Login lub e-mail Hasło   

Papież Jan Paweł II, bożek znad Wisły!

Idą ludziska ulicami i od czasu do czasu, jakiś starzec zdejmie czapkę, a babinka, położy kwiaty, przed milczącym głazem. Oddają, więc hołd posągowi z kamienia.
Wyświetlenia: 2.022 Zamieszczono 05/04/2010

 

2113 ``Bałwochwalstwo nie dotyczy tylko fałszywych kultów pogańskich. Pozostaje stałą pokusą wiary. Polega na ubóstwianiu tego, co nie jest Bogiem. Ma ono miejsce wtedy, gdy człowiek czci i wielbi stworzenie zamiast Boga(…).`` 

http://www.katechizm.opoka.org.pl/rkkkIII-2-1.htm

Katechizm Kościoła Katolickiego – Słowo wstępne, papież Jan Paweł II.

****

To dziwne, ale kiedyś, dawno temu pisząc te słowa, nie myślał chyba o tym, że w Polsce nabierze takiego szczególnego znaczenia, kult jego osoby.


BAŁWOCHWALSTWO – Modlitwa do papieża Jana Pawła II

Stoi sobie na placach i przy skwerach. Czasami można dostrzec go w parkach…

Posąg! Zimny kamień, bez wyrazu i bez uśmiechu.

Idą ludziska ulicami i od czasu do czasu, jakiś starzec zdejmie czapkę, a babinka, położy kwiaty, przed milczącym głazem.

Oddają, więc hołd posągowi z kamienia.

Nie wygasła w nich, pogańska wiara ich ojców.

Ich dziadowie, założyli tutaj Państwo. Leszkowie i Bolkowie, dnia każdego, składali podobne ofiary, z kwiatów, zwierząt lub żywności.

I teraz ta babinka i ten dziadek…

 

Ludziska poszaleli, pochorowali się. Zaraza opanowała Kraj, od Północy, aż na Południe.

Czarna ospa, zostawia ślady, na ich ciele!

Dlaczego Leszkowie, są poganami?

Dlaczego Bolkowie, to bałwochwalcy?

****

Jest rok 2010.

``Przewracam`` strony w Internecie…


``Papież Jan Paweł II, uratował mi życie`` – czytam.

``Wdzięczna jestem papieżowi, bo wysłuchał moją modlitwę`` - dostrzegam wpis, na innej stronie.

``Kilka razy w tygodniu modlę się do papieża`` - to głos, znanego ``tuza``, światka katolickiego, kardynała Dziwisza!

                          

                      

Kardynale Dziwisz!

Nie znasz Ewangelii, potomku Lecha. Nie wierzysz w Uzdrowicielską Moc Zbawiciela. Nie kochasz Go.

Kardynale Dziwisz!

Był taki czas, że i ja Ciebie słuchałem.

Był taki czas, że zatruwałeś mnie swoimi naukami. Podobny byłeś wtedy do węża, albo do skorpiona.

A teraz, jestem wolnym człowiekiem, a nie więźniem, który spędza swoje życie, w celi bez krat! Codziennie, przez okno widzę ludzi, w pasiakach i z kulą u nogi, a nad nimi Ciebie, z biczem zakończonym żelaznymi ćwiekami.

Mój Pan, Rzekł:

``Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami.`` (Ewangelia według Mateusza 7: 15)

Ale Zbawiciel, Daje również nadzieję. Swoimi, pełnymi Mocy Słowami, Naucza:

``Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie»``.  (Ewangelia według Mateusza 11: 28-30)

Czy słyszysz kardynale płacz ojców i matek?

Czy słyszysz trzask bicza, spadającego na Twoich więźniów?

Twoim bogiem, jest papież Jan Paweł II.

Tysiące ludzi wprowadzasz w błąd. Poniżasz Majestat Stwórcy. Pan Jezus Mówi, że Jest Jedyną Drogą do Boga Ojca, a Ty, kilka razy w tygodniu, modlisz się do papieża Jana Pawła II…?

 

Jak to dobrze, że nie jesteś już moim kardynałem…

Jak to dobrze...

Podobne artykuły


17
komentarze: 113 | wyświetlenia: 1290
14
komentarze: 11 | wyświetlenia: 1060
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 504
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 884
12
komentarze: 1 | wyświetlenia: 656
12
komentarze: 12 | wyświetlenia: 822
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 585
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 861
11
komentarze: 298 | wyświetlenia: 582
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 530
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 372
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 385
10
komentarze: 0 | wyświetlenia: 417
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 256
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 854
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Heh, w końcu wyszedł ci w miarę porządny tekst, mało brakło a zagłosowałbym na niego. Tak trzymaj, może będą jeszcze z ciebie ludzie. :)

Szkoda, że ludzie praktykujący kult człowieka papieża, zawsze znajdą wytłumaczenie - ,,nie modlimy się do niego, tylko za jego wstawiennictwem" - to najczęstszy kontrargument na zarzut bałwochwalstwa. Za pośrednictwem, za wstawiennictwem - z biblijnego punktu widzenia nie ma to większego znaczenia, ale dla purpuratów i innych wypchanych teologią głów Biblia nie ma większego znaczenia... No chyba, że służyć ma uwiarygodnieniu ich poczynań, zamiarów, nauk...

  oculus,  05/04/2010

Jezus bożek znad Morza Martwego!. Pasuje Ci "57kerenor".

  57kerenor  (www),  06/04/2010


Oczywiście oculus, że mi pasuje!

Widocznie przeczytałeś gdzieś o Jezusie znad Morza Martwego, jakimś bożku!
Nie będę się sprzeczał, Ty przecież wiesz lepiej :). W tamtych czasach ``Jeszua``, to było potoczne imię.

Pan Jezus, o Którym ja piszę, był raczej, Nazarejczykiem. Zatem piszemy o różnych osobach.

Wszak jednak, dobrze się stało, że podzieliłeś się z nam

...  wyświetl więcej

Znad Morza Martwego, czy z Nazaretu, kto by tam panie tych Żydów rozróżnił. :)

A tak poważniej, zdajesz sobie sprawę że historyczne przesłanki co do istnienia Jezusa są, eufemistycznie mówiąc, wątłe?

Czytuję Twoje zwalczające katolicyzm "artykuły" od czasu, kiedy zaczęły sie pojawiać i chciałbym Ci zadać jedno pytanie: A co jeżeli Biblia, na którą się powołujesz na każdym kroku jest nieprawdą? Tzn. Zawiera treści zmyślone przez Apologeów?

  57kerenor  (www),  06/04/2010


Serwus Bartek.

Pozwól, że lekko tylko sprostuję: Ja nie zwalczam katolicyzmu, a nauki rzymskokatolickiego kościoła.
Grecki wyraz ``καθολικός``, odpowiada naszemu słowu ``powszechny``. A ja bardzo bym chciał, by powszechną, była Nauka Biblijna, a nie papieska. Lecz gdybym kiedykolwiek, wyraził się ogólnikowo, tak jak Ty napisałeś, to teraz wiesz, co mam na myśli.
A dos

...  wyświetl więcej

  57kerenor  (www),  06/04/2010


Niestety, widzę że skróty nie działają, ale chodziło mi o hasło: ``Biblia i archeologia``... Wystarczy wrzucić w google.

Zresztą, tematów w Internecie o tym jest dużo, więc spokojnie, choćby na ich podstawie można udowodnić, że naukowcy często, trzymając się zapisków Biblijnych, badali to, o czym pisarze Biblijni parę tysięcy lat temu pisali.

57KO

Od trzydziestu prawie lat , nie dziwię się, dlaczego ludzie zadają takie a nie inne pytania, dotyczące Bożej działalności na ziemi . Biblia zawsze budziła i będzie budzić kontrowersje , a ci którzy nie podchodzą do niej z szacunkiem (ich sprawa) nie otrzymają odpowiedzi.

Miałem podobne pytanie kiedyś w pracy od mojego znajomego, znając odpowiedź, użyłem dwóch określeń, a mianowicie :
/

...  wyświetl więcej

To chyba nie do końca tak - jeśli ktoś uważa Biblię za zbiór starożytnych baśni, generalnie nie przywiązuje wagi do jej przesłania ani tym bardziej do tego, czy ludzie się na nią powołujący nie przekręcają jej treści. Jeśli natomiast instytucja uzurpująca sobie prawo do rozsądzania co jest Prawdą a co nie, do interpretacji i ostatecznej wykładni, mija się z przesłaniem księgi, na którą się powołuj ...  wyświetl więcej

"...mija się z przesłaniem księgi..." no własnie, a co jest PRZESŁANIEM Księgi? Czy literalne odczytywanie (jak czyni to Autor "artykułu", czy też "jakaś interpretacja" jeżeli tak to jaka? Otworzył Pan temat nie do ogarnięcia. Jak należy interpretować Biblię? Gdzie czytać dosłownie, a gdzie traktować jako przenośnię" Całą traktować dosłownie? W Bibli nie ma słów np. "komputer", czy "samochód" - cz ...  wyświetl więcej

Oj, akurat przesłanie Księgi jest oczywiste, brzmi ono "Tylko ja mówię prawdę, inne Księgi kłamią". Gwoli ścisłości, przesłania pozostałych Ksiąg brzmią identycznie, to chyba ich immanentna cecha gatunkowa. :)

Zgodzę się w zupełności z Waszym spojrzeniem na Biblię, jako że jesteście osobami niewierzącymi. Chrześcijanie wierzą w tzw. natchnienie pism Biblii przez Ducha św., wierzą też, że ten sam duch w zależności od czasu i okoliczności podaje interpretacje Biblii. Np. przypowieść o talentach dla jednego może być inspiracją do przyłożenia się do pomnożenia i rozwoju swoich osobistych predyspozycji (bo p ...  wyświetl więcej

  dzepson,  07/04/2010

Papież być może niegługo zostanie uznany świętym. Jedyne, czego w procesie beatyfikacji jeszcze brakuje, to dowody cnót heroicznych (jakieś uzdrowionko, ognisko w kształcie papieża ściskającego się z Jezusem C. itp)
Jeżeli papież zostanie uznany za świętego - znaczy się są oficjalne, uznawane przez krk dowody na to, że CZAROWAŁ!!! jeśli ktoś ma inne zdanie na temat uzdrowienia (bo może to n ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska