Login lub e-mail Hasło   

Sopot - Miasto Króla Mórz

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://polecanenoclegi.pl
Sopot to piękne nadmorskie miasto, przyciągające co roku turystów cudownymi plażami, bogatą historią i mnóstwem atrakcji! Warto przyjechać do Sopotu na wakacje, urlop czy weekend!
Wyświetlenia: 2.732 Zamieszczono 31/05/2010

Sopot to piękne nadmorskie miasto, przyciągające co roku turystów cudownymi plażami, bogatą historią i mnóstwem atrakcji!


 Gorący piasek, plaża, słońce... A gdy już słońce będzie chyliło się ku zachodowi, proponujemy romantyczny spacer po Sopockim molo w ostatnich słonecznych promieniach, odbijających się i połyskujących wśród morskich fal, a gdy wzejdzie księżyc, można patrzeć na jego świetliste odbicie w głębinach morskiej toni i wsłuchiwać się w szum morskich fal ...


 Warto przyjechać do Sopotu, aby spędzić wspaniałe wakacje, urlop czy weekend z rodziną, ukochaną osobą, bądź samemu!

 

Aktywny Wypoczynek
 Najbardziej znaną ulicą w Sopocie jest niewątpliwie ulica Bohaterów Monte Cassino - popularnie zwana "Monciakiem" - jest to zamknięty dla ruchu samochodowego deptak, prowadzący prosto do Sopockiego mola. Po dwóch stronach Monciaka znajdują się kluby, sklepy, malownicze kamieniczki, restauracje i urocze kawiarenki. Jest to również ulica miejscowych artystów, gdzie można zamówić piękny rysunek, obraz czy karykaturę oraz niekiedy obejrzeć pokazy akrobatyczne bądź taneczne miejscowej młodzieży.


 Atrakcją współczesnej architektury jest Krzywy Dom stojący przy Sopockim Monciaku. Nawiązuje on do rysunków Jana Marcina Szancera oraz szwedzkiego rysownika mieszkającego w Sopocie od lat - Pera Dahlberga.


 Po Monciaku oraz molo w Sopocie spaceruje zawsze liczne grono turystów. Można tam spotkać również wiele sław przybywających do Sopotu na czas licznych festiwali.


 Właśnie w Sopocie znajduje się najdłuższe w Europie drewniane molo - wchodzi ono w morze na ponad 511 metrów! Jest to wspaniałe miejsce do spacerów i odpoczynku.


 Sopot był niegdyś miejscowością uzdrowiskową, gdzie przyjeżdżali ludzie z całej Polski, aby móc wypoczywać i wdychać to wspaniałe morskie powietrze przesycone leczniczym jodem!

 


 Sopocki klimat jest wyjątkowy nie tylko ze względu na sąsiedztwo morza, ale i obecność pięknych lasów w które malowniczo wtapia się miasto.


 W Sopocie znajduje się mnóstwo tras spacerowych i ścieżek rowerowych, prowadzących po mieście, okolicznych lasach i wzdłuż plaży...


 W południowej części plaży znajduje się Sopocka Przystań Rybacka, gdzie można obejrzeć ekspozycje sprzętu rybackiego oraz codziennie zaopatrzyć się w świeżą rybę wyłowioną prosto z naszego pięknego morza!


 Przy ulicy Polnej znajduje się Hipodrom, gdzie na powierzchni 40 hektarów odbywają się liczne imprezy sportowe, takie jak wyścigi konne, ale i festyny oraz koncerty, które można oglądać z pięknie odrestaurowanych ponad stuletnich trybun. W miejscu tym miała miejsce w 1999 roku msza święta odprawiana przez Jana Pawła II dla ponad 700 000 wiernych.

 Na ulicy Wybickiego znajduje się Stadion Leśny, mogący pomieścić na swych trybunach około 5 tysięcy osób! Jest to jeden z piękniejszych stadionów lekkoatletycznych w Europie, gdyż znajduje się on na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

 

Muzea i Atrakcje Turystyczne
 Tuż przy nadmorskiej promenadzie, koło Łazienek Południowych, znajduje się Muzeum Sopotu. Mieści się ono w pięknej, odrestaurowanej willi pochodzącej z początków XX wieku.


 W Sopocie znajduje się skansen archeologiczny "Grodzisko w Sopocie" - jest jedynym tego typu obiektem w Polsce, usytuowanym w centrum miasta. Jest to zrekonstruowane średniowieczne grodzisko położone na polodowcowym wzniesieniu, otoczonym od sąsiednich wzgórz głębokimi jarami.


 Podczas pobytu w Sopocie warto zwiedzić również Państwową Galerię Sztuki, mieszczące się salach wystawienniczych o łącznej powierzchni 1.000 metrów! Można tam oglądać wystawy sztuki współczesnej oraz kolekcje sztuki pochodzące z różnych epok. Organizowane są tam również konferencje prasowe i spotkania z autorami.


 Sopocka Opera Leśna to zdaniem specjalistów jedna z najlepszych scen pod względem akustycznym w Europie! Występowało tutaj od wielu lat gwiazdy światowego formatu!


 W najstarszym budynku w Sopocie - dworku Sierakowskich znajduje się galeria i centrum kultury. Ma tam również swoją siedzibę Towarzystwo Przyjaciół Sopotu.


 Przy Monciaku znajduje się Kościół Świętego Jerzego - był on budowany w latach 1899 - 1901. Ten neogotycki kościół miał mieć wieżę tak wysoką, aby widać go było z morza, ze statków pływających po Zatoce!

 


 Podczas pobytu w Sopocie warto wybrać się da Latarni Morskiej, pochodzącej z 1903 roku. Z wieży latarni roztacza się wspaniały widok na molo i Zatokę!

 

Przewodnik po mieście Sopot pochodzi ze strony: PolecaneNoclegi.pl

Podobne artykuły


149
komentarze: 36 | wyświetlenia: 81642
46
komentarze: 24 | wyświetlenia: 15429
42
komentarze: 24 | wyświetlenia: 6324
41
komentarze: 140 | wyświetlenia: 6081
32
komentarze: 74 | wyświetlenia: 2162
31
komentarze: 17 | wyświetlenia: 2783
29
komentarze: 13 | wyświetlenia: 3861
31
komentarze: 47 | wyświetlenia: 3251
26
komentarze: 18 | wyświetlenia: 4458
24
komentarze: 13 | wyświetlenia: 5113
23
komentarze: 42 | wyświetlenia: 3567
23
komentarze: 5 | wyświetlenia: 2824
23
komentarze: 11 | wyświetlenia: 5863
 
Autor
ArtykułSpot to fajne miasto, ale także lekko już tam tłoczno

Piękne miasto. Jest tam wiele pomalowanych/odnowionych domów o drewnianych werandach, nawet nieco dalej od centrum.

Jedno z najpiękniejszych miast w Polsce.

My też zapraszamy do Sopotu. Dobrze napisany artykuł.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska