Login lub e-mail Hasło   

Głoszenie Ewangelii Bożej, a Ekumenizm - cz. 2

Proszę mi wybaczyć, ale nie mogę brać udziału w dalszej dyskusji – odezwał się pastor. Myślę, że z ekumenizmem, ona nie ma nic wspólnego.
Wyświetlenia: 1.388 Zamieszczono 08/05/2010

 

Pan Jezus, Bóg i Zbawiciel – Powiedział:

``(32) A do każdego, kto przyzna się do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed Ojcem moim w niebie. (33) A tego kto by zaparł się Mnie przed ludźmi, zaprę się i Ja przed Ojcem moim w niebie. (34) Nie sądźcie, że przyszedłem na ziemię, aby przynieść pokój. Nie przyszedłem, aby przynieść pokój, ale miecz. (35) Bo przyszedłem poróżnić syna "z ojcem, a córkę z matką i synową z teściową".

(36) I (tak): domownicy staną się wrogami człowieka". (37) Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie wart, i kto kocha syna albo córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie wart. (38) I kto nie bierze swego krzyża i nie idzie za Mną, nie jest Mnie wart. (39) Kto zachowa życie - straci je, a kto straci życie z mojego powodu - zachowa je. ``

Ewangelia według Mateusza 10: 32-39 (Biblia Poznańska)

To bardzo ciekawy fragment, ponieważ nakłania on ludzi wierzących, do odzywania się w obronie zapisanych Słów Bożych.

Wyznać Pana Jezusa przed ludźmi, to znaczy wyznać Jego Moc, Bóstwo, Posłannictwo od Boga Ojca, jednym słowem, objawić to, co z Pisma Świętego wiemy i to, co sami czujemy!

Piszę tutaj o wzięciu krzyża Chrystusowego na swoje barki i kroczeniu ścieżkami Zbawiciela.

 

 

Przykład:

Miejsce spotkania: Warszawa rok 2009.

Obecni: Duchowni i świeccy Kościołów – katolickiego, prawosławnego, luterańskiego, ewangelicko-reformowanego, metodystycznego i innych. 

Cel spotkania: Nabożeństwo ekumeniczne. 

Gospodarz spotkania: Adwentyści Dnia Siódmego.

Głos zajmuje przedstawiciel Kościoła Katolickiego:

``Chcę nadmienić Panie pastorze i muszę to powiedzieć ze stanowczością w głosie, że pana ojciec, jest kłamcą….``

Po sali przeszedł szmer. Zebrani z niedowierzaniem zaczęli kiwać głowami i pukali się wymownie w czoło. Wszyscy spojrzeli na pastora. Widać było, że to wyznanie Go zabolało i przybiło. Spokojnie podniósł się z miejsca i stanowczym, acz spokojnym głosem powiedział:

- Mnie może biskup nazywać kłamcą, czy nawet głupcem, ale proszę nie obrażać czci mojego ojca. Nie życzę sobie tego, zrozumiano?!

Wielu zebranych z uznaniem pokiwało głowami. Riposta ich pastora była mocna i dumna. Wszyscy zastanawiali się, co będzie dalej…

- Proszę mi wybaczyć, ale nie mogę brać udziału w dalszej dyskusji – odezwał się pastor.  Myślę, że z ekumenizmem, ona nie ma nic wspólnego. To bardzo bolesna dla mnie sprawa i… smutna. Okazuje się, że moja obecność tutaj, była błędem. Jeżeli jeden człowiek o moim tacie mówi takie rzeczy, to, co myślą inni? Ilu jeszcze tutaj jest takich, którzy poniewierają godność mojego ojca? Ilu jest takich, którzy go obrażają? To już koniec, żegnam. Kilkanaście lat naszych dyskusji, poszło z dymem.

Wszyscy przyjaciele wyżej wymienionego, widzieli jak z dumą opuszczał salę. Po chwili już, jeden po drugim, tropem swojego pastora, również wychodzili z miejsca spotkania.

-----

Wszelka ewentualna zbieżność sytuacyjna, jak najbardziej, zamierzona.

Tekst wzorowany na artykule: ``Mój Tata Jest Najlepszy``, który widnieje pod adresem:

http://www.eioba.pl/a118447/moj_tata_jest_najlepszy

Podobne artykuły


16
komentarze: 111 | wyświetlenia: 2089
13
komentarze: 11 | wyświetlenia: 812
13
komentarze: 8 | wyświetlenia: 855
12
komentarze: 24 | wyświetlenia: 1485
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1281
11
komentarze: 2 | wyświetlenia: 416
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 934
10
komentarze: 298 | wyświetlenia: 960
10
komentarze: 0 | wyświetlenia: 671
10
komentarze: 10 | wyświetlenia: 649
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 696
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 970
9
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1113
9
komentarze: 3 | wyświetlenia: 573
9
komentarze: 1 | wyświetlenia: 580
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Cytat: "Ekumenizm to posiedzenie komisji trójstronnej: Allach, Bóg i Jahwe. A każdy z własnym prorokiem".

  57kerenor  (www),  09/05/2010


Witam Pana

Pozwolę sobie odpowiedzieć w Pańskim tonie:

Komisja trójstronna może powstać wtedy, gdy posiada jakieś wspólne podstawowe punkty.
W komisji, którą Pan ``zaproponował``, jak Pan zapewne wie, tych głównych wspólnych punktów, nie ma.

Allach, według Koranu, nie posiada Syna. Księga Islamu, odrzuca również ukrzyżowanie Pana Jezusa, jako Boga i Zbawiciel

...  wyświetl więcej

W moim tonie to nie, to się niewielu udało. Patrzę: próbuje i tonie (albo i to nie).

Winszuję ustawienia mnie w kącie. Co prawda, przywykłem, przez całą szkołę tak mnie ustawiali, skończyłem więc edukację na piątej klasie, bo ten kąt w końcu mnie znudził.

Z tego jednak, czego zdołałem łyknąć w szkole, zawsze mi wychodziło, że ten Bóg jest wszechmocny oraz w trzech osobach. Stąd dzi

...  wyświetl więcej

>Imię YHWH<
Zacznijmy może od tego że nie jest to imię tylko tzw. tetragrammaton. Sekretne imię hebrajskiego Boga przepadło wraz ze zburzeniem Świątyni w 70r n.e.

  Kitek,  09/05/2010

Komisja trójstronna nie musi mieć wypracowanych wcześniej żadnych wspólnych punktów. Ona na swoich posiedzeniach ma je dopiero wypracować. Niezależnie od tego ilustronna jest taka komisja. A że ekumenizm jest bzdurą, to już inna sprawa. On pod egidą katolicyzmu stanie się zmorą społeczeństw, a Bóg urośnie do rangi „Indywiduum Prawdy”. Panie Boże; uchroń nas od ekumenizmu.

  57kerenor  (www),  09/05/2010


Witam

Absolutnie nie miałem zamiaru ustawiać Pana w kącie, Panie Zbysławie.
Napisałem tylko o tym, co leży mi na sercu, ponieważ wiara w Pana Jezusa Boga i Zbawiciela, jest podstawą mojego codziennego życia.

A’ propos rzeczowników pisanych dużą literą:

Oczywiście wiem bardzo dobrze, że owe rzeczowniki zauważone przez Pana, powinny być oddane literą małą.

...  wyświetl więcej

  57kerenor  (www),  11/05/2010


Dark, napisałeś:

``Zacznijmy może od tego, że nie jest to imię tylko tzw. tetragrammaton. Sekretne imię hebrajskiego Boga przepadło wraz ze zburzeniem Świątyni w 70 r. n. e.``

Tetragrammaton, lub potocznie ``tetragram`` YHWH, to IMIĘ Pana Boga zapisane czterema hebrajskimi literami.
Wśród izraelitów, szczególnie w Starym Przymierzu, nadawanie imion miało większe znac

...  wyświetl więcej

Jeżeli nie powstanie komisja składająca się z wielu wiar ,niekoniecznie tych dużych , światu grożą jeszcze większe pogromy wiernych niż są obecnie , a to może doprowadzić do wojen .Takie wojny są prowadzone przez fanatyków i doprowadzają do totalnych zniszczeń.Ustalenie przez komisję norm udziału wiary danego narodu w świeckim prawie mogłoby spowodować rozdzielenie wiary od władzy .Jedynym krajem który tak podzielił wpływy jest islamska Turcja.

  Kitek,  09/05/2010

@ WITOLD MAREK
"...światu grożą jeszcze większe pogromy wiernych niż są obecnie , a to może doprowadzić do wojen .Takie wojny są prowadzone przez fanatyków i doprowadzają do totalnych zniszczeń".
Pana stwierdzenie jest prawdziwe, ale jest to wystąpienie przeciwko Bogu który lubi wojny. ponieważ każdy Bóg lubi wojny więc podświadomy sprzeciw ich wyznawców działa przeciwko Bogom, a tym samym ich wiernym. Masło maślane.

To nie Bóg lubi wojny lecz człowiek sprzeciwiając się Bogu próbuje dorównać Mu wiedzą i możliwościami.Jednak takie boskie uczynki prowadzą do upadku narodów i cywilizacji.Najpierw człowiek powinien się ucywilizować ,być chociaż na poziomie sukokatek ,a potem ,jeżeli już nie będzie zabijał przedstawicieli własnego gatunku ,może zastanowić się co lubi Bóg.

  Kitek,  09/05/2010

Bardo szkoda, że w raju Pan Bóg nie założył szkoły i najpierw nie wysłał tam Ewy, tylko pod drzewo na którym był ten obrzydliwy gad. Gady mają to do siebie, że nie wyglądają zbyt ładnie, a na dodatek jeszcze takie zachowanie. Nieładne to ze strony gadów Panie Marku, oj nieładne.

Oj Kotek, tak właściwie jestem skorpionem.

Z III wydania Biblii Tysiąclecia, usunięto , występujące w II wydaniu prawie osiem tysięcy razy Imię Jahwe. I zostało Ono zastąpione nic nie znaczącym wyrazem ,,Pan". A przecież wiemy z kart Pisma Świętego , że ,,Święć się Imię Twoje" nie powinno zamierać , a wzrastać, o czym zapomnieli ,,nauczyciele'' katoliccy i ci którzy do tego ohydnego czynu dopuścili !

Myślę, że sprawa jest jeszcze bardziej ohydna "zostało Ono zastąpione nic nie znaczącym wyrazem ,,Pan" - ten wyraz to imię!Pan - Koźlonogi i rogaty bóg lasów, trzód i pasterzy, opiekun stad. Syn Hermesa i nimfy Ojnejs (lub Dryope, Amalteji). Według legendy był tak brzydki, że matka go porzuciła, a Hermes zabrał na Olimp, gdzie wszyscy polubili Pana. Był wynalazcą instrumentu muzycznego, który wzią ...  wyświetl więcej

  57kerenor  (www),  18/05/2010


Cześć

W moim artykule podkreśliłem rolę pastora, który z całych sił bronił swojego ojca. Stanął po stronie jego czci, jak dziecko w obronie ojca stanąć powinno.

``Mnie może biskup nazywać kłamcą, czy nawet głupcem, ale proszę nie obrażać czci mojego ojca. Nie życzę sobie tego, zrozumiano?!``

Twarde, mądre i słuszne słowa.
Jednak przykładowy pastor ma pewien m

...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska