Login lub e-mail Hasło   

Order Moherowego Beretu, czyli Rydzyk wręcza

Jest wiele powodów, dla których Tadeusz Rydzyk przejdzie do historii. Jednym z nich jest ustanowienie przez niego orderu moherowego beretu. No cóż, są różne historie
Wyświetlenia: 1.300 Zamieszczono 21/04/2010

Tuba prokatolickiej propagandy - „Nasz Dziennik”, może mieć powody do dumy. Udzielający się w tym medium toruński filozof, publicysta i felietonista – Bogusław Wolniewicz, profesor zresztą, otrzymał nie lada odznaczenie. Mianowicie jako pierwszy w historii wszechświata, został kawalerem orderu... moherowego beretu!

Odznaczenie wręczył sam ustanawiający order – Tadeusz Rydzyk, ojciec zresztą. Uroczystość nadania tego przywileju miała miejsce na antenie TV Trwam, a wyróżniony orderem Bogusław Wolniewicz, z dumą pierś ozdobioną tym kuriozum prężył, nakazując operatorowi kamery cudaczność tą filmować. Prof. Wolniewicz ręką wskazując na ów order, mówił: Moherowy berecik. Jestem z niego dumny.

Ponoć profesor zasłużył sobie na tę dworskość – bohaterską postawą w bitwach ideologicznych.
Profesor pochwalił się jeszcze innymi odznaczeniami państwowymi, w tym krzyżami oficerskimi, ale jak stwierdził, order moherowego beretu ceni sobie najbardziej, gdyż to jest „robota ręczna”.
Poza ogólnikowym powodem jak – wojny ideologiczne, nie udało się sprecyzować za co dokładnie order ten przyznano. Należy się jednak domyślać, że wojny te pochłonęły wiele ofiar, bo przecież takich orderów nie przyznaję się za nic.

Zainspirowany władczą i monarchistyczną postawą Rydzyka, także ustanowiłem order, na którego awersie będzie czoło, zaś na rewersie koło. Symbolizować on będzie jedno z moich ulubionych haseł: Weź koło i pierdyknij się w czoło! Pierwszym który zostanie nim wyróżniony, będzie Tadeusz Rydzyk. Jak tylko oczywiście dorobię się własnej TV.

Podobne artykuły


12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1259
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 1095
10
komentarze: 75 | wyświetlenia: 670
10
komentarze: 195 | wyświetlenia: 542
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 714
9
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1051
8
komentarze: 1 | wyświetlenia: 357
8
komentarze: 6 | wyświetlenia: 602
8
komentarze: 73 | wyświetlenia: 745
8
komentarze: 0 | wyświetlenia: 694
8
komentarze: 110 | wyświetlenia: 754
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

:-)

Moim zdaniem p. Rydzyk jak i jego poplecznicy mają już dobrze przygotowane ,bardzo ciepłe miejsce do którego trafią .Dziwi mnie jednak ,że osoba tak bezwzględna ,obłudna ,opętana żądzą zysku ma poparcie Kościoła.Czyżby Kościół przeciwstawiał się prawu o posłudze i ubóstwie ?Żal tylko nic nie rozumiejących ludzi ,którzy idą za fałszywym prorokiem a nie Bogiem.

  swistak  (www),  23/04/2010

Dla mnie to wyraz poczucia humoru . Wszak jest order podwiązki ,

  Kitek,  23/04/2010

<gdyż to jest „robota ręczna”.> Wynika z tego, że wymieniony prof. Bogusław Wolniewicz musi lubić "ręczne roboty". Ileż to „robót ręcznych„ jest w Kościele dzięki demagogii Kościoła!

Nie uważam że cały kościół należy potępiać ,tak jak nie wszyscy ludzie są jednakowi także i Kościół ,którzy ci ludzie tworzą -jakiej by on wiary nie był -też jest różnorodny.Jeżeli widzimy że z wiarą i kościołem jest coraz gorzej tzn. że ludzie są coraz gorsi .To tak jak z ziarnem ,jeżeli co rok będziemy siali najlepsze ,zbiory będą obfite,a jeśli co rok będziemy siali najgorsze resztki a dobre zj ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska