Login lub e-mail Hasło   

Zalane umysły

Miarka się przebrała gdy zobaczyłem pokaz mody tłustych amerykanek.
Wyświetlenia: 1.006 Zamieszczono 20/06/2010

Gdzie jest Bóg i dlaczego nie pomoże modlącym i proszącym powodzianom.

Ten sposób myślenia ma pokazać, że Boga tak naprawdę nie ma, a gdy nawet jest to jest bardzo okrutny. Pędząc tym błyskotliwym tropem myślenie należy ostatecznie zrezygnować z bałamutników, którzy panoszą się wszędzie opowiadając o istnieniu Boga. Ich działalność jest szkodliwa dla Polski, a nauka Jezusa wspiera i głosi nienawiść, mściwość i pogardę dla człowieka o tzw. nowoczesnych poglądach. Jest oczywiste, że elita popierająca ten sposób myślenia jest zbulwersowana postawą Boga. Każdy zwykły człowiek, by pomógł gdyby tylko mógł, ale Bóg nie pomoże. Co za okrutnik!

Podczas tej powodzi zbuntowana natura pokazała co jej uczyniliśmy. Główna rzeka Polski Wisła została zamieniona w rurę ściekową, a nadmiar wody zabrał wszystkie brudy i zanieczyszczenia. Natura dała nam jasną odpowiedź, co zostało zaniedbane. Mam spore wątpliwości czy założenie, że całą odpowiedzialność można zrzucić na naturę, i całkiem sympatyczne zwierzątko zwane Bobrem jest dość poważne.

Bóg nie pomógł, a natura zaatakowała z czynnym i podstępnym agentem pod pseudonimem Bóbr, który dziurawił potajemnie pod osłona nocy wały przeciwpowodziowe. Wały pękały i woda zalewała wsie i miasta. Ogólnie zamierzona ślepota blokuje prawdę o powodzi. To nikt inny jak sam Jezus mówi: "będą patrzyli a nie zobaczą’". Postanowiono odstrzelić winnego Bobra, by sprawiedliwości stało się zadość. Zalanym umysłom - NIE - powiedzieli leśnicy ratując niewinne zwierzątka.

A teraz zrobię skok za wielką wodę, by lekko potrzymać temat. Tam mieszkają dumni Amerykanie, którzy zostali zalani plagą otyłości. Wszystko za sprawą wielkiej ogólnoświatowej sieci (bez nazw i bez reklamy), która utuczyła naród amerykański, ale również jej dynamiczna działalność przynosi efekty w Polsce. Miasta USA są zalane masą grubasów, a powódź otyłości niesie ogromne straty dla gospodarki. Amerykanin potrafi jednak biznes zrobić na wszystkim. Dla amerykańskich grubasów powstał wielki przemysł odzieżowy, który zarabia krocie i tym samym wspiera działalność producenta szkodliwej żywności. Koło obłędu się zamyka. Miarka się przebrała gdy zobaczyłem pokaz mody tłustych amerykanek, który to przekaz miał pokazać, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Utuczonych Amerykanów niezbyt zdrową żywnością teraz trzeba odpowiednio ubrać, a wszystko w imię dobrze zrobionego interesu.

Obie powodzie są bardzo groźne, a ta amerykańska powódź otyłości i sposób rozwiązania problemu daje wiele do myślenia nam Polakom. Robienie biznesu na tragedii ludzi - otyłość jest dramatem współczesnej Ameryki - nie przynosi rozwiązania problemu a wręcz go pogłębia. 

Biznes na powodzi, tej polskiej, który śni się wielu przedsiębiorcą, to dramat poszkodowanych powodzian i brak rozwiązania problemu, a nawet jego zwiększenie. Cała filozofia pomocy będzie skupiała się bowiem na jak największym zysku dla firm działających przy usuwaniu skutków powodzi. W imię zysku znów zostanie coś zrobione taniej lub wcale, bo zysk i pomaganie chodzą innymi ścieżkami i zostanie powielony genialny sposób amerykański, że biznes można zrobić dokładnie na wszystkim.

Zapewne wygra pieniądz i jego siła, a przy następnej powodzi znów wszyscy będą się dziwili dlaczego ten Bóg jest taki okrutny. Koło obłędu się zamyka

Podobne artykuły


13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 939
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1407
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 728
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1211
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1620
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1332
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1333
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1611
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 733
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 409
11
komentarze: 158 | wyświetlenia: 572
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 924
11
komentarze: 124 | wyświetlenia: 747
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  chatul,  20/06/2010

Fakt, pieniądz jest bardzo silny. Trudno też połączyć korzyści materialn e z pomaganiem innych. Zazwyczaj się to wyklucza. Mam nadzieję, że jednak w kwestii wałów i budowy na terenach zalewowych rząd coś zrobi i powodzie o takiej skali jak teogoroczne, już nam grozić nie będą.

PS "Miasta zalane MASĄ GRUBASÓW" mnie po prostu powaliły. Naprawdę świetna dwuznaczność!

Często słychać głoś znajomego człowieka - ja naprawdę niewiele jem a tak grubnę....pozdrawiam

Gratuluję trafnych uwag i z dowcipem przekazanych. Jest takie ludowe powiedzenie, że gdy bóg chce kogoś pokarać, to mu rozum odbierze. Tak sobie myślę, że wszyscy powinniśmy pomyśleć o tych obu zagładach ... będą przecież tak długo do nas powracać, jak długo będziemy opierać się przed przyjęciem odpowiedzialności za własne decyzje.
Przecież nikt nie stoi z pistoletem i groźbą, nakazując jeś ...  wyświetl więcej

A'propos ostatnich wydarzeń - gorsza od robienia biznesu na tragedii ludzi, jest oparta na niej kampania wyborcza. Co do tragedii wielu powodzian - trzeba było myśleć zanim wybudowało się domy na terenach zalewowych. A nad nieszczęśliwym grubasem nie ma się co użalać - ot, skutek wrzucania czego popadnie do śmietnika zwanego żołądkiem.

>A nad nieszczęśliwym grubasem nie ma się co użalać - ot, skutek wrzucania czego popadnie do śmietnika zwanego żołądkiem.<

Nikomu mnie nie jest żal, chlip chlip. ;)

Chodzące śmietniki ...to smutne...pozdrawiam

  Elba,  27/06/2010

Koszmar powodzi , eksodus jaki dopadł mieszkańców południa Polski, to rzecz nie do opisania. Ludzie stracili wszystko co posiadali, cały dorobek , niektórzy głęboko załamani, nawet chęć do życia. Relacje medialne pokazują ten horror spowodowany przez naturę. Czyżby tylko przez naturę?
http://demotywatory.pl/1811030(...)czajni.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska