Login lub e-mail Hasło   

Cuda-ki

Matka Boska „pojawiała się” w Lourdes. Także w Fatimie i w Medjugorie. Niestety, zawsze jakimś pojedynczym niepiśmiennym, małoletnim prostaczkom. Ale to się szczęśliwie zmieniło!
Wyświetlenia: 9.572 Zamieszczono 25/05/2010

Teraz ukazuje się niemal wszędzie. Także jej syn. Każdemu, kto chce. Objawiają się jako precle, jako banany, cytryny, ziemniaki i zdjęcia USG. Popatrzcie sami... Oto spora grupa – ale przecież nie cała – ostatnich objawień maryjnych i jezusowych. I to wcale nie są żarty. Każdy z tych „cudów” otoczono mniejszym lub większym kultem. Modlono się do niego, adorowano. Przy okazji na wielu zarobiono sporą kasę, wystawiwszy je na aukcje internetowe. Bo cudowność popłaca, o czym najlepiej wiedzą magicy Krk.

 

         

  

     

    

  

"Fakty i Mity" 16/2010

Artykuł za zgodą redakcji

Źródło

Źródło

Podobne artykuły


386
komentarze: 337 | wyświetlenia: 419015
7
komentarze: 5 | wyświetlenia: 2107
72
komentarze: 75 | wyświetlenia: 27998
26
komentarze: 22 | wyświetlenia: 9118
26
komentarze: 37 | wyświetlenia: 4548
21
komentarze: 14 | wyświetlenia: 2903
21
komentarze: 9 | wyświetlenia: 2347
9
komentarze: 2 | wyświetlenia: 5458
51
komentarze: 57 | wyświetlenia: 40380
31
komentarze: 23 | wyświetlenia: 4214
37
komentarze: 41 | wyświetlenia: 6349
25
komentarze: 48 | wyświetlenia: 2613
20
komentarze: 45 | wyświetlenia: 3369
 
Autor
Dodał do zasobów: konradkostka
Artykuł

Powiązane tematy

  Bar_ka  (www),  25/05/2010

Na razie tylko Fatima i Lourdes zostały przez kościół uznane jako miejsce objawień. A to, co kto widzi zależy pewnie w dużej mierze od tego czego pragnie.
Banan to owoc egzotyczny, troszkę inne mam skojarzenia :) A matka precelkowa super! Chciałabym taką mieć :) Lubię tego typu kształty, można puścić wodze fantazji.

  Tomasz Het  (www),  25/05/2010

By to w Polsce wywarło ogromy wpływ na społeczeństwie fanatyków.

  ykes,  26/05/2010

Niezła kolekcja, chociaż miałem problemy z doszukaniem się świętej sylwetki w niektórych zdjęciach. Gdzieś tu był artykuł o tym, jak nasze mózgi oszukują nas przy pomocy schematów. ;) Nie widzę jeszcze jednego ukrytego Jezusa, dokładnie tego: http://www.godlikeproductions.(...)bh.jpeg

Hahhahahahahahahaha ten jest lepszy niż te wszytskie z artykułu razem wziętę. Moc. Mogę go dołożyć do kolekcji?

  ykes,  26/05/2010

Mnie nie pytaj, ja nie jestem autorem tego zdjęcia. ;)

Mnie by zdziwiło gdyby takie sytuacje nie występowały w przyrodzie. Biorąc pod uwagę liczbę wyznawców, sławę tych postaci biblijnych i częstotliwość występowania takich pseudo-cudów zjawiska te powinny być nieco bardziej powszechne. Ludzie szukają schematów jakie chcieli by występowały więc ich mózg czasem zaskakuje i "surprise!!"
Ykes to zdjęcie mnie rozbawiło do łez :D też mam coś dobrego ...  wyświetl więcej

Jedną płocczankę siła boska powaliła na kolona ,na wale przeciwpowodziowym i kazała modlić się i modliła,a potem krzyczała do mikrofonu ,ze to cud-telewizja tak pokazuje jak to działa.Módlcie się Polacy Rodacy.Wyroki boskie nie zbadane.to dopiero początek klęsk żywiołowych,a wina Bezbożników,którzy macą.To komuchy,złe duchy,,a prawdziwi którzy zagłosują na Jarka i wtedy woda opadnie na rzekach,a uderzy jeszcze bardziej w głowę.Artykuł świetny.

  Gorg,  27/05/2010

Widzialem juz kilka takich "cudów". Jak człowiek sobie coś do głowy wbije, to później wszedzie widzi Jezusa, matki boskie, kosmitów, duchy, złe znaki i tego typu rzeczy. Śmieszne jest to, że znajduja się ludzie, którzy biorą to na poważnie.

http://www.se.pl/media/pics/20(...)370.jpg

...  wyświetl więcej

Widzimy to, co chcemy widzieć. Łatwo dostosować zwykłe złudzenie optyczne do swoich pobożnych życzeń. Ja np. próbuję dojrzeć na 10-złotowym banknocie Zygmunta I Starego, ale, mimo moich najszczerszych chęci, nadal uparcie widnieje na nim poczciwy Mieszko. Patelnię z wizerunkiem Jezusa proponuję wystawić na Allegro w opcji "licytuj" od O zł BCM ;D. Jestem pewna, że cena przewyższyłaby wartość nowiuteńkiego wału przeciwpowodziowego.

"Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną" ... Jak często zapominamy o tym, że jest Jeden Bóg. Święci, to nie bogowie, to postawy. A takie wizerunki to czyste przypadki, w porównaniu do miliardów spalonych patelni - zdarza się.

  Elba,  01/06/2010

Wszystkiemu winna jest dualna konstrukcja świadomości człowieka składająca się ze świadomości wewnętrznej, którą można zdefiniować jako świadomość tego, że jesteś świadomy i świadomości zewnętrznej charakteryzującej świadomość otaczającego Cię świata. Obie te świadomości stwarzają "przestrzeń", w której świat zewnętrzny nakłada się na świat wewnętrzny tworząc racjonalny obraz rzeczywistości.
/ ...  wyświetl więcej

  kox1  (www),  01/06/2010

A swoją drogą to co to za problem wyskrobać widelcem takie coś na patelni... No, ale cóż w akademikach wszystko jest możliwe :)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska