Login lub e-mail Hasło   

Mówić, nie mówić - oto jest pytanie.

Każde nasze słowo posiada pewną wibrację i każde słowo jest zabarwione przez nasz stan świadomości.
Wyświetlenia: 4.455 Zamieszczono 21/06/2010

Niedawno opublikowałam artykuły o stwórczej mocy umysłu. W tym artykule chcę przekazać kilka słów o wiedzy na temat energii słów.We współczesnym świecie ciągle potykamy się o własne dzieła zbudowane ze zniekształconego pojmowania słów.Jak i dla czego tak się dzieje?

Wynika to chyba ze zniekształconego przekonania, że wypowiadane słowa nie mają głębszego znaczenia. Właśnie to fałszywe przekonanie robi nam najwięcej życiowych przykrości.

Może zacznę od tego czym energetycznie są słowa.Słowo składa się z symboli określonych liter, które jako symbol wyrażają określone energie oraz ich częstotliwość. Każda litera w alfabecie, to nic innego jak stojąca za tym symbolem ściśle określona energia i łącząc poszczególne litery w słowa, a także w zdania, tworzy coś na wzór projektu. Jeszcze tego projektu nie widać na planie fizycznym, jednak jest już działającym i przygotowującym nam doświadczenie zgodne z zawartymi w słowach energiami.


Weźmy na przykład słowo : dziękuje. W zależności od mego wewnętrznego stanu może oznaczać radość i wdzięczność, jednak przeciwny biegun tej energii to negacja pełna złośliwości. I tak jest z każdym wypowiadanym słowem.Wystarczy obserwować by zauważyć te różnice ... tylko ilu ludzi zwraca na to uwagę??? Ilu z pośród nas słucha co mówią inni i co sami wypowiadają ??? Niewielu, choć wszyscy są do tego zdatni i mają własne doświadczenia kiedy to jakieś słowa raniły gorzej niż broń.

Jak zaczniemy obserwować słowa ... to możemy zobaczyć poprzez te słowa, które wymawiamy, naszą wewnętrzną istotę.Na podstawie tego co mówimy i jak to mówimy możemy dowiedzieć się o sobie i innych praktycznie wszystkiego. Wibracje naszego głosu całkowicie oddają poziom rozwoju naszej świadomości. Nasze słowa natomiast posłusznie odzwierciedlają stan naszych czterech niższych ciał.

Jak myślisz: truizm czy prawda?  Hmmm otóż nie wystarczy tego rozważyć w umyśle, tu trzeba tego doświadczyć.

Czy się z tym zgadzasz, czy też nie - zmiany w znanym nam kosmosie następują lawinowo, co każdy własnymi oczyma obserwuje również tu, na Ziemi. Jest oczywistym, że widzieć to jedno - a rozumnie pojąć i wyciągnąć wnioski, to drugie. O tym nie będę się rozpisywać, natomiast zachęcam do obejrzenia świetnego wykładu Melchizedeka . On to zadanie wykonał na praktycznie przyswajalnym poziomie.

Oto link do rekomendowanego wykładu : The Maya Of Eternal Time - 2012 and beyond (z polskimi napisami).

Tak więc kochani nie ma innej rady, żeby wznieść się na następny poziom świadomości bez wysiłku własnej duszy. Jeśli tego nie dokonamy, to będziemy skazani na błądzenie po iluzji (wybierzemy los Syzyfa). Tylko nasza wewnęrzna harmonia z własnym boskim rdzeniem może nas wyprowadzić z ewolucyjnego impasu. Żadne zewnętrzne sposoby (przykładowo ani nauka, ani religia, ani guru...)  nie są nam w stanie pomóc. Droga serca jedynie jest skuteczna.

Wyjście na inny poziom rozumienia sytuacji jaka zasiniała do około nas - oznacza dojść do uświadomienia sobie, że tę sytuację stworzyliśmy sobie sami, nikt inny. Przecież cała nasza twórczość przebiegała i nadal przebiega właśnie poprzez wypowiadane słowa, które nas zachłysnęły i przez których działanie stale popełniamy jeden nieprzemyślany czyn po drugim... ciągle kręcimy się w kole samsary.Trzeba sobie uświadomić, że iluzja powraca do nas tą samą stroną, która współbrzmi z naszymi przeszłymi czynami, wyborami i z obecną świadomą decyzją.

" Co zasiejesz, to i zbierzesz "

I tak to jest kochani... chcesz jeść czereśnie ze swego sadu, to posadź drzewo czereśni a nie jabłoni czy gruszy.


W miłości mego serca do Twego.

Hania

Podobne artykuły


13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1191
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 716
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1325
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1556
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 921
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1290
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1538
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1313
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 720
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 398
11
komentarze: 81 | wyświetlenia: 1074
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 906
11
komentarze: 65 | wyświetlenia: 1154
 
Autor
Artykuł
Dodatkowe informacje

Powiązane tematy

Witaj Haniu, artykuł jak zwykle bardzo interesujący:) tylko link się nie otwiera, a jest to naprawdę bardzo ciekawy wykład, wiec podaje link jeszcze raz. i mam nadzieje, ze się będzie otwierał.

http://www.vismaya-maitreya.pl(...)eo.html

Hanutko, dziękuje za pomoc, nie jestem jeszcze zbyt biegła w korzystaniu z komputera i nie wiedziałam, że trzeba uruchomić specjalną funkcję przy dodawaniu linków. Mam nadzieję, że kolejnym razem będę bardziej precyzyjna.
Pozdrawiam i dziękuję.

  swistak  (www),  21/06/2010

Odwieczny Wiatr na placu wiał
Z Ewangelii wyszeleścił
Ważne słowa które znał
Kiedy z nimi do nas gnał
Gdy Karol chciał
Rozwiał dawno dym z koklawe
Wiał na gości miał obawę
Czy ta trumna jak koszula
Która skromnie go otula
Nie zawstydza świata kwiat
Co tu wpadł
Chyba na to gwizdał Wiatr
Gdy Karol żył
Przy okn ...  wyświetl więcej

Piękny wiersz świstaku :)
Pozdrawiam :)

  swistak  (www),  22/06/2010

Dzięki Haniu ! Słowa Jana Pawła II zmieniły nasz świat. Zwłaszcza te o Miłości i Miłosierdziu .

Bardzo poruszający wiersz... pewnie Twego autorstwa. Czuć w nim piękną prawdę
Na wiatr rzuca słowa
Które mało kto zachowa
Tak jakby nas znał
Gdy tak mówił a Wiatr wiał
Słowa z duszy i ust brał

ardzo dziękuję za to wspaniałe i piękne poszerzenie tematu artykułu.
Pozdrawiam wdzięcznie

  swistak  (www),  22/06/2010

Dzięki ! Wiersz ma tytuł Watykański Wiatr i został popełniony w czasie pogrzebu JP II. Masz rację, że jest w nim dużo emocji, które zawsze powracają gdy go czytam, wraz z obrazem kartek ewangelii przewracanych przez wiatr na trumnie.

  Elba,  21/06/2010

Mówimy słowa bez zastanowienia. Nie bacząc jaką one przekazują energię. Czasami puszczamy je przez płot naszych zębów bez ograniczeń i kontroli. A słowa te czynią dużo szkody, są zbyteczne, przeszkadzają lub nie mają sensu. Tak dużo wymawiamy codziennie zbytecznych słów! Zapominamy, że każde wypowiedziane słowo jest bardzo ważne, bo wywołuje określony skutek. Bronimy się przed niechcianymi słowami ...  wyświetl więcej

Z artykułu: "...Słowo składa się z symboli określonych liter, które jako symbol wyrażają określone energie oraz ich częstotliwość. Każda litera w alfabecie, to nic innego jak stojąca za tym symbolem ściśle określona energia i łącząc poszczególne litery w słowa, a także w zdania, tworzy coś na wzór projektu. Jeszcze tego projektu nie widać na planie fizycznym, jednak jest już działającym i przygoto ...  wyświetl więcej

  swistak  (www),  22/06/2010

Panie Zbyszku ! Odgłosy wydawane przez kochającą się w sypialni parę to też przeważnie samogłoski i sylaby.....

"Chryste na Mariensztacie! Haniu, czy naprawdę nie dostrzegasz, że to zwyczajny bełkot?"
Ponownie mamy dwa różne spojrzenia na tą samą sprawę. Cenię sobie szczerość i idąc za energią tego zdanie wyraźnie wyczuwam ocenę. Tego w gramatyce nie uczą.Z tego co mi wiadomo zarówno naukowcy, sentymentaliści, zwykli zjadacze chleba wraz z Panem czy mną - komunikują się słowami, zbudowanymi z tych ni ...  wyświetl więcej

Do: Hanka Janukowicz.

Haniu - według mnie masz absolutna rację, że dźwięki mają na nas olbrzymi wpływ. Słowo może zabić, słowo może uleczyć. Słowa to dźwięki - jak piszesz. A dźwięk dysponuje energia - energia kształtującą formy. Dźwięki, ale też i myśli, nasze emocje, wpływają na splatanie się helisy DNA, na moc układu odpornościowego. Dla mnie nie ulega to wątpliwości. I masz ponownie ra

...  wyświetl więcej

Dziękuję Januszu, napisałeś doskonały artykuł i pewnie zauważyłeś, że te prawdy musiałam na własnej skórze przećwiczyć, by dojść do opisywanych doświadczeń.
Zachwyca mnie twój sposób, bardzo metodyczny i precyzyjny, pisania. Mam wrażenie kiedy piszę, że moje słowa same się kształtują wypływając wprost z mego wnętrza, a ponieważ moja droga do odnalezienia swego serca była długa i kręta, więc ...  wyświetl więcej

  Tomasz Het  (www),  22/06/2010

Bardzo fajny artykuł.

Jedno słowo potrafi zranić po stokroć bardziej niż dziesięć sierpowych w dolną szczękę.

Masz rację ... na własnej skórze tego doświadczyłam, stąd ten mój artykuł. Najdziwniejsze jest to, że ludzie zadający rany w ten sposób jakoś nie bardzo zrozumią co robią ich słowa tak długo, jak długo nie wracają do nich poprzez własne doświadczenie. Najdziwniejsze jest też to, że nawet po własnym doświadczeniu wolą obwiniać innych miast zrezygnować ze swego negatywizmu.
Pozdrawiam radośnie

  Mirka_ B,  22/06/2010

"Człowiek nie żałuje tylko tych słów,
których nie powiedział."-Stefan Wyszyński,

Trafny cytat, dziękuję.
Pozdrawiam serdeczne

Gdy zobaczyłem odrzucenie postanowiłem sprawdzić - kto to. I tym razem znowu się nie pomyliłem.
A może byłoby lepiej zacząć doceniać i cieszyć się, że ludzie myślą i piszą zamiast oglądać TV, a nie ich młotkować? Pozdrawiam Panie Zbysławie i dziękuję Haniu.

Witam Macieju... co do odrzucenia, dla mnie jest ok. Liczę się z tym, że wielu ludzi nie chce patrzyć z tej energetycznej strony na różne zjawiska, bo dopiero od niedawna nauka interesuje się siłą tych zjawisk, a przyzwyczajenie do uciekania przed odpowiedzialnością za własne wybory jest bardzo mocne . Dla mnie ważne jest, że kto chce może nie tylko przeczytać ale też samemu doświadczyć dużo szerszego świata.
Pozdrawiam radośnie.

Prawda, nie musiałem się wtrącać, wypisując prawie obelgi. Bo niby kto mi dał prawo oceny? Jak bym wszystkie rozumy pojadł!

Tak fajnie jest, gdy się działa wyłącznie pośród pojmujących i chwalących.

"Lepiej myśleć i pisać, niż oglądać TV". Cóż, lepiej. Ale - "Myśleć należy zawsze do końca, nie zadowalać się pierwszym wygodnym wnioskiem". Jeśli wszyscy myślący, uciekając przed TV, z

...  wyświetl więcej

  ulmed,  22/06/2010

Mówić, mówić pięknie. Dbać o to, by nie razić, by nie ranić słowem. To nic nie kosztuje, a tyle daje.
"Na początku było słowo,
...wszystko przez nie się stało".
Dziś nie szanuje się słowa. Niewielu pamięta, co to znaczy dać słowo. Co to jest słowo honoru?
Letnie, ale gorące pozdrowienia.

Ulmed, dziękuję za udział w dyskusji. Masz rację, trzeba mówić i to świadomie, by zacząć nareszcie tworzyć świat piękna, harmonii i radości, i raz na zawsze zlikwidować upadłe energie niszczące te wartości . To piękne, że tylu szlachetnych ludzi włącza się w to dzieło.
Przecież nieustannie roztrząsając nieszczęścia, cierpienie i kataklizmy, całkiem nieświadomie podtrzymujemy te upadłe sytua ...  wyświetl więcej

  Szymon K.  (www),  23/06/2010

Wszystko byłoby bardzo dobrze, gdyby nie jeden fakt. Po co mówić z patosem i ogromnym przejęciem o czymś oczywistym, skoro wystarczy zamknąć myśl w kilkunastu zdaniach?. Pewna zasada dobrej prezencji mówi: Nie używaj ośmiu słów jeśli wystarczą trzy. Poza tym, tekst wydaje się naiwny, jednak nie potępiam go ponieważ wiem, że kryje się za nim cała ściana inteligencji i przemyślanych rozwiązań. ; )

Panie Wojtku, zaintrygował mnie Pan. Mówi Pan, że pisane z patosem ... a wcześnie miałam zarzut infantylizmu w innym komentarzu. Myślę, że każdy czytający patrzy przez pryzmat własnych odczuć i to by było wspaniałe i budujące. Co do prezentacji... hmmm jestem starej daty więc i piszę co mi serce gra i jakoś nie zauważyłam bym nadmiernie się rozgadała. Jest wielką sztuką w kilku słowach ująć całą w ...  wyświetl więcej

  Szymon K.  (www),  23/06/2010

Możliwe że stara data jest tutaj "spirytusem niezgody" fakt faktem nauczenie się sztuki rzeczowego pisania czy przemawiania jest czymś czego wielu z nas nigdy nie dosięgnie. To trochę smutne, bo mnie pewnie też czeka taki los. Myślę, że starych drzew nie należy przesadzać i możliwe, że lepszą opcją jest pisanie w nadmiarze o rzeczach na pozór oczywistych.

  Bar_ka  (www),  23/06/2010

http://www.youtube.com/watch?v(...)VHX5Q0E

Są słowa, które powiedziane raz
Nigdy już nie giną
Z wiatrem wędrują przez cały świat,
Czasem w ciszy możesz je usłyszeć

Są słowa, które tną jak miecz
Słowa, które leczą każdą ranę
słowa jak burza, zimny deszcz
Słowa, które koją

Są sł

...  wyświetl więcej

Nie dziwię się, jest piękna i prawdziwa.
Dziękuję Bar_ka.
Pozdrawiam

  Gamka  (www),  23/06/2010

"Bo słowa to wielka łaska. Cóż ma tak naprawdę człowiek prócz słów dane?
I tak nas wszystkich czeka kiedyś wieczne milczenie, to się jeszcze namilczymy. Może przyjdzie nam ściany z bólu drapać za najmarniejszym słowem. I każdego słowa nie wypowiedzianego na tym świecie do siebie będziemy jak grzechów żałować. Tylko, że będzie za późno. A ileż takich słów nie wypowiedzianych zostaje w każdym ...  wyświetl więcej

Gamko, to, co napisałaś jest piękne i bardzo prawdziwe. "Może przyjdzie nam ściany z bólu drapać za najmarniejszym słowem. I każdego słowa nie wypowiedzianego na tym świecie do siebie będziemy jak grzechów żałować. Tylko, że będzie za późno". Smutna prawda.

Gamko ... jesteś mistrzem trafnych cytatów, bardzo to szanuję.
Co do słów. hmmm nie jestem poetką, ale tak mi się skojarzyło, że słowami rzeźbimy naszą radosną lub żałosną rzeczywistość. Prawdą jest , że praca słowem jest bardzo lekka w porównaniu do dłuta, stąd może w obecnej świadomości ciężkiej materii - po prostu przeoczana, nie doceniana??? Coś w tym jest bo nawet dyskusja pod artykułem wskazuje na to.
Pozdrawiam ciepło i radośnie

  ,  27/06/2010

Bezmyslne wyrzucanie z siebie slow nie jest na szczescie bardzo grozne, choc z pewnoscia niesie w sobie jakis potencjal. Mysli i slowa otoczone duza moca emocji sa jak kulka sniegu staczajaca sie po snieznym zboczu. Potrafia tez byc jak krople, ktore kapiac latami tworza stalagmity.

"Bezmyślne wyrzucanie z siebie slow nie jest na szczescie bardzo grozne, choc z pewnoscia niesie w sobie jakis potencjał."
Oby to była racja ... z mojego doświadczenie wynika coś innego, bezmyślność nie zwalnia z konsekwencji jedynie manifestacja jest nieco dłuższa. To tak jak z deszczem: zbyt duży i gwałtowny deszcz sprawia wylewy rzek prawie natychmiast, ta sama ilość wody w dłuższym czas ...  wyświetl więcej

  ,  28/06/2010

Dlatego napisalam: z pewnoscia niesie w sobie jakis potencjal.
Serdecznosci Hanko.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska