Login lub e-mail Hasło   

Jak żyć ???

Mam szczęście bo często wpadają w moje ręce perełki. Tym razem przeglądając www.nautililius.org.pl trafiłam na bardzo ciekawy wywiad z rosyjskim uczonym Giennadijem Szypowem. Te...
Wyświetlenia: 3.524 Zamieszczono 16/06/2010

Mam szczęście bo często wpadają w moje ręce perełki. Tym razem przeglądając www.nautililius.org.pl trafiłam na bardzo ciekawy wywiad z rosyjskim uczonym  Giennadijem Szypowem. Ten fizyk uważany jest za numer jeden światowych badań nad energią próżni.Oto cytat z tego wywiadu :

" - Czy wobec tego potwierdza się pogląd filozofów, korzy twierdzili, że obok materialnego świata istnieje świat idei?

- Tak to wygląda. Świat idei to pewnego rodzaju rzeczywistość, która w odróżnieniu do znanej nam materii jest bardziej stabilna, wyobrażająca świat Wyższej Rzeczywistości. To praprzyczyna wszystkiego. Jest pierwotna, można powiedzieć. A więc na początku pojawia się właśnie ta część rzeczywistości, a dopiero potem znana nam gęsta materia. Nie może być inaczej. Przecież nie da się z chaosu tworzyć czegoś zorganizowanego. Potrzebny jest jakiś plan. W Biblii powiedziano : na początku było słowo, a słowo - to plan. Dopiero po jego przejawieniu się rozpoczęły się narodziny materii. "

Gorąco polecam zapoznanie się z tym wywiadem na podanej stronie.


Wybrałam właśnie tą odpowiedź Pana Szypowa, bo doskonale opisuje współczesnym językiem fizyka, prawdy starożytnych mędrców pozostawione dla nas ... tylko zrozumieć i zastosować. 

Ten artykuł jest o czymś, co ja nazywam Kosmiczną Energią.

Do określenia tego istnieje w różnych językach wiele innych etykietek słownych, o które ludzie spierają się, a co ciekawsze temu samemu zjawisku całkowicie inne znaczenia. Tak rodzą się spory na temat słówek ... nie treści. 

Przytoczę w tym miejscu inne znane mi określenia na temat tego co nazywam Energią Kosmiczną, a są to : Jedyna Najwyższa Istota, Nieskończony Absolut, Dynamiczna Siła, która rządzi światem, Wielki Duch, Siła Ożywiająca cały wszechświat, Energia Życia, Fala Eteryczna, Fala Kosmiczna, Reiki ... można tak jeszcze długo wyliczać.Jak by nie patrzeć jest bardzo pozytywnym, że tą starożytną wiedzą zajęli się przedstawiciele współczesnej nauki.

Tak więc przedstawię jak ta Energia Kosmiczna wpływa na nasze życie we wszystkich aspektach.

Każdy z nas poszukuje dobrego zdrowia, pokoju, wiedzy dostatku, harmonii i przede wszystkim szczęśliwego i spokojnego życia.W każdej chwili i w każdej sytuacji, każda osoba bardzo się stara to osiągnąć ... osiągnąć stan takiego bycia.

Czy to jest możliwe ... czy można to w ogóle osiągnąć???

Tak, to jest osiągalne. Właśnie poprzez Energię Kosmiczną możemy to osiągnąć.

Co to jest ta Energia Kosmiczna?

Energia Kosmiczna istnieje wszędzie w kosmosie, właśnie Pan Szypow określił jej istnienie jako energia próżni. Jest to więź pomiędzy galaktykami, planetami, ludźmi i molekułami. Jest to przestrzeń pomiędzy wszystkim. Jest to więź, która utrzymuje cały kosmos w porządku.Kosmiczna Energia jest siłą życiową. Ta Kosmiczna Energia jest niezbędna aby utrzymać porządek w naszym życiu i rozszerzyć świadomość. Jest podstawą wszystkich naszych działań i funkcji.

Otrzymujemy pewną ilość tej energii podczas głębokiego snu i w kompletnej ciszy. Używamy tej energii w czasie codziennej aktywności naszych umysłów, jak patrzenie, mówienie, słuchanie, myślenie i wszystkich innych czynności naszego ciała.Ta ograniczona energia uzyskana podczas snu nie jest wystarczająca dla tych czynności. Dlatego właśnie czujemy się wyczerpani, zmęczeni i otępiali. To z kolei prowadzi do psychicznego i fizycznego napięcia i różnorakich chorób.

Jedynym sposobem na zwalczenie tych objawów wyczerpania systemu energetycznego jest otrzymywanie więcej Kosmicznej Energii. Przecież jest ona niezbędna aby zachować porządek w naszym życiu, aby prowadzić zdrowe i szczęśliwe życie. Aby zupełnie skupić się na sytuacjach, w których się znajdujemy. aby uzyskać wiedzę i w końcu po to, by poszerzyć naszą świadomość.

Jak uzupełnić energię? Odpowiedzią jest MEDYTACJA.

Spanie jest nieświadomą medytacją - medytacja jest świadomym spaniem.

We śnie otrzymujemy ograniczoną energię; w medytacji otrzymujemy obfitość energii.Ta energia wzmacnia moc ciała, umysłu i intelektu. Otwiera drzwi do naszego szóstego zmysłu i dalej. Tak więc z tą zwiększoną energią poprzez medytację, będziemy zrelaksowani, zdrowi i szczęśliwi. Pomaga to również osiągnąć wyższe poziomy w sferze fizycznej.

Medytacja to nic innego jak podróż naszej świadomości w głąb JA. Podczas medytacji podróżujemy świadomie od ciała do umysłu, od umysłu do intelektu, od intelektu do JA i ... dalej.

Jak medytować?

Aby medytować najpierw musimy zatrzymać wszystkie aktywności ciała i umysłu. Chodzi o ruchy ciała, patrzenie, mówienie i myślenie. Medytować możemy gdziekolwiek jest nam wygodnie i możemy być odprężeni. Nie śpiewaj żadnych mantr - to funkcja umysłu. Parzenie, mówienie są o czynności umysłu wiec powinny być zatrzymane. Po prostu odpręż się, zrelaksuj.

Umysł to głównie pasmo myśli, licznych myśli, które zawsze wypływają na powierzchnię umysłu. Zawsze kiedy w umyśle są myśli, mogą się tworzyć różne pytania znane lub nieznane. Aby wynieść się ponad umysł i intelekt należy obserwować oddech. Obserwacja to natura JA, więc należy po prostu obserwować oddech.

Obserwacja zwykłego naturalnego oddechu w zrelaksowanym ciele - to jest klucz, to jest droga medytacji.

Nie zagłębiaj się w myśli, nie uczepiaj się wierzeń, pytań i myśli. Odetnij się od nich, wróć do oddychania i obserwuj zwykłe oddychanie. Bądź ze swoim oddechem. Wtedy gęstość myśli zmniejszy się ... powoli oddech staje się krótszy i płytszy. W takim stanie nie ma ani oddechu, ani myśli. Stajesz się bezmyślny. Ten stan nazywa się stanem "nirmal" albo stanem bez myśli.To jest stan medytacyjny.

W tym stanie będziemy pod prysznicem Kosmicznej Energii. Im więcej praktykujesz medytację, tym więcej otrzymasz Kosmicznej Energii. Ta energia zasila ciało eteryczne czy energetyczne.

Ciało energetyczne jest podstawą konstrukcji naszego życia. Jest podstawą wszystkich naszych działań a nawet naszej egzystencji. Nasze ciało energetyczne  otrzymuje Energię Kosmiczną podczas głębokiego snu lub medytacji. Napływ tej energii oparty jest całkowicie na naszych myślach. Kiedy mamy myśli, napływ energii jest zablokowany.

Innymi słowy nasze myśli są blokadami napływu energii.Kiedy napływ energii jest mniejszy, energia i kanały energii wyczerpują się. Tworzą się jakby energetyczne łaty, a te stopniowo prowadzą do chorób w ciele biologicznym. Inaczej mówiąc powodem wszystkich chorób jest brak energii w ciele eterycznym.

Tak więc chcesz być zdrowy, to uzupełnij tą wszechobecną energię, miast się jej pozbywać.W codzienności należy przyjąć postawę bardziej wrażliwą w stosunku do Życia, które istnieje równocześnie z nami na Ziemi i na które wciąż nie zwracamy uwagi.Ludzkość ciągle demonstruje najbardziej krzyczące przejawy swego ego: agresję, nietolerancję, zazdrość, chciwość i nienawiść. Tak pozbywają swoje ciało energetyczne energii.

Należy ćwiczyć swój charakter w innym kierunku. Już najwyższy czas odstąpić od usprawiedliwiania tego ohydztwa zalegającego nasze wnętrza. Jako cywilizacja zapędziliśmy się prze własne ego w ślepy zaułek. Wyjściem z niego jest usunąć ze swego wnętrza te upadłe energie i zacząć posługiwać się niby niemodnymi cnotami jak : miłość, miłosierdzie, współodczuwanie, wzajemna pomoc oraz wspieranie się

Trzeba pilnie zrozumieć, że WSZYSCY jesteśmy gośćmi na tej pięknej planecie Ziemia i czas byśmy tak kształtowali nasze charaktery, byśmy nie byli potraktowani przez Ziemię jak pchły na grzbiecie psa. Wszyscy wiemy czym są komórki nowotworowe, tylko nie chcemy uznać, że to właśnie rasa ludzka jest, jak na razie, takimi komórkami w stosunku do życia całej planety.

Tak więc w zasięgu ręki jest wszystko co potrzebne do lepszego życia. Zacznij więc  uzupełniać swoje ciało energetyczne energią pozyskaną z częstych medytacji i bądź radosną istotą, uprzejmą dla wszystkich innych istot bez względu na formę w jakiej doświadczają życia.

Zacznij żyć miast myśleć, że żyjesz.

W miłości mego serca do Twego.

Hania

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1696
15
komentarze: 60 | wyświetlenia: 985
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1257
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 928
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1109
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 501
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 837
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 633
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 936
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1165
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 761
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1042
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 802
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Gamka  (www),  16/06/2010

Pozwoli Pani Hanko !, że dodam ten mały fragment, który przypomina mi aby postępować wobec innych zgodnie z własnym sumieniem : : .....“Wybierz sobie trzy słowa. Albo siedem. Albo dziewięć.
Słowa, które lubisz, cenisz u innych i u siebie.
Może to będą: wolność, tolerancja, radość, odwaga, cisza, pokój, wierność.
Spróbuj to napisać. Bo napisane słowo to trochę co innego niż wym ...  wyświetl więcej

Gamko i to jest piękne, tak medytujesz i osiągasz wyższe stany sprawności i to doskonale, bo uwielbiam Twoje poczucie humoru jakim zarażasz w swoich artykułach.
Pozdrawiam

  swistak  (www),  16/06/2010

Myślę więc jestem. Medytuję więc mnie nie ma.

  Bar_ka  (www),  16/06/2010

Nasze życie można porównać do olbrzymiego koła które nieustannie się obraca. Ci którzy znajdują się na obwodzie podlegają działaniu olbrzymich sił odśrodkowych. Dni naznaczone gorączkowym pośpiechem, zaczyna brakować tchu, padają z wyczerpania. Dopóki nie tracą z oczu środka - osi koła ich egzystencja zachowuje resztki spójności. Po utracie łączności z centrum ulegają przemożnemu działaniu sił odś ...  wyświetl więcej

Świstak, czy aby na pewno? Co się dzieje z samochodem, który tylko jedzie i nigdy nie tankuje? Ile ujedzie? Medytacja jest mówiąc obrazowo takim do-tankowaniem, by uzupełnić paliwo i móc dalej jechać (czyli myśleć). Więc jak będziesz dużo "myśleć" i mało spać a do tego nie medytować, to jak sądzisz - na jak długo starczy paliwa twemu instrumentowi biologicznego?
Nie oznacza to, że namawiam ...  wyświetl więcej

@świstak.
Kiedy śpisz też Ciebie nie ma, chyba że, ... potrafisz myśleć podczas snu! :-D

  swistak  (www),  17/06/2010

a jakbym przetrwał zimę !

  swistak  (www),  17/06/2010

Haniu ! Moim zdaniem to Astral pasożytuje na naszych emocjach. Odcinając umysł, raczej się regenerujemy czerpiąc energie układu pokarmowego niż doładowujemy !

Swistak... tak sobie myślę, że to twoje myślenie nieco przeszkadza Ci doświadczyć. Ja nie wiem jak to będzie u Ciebie działać... i Ty się nie dowiesz, jak nie spróbujesz. A astral ... hmmm ten temat nie jest związany z artykułem, więc chyba w tym miejscu nie będziemy go rozważać.
Pozdrawiam serdecznie

  2o5ia,  17/06/2010

,,A u innych?"...też nie wiem jak jest u innych,ale u mnie działa w stu procentach :) Jest to jednak,,sport" ,który wymaga systematyczności i wytrwałości ponieważ rezultaty nie są widoczne od razu....ale na tych wytrwałych czeka niesamowita nagroda !!! Świetnie, że poruszyłaś ten temat, bo niestety tak mało ludzi zdaje sobie sprawę ze swojego potencjału. Pozdrawiam :)

Masz zupełną rację... pewnie wielu nawet nie wie, że ma potencjał... ech lenistwo zjada ludzików i to za ich zgodą.
Dzięki za udział w dyskusji.
Pozdrawiam ciepło

  Elba,  17/06/2010

Oto co zniszczy rodzaj ludzki:
- polityka bez zasad,
- postęp bez współczucia,
- bogactwo bez pracy,
- wiedza bez milczenia,
- religia bez odwagi,
- kult bez świadomości.

  oculus,  18/06/2010

Kosmiczna energia to rzeczywistość, reszta jest iluzją. Ta energia tworzy nas i wszystko wokół nas. Nasza świadomość jest częścią tej energii, gdy opuszcza nasze ciało, umieramy. W tym miejscu, dla jednych to koniec istnienia, dla drugich początek życia w zaświatach. Może tą kwestię Haniu wyjaśnisz nam, by tym samym zachęcić do aktywnego medytowania a co za tym idzie, do zdrowszego życia. @świstak ...  wyświetl więcej

Witam i dziękuję za cenne uwagi. Mam nadzieję, że kiedyś urodzi mi się artykuł o tak zwanej wędrówce duszy, choć wiem, że moja świadomość jeszcze trochę musi się rozwinąć.
Co do stwierdzenia "myślę, że jestem" mam takie doświadczenie, że dopóki kierowałam się tą maksymą - byłam tylko zawężoną świadomością. Można powiedzieć, że byłam świadomością myśli. I to była wielka malina. To metaforycz ...  wyświetl więcej

  Kitek,  18/06/2010

O energii próżni czytałem już dość dawno i jest to przemawiająca do mnie teoria. Podobno wybuch jednego cm³ próżni wzbudzonej wytworzy energię, która zamieniona na masę będzie większa od masy widzialnego wszechświata. To jedna z teorii, bo jeśli chodzi o Wielki Wybuch to trudno wyobrazić sobie Pana Boga machającego magiczną pałeczką dyrygencką. Sam Hawking w „Krótkiej hstorii czasu” wyrażał się sc ...  wyświetl więcej

Dziękuję Kitek za podzielenie się cennymi uwagami. Z twego postu wynika, że na razie do opisanego zjawiska w artykule podchodzisz intelektualnie, jak badacz. Wszystkie te uwagi są cenne, jednak sądzę że najcenniejsze dla ciebie byłoby doświadczyć tej Kosmicznej Energii, tym bardziej że jest w zasięgu każdego człowieka.Co do medytacji, to celowo nie podawałam "przepisu" jak masz ją stosować tylko o ...  wyświetl więcej

  Kitek,  18/06/2010

Ja już jej doświadczyłem. Nie tylko jej i dlatego wiem, że pewne techniki z których niektórzy się śmieją są niebezpieczne. Dlatego dziwię się niektórym publikacją, że prezentowały je w sposób dość szczegółowy uważając je za coś zupełnie nieszkodliwego. Pozdrawiam Panią i życzę dalszych sukcesów.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska