Login lub e-mail Hasło   

Czas zmienić poglądy!

Chciałbym poruszyć, w tym artykule, pewne kwestie które na eiobie ostatnio przykuły moją uwagę. Aborcja i homoseksualizm te dwa słowa u niektórych budzą odruch wymiotny...
Wyświetlenia: 4.209 Zamieszczono 09/04/2010

...(jedni zasłaniają twarz, inni czekają aż cały obiad wyleci), niektórzy także mają ugruntowaną opinię na te dwa tematy. Negują, aprobują lub mają to w nosie- to też opinia!

Jednak chciałbym pokazać, trzeźwe spojrzenie na sytuację, wyeliminujmy emocje i czasami zmieniajmy zdanie.

 

1)    Aborcja – to wcale nie egoizm!

 

Przeciwnicy aborcji twierdzą, że poprzez dokonywanie aborcji, jesteśmy samolubni gdyż zabijamy „życie”. To atak na podstawowe wartości… bla, bla, bla.

Ja się z tym absolutnie nie zgadzam, ponieważ ktokolwiek chce dokonać aborcji, ma jakieś względy dlaczego to chce zrobić:

a)      „albo Pani, albo dziecko” – takie zdanie wymówione przez lekarza brzmi jak wyrok. Ja na miejscu rodzącej wybrałbym siebie, bo sam bym nie chciał być wychowywany przez jednego rodzica. Miłości chcę podwójnie!

b)      Przypadek – tutaj podjęcie decyzji o aborcji wymaga głębokiego zastanowienia się, wszak to nie kupowanie batona w sklepie.

Skoro, dana kobieta ledwo przędzie, od 10. do 10., ogółem jest biedna, szanowny „tatuś” olał sprawę i wyjechał na ogórki do Niemiec, aborcja może być dobrym rozwiązaniem dla dziecka.

Jeśli takowa „wpadka” zdarzyła się w bogatej rodzinie, młoda mama też musi się zastanowić, bo jeśli nie jest gotowa na dziecko, przekłada ambicje zawodowe nad założeniem rodziny lub nie chce się wiązać z tatą dziecka to nigdy, prze nigdy nie będzie kochała tak mocno jak powinno być kochane dziecko.

Sumując, jeśli nawet zdarzy się wpadka, wcale nie oznacza to, że kobieta od razu poleci do lekarza. Aborcje dokonywane z tego powodu, na pewno byłby podjęte z rozsądkiem. Nawet teraz gdy Polka jest mocno zdecydowana aby usunąć ciąże jedzie po prostu zagranicę.

c)      Gwałt – tutaj uważam, iż brak jakiegokolwiek komentarza. Ciąża przez gwałt to okropna sprawa.

 

Jeśli kobieta chce, dokona aborcji i zaakceptujmy to, ze nie oznacza aborcji co drugą ciąże.

Bądźmy realistami, aborcja byłaby dokonywana tylko w przypadkach zbyt niskich zarobków (błagam, nie wyjeżdżajcie z becikowym) i w sytuacji gdy dziecko i tak nie byłoby kochane.

 

2)    Homoseksualiści – dajmy im wreszcie spokój!

 

To mój sposób na koniec kłótni o lesbijki i gejów. Wystarczy pogrzebać w konstytucji, zmienić zapis definicji małżeństwa i po kłopocie.

Po pierwsze, co kogo obchodzi sąsiedztwo „pedalskie”? Są szczęśliwi, żyją w spokoju i nikomu nie wadzą. Buziaczek w policzek, w auta i do pracy. Małżeństwem są od dwóch lat i bardzo chętnie angażują się w życie osiedla, czasami jakaś imprezka, znajomi, życie leci.

 

Jeśli komukolwiek ten opis się nie podoba, po prostu uparł się i spokojnie może od krawca odebrać garnitur z piękną naszywką „homofob” .

-Są para, więc mogą być i małżeństwem.

-Są ludzmi, więc mogą „obnosić się ze swoja seksualnością”.

-Są parą, więc mogą się całować w miejscach publicznych (tak samo jak mogą robić to heteroseksualiści)

Gdybyśmy my niemieli nic przeciwko, problem zniknąłby od razu.

Secundo: dzieciaków bez rodziców jest pełno.

Gdzie takiemu szczęśliwiej?

W „bidulu” czy w domu, z rodziną, z tym wyjątkiem, że samych kobiet/mężczyzn?

 

Dajmy im prawa, które im się należą(NALEŻĄ!), tak samo jak głosowanie „kolorowych” czy kobiet.

Jesteśmy sobie równi! Nie opierajmy się o jakieś prawdy religijne czy obyczajowe. Zaakceptujmy to, że świat się zmienia i ZAWSZE na lepsze, bo po to są zmiany.

 

A, zapomniałem! Gorącym tematem jest także marihuana!

 

I nie rozumiem, dlaczego w Polska nie może skopiować praw dotyczących marychy z innych krajów. Dodam, że nie kieruję się myślą subiektywną. Może to i wstyd ale nigdy nie wypaliłem jointa.

Konopia  indyjska jest określana jako narkotyk miękki, więc nie powinno się jej stawiać obok heroiny czy kokainy. Nie jest silnie uzależniająca, trująca, mordercza itp., więc dlaczego nielegalna?

Mieszkam w 3. mieście w Polsce*, gdzie najłatwiej dostać narkotyki, także znam wielu ludzi, którzy palą, choć to nielegalne i nie mają żadnych kłopotów, poprotu traktują to jak smakołyk od czasu do czasu.

Podsumowując, to tak jakby zakazać alkoholu czy  papierosów.

 

 

 

Mam nadzieję, że czytając ten artykuł przekonam do niego chociaż kilka osób. Nie warto się kłócić o coś co powinno być standardem w naszym, życiu i odbieranie tego jako „złego postępu” jest oznaką zacofania i strachu przed nowym.

Proponuję, chociaż spróbować zmienić myślenie a przede wszystkim (co dla mnie jest MEGA ważne) potrafić zmienić zdanie/przyznać się do błędu. Mało osób tak postępuje i co jest trochę smutne.

 

P.s. Jeżeli w fragmencie o marihuanie jest gdzieś błąd, czy cokolwiek co pominąłem, przepraszam, wiedzę w tym zakresie mam ograniczoną.

 

*Dane mogą być nieaktualne, taką statystykę, widziałem dawno temu.

 

 

Czekam na komentarze,

Michał Pyka.

Podobne artykuły


50
komentarze: 17 | wyświetlenia: 55300
32
komentarze: 38 | wyświetlenia: 48035
19
komentarze: 15 | wyświetlenia: 2469
13
komentarze: 12 | wyświetlenia: 1928
10
komentarze: 19 | wyświetlenia: 688
27
komentarze: 34 | wyświetlenia: 8983
6
komentarze: 16 | wyświetlenia: 455
16
komentarze: 9 | wyświetlenia: 4364
37
komentarze: 32 | wyświetlenia: 12166
31
komentarze: 10 | wyświetlenia: 6011
30
komentarze: 37 | wyświetlenia: 4299
31
komentarze: 31 | wyświetlenia: 5337
26
komentarze: 16 | wyświetlenia: 5106
22
komentarze: 17 | wyświetlenia: 1757
21
komentarze: 18 | wyświetlenia: 4354
 
Autor
ArtykułJest wiele prawd oczywistych w tym artykule ,lecz cały ten bałagan kreuje władza , bez względu na opcję polityczną. To jest tak jak z wyrokami sądów ,za zabójstwo 'jakiegoś' dziecka dostaje się 5 lat ,a WIP-a dożywocie.Tak wygląda 'nasze prawo' które jest równe dla równiejszych.

  Kitek,  16/04/2010

Nasze prawo jest katolickie, więc musi być równiejsze. Jak tak będzie dalej to niebawem powrócimy do stosów.

Oczywista oczywistość ;) Miło czytać artykuł i nie wykrzywiać twarzy w akcie dezaprobaty co drugi akapit. Nie od dzis wiadomo, że zakazy niczego nie zmieniają, a czasem wręcz potęgują zjawisko. Aborcja nie jest niczym chwalebnym, ale w minimalizowaniu takich przypadków pomocne może być tylko i wyłącznie szerzenie świadomości, a nie zakazy, które każdy i tak omija. Poza tym decyzja nie powinna nale ...  wyświetl więcej

  bielik93,  12/04/2010

Co do aborcji to wydaje mi się, że lepszym rozwiązaniem jest oddanie dziecka do domu dziecka czy zostawienie go w szpitalu czy w okienku życia(nie iwem czy to sie tak nazywa). W domu dizecka nie siedzi sie cale zycie. Dziecko trafia do adopcji a jesli nie to dorasta i samo zaklada rodzine.
Co do homoseksualistow nic nie mam, pod warunkiem ze nie robia tego na ulicy. Szczerze powiem ze w tej ...  wyświetl więcej

Zagłosuję, choć nie bez zastrzeżeń. Niestety, brak czasu nie pozwala mi teraz wypowiedzieć się obszerniej, cierpliwości. :)

Czas zmienić poglądy! To rozkaz czy co?! Jestem niepokorny. Może inni słuchają takich rozkazów.

Żartujesz, right?

  serpente,  16/04/2010

To nie rozkaz żaden, to apel, pod którym ja też się podpisuję.
Mam trochę zastrzeżeń co do aborcji, ale sądzę, że wynikają one z tego, że mam syna, którego za nic w świecie nie zamieniłabym na nic i nikogo, ale przede wszystkim on wziął się z miłości, oczekiwania go etc, więc nie posuwam się do oceniania kogoś w innej sytuacji i wierzę, że czasami drastyczne posunięcia są konieczne, a czasa ...  wyświetl więcej

No właśnie, byłabyś w stanie usunąć sobie ciążę?
Przypuszczam, że wątpię :)
Jeśli ktoś naprawdę chce to zrobić, zrobi. Jeśli nie, będzie jeszcze gorzej dla dziecka, które nie będzie w ogóle kochane.

  serpente,  16/04/2010

W mojej obecnej sytuacji na pewno nie i to nawet nie jest wątpliwość, ale nikt nie wie, co go w życiu może spotkać i na jakim zakręcie będzie w chwili, kiedy będzie może zmuszony podjąć bardzo trudną decyzję.

Egzakli.

Nie chodzi tutaj o to czy któraś z nas byłaby w stanie usunąć ciążę, ale o to, żeby kobietom dać możliwość podjęcia takiej decyzji. Decyzja o aborcji nie jest łatwą decyzją, ale czasem konieczną i choć ja sama takiemu zabiegowi nie poddałabym się, nie wyobrażam sobie, żeby nie dać takiego wyboru np. kobiecie zgwałconej lub w sytuacji zagrożenia jej życia. Sam stwierdziłeś, że jeśli ktoś chce usuną ...  wyświetl więcej

Każda władza ma swoje igrzyska ,czyli społeczną dyskusję nie na swój temat. Powoduje to podziały społeczeństwa które jako małe grupy nie ma siły przebicia dla wymuszenia na władzy określenia pozycji jednostki na tle zasad .Powoduje to wieczną dyskusję pomiędzy partiami na ujęte w artykule problemy ,bez konieczności podejmowania decyzji,a uzasadnieniem jest brak szerokiego poparcia społecznego.Tym ...  wyświetl więcej

  Kitek,  16/04/2010

„Pamiętajmy że Polska to nie Szwajcaria a Sejm to nie Wersal”. A dlaczegóż to nie mamy tegp wymagać? Czy tylko dlatego, że jesteśmy zdominowani przez kler, ktróy wymaga od nas podporządkowania się?

Każda grupa społeczna w tym i kościół rządzi się prawami preferowanymi przez władze państwowe .Dlatego np.przystąpienie do UE zajmuje kilka lat. UE jako władza nadrzędna narzuca przystępującym w ramach państwa grupom społecznym swoje zasady ,przeciwników odcina się od finansów a zwolennikom daje dopłaty i pomoc publiczną.Tym sposobem taka unia państw nie przypomina USA tylko ZSRR.

To komentarz do mnie czy do Kitka?

szczerze powiedziawszy co do homoseksualistów też tak myślałem, jak jest opisane: "niech sobie gdzieś żyją jak chcą, mnie to nie powinno obchodzić" ... Jednak od niedawna dowiadziełam się, że w szkole jest gej (no w sumie to normalne, bo statystycznie na każdą szkołe powinna wypadać chociaż jedna taka osoba, ale ten w ogóle się z tym nie krył, a to się już rzadziej zdarza w gimnazjum) i od tej por ...  wyświetl więcej

"Zawszę będę przeciw" może byś powiedział dlaczego? Jakieś kontrargumenty?

:) kiedyś argumentowałem i po pewnym czasie zaczęto usuwać moje komentarze na ten temat...
Zapewne kojarzysz pana Stalina :)
On kiedyś powiedział: "Jest człowiek - jest problem, nie ma człowieka nie ma problemu".
Takie myślenie mi ku**a nie podchodzi i dlatego... Oczywiście mógłbym rozwinąć, ale niektóre informacje cenzurują, niekoniecznie musi być to wykroczenie poza regulamin. Pozdrawiam :)

  Kitek,  17/04/2010

Jeżeli tak ich Bóg stworzył, to niech tak sobie żyją. Nie należy im przeszkadzać tworząc bariery prawne. Tego typu zachowania i odmienności były znane już w starożytności i tolerowane. Wraz z rozwojem cywilizacji późniejszej, tzn. chrześcijańskiej wszystkie odmienności przestały być tolerowane. Chcę jeszcze zaznaczyć, że osobisty stosunek do tego typu spraw nie powinien mieć żadnego znaczenia.

  Menoff,  17/04/2010

Małżeństwa homoseksualne - tak, ale bez możliwości adopcji dziecka.
Marihuana - jak najbardziej tak. Jest mniej szkodliwa niż papierosy, więc ja sam już nie wiem w czym polskie władze mają problem. Nałożą podatek i będą jeszcze z tego korzystać.
Aborcja - Tak, ale w szczególnych wypadek. Jak gwałty, zagrożenie życia matki czy po prostu brak możliwości wychowania dziecka (złe warunki, ...  wyświetl więcej

  koniu,  17/04/2010

Powoli dochodzi do tego (właściwie już gdzieniegdzie doszło), że homoseksualiści ,mają więcej praw i przywilejów niż normalni ludzie (tak, uważam, że oni są nienormalni). Spójrzmy np. na słynną swego czasu sytuację z wyborami miss w USA. Bloger i gej Perez Hilton zadał pytanie Carrie Prejean, Miss Kalifornii. Chciał poznać jej opinię o małżeństwach homoseksualnych. Usłyszał : "Osobiście wierzę, że ...  wyświetl więcej

Homoseksualizmu NIE DA SIĘ LECZYĆ. W jakich czasach Pan żyje? Gdyby wysilił się Pan troszkę i liznął wiedzy z tego zakresu to znałby Pan ten oczywisty fakt, ale oczywiście łatwiej jest obrzucić kogoś błotem niż zdobyć się na wysiłek i poczytać troszkę na ten temat. A już stawianie pedofilów i homoseksualistów świadczy o tym, że jest Pan homofobem najwyższej próby. Fakt - Perez zachował się beznadz ...  wyświetl więcej

  Kitek,  17/04/2010

Bardzo panią popieram. Kultura nie zależy od orientacji seksualnej, a w raju Adam bzykał Ewę, bo Pan nie stworzył mu kolegi tylko koleżankę. Tak samo z nią. Zadawała się z nim, bo z kim się miała zadawać?

  koniu,  17/04/2010

Widzę, że źle zostałem zrozumiany. Nie chodzi mi o to że geje to chamy, bo hetero też nimi są, lecz o niesprawiedliwość. Gej może wszystkich obrażać i nikt mu nic nie powie, gdyż każda próba zwrócenia mu uwagi będzie traktowana jako atak na jego orientacje. Parady równości. Po co to ? Jedynym ich skutkiem są akty agresji i jeszcze większa niechęć, co z kolei napędza walczących o równouprawnienie, ...  wyświetl więcej

Wytłumaczysz mi, z jakiego worka wyciągnąłeś to, że homoseksualizm jest chorobą?
A co powiesz o biseksualiźmie czy metroseksualizmie?

I ten świat nie zmierza donikąd. To ludzie argumentują "złą zmianą" swoje zacofanie.

  Nunak,  17/04/2010

Metroseksualizm to nie jest orientacja seksualna.

Choroba to rzeczywiście zbyt mocne słowo, lepszym byłoby zaburzenie (bo chyba nikt nie powie mi, że homoseksualiści zapewnią nam przedłużenie gatunku).

A myślisz, że tylko na tym im zależy? Żyjemy tylko po to żeby kogoś wyprodukować, aby żył dalej i za każdą inność był udupiany?
A co powiesz o singlach, którzy nie chcą mieć dzieci?
Zaburzenie? Choroba? Odmienność?

  Nunak,  17/04/2010

Po pierwsze nikogo nie "udupiam". Uważam, że homoseksualiści mają takie same prawa jak hetero.
Nasz organizm (w większości przypadków) jest zaprogramowany na rozmnażanie.
Skoro nie jest to zaburzenie, choroba, to co? Coś wpływa na to, że pociągają ich osoby tej samej płci. Przecież nie wstajemy rano i mówimy sobie: "Dzisiaj będą mnie pociągać tylko faceci. Jutro kobiety..." (użyłem 1 ...  wyświetl więcej

  koniu,  17/04/2010

Homoseksualizm to mutacja genetyczna, zaburzenie hormonalne w okresie płodowym dziecka, na etapie wykształcania się jego płci. A ponieważ każda mutacja genetyczna jest chorobą (jak np. zespół Downa) zatem również homoseksualizm jest chorobą (w tej postaci NIEULECZALNĄ). Oczywiście nie można wszystkiego zwalać na geny. Równie dużą rolę odgrywa środowisko i miejsce wychowania. Proponuję zapoznać się ...  wyświetl więcej

Skoro homoseksualizm jest na równi z zespołem downa i nie jest uleczalny, dlaczego takich ludzi się neguje?

Dajmy im żyć razem z ich chorobą, niech zawierają związki małżeńskie i razem w cierpieniu żyją.

Nadal nie dostałem jakichś argumentów co do biseksualizmu i singli, ale lepiej skupić się na tym, ze wszyscy są chorzy, nie?

Kilka słów do Konia:
Porównuje Pan zespół Downa do homoseksualizmu ?! Nie wierzę, że to czytam! Fakt - jedno i drugie wiąże się z zaburzeniami w życiu płodowym, ale zaburzenia te dotyczą zupełnie czegoś innego. Zespół Downa spowodowany jest obecnością dodatkowego 21-ego chromosomu, a homoseksualizm powoduje brak odpowiednich hormonów wytwarzanych przez organizm matki w pierwszym trymestrze ...  wyświetl więcej

@Wiśniowa & Michał

Dajcie spokój i nie bijcie już Konia. Z człowiekiem który powołuje się na "badania" Camerona, wszelka dyskusja jest li tylko ćwiczeniem palców i niszczeniem klawiatury.

  esquire,  05/05/2010

"Proponuję zapoznać się z wynikami badań pana Paula Camerona."

Tego, którego wyrzucono z American Psychological Association za nierzetelność?

  Kitek,  17/04/2010

To co dzisiaj nazywamy NATURĄ, jutro okaże się być wysoko rozwiniętą genetyką. Już przecież wyhodowano owcę Doli, mysz z uchem na grzbiecie. Wówczas już nie będzie problemu „wytworzyć” z dębu sosny. Kobiety będą się zapładniać własnymi komórkami, a może i z powłok brzusznych zostanie zrobione coś na wzór macicy. Wtedy również rodzić będą samce i zrobią Panu Bogu „kuku”. Jeśli tak będzie – a będzie ...  wyświetl więcej

Absolutna racja!

Wszyscy, którzy nie są jeszcze gorącymi zwolennikami homoseksualizmu, albo jeszcze lepiej gejami i którzy nie pozabijali jeszcze swoich dzieci dla ich własnego dobra niech założą zwierzęce skóry i idą polować z dzidą! Totalny paleolit i brak postępu!

Widzi Pan różnicę między homoseksualistą, gorącym zwolennikiem homoseksualizmu a osobą, która toleruje inne orientacje seksualne? Tolerancja nie świadczy o zacofaniu, ale o postępie w stosunkach międzyludzkich.

  Kitek,  17/04/2010

Wyzywanie przynależy osobom o odwrotnych poglądach do obrońców tolerancji. Wynika z tego, że jeżeli ktoś Pana wyzywa, to ktoś taki jak Pan – pozbawiony tolerancji.

  bielik93,  17/04/2010

"Wszystko jest chore jesli sie zapomni o umiarze" mysle, ze również dotyczy to homoseksualizmu. Jesli ktos jest homo to niech cieszy sie tym razem ze swoim partnerem w swoim domku a nie wychodzi na ulice i krzyczy, robi marsze i manifestacje. Homoseksualizm byl juz w starożtnym Rzymie tyle ze tam chyba nie robili marszow z transparentami. Tam bylo to normalne. Wiec ja uważam ze nie nalzy robic z tego wielkiego halo i to dotyczy i homo i hetero.

Homoseksualizm tolerują wszystkie główne religie świata.W świecie ludzi a także zwierząt występują osobnicy o błędnej tolerancji ,jednakże taki osobnik nie ma prawa do stosowania swoich praktyk.Zbytnia tolerancja prowadzi do upadku poprzez rozszerzanie innych praktyk np.pedofilię,kazirodztwo ,eutanazję itp.Takie praktyki zniszczyły cywilizację grecką ,cesarstwo rzymskie ,zniszczą też UNIĘ ,która opiera się na tamtych wartościach.

Tolerowanie homoseksualizmu nie jest "zbytnią" tolerancją. Poza tym nie można stawiać znaku równości między pedofilem czy kazirodcą a homoseksualistą. Pedofil swym psychicznym zwichnięciem wyrządza krzywdę drugiemu człowiekowi, a homoseksualista tego nie robi. Homoseksualista jest w związku z drugim homoseksualistą, oboje z własnej woli i nic nam postronnym do tego. Oni nie wyrządzają krzywdy osobom trzecim. W tym tkwi podstawowa różnica.

  koniu,  18/04/2010

@wiśniowa "Przez dolegliwości rozumiemy przy tym doznania, które są przejawem nieprawidłowych zmian struktury organizmu lub zaburzeń regulacji funkcji narządów"" zaburzenia mózgu to nie choroba?

@darkwater co ma pan przeciwko badaniom pana Camerona? Nie jest przychylny pedałom więc jest zły?

Ta cała dyskusja pokazuje, jak bardzo zwolennicy homoseksualizmu są nietolerancyjni. Tak, t

...  wyświetl więcej

Ano, do Camerona mam te same zastrzeżenia co APA, wyrzucająca go ze swych szeregów. Naukowiec który znaczenia słowa metodologia musi szukać w słowniku, a swoje "badania" opiera wyłącznie na własnej nienawiści i lekturze brukowców to kpina nie naukowiec.

Ale ponieważ Polska to wolny kraj, wolno ci być dumnym z tego że nie używasz mózgu, choć jako powód do chwalenia się fakt ten wydaje mi się nieco dziwny.

  koniu,  18/04/2010

Hehe, no "pedziem" to już naprawdę dawno nikt mnie nie nazwał. Co do meritum, żałosny to jesteś ty, łosiu. Brak argumentów rekompensujesz chamstwem, prymitywnymi deklaracjami i "autorytetem" Wielkiego Oszołoma, człowieka którego wyrzucili już z wszystkich instytucji z których się dało.

>Pedofilii hetero jest więcej z tego powodu, że samych hetero jest więcej, natomiast jeśli chodzi o od

...  wyświetl więcej

  koniu,  18/04/2010

Argumentów do poparcia CZEGO oczekujesz? Tego że wolno ci nieużywać mózgu, czy tego że nazywanie mnie "pedziem" było z twojej strony merytoryczne i wiele wnoszące do dyskusji?
Chamem jesteś, oszołomem też, ale to akurat zademonstrowałeś samodzielnie, bez mojej pomocy.

  koniu,  18/04/2010

Ja odsyłam ciebie do komentarza w którym wyrażam moją opinię nt Camerona, jego badań i zwolenników. Jak już zgrepujesz o co w tym wszystkim chodzi, wówczas wróć, porozmawiamy jak dorośli, poważni ludzie. ;)

  koniu,  18/04/2010

http://pl.wikipedia.org/wiki/Grep
Reszta, cóż, dobitnie świadczy że jeszcze nie zgrepowałes o co chodzi z zastrzeżeniami co do wartości wypowiedzi Camerona. Ale nie poddawaj się, może kiedyś się uda. :)

  koniu,  18/04/2010

To powiem Ci po Twojemu:
Pieprzysz glupoty, wiec badz rozsadny i zamilcz.

  koniu,  18/04/2010

@koniu
To że nie grepujesz o co chodzi w grepowaniu (i nie jest to "szukanie wyrazów"), nie znaczy że musisz się obrażać i uciekać. Proszę, zostań, gdzie ja znajdę teraz drugiego takiego jak ty, jeśli zechcę się pośmiać?

  koniu,  18/04/2010

Każde tłumaczenie jest dość dobre aby próbować nim usprawiedliwić własną niekompetencję. :)
A trzynaście lat skończyłem dość dawno, dzięki za odmłodzenie.

Za sprawą hormonów w życiu płodowym mózg homoseksualisty został tak a nie inaczej ukształtowany. Nie cierpi z tego powodu ani Pan ani sam homoseksualista. Orientacja homo nie wpływa też negatywnie na funkcjonowanie żadnych narządów, tak jak to jest w przypadku choroby... Gdzie więc jest ta choroba? Każda choroba psychiczna lub inne dolegliwości spowodowane zaburzeniami mózgu można nazwać chorobą, ...  wyświetl więcej

A poza tym nie jestem zwolenniczką homoseksualizmu. Jak mogę być? Jestem w 100% hetero, ale to nie przeszkadza mi w niczym akceptować homo. Co do poziomu dyskusji - myślę, że głównie Pan, Panie Koniu przyczynia się do tego, że jest on taki niski. Ja - logiczny argument, Pan - obelgę.

  dzepson,  19/04/2010

homoseksualizm jest chorobą a wizerunek Smoka Wawelskiego świadczy o tym, że kiedyś na ziemi żyli ludzi i dinozaury. Kto twierdzi inaczej ten nie Polak

Taaa, po raporcie Komisji Ryana trzeba posiłkować się nawet artykułami ze szmatławych brukowców, aby udowodnić że "u was to murzynów biją". :)

Uprzedzając pytania mało kumatych, nie ma żadnych powodów aby homoseksualista nie mógł okazać się pedofilem. Odsetek tych ostatnich jest wciąż jednak "nieco" wyższy wśród osobników heteroseksualnych.

Pedofilem może być zarówno homo jak i hetero. Wśród osób o orientacji homoseksualnej może być tyle samo zwyrodnialców ile wśród heteroseksualnych osób. Artykuł do dyskusji o tolerancji homoseksualizmu nie wnosi nic, ponieważ ja odbijając piłeczkę mogę wrzucić tu tysiąc artykułów dotyczących zwyrodniałych hetero. Jest to bezsensowne.

"aborcja może być dobrym rozwiązaniem dla dziecka"

No nie no, to jest już po prostu śmieszne...

Co Cie tak rozsmieszylo?

Juz nie doczytales dalej?

To jest śmieszne ponieważ nigdy nie dowiesz się czy on wolał żyć czy nie mieć matki albo być ubogi... Dlatego możesz mówić (pisać) jak ty byś wybrał lub jakby wybrali ludzie, którzy dostali tę szanse, a nigdy się nie dowiesz co myśleliby na tym ludzie których ZABIŁEŚ!
Ja osobiście byłbym bardzo wzruszony i bardzo bym się cieszył gdyby matka za mnie oddała życie lub gdybym miał żyć w biedzie ...  wyświetl więcej

Skoro nie urodził się, znaczy że nie wykształcił pragnień, tak więc śmieszne to jest bicie piany nt. tego czy coś by chciał czy nie.

Nie nazywaj plemnika połączonego z komórką człowiekiem, bo tak nie jest, dlatego jeśli ktoś nie chce urodzić dziecka, to niech nie rodzi, jego życie, jego sprawa.

Nie jesteś obiektywny, bo jeśli osoba nie chce dokonać aborcji, nie zrobi tego, Będzie kochać to dziecko mimo wszystkich przeciwności losu.
Nawet już nie chodzi o biedę, ale o psychikę dziecka jeśli na każdym kroku dowiadu

...  wyświetl więcej

Dziecko to nie jest po prostu jakiś nabytek: jak mi się będzie podobało, to je będę miał, a jak nie to nie, mogę go zabić, moja sprawa. I otóż właśnie to nie jest moja sprawa, ponieważ to dziecko to jest już inny człowiek.
Z Pańskiego tekstu wynika, że dziecko jest jakimś towarem, który można sobie mieć lub nie w zależności od upodobań, stanu finansowego itp. Jak kogoś nie stać na ten towar ...  wyświetl więcej

@kędrzu
Normalnie nie mogłem się doczekać kiedy przyczłapie jakiś nawiedzeniec i zacznie przywoływać "Przedludzi". Jak tam misiaczku u ciebie z matematyką? :)

Całkiem nieźle, dziękuję.

Mógłby Pan jednak rozwinąć tę dojrzałą myśl.

Mógłbym. Tak samo jak ty mógłbyś podawać źródła swoich "inspiracji".
Naści, poznaj pańskie serce. :)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Przedludzie

Cóż, przykro mi, że Cię zawiodę, ale nie było to źródłem moich "inspiracji", co więcej, dowiedziałem się o tym dopiero dzięki linkowi, który zamieściłeś. Przyznam, że interesujące.

Dorzuć do kompletu lektur biografię Dicka a zrozumiesz znaczenie określenia "prawicowa hipokryzja", zwłaszcza w kontekście aborcji.

@Burzuś
Nie jest Pan w stanie stwierdzić, "co by było gdyby". Byłby Pan wzruszony, gdyby matka oddała życie za Pana, ale dyskutujemy o tym, żeby matka w ogóle miała prawo do podjęcia takiej decyzji. Byłby Pan wzruszony gdyby to była jej decyzja, ale na pewno nie czułby się Pan dobrze z tym, że ona nie chciała umrzeć, ale ktoś odgórnie zdecydował, ze to Pan będzie żył, a ona umrze. Poza tym, ...  wyświetl więcej

Albo taki przyklad:
Dziewczyna w wieku 16 lat zachodzi w ciaze.
Musi porzucic szkole, studia i wlasne marzenia poprzez jeden blad. Warto?
Nie. Bo moze je urodzic za 10 z kims kogo kocha i bedzie w stanie zapewnic dziecku opieke jak nigdy.

A poza tym kazesz aresztowac kazdego, kto zmasturbowal sie, bo jakby niebylo zabil pare istnien?

@Kędrzu
Aborcja to usunięcie płodu, a nie zamordowanie 7latka. Widzi Pan różnicę?! I nie popadajmy w skrajności. Część z nas, osób opowiadających się za wprowadzeniem legalnej aborcji, ma dzieci i je kocha. Jestem jedną z takich osób i uważam bycie mamą za coś naprawdę cudownego, choć nie zawsze było łatwo i przyjemnie. Na dzień dzisiejszy uważam też, że sama nie usunęłabym ciąży, ale jeste ...  wyświetl więcej

możesz mi wierzyć lub nie, ale jestem jednym z tych szczęśliwszych ludzi w świecie, pomimo tego, że mam uwaga... siedmiorgo rodzeństwa, moja matka tuła się po mopsach i caritasach, a mój tata jest... no kim jest? zwykłym robolem, a ja biedny człowiek, właśnie się zastanawiam, czemu do ku**y nędzy moja matka nie zabiła moich najmłodszych braci i sióstr (a nie sorry, przecież to były plemniki, je*** ...  wyświetl więcej

Burzusiu, nie można zabić plemnika, albo zygoty. Gdyby uznać coś takiego za zabójstwo, podczas każdego mycia czy obcinania paznokci dokonujesz prawdziwej hekatomby podobnie żywych komórek.

Przynajmniej jesteś szczery co do wieku, dorośniesz zmienisz zdanie.

W sumie jakoś nie odczuwam specjalnej radości z wytknięcia tego, ale to już Twojej matki wina, że nie umiała się opanować i porodziła Was siedmioro.

Tak czy siak, dalej nie rozumiesz naszych (moich i Wiśniowej) argumentów co do aborcji.
Nie masz w gimnazjum czytania ze zrozumieniem?

Aby wyprowadzić społeczeństwo ze stanu podziału który widzimy w powyższych tekstach ,należałoby przeprowadzić dyskusję na temat dobra i zła . Wszyscy mają wpojone od zawsze ,że seks to jest coś złego i obrzydliwego,że nasze ciało jest niegodne i należy się wstydzić ,że się go posiada.Na tym tle wśród ludzi rodzą się różne fobie ,wstręty itd. które z czasem potrafią ze zdrowego normalnego człowieka ...  wyświetl więcej

  feniks57,  19/04/2010

Przebrnąłem przez tą dyskusję pod art. i doszedłem do wniosku, że na umysłowy żelbeton ( beton zbrojony religią ) nie działają żadne argumenty. Nie macie się co wysilać, tacy ludzie jak kędrzu, Burzuś, koniu itd. wiedzą najlepiej.
Ich argumentacji i poziomu dyskusji ( wszyscy, którzy są za przyznaniem praw mniejszością seksualnym, dopuszczają aborcję - to wg nich homoseksualiści i zboczki ) ...  wyświetl więcej

Beton zbrojony religią to będzie relbeton? :D

  feniks57,  19/04/2010

" relbeton " brzmi nieźle, podoba mi się;)

  Kitek,  19/04/2010

Te nietolerancyjne poglądy wywodzą się z:
1. braku inteligencji w ogóle (bardzo mała zdolność do przyswajania nowych zdobyczy naukowych oraz imbecylizmu, kretynizmu, debilizmu itp.)
2. nadmiernego przywiązania do wiadomości środowiskowo-kościelnych, które w tym środowisku uważane są za wiedzę.
3. za wszelką cenę dążenia do zachowawczości, itp.

"Pamiętacie Państwo taki stary kawałek: ... U wylotu ula zobaczysz obrazek, pająk w pajęczynie sobie pszczołę ćwiczy, i cóż to obchodzi pszczoły robotnice, produkcja się liczy - jednostka jest niczym. Idealne społeczeństwo, to społeczeństwo zatomizowane do końca, kontrola nad nim jest pełna i ostateczna jak w labolatorium. Jest coś co psuje tę harmonię. To rodzina. Złamanie najbardziej podstawowych zasad: macierzyństwa, miłości dziecięcej nie wróży niczego dobrego. "

Szanowna pani pomyliła chyba tematy, nie zajmujemy się tutaj wróżbami.

"...jesteśmy samolubni gdyż zabijamy „życie”. To atak na podstawowe wartości… bla, bla, bla."

Tutaj odpowiadam to samo:
bla, bla, bla.

Przypowiastka tak pasuje jak łysemu grzebień. Tutaj jest potrzebny CIF, bo nie rysuje powierzchni :)

Ludzie, tacy jak ty chcą być po prostu nowocześni i dlatego robią tak idiotyczne artykuły jak ten. Czytałeś "Syzyfowe prace" Żeromskiego? Idealnie do was pasuje postać Borowicza przed przemianą. On też myślał, że idzie przez cały czas do przodu, bo tak mu wmawiano, tak samo wam ludzie wmawiają, że czas zrobić krok do przodu. W książce główny bohater dał się zrusyfikować, wy "daliście się ponieść n ...  wyświetl więcej

@burzuś
Zapraszamy gościa z XIX wieku do nas, do wieku XXI. Prosze się rozejrzeć i zapoznać z otoczeniem, później wrócimy do rozmowy. :)

niestety nie moge udowodnić i nawet się o to nie będę starał...
Ja w tym momencie tylko się bardziej ciesze, bo wy nawet nie potraficie w to uwierzyć i w sumie rzeczywiście wyszedłem na idiotę, no cóż powiem tylko, że to najprawdziwsza prawda i nic nie skłamałem

@Burzuś
Widzisz, my staramy się ZROZUMIEĆ, a tobie wystarcza że WIERZYSZ. :)

hehe :), no cóż, powtórzę uparcie, że "to prawda", której nie możecie zrozumieć. Propsy za hejt :-)

"Co to jest prawda?" :)

prawdą jest to co napisałem, nie skłamałem (przynajmnie świadomie) w całym swoim długim komentarzu...
Ale mi nie wierzysz więc nie będę kontynuował :(

A dlaczego miałbym ci wierzyć? A nawet gdyby, to i tak nijak nie przemawia za twoim punktem widzenia, świadczyłoby tylko o tym że uważam cię za osobę której można wierzyć.

  Kitek,  19/04/2010

@Brzuś & @ Katarzyna Niemikucka
Ty Brzuś pomyliłeś sobie pewne pojęcia lub nie do końca uświadomiłeś sobie ich skutki. Jeżeli Kościół będzie wypłacał zasiłki i będą one całkiem przyzwoite to może pozwoliłbym im ustanawiać takie idiotyczne prawa jak teraz w Polsce. Zobacz inne kraje w których murzynka obarczona jest pięciorgiem dzieci a mąż też siedzi w domu i wszyscy są na zasiłku, tylko ż ...  wyświetl więcej

@Burzuś
Ach Ci nastoletni idealiści nie mający pojęcia o prawdziwym życiu... Z racji wieku wybaczam Ci te idealistyczno - naiwne komentarze. Pieniążki nie są ważniejsze niż życie - gdzie była o tym mowa? Nie sądzisz, że co do aborcji głos powinna zabrać Twoja mama, a nie Ty - jej 15letni syn? Jak troszkę pożyjesz to zobaczysz, że nic nie jest białe albo czarne jak Ci się teraz wydaje. A tak ...  wyświetl więcej

Polać jej!

  ,  19/04/2010

Eh, co Ci Brytyjscy naukowcy nie wymyślą ;)))
www.humbug.pl/text/view?art=agresywnoscw_sieci_oznaka_malego_czlonka

martwy link.

możesz mi wierzyć lub nie, ale jestem jednym z tych szczęśliwszych ludzi w świecie, pomimo tego, że mam uwaga... siedmiorgo rodzeństwa, moja matka tuła się po mopsach i caritasach, a mój tata jest... no kim jest? zwykłym robolem, a ja biedny człowiek, właśnie się zastanawiam, czemu do ku**y nędzy moja matka nie zabiła moich najmłodszych braci i sióstr (a nie sorry, przecież to były plemniki, je*** ...  wyświetl więcej

Z tym wiekiem to chyba jednak latek sobie dodałeś :-/

haha, no tak. jaki ty jesteś mądry człowiek i to poczucie humoru, aż pozazdroszcze (typowo regułowy żart w takiej sytuacji) :)
23 kwietnia będę miał 16 więc sobie odjąłem nawet, hehe
Zupełnie nie na temat: Nie udawaj mądrego człowieka, bo mądry człowiek się ze swoją wiedzą nie afiszuje, tylko czeka aż inny mądry to zauważy. - to odnośnie twojego przemądrego opisu w profilu

Już argumentów co do aborcji nie masz, to próbujesz udowodnić, że nie jestem mądry, głupi opis itp.

łoj, to teraz walnąłeś, brawa dla tego pana. Skomentowałem twój nieśmieszny komentarz, nie dotyczyło to aborcji, ale pracujesz nad poczuciem humoru (ta odpowiedź mnie rozśmieszyła już) i to mnie cieszy. W sumie ty też z żadnymi kontraargumentami nie wyskoczyłeś jak na razie, więc o co ci chodzi?

Dlaczego oczekujesz KONTRargumentów, skoro nie zaprezentowałeś jak dotychczas żadnych ARGUMENTÓW?

jasno nie zostały one pokazane, ale w domyśle można zrozumieć o co mi chodzi. Dobra jak coś to piszcie dalej, ja już dzisiaj nie mam czasu, jutro odpisze, hehe

Tylko TWOJE argumenty nijak mają się do MOICH argumentów...

I dopóki nie odtajniłeś swojego wieku jako tako się starałeś, teraz czuje się jakbym rozmawiał z szympansem.

panie piotrze... nie mam problemu z argumentami, ale nie chciałbym się powtarzać, a już kiedyś odnośnie aborcji duuuużo pisałem w artykule o alicji tysiąc (wieki temu, jak jeszcze regularnie zaglądałem na eiobe). Nie chce mi się i na tą chwile nie mam ochoty nikomu nic udawadniać, więc wyśmiejcie mnie, ale kończe i nic już więcej nie piszę na ten temat.
Co do Michała to już zupełna klęska. ...  wyświetl więcej

czas zmienić poglądy Panie Michale! To tak jak z otworzeniem drzwi, raz otworzone - mogą się już tylko otwierać coraz szerzej i szerzej. Istnieją granice, których nie wolno nam przekroczyć jak pisała Nałkowska - bo po ich przekroczeniu przestaje się być człowiekiem - uwaga a propos "zszympansienia".

Do tych brutalnych "rozszerzeń drzwi" zaliczasz także zniesienie niewolnictwa czy możliwość głosowania kobiet?

Gdzie widzisz tę granicę, której nie wolno już przekroczyć?

  Kitek,  21/04/2010

1. A skąd Pani wie że jakiejś tam granicy nie wolno przekrczyć?
2. Gdzie jest ta granica i kto i kiedy ją ustalił?

Mimo otwartości na różne sugestie ten tekst raczej utwierdza mnie w swoich przekonaniach. Przede wszystkim jestem wierzącym człowiekiem i w mojej wierze Sodomię uznaję się za grzech i wynaturzenie. To samo tyczy się też drugiej rozpatrywanej tu sprawy, czyli szacunek dla życia ludzkiego. Myślę że przykazanie "Nie zabijaj" dane nam bezpośrednio od Boga jest wystarczającym argumentem mówiącym nam d ...  wyświetl więcej

Ślepota na argumenty, odbieranie aborcji jako zabójstwa, porównywanie pedofilii z homoseksualizmem i uznawanie, że świat może się zawalić z powodu nowoczesności to zwykła, klasyczna i stuprocentowa zaściankowość.

Odbieranie czegokolwiek względem wiary czy wyznania jest okazem braku myślenia i kształtowania własnego światopoglądu, co w moich oczach całkowicie pana dyskryminuje jako kogoś z

...  wyświetl więcej

  feniks57,  21/04/2010

Michale, masz tu klasyczny przykład tego co napisał Kitek w swoim komentarzu, a mianowicie " nadmiernego przywiązania do wiadomości środowiskowo-kościelnych, które w tym środowisku uważane są za wiedzę."

Przeczytaj, chłopcze, kilka książek, kilka artykułów, poznaj odmienne punkty widzenia. Na razie Twój jest tak żałośnie banalny, że przygwoździ Cię swoimi argumentami nawet średnio rozgarnięty przeciwnik aborcji, legalizacji par homoseksualnych i narkotyków miękkich.
Póki tego nie zrobisz, dobra rada: nie narażaj się na dyskusje z oponentami.

Ten komentarz jest tak żałosny, że skuszę się na milczenie.

Zważając na to, Polikarpie, że żadnego sensownego argumentu nie przedstawiłeś, rodzi się pytanie: ile książek przeczytałeś ty, chłopczyku? :)

Witam ponownie. Napisałem po prostu co sądzę o całej tej sprawie. Takie jest moje zdanie. Wy jako użytkownicy tej strony możecie się z nim zgodzić lub nie. Proste. Nie mam też zamiaru się z nikim kłócić i na siłę przekonywać innych do swoich "zaściankowych" poglądów tak? Brak mi na to czasu i chęci, dlatego zostawiam tutaj pole do popisu dla innych członków tej społeczności.

W kwestii obra

...  wyświetl więcej

Dorośli rozwiązują swoje problemy przy pomocy rozmowy, bywa że ostrej, toczonej zarówno na forach jak i na żywo. Dzieci swoje frustracje wyładowują "walką na ulicy", cokolwiek miałoby to oznaczać. :)

Przyznam, że widok jest wstrząsający. Niewiele tak potwornych rzeczy w miałam okazję w życiu widzieć. Nadal jednak twierdzę, że aborcja jest decyzją, do której prawo powinna mieć tylko i wyłącznie matka (w pewnych granicach oczywiście).

  Eljash *  (www),  05/01/2011

Czy wiecie może jaki jest jeden z największych problemów ludzi? Zwalczanie skutków a nie przyczyn. Zwalczając przyczyny usuniemy problem aborcji większej części z 75 000 000 dzieci które są niechciane. To prawie 2 razy więcej niż ludność Polski. Wyobraźcie sobie, że wszyscy my, mieszkający w Polsce jesteśmy niechcianymi dziećmi, a to tylko 51% liczby wszystkich odrzucanych dzieci. Czy to tak wspan ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska