Login lub e-mail Hasło   

Złe nawyki

Jak pozbyć się złych nawyków? Złe nawyki u partnera mogą stać się poważnym problemem we wspólnym życiu i w dążeniu do udanego związku.
Wyświetlenia: 1.635 Zamieszczono 05/07/2010

Będę pisał u partnera, bowiem wydaje się, że mężczyźni mają takich nawyków po prostu więcej. Albo też kobiety są bardziej spostrzegawcze i więcej im przeszkadza.
W początkowych fazach związku możemy złych nawyków nie zauważać albo je bagatelizować. Z czasem jednak, gdy się nasilają albo mamy z nimi częstszą styczność, bardziej denerwują i irytują.

Katalog złych nawyków jest prawdopodobnie nieograniczony, każdy z nas mógłby podać ich co niemiara: niepunktualność, niemycie naczyń, bałaganiarstwo, brak higieny, obgryzanie paznokci i plucie nimi, zakładanie przepoconych ubrań. Nie wspominając już o piciu bez umiaru i paleniu.

Niektórzy nie zauważają, że swoim zachowaniem sprawiają komuś przykrość lub irytują. Wystarczy jednak po prostu uważnie posłuchać partnera. Jeśli już o tym mówi, to wyraźny sygnał, że czuje się w Twojej obecności w niektórych sytuacjach niekomfortowo. I mówienie, ze skoro kocha to musi wybaczyć, jest oczywistą bzdurą i bezczelnością.

Niektóre złe nawyki powodują nieustanne kłótnie. Mam na myśli na przykład nadmierne, nieuzasadnione wydatki. Oczywiście w nieustannej konfrontacji nie da się żyć.

Gdyby Ciebie i partnera dotknął kryzys z powodu złych nawyków, najwyższy czas na podjęcie kroków zmierzających do zmiany. Sporządźcie listy z następującymi rubrykami: moja nawyki, które denerwują partnera i nawyki partnera, które denerwują mnie. Przejrzyjcie listy, które przyporządkujecie do tych dwóch kategorii. Zastanówcie się, które nie mogą być tolerowane przez Was i trzeba je od razu zmieniać a wykreślcie te, z którymi jakoś można żyć.

Taka pisemna forma wzajemnej komunikacji jest zawsze lepsza niż zrzędzenie albo duszenie w sobie pretensji do drugiej strony.  

A jak się zmotywować do wdrożenia w życie zmian? Można również na piśmie złożyć deklaracje, na przykład od dzisiaj sprzątam po sobie w kuchni. Musicie uświadomić sobie, jaka jest Wasza motywacja do zmian, co jest ważniejszego – Twoja czy partnera wygoda czy utrzymanie związku?

Jeśli to Ty nakłaniasz partnera do pozbycia się złych nawyków, to zastosuj poniższe rady:

- nie przejmuj na siebie jego obowiązków!

- nie wyręczaj!

- nie pilnuj!

- nie monitoruj postępów!

- nie krzycz!

- nie wyolbrzymiaj!

- nie ignoruj!

Najlepiej zajmij się swoimi nawykami jeśli partner powiedział czy napisał Ci o nich. Dobry przykład to najlepsza metoda wychowawcza.

Nie twierdzę, że pozbycie się złych nawyków będzie proste, łatwe i przyjemne. Ale gdy już tego dokonacie z pewnością będzie prościej, łatwiej i przyjemniej.

www.sensownie.pl moja strona z ebookami

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1613
15
komentarze: 60 | wyświetlenia: 919
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1192
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 772
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 465
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1038
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 786
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 588
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 737
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 726
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 509
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 997
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1126
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska