jest to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Nie rezygnuj więc z pełnoziarnistych płatków bez dodatku cukru. Zawierają one błonnik i proteiny. Spożywane codziennie, redukują ryzyko chorób serca..
Szczypta rozmaitości
Odpowiednio przyprawione jedzenie ma dobroczynny wpływ na nasze zdrowie. Na przykład brokuły, jarmuż lub kalafior posypane curry chronią przed rakiem prostaty.
Ogranicz spożycie cukru ! 
Ludzie, którzy jedzą mniej cukru, nie popadają w depresję i nie odczuwają niepokoju tak często jak inni. Jest to kolejny ważny powód, dla którego powinieneś ograniczyć dawkę węglowodanów, jaką dostarczasz swojemu organizmowi.
Czekolada bez wyrzutów sumienia
Z badań przeprowadzonych przez naukowców holenderskich wynika, że mężczyźni, którzy dziennie spożywają 4 gramy prawdziwego kakao, redukują prawdopodobieństwo zachorowania na choroby serca aż o połowę. Dlatego, jeśli tylko masz ochotę na czekoladę, pozwól sobie na kawałek – ale oczywiście nie przesadzaj.
Nie chodź chory do pracy
Kiedy zachorujesz, zostań w łóżku, dopóki nie wyzdrowiejesz. Najgorsze co możesz zrobić, to nałykać się tabletek i pójść do pracy. Zamiast tego zafunduj sobie prawdziwą  bombę witaminową, dużo herbaty i jeden lub dwa dni odpoczynku, które pozwolą ci  odzyskać dobrą formę.
Praca pochłania 1/3 naszego życia
Naukowcy z Uniwersytetu Harvarda stwierdzili, że niezadowolenie z pozycji lub stanowiska, jakie zajmujemy w pracy, może zwiększyć ryzyko wystąpienia choroby  serca nawet trzykrotnie. Jeśli uważasz, że obecna praca tłamsi twoją kreatywność i nie daje ci poczucia zadowolenia, zastanów się nad jej zmianą.
Wystrzegaj się zgagi
Amerykańscy naukowcy dowiedli, że zgaga może zablokować  przepływ krwi do serca. Dlatego starannie komponuj swoje menu, starając się wystrzegać jedzenia i napojów powodujących wytwarzanie  nadmiernej ilości kwasu w żołądku. Są to na przykład: wino, napoje gazowane, warzywa w occie lub nafaszerowane solą i  tłuszczem dania z fast-foodu...
Śmiech to połowa sukcesu 
Warto oglądać komedie - mogą mieć znaczny wpływ na długość naszego życia. Naukowcy ustalili, że osoby śmiejące się co najmniej 15 minut dziennie żyją nawet osiem lat dłużej niż ponuracy.
Gdy śmiejesz się przez przynajmniej 15 minut dziennie, poprawiasz swoje krążenie, zapobiegasz gromadzeniu się
cholesterolu we krwi oraz tworzeniu się zakrzepów. Uwierz, że „śmiech to zdrowie”, bo śmiejąc się, uaktywniasz całą gamę mięśni: oprócz mimicznych, także te opasujące jamę brzuszną. A one, naprężając się i rozkurczając, masują narządy wewnętrzne, które są wtedy lepiej ukrwione i dotlenione.
Bądź aktywny 
Zadbaj o regularne ćwiczenia fizyczne o charakterze treningu Cardio ( http://www.osrodekimpuls.pl/Trening_Cardio ),  które pomogą ci spalić kalorie i zapobiegną gromadzeniu się tłuszczu w okolicach brzucha. Ta ostatnia przypadłość jest podstawową przyczyną tworzenia się zatorów w żyłach. Jak temu przeciwdziałać?  Zapisz się do klubu fitness, zacznij biegać, częściej jeździ na rowerze... Możliwości jest wiele – nie zwlekaj, już dzisiaj zacznij się ruszać!
Pilnuj wagi.
Najdłużej żyją ludzie, których wskaźnik masy ciała (BMI) wynosi od 18,5 do 24,9. Wynik poniżej 17 oznacza wychudzenie. Jeśli przekracza 25 – mówimy o nadwadze. Powyżej 30 to już otyłość. BMI możesz obliczyć, korzystając ze specjalnego kalkulatora. Znajdziesz go w Internecie, np. na  www.dieta.pl.
Jeśli okaże się, że powinnaś zrzucić parę kilo, postaraj się przede wszystkim ograniczyć w diecie tłuszcze zwierzęce.
Rozsądna dieta i ruch pozwolą uniknąć otyłości, która sprzyja chorobom przewlekłym (m.in. miażdżycy, cukrzycy) i skraca życie.
W diecie powinno być jak najmniej tłuszczów zwierzęcych, bo zawierają szkodliwy cholesterol, a jak najwięcej warzyw i owoców, bo są bogate w antyoksydanty unieszkodliwiające wolne rodniki tlenowe, oraz ryb, które mają dużo niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 (korzystnie działają na układ krwionośny, skórę i stawy).
Gimnastykuj szare komórki
Chociaż trudno w to uwierzyć, nasz mózg wykorzystuje tylko 25 proc. swoich możliwości. Z upływem czasu - jeszcze mniej. Tymczasem naukowcy ze Szkocji dowiedli, że osoby z wyższym ilorazem inteligencji mają szanse na dłuższe życie, gdyż mając większą wiedzę, potrafią ją wykorzystać tak, by chronić się przed różnymi zagrożeniami. Na szczęście szare komórki możemy pobudzać do pracy regularnymi ćwiczeniami. Rozwiązuj krzyżówki, rebusy, testy i stale pogłębiaj swoją wiedzę, czytając, oglądając ciekawe programy czy uczestnicząc w spotkaniach z interesującymi ludźmi. Ucz się języków obcych, zapamiętuj teksty piosenek, wierszy, a nawet numery telefonów, piny... Codziennie czytaj jakieś większe teksty.
Relaks dla zdrowia
Popatrz na świat z większą dozą optymizmu i postaraj się unikać negatywnych emocji, takich jak strach, gniew czy stres.
Możesz stosować różnorodne techniki relaksacji, takie jak trening autogeniczny czy medytacja... Wybierz taką formę, która najlepiej odpowiada twojemu stylowi życia.
Przyjemne prace domowe 
Prace domowe mają także pozytywny wpływ na zdrowie, dlatego warto się przyzwyczaić do ich wykonywania!
Na przykład odkurzanie pomaga obniżyć ciśnienie. Potraktuj więc tę czynność jako interesujące i skuteczne ćwiczenie, które dodatkowo umożliwi usunięcie z twojego domu roztoczy, a więc zapobiegnie reakcjom alergicznym.
Ogranicz spożycie mięsa
Badanie przeprowadzone przez naukowców z Loma University w Stanach Zjednoczonych dowiodło, że osoby, które jedzą mięso rzadziej niż raz w tygodniu, żyją 3,6 lat dłużej od „mięsożerców"
 Cztery kalorie dla zdrowia
 Zostańmy jeszcze przez chwilę przy jedzeniu – Amerykańscy naukowcy radzą, aby każdego dnia zjeść trochę rzeżuchy, ponieważ jest ona cennym źródłem antyoksydantów: luteiny i beta-karotenu. Filiżanka rzeżuchy ma tylko 4 kalorie, a antyoksydanty pełnią istotną rolę w neutralizowaniu wolnych rodników –osłabiają je tak, że organizm jest w stanie je zlikwidować i zmniejszyć ryzyko wystąpienia niektórych chorób.
Kolorowo na talerzu
Jedz urozmaicone i kolorowe potrawy – małe posiłki kilka razy w ciągu dnia. Substancje zawarte w owocach i warzywach, które idealnie wzbogacą twoją dietę, stanowią też nieocenioną ochronę przed różnego typu chorobami... a oprócz tego świetnie wyglądają na talerzu... Połóż na talerzu trochę czerwonych winogron, żółte banany, czerwone jabłka, sałatę, pomarańczowe morele lub marchewkę... Gama kolorów, jaką znajdziesz na sklepowych półkach jest przecież imponująca.
Poproś o skórkę od chleba
Być może jeszcze o tym nie wiesz, ale skórka od chleba jest bogatym źródłem antyoksydantów – jest ich w niej kilkakrotnie więcej niż w miąższu. Ponadto zawiera ona cenne składniki odżywcze, dlatego pamiętaj, nie rezygnuj ze skórki...
Mierz poziom cukru we krwi
Nie lekceważ profilaktycznej kontroli poziomu cukru we krwi, ponieważ poziom zbyt wysoki może doprowadzić do rozwoju chorób serca i chorób sercowo-naczyniowych. Unikaj też jedzenia czystego cukru i białej mąki.
Herbatka to idealny sposób na zdrowie 
Herbata nie tylko dobrze smakuje, ale również posiada szereg innych korzystnych  właściwości:
• Herbata z mięty jest źródłem silnych antyoksydantów, które chronią twój organizm przed stanami zapalnymi.
• Herbaty ziołowe działają uspokajająco i odprężająco.
• Herbata zielona także zawiera antyoksydanty i neutralizuje wolne rodniki. Zawarta w niej kofeina działa pobudzająco.
Ciesz się piciem kawy
 Ta informacja z pewnością ucieszy miłośników kawy – 4 filiżanki tego napoju dziennie zmniejszają ryzyko wystąpienia chorób serca aż o 53%. Pamiętaj jednak, aby pić przy tym dużo wody – kofeina ma działanie moczopędne, więc eliminuje z organizmu wodę.
Popołudniowy odpoczynek
Jeśli popołudniu pozwolisz sobie na półgodzinną drzemkę, obniżysz poziom stresu i będziesz mniej narażony na choroby sercowo-naczyniowe. Nie musisz tego robić codziennie. Greccy naukowcy są zdania, że wystarczy jeśli zdrzemniesz się jedynie raz lub dwa razy w tygodniu, kiedy jesteś najbardziej zmęczony.
Sen
Śpij na boku - pomoże ci to uchronić się przed irytującymi przebudzeniami w środku nocy, które sprawiają, że później w ciągu dnia czujesz się zmęczony i apatyczny. Zadbaj o zachowanie właściwej pozycji podczas snu i przesypiaj przynajmniej 7 godzin. Sen potrzebny jest nam z wielu powodów: wtedy następuje przyspieszona odnowa komórek, odbywa się "remont" systemu kontrolującego przemianę materii, więcej krwi napływa do mięśni, wzmaga się synteza białek i produkcja hormonów. Sen pozwala nam więc regenerować się fizycznie i psychicznie.
Zapal w swojej sypialni świecę o przyjemnym zapachu jaśminu, której aromat podziała na ciebie uspokajająco.
Ćwicz, aby pokonać stres
Czy wiedziałeś o tym, że zaledwie 17 minut ćwiczeń dziennie – czyli 2 godziny w tygodniu – pozwala obniżyć uczucie napięcia i stres aż o 61%? A kiedy trenujesz na świeżym powietrzu, wartość ta może wzrosnąć nawet do 71%. Czyż nie jest to wystarczający powód, aby założyć sportowe buty i już teraz ruszyć na spotkanie z naturą?
Wiosna właśnie do nas przyszła.Czas pojednania z naturą :)
Najważniejszy jest dobry nastrój
Skandynawscy naukowcy stwierdzili, że depresja i zły nastrój negatywnie wpływają na naszą formę fizyczną.
Dążenie do obniżenia poziomu stresu i poprawy ogólnego samopoczucia, to także sposoby na poprawienie swojego zdrowia.
Gdy emocje rosną, podwyższa się poziom adrenaliny, glukozy, nasyconych kwasów tłuszczowych i triglicerydów. Jeśli te substancje nie są neutralizowane przez organizm, niekorzystnie wpływają na ważne narządy, m.in. na serce, wątrobę, nerki.
Jeśli się zdenerwujesz, zrób przerwę, głęboko oddychaj, licz powoli do 10. Albo zadaj sobie wiele razy pytanie: „I co się stanie?”. Być może odpowiesz sobie: „Nic takiego, co kazałoby mi się tak denerwować”. Pamiętaj, że nie ma sytuacji bez wyjścia.
 Miłość oczyszcza arterie
Kochając bezwarunkowo i przyjmując miłość od innych nie tylko nadaje sensu twojemu życiu, ale także czyni je zdrowym. Badacze zaobserwowali, że czuła, pełna miłości opieka zredukowała arteriosklerozę i ryzyko zawału u królików karmionych pokarmem z dużą ilością cholesterolu. Nawet oglądanie filmów o miłości albo o czymś, co wywołuje w nas altruizm, podnosi poziom immunoglobuliny-IGA, pierwszej linii obrony organizmu uruchamianej zwykle w przypadkach przeziębień lub do zwalczania wirusów grypy.
Wszyscy wiemy, że palenie szkodzi
Każdy papieros o 5,5 minuty skraca życie.!
Ludzie stroniący od tytoniu mogą sobie dodać 10 lat. Badania przeprowadzone przez uczonych z Uniwersytetu w Helsinkach wykazały, że osoby, które nie palą, żyją średnio 10 lat dłużej niż ci, którzy wypalają 20 papierosów dziennie. Palenie to zdecydowanie zły nałóg – jest przyczyną blokowania się żył, odpowiada za choroby układu oddechowego i ogólnie osłabia fizyczną witalność. Postaraj się skończyć z uzależnieniem od nikotyny: unikaj miejsc, w których przebywają palacze, a przede wszystkim zachowaj silną wolę.
Przygarnij zwierzaka
Przygarniając zwierzątko  wydłużysz sobie  życie o 2 lata. Amerykańscy naukowcy ustalili, że osoby opiekujące się jakimś zwierzęciem rzadziej cierpią na depresję i sporadycznie korzystają z porad lekarza. Adopcja zwierzaka może wpłynąć na zmniejszenie ciśnienia krwi i obniżenie poziomu stresu.

Coraz starsi

Przewidywana obecnie przeciętna długość życia w krajach europejskich (w latach):

Kraj Mężczyźni Kobiety
Szwecja 77,7 82,3
Włochy 77,1 83,2
Hiszpania 76,3 83,3
Francja 75,5 83,2
Niemcy 75,7 81,6
Holandia 76,4 81,1
Finlandia 75,3 82,1
Belgia 74,2 80,8
Portugalia 73,8 80,7
Czechy 72,1 78,7
Polska 70,4 78,9
Słowacja 69,9 77,8
Węgry 68,4 76,8
Litwa 66,5 77,9
Łotwa 65,7 76,0

Źródło: Światowa Organizacja Zdrowia, 2005 r.


Proponuję : Odmładzające mikstury

 Napar z zielonej herbaty
Łyżeczkę suszu zalej filiżanką wody o temp. 70–80 stopni Celsjusza. Odstaw na 2 do 5 minut – niech naciągnie. Pij codziennie po 2–4 filiżanki.

Napar spowalnia proces starzenia, pomaga oczyścić organizm z toksyn i zachować zgrabną figurę.

► Wzmacniające wino aloesowe
Oberwij kilka liści z co najmniej 3-letniego aloesu. Liście schowaj na 7 dni do lodówki. Potem umyj je, oczyść z kolców i zmiażdż tak, by puściły sok. Zalej 2 szklankami czerwonego wytrawnego wina. Dodaj 1/2 kg miodu i wymieszaj. Odstaw na tydzień. Pij po łyżeczce dziennie przez 2 miesiące.

Nalewka czosnkowa
Obierz główkę czosnku. Zmiażdż lub posiekaj ząbki. Przełóż do butelki z ciemnego szkła i zalej 1/2 szklanki koniaku. Zakorkuj i odstaw na 2 tygodnie. Przecedź.
Pij 2 razy dziennie po 25 kropli. Nalewka pomaga przy nadciśnieniu i podwyższonym poziomie cholesterolu.

 

 

 

Wykorzystałam linki :

www.kobieta.gazeta.pl/poradnik-domowy
www.dormeo.pl
www.maoshing.con
www.zdrowie.senior.pl/
Poradnik Domowy
Ksiązki : Czy można żyć 150 lat? -  Michała Tombaka
  Tajemnica długowieczności - jak dożyć 100 lat - Waltera M Bortz

Podobne artykuły


11
komentarze: 175 | wyświetlenia: 813
8
komentarze: 0 | wyświetlenia: 751
7
komentarze: 2 | wyświetlenia: 624
7
komentarze: 81 | wyświetlenia: 988
6
komentarze: 48 | wyświetlenia: 1005
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 142287
119
komentarze: 23 | wyświetlenia: 242713
91
komentarze: 20 | wyświetlenia: 112430
90
komentarze: 29 | wyświetlenia: 122587
 
Autor
Artykuł
Dodatkowe informacje

Powiązane tematy

  serpente,  06/04/2010

Witaj Mirko wśród piszących: ) pozwalam sobie na taki komentarz, bo pamiętam Twoje niedawne obawy. I chyba nie okazało się tak źle, prawda? Wykonałaś kawałek dobrej roboty, wyczerpująco i szczegółowo w temacie, w dodatku z podaniem źródeł. Za to głosuję. Za formę też.

  Mirka_ B,  06/04/2010

Dziękuję bardzo .....za pierwszy komentarz i pierwszy głosik :-) Pozdrawiam serdecznie Mirka

  Gorg,  06/04/2010

Bardzo dobry artykuł. Ostatnio myślałem nad tym aby przejść na wegetarianizm. Przepisy na "mikstury odmładzające" z pewnością wykorzystam. Pani tekst bardzo dobrze się czytało, oddaje swój głos.

  Mirka_ B,  06/04/2010

....po prostu Mirka nie pani ;-)
Cieszę się bardzo, że mikstury zostaną przez Ciebie wykorzystane,dziękuje za głosik :) Pozdrawiam serdecznie.

Akapit "Czekolada bez wyrzutów sumienia" zdublowany.

  Mirka_ B,  06/04/2010

Dzięki Piotrze :))) a tak sprawdzałam.....to ze stresu chyba:-)

Czekolada zawiera niby to samo co kakao ale w wyniku obróbki nie jest to przyswajalne. Kawa mi nie służy, chociaż czasami zażywam. Poza tym się zgadzam ze wszystkim, dodałabym jeszcze, że takie postępowanie daje szanse nie tylko na długie życie, ale i na zdrowie. Nasze życie to piękny dar i warto się o nie troszczyć.

Zdrówka wszystkim życzę.

  Mirka_ B,  06/04/2010

Zapraszam na zieloną herbatkę :)) dziękuje za komentarz ::) i serdecznie pozdrawiam

Warto tekst przeczytać i zastosować się do wielu wskazówek w nim zawartych - zwłaszcza, że jest dobrze, powiedziałbym - "sympatycznie" :) napisany i zawiera dużo przydatnych informacji. Gratulacje serdeczne!

  Mirka_ B,  06/04/2010

Dziękuje bardzo za tak przychylny komentarz. :)
Pozdrawiam serdecznie.

  boskaagatka  (www),  06/04/2010

super, chyba wydrukuję i przykleję na lodówce sobie i rodzicom :)

  Mirka_ B,  06/04/2010

:) Miło mi bardzo z tego powodu :))

  Elba,  06/04/2010

Jeszcze tylko trzeba mieć po co tak długo żyć. Za jakiś czas być może odkryjemy możliwość sterowania długością swego życia i będziemy mogli decydować o tym, jak długo chcemy żyć. A może lepiej, że nie umiemy tego wykorzystywać, bo nie wiedzielibyśmy kiedy umrzeć. Dla wielu z nas starzenie się i śmierć są jedyną ucieczką przed życiem, które nie daje zadowolenia.

  Mirka_ B,  06/04/2010

Elbo .... życie jest naprawdę piękne ....życie każdego człowieka nieustannie wzbogaca się z biegiem lat, jeżeli potrafi on żyć świadomie, z otwartymi oczyma.....bo... > W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca... — Paulo Coelho < Serdecznie Elbo zapraszam na wzmacniające wino aloesowe .....:))))

  Elba,  06/04/2010

Winko aloesowe? Czemu nie! Znakomite lekarstwo nie tylko na chorobę ciała, ale również i duszy, tylko należy zwiększyć dawkę -oddala smutek i koi samotność. Nie zmienia to jednak faktu, że dusza cierpi i potrzebuje pięknych, głębokich przeżyć, by cieszyć się życiem. Nic na siłę.
Paulo Coelho napisał też, że "Zwycięzca jest sam" ... Oby długowieczni nie byli takimi zwycięzcami!
Aha, b ...  wyświetl więcej

  Mirka_ B,  06/04/2010

:) Nie widzę przeszkód :) może być w większej ilości dla duszy i dla oddalenia smutków i samotności...obyśmy nie byli Zwycięzcami ...Na zdrowie < ! >

Trochę to wszystko pomieszane, Mirko, i chyba bezkrytycznie ściągnięte z przywołanych źródeł. Na ogół, grzeszą one czasem skrajną stronniczością, jako że wiele z nich było inspirowanymi przez bardzo konkretny interes. Nie chcę jednak wgłębiać się w szczegóły. Zwracam tylko uwagę, że należy raczej ostrożnie traktować naukowe, często zaś "naukowe" badania amerykańskich najpierw lobbystów.

Sa

...  wyświetl więcej

  Mirka_ B,  09/04/2010

Ano faktycznie troszkę mi się to wszystko wymieszało :( - przepraszam ale nie będę już poprawiać.
Moje gratulacje Zbysławie.. wspaniała forma dobre zdrowie i fantastyczny sport.
Trudno mi stwierdzić czy żyjąc tak jak teraz, dożyję tego wspaniałego wieku ...no chodźmy do 80 :-)) to byłby sukces, przy obecnym tempie życia ...
Ja wręcz odwrotnie jem śniadania i późne obiady ale k ...  wyświetl więcej

  Mirka_ B,  09/04/2010

.... no to teraz muszę choćby do 90 :) hihihi

Gratuluję i cieszę się ,ze ten naszpikowany medycyną natury artykuł przeczytałem uzmysłowił mnie,ze kroczę podobną drogą i jak na swoje lata czuje się niezłe w porównaniu z młodymi grubasami Pozdrawiam,dodam jeszcze,ze artykuły autorki czytam z zainteresowaniem,gdyż subtelnie sprawy, najważniejsze dla czlowieka pokazują sugestywnie.Szkoda,ze zlikwidowali mnie punkty,którymi mógłbym dodatkowo usatysfakcjonować ten artykuł.Pozdrawiam serdecznie

  Mirka_ B,  09/04/2010

Cieszę się Szymonie, że kroczysz dobrą drogą...i czujesz się świetnie . Tak trzymaj :)))
Dziękuje za komentarz i cieszę się , że zainteresował Ciebie ten artykulik.
Serdeczne i pełne zdrowia pozdrowienia przesyłam.

Kiedyś sobie obiecałem, że już nic na temat prawidłowego odżywiania i szerzej, "hygeny" życia nie będę czytał, żeby nie łapać "stresa"... Ale licho nie śpi. Przeczytałem!
Jasna d...
Gratuluję! Niestety tylko Tobie. Sobie nie mogę.
Idę się odstresować.
Kai! ( Kai to najmądrzejsze stworzenie w moim domu). Spacerek!
Pozdrawiam:-)

  Mirka_ B,  09/04/2010

Nie potrzebnie się zestresowałeś :))))... ale bardzo się cieszę , że przeczytałeś tekst.
Ha ha no i stosujesz już dwie rady z artykułu - masz cudowne zwierzątko - psa , i uprawiasz spacery , a jeszcze co nie co z tych rad :) na pewno pojawiają się w codziennym Twoim dniu.
Pozdrawiam i 100 - ki życzę ... a co :)))

i tak setki nie dożyję:), w sumie wszystko jest dla ludzi byle spożywać z umiarem:)

  Kalbur,  28/04/2010

Osobiście brakuje mi tu informacji o przeciwwskazaniach. Niektóre z wymienionych tutaj porad nie można zastosować w przypadku nadciśnienia, cukrzycy itp. Uważam też, że kwestią sporną jest tutaj pojawiająca się kawa. Nie mniej jednak ogromny plus za artykuł. Bardzo dobrze, że coraz więcej mówi się o zdrowym trybie życia. Odemnie plus.

  marian R,  04/05/2010

Właśnie drukuję sobie Twój artykuł, poczytamy z księżniczka no iiiiiiiii? postaramy się coś wprowadzić w życie. Dziękuję i pozdrawiam

  Mirka_ B,  05/05/2010

Pozdrawiam serdecznie, owocnego wdrażania :) i 100 lat w zdrowiu życzę ! Dziękuję za milutki komentarz :)))

  vismaior,  14/05/2010

Każdego kogo interesuje ten temat, zapraszam do oglądania tego wykładu, http://www.ted.com/talks/lang/(...)00.html

Jest tłumaczenie na nasz język.

Ps.Jest tam o wiele więcej ciekawych wykładów.

Pozdrawiam

  Uroda Wdziek  (www),  11/09/2010

dużo ciekawostek - thxDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska