Login lub e-mail Hasło   

Podpalili Polskę

A teraz krzyczą: „Nie gaście! Bo zniszczycie! Nie podsycajcie a samo zgaśnie!"
Wyświetlenia: 1.068 Zamieszczono 15/04/2010

I podpalili nasz dom. Szybko zrobili stos, jednego dnia. I kardynał podpalił stos. Wielu rzuciło się aby ugasić. W zarodku. Póki czas.

A podpalacze krzyczeć zaczęli:

„Nie gaście! Zniszczycie dom! Taki piękny! W niedziele przyjadą ze świata! Niech zobaczą go pięknym! Samo wygaśnie i nic się nie stanie! Wystarczy, że zrzucicie z siebie wszystko łatwopalne i od ognia odrzucicie!”.

I tłum wyłaniał się z różnych zakamarków domu. I słyszy krzyki: „Nie gaśnie! Samo wygaśnie! Niech zobaczą go pięknym…!”.

I usłyszał tłum ich krzyk. Nie wiedział tłum kto podpalił i dlaczego. Bo wśród podpalaczy krzyczących, stali milczący, co nie podpalili, nie gasili i nie krzyczeli. I tłumowi szkoda było domu, palącego się przed światem w niedzielę.

I zrzucał tłum z siebie wszystko łatwopalne, daleko od ognia odrzucając. I zaczął krzyczeć tłum, za podpalaczami:

„Nie gaście! Zniszczycie dom! Taki piękny! W niedziele przyjadą ze świata! Niech zobaczą go pięknym! Samo wygaśnie i nic się nie stanie! Wystarczy, że zrzucicie z siebie wszystko łatwopalne i od ognia oddalicie!”.

I zakrzyczeli gaszących w zarodku. I pluli na nich. I kamienie rzucali. I od czci i wiary ochrzcili.

I przyjedzie świat w niedzielę. A ogień wygaśnie. Kurz będzie starty a podłogi zamiecione. Tylko pokój wawelski będzie jakiś inny. Będą go zmieniać na oczach świata i przy jego udziale.  „Upiększać”.  W niedzielę. „Dla chwały domu”. I nie będzie już można pomyśleć źle o podpalaczach. Bo świat ich doceni i podziwiać będzie.

A ci, co w tym pokoju wawelskim mieszkają od dawna, patrzyć będą. W milczeniu.

Amen.

Podobne artykuły


17
komentarze: 130 | wyświetlenia: 2551
13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 937
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 853
11
komentarze: 70 | wyświetlenia: 837
11
komentarze: 92 | wyświetlenia: 745
11
komentarze: 137 | wyświetlenia: 726
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 600
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1651
10
komentarze: 9 | wyświetlenia: 569
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 872
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 476
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Kolejny zlepek zdań, który trudno nazwać artykułem. Mam wrażenie, że to zapis jakichś sennych majaczeń. A tak swoją drogą - pochówek Prezydenta na Wawelu to rzeczywiście dość kontrowersyjny pomysł. Czymże ten Prezydent tak się zasłużył, że spocznie w takim miejscu? Idąc drogą dedukcji - każdy Prezydent powinien tam zakończyć swą życiową wędrówkę. Prezydent Kaczorowski też powinien w takim razie zo ...  wyświetl więcej

  Firstborn  (www),  15/04/2010

O matko, dwa odrzucenia, może ja się powstrzymam, bo kolega znów gotów się obrazić z powodu tego, że śmiemy krytykować jego teksty...

Skoro ma Pan to gdzieś, to w jakim celu pisze Pan te artykuły? Tutaj pisze się dla ludzi i trzeba liczyć się z różnymi komentarzami. Jednym się to może podobać innym nie musi, ale każdy z nas ma prawo do wypowiedzenia się na opisany temat. Ja osobiście uważam, że obydwa Pańskie artykuły dotyczące śmierci naszego Prezydenta bardziej pasują do pamiętnika albo emo-blogu.

  ulmed,  15/04/2010

Chyba ci się coś pomieszało. Słuchasz i nie słyszysz. Patrzysz i nie widzisz. Niby coś chcesz powiedzieć, a nie mówisz nic.

Widzę klasę Twoją Andrzeju. jak widzę jestem jedynym, który zrozumiał. Nie mówisz nic a jednak powiedziałeś wszystko. To kapitalne, a ludzie Cię odrzucili. Tak właśnie dziś jest . Dziś jeszcze modne jest płacz i zgrzytanie zębów. Wszyscy, którzy nie zgadzają się z moherami, z palantami, którzy wpadli na pomysł Wawelu dla "wszystkich" bo przecież na jakiej podstawie ów biskup Krakowski będzie teraz ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska