Login lub e-mail Hasło   

Walka o telewizyjne Oskary na finiszu!

Już w niedzielę po raz sześćdziesiąty drugi zostaną rozdane prestiżowe nagrody Emmy - smakowity kąsek dla najlepszych z najlepszych w świecie małego ekranu.
Wyświetlenia: 874 Zamieszczono 27/08/2010

Telewizję przyjęło się traktować jak coś zwyczajnego - w końcu prawie każdy z nas ma w domu telewizor i rytuał zasiadania przed nim nie  jest niczym niezwykłym. Jednak i produkcje telewizyjne, jak również aktorzy i całe sztaby innych współtworzących filmy, seriale i programy na potrzeby małego ekranu, mają swoje święto. To ceremonia rozdania nagród Emmy z roku na rok nabiera coraz większego znaczenia, prestiżu i rozmachu.

Blichtr, czerwony dywan, rozgłos i wielkie emocje... Rozdanie nagród Emmy nabiera coraz większego znaczenia, niemała jest również satysfakcja dla laureatów nagród. Nagrody Emmy zaczęto przyznawać już w 1949 roku - wówczas, kiedy w całych Stanach Zjednoczonych odbiornikami telewizyjnymi cieszyło się zaledwie 50 tysięcy obywateli. Jaki był wówczas cel całego przedsięwzięcia? Chodziło o promowanie telewizji na wysokim poziomie, programów, które nie były wyłącznie pozycją czasu antenowego, ale czymś więcej - propozycją bardziej ambitna, wartościową i przykuwającą uwagę. Tak jest również i dzisiaj - Emmy to nagroda dla najlepszych produkcji i ich twórców oraz najwyższy laur dla ludzi świata telewizji. Dla jednych stanowi ukoronowanie kariery, dla innych jej spektakularny początek.

Współczesna telewizja bardzo różni się od tego, co mogliśmy podziwiać kiedyś - często też rozmija się z naszymi oczekiwaniami. Ambitne produkcje stanowią mniejszość, dlatego własnie nagrody Emmy stanowią wyznacznik, które pozycje są naprawde warte obejrzenia ze względu na swoją jakość i popularność. Stąd też informacja dla widzów - laureaci nagród Emmy znają się na rzeczy i proponują produkcje telewizyjne na najwyższym poziomie, dlatego zainteresowanie ceremonią rośnie z roku na rok, a transmisje rozdania cieszą się nie mniejszą popularnością niż Oskary. W końcu to okazja, by zobaczyć gwiazdy swoich ulubionych produkcji telewizyjnych w innej roli, zobaczyć profesjonalną konferansjerkę... i trzymać kciuki za seriale, na których kolejne odcinki naprawdę oczekujemy.

Nagrody Emmy przyznawane są w tak wielu kategoriach, że nie sposób wyliczyć wszystkie - przyznaje je Akademia Sztuk i Nauk Telewizyjnych, Narodowa Akademia Sztuk i Nauk Telewizyjnych  oraz Międzynarodowa Akademia przyznająca Międzynarodowe Nagrody Emmy dla produkcji spoza Stanów Zjednoczonych. Nic dziwnego, że budzą one tak wielkie emocje - szczególnie wśród szefów stacji telewizyjnych, dla których nagrody są miernikiem jakości ich produkcji. W tym roku najwięcej nominacji zdobyła telewizja HBO - jej produkcje i ludzie z nimi związani zebrały łącznie aż 101 nominacji w wielu róznych kategoriach. Sam serial "Pacyfik" - epicka opowieść o żołnierzach amerykańskiego Korpusu Piechoty Morskiej w czasie II wojny światowej, zrealizowana przez Toma Hanksa i Stevena Spielberga, otrzymała nominacji aż 24. Laury dla naszych ulubionych seriali i tryumfy stacji telewizyjnych zostaną przyznane już w niedzielę. Emocji zabraknąć nie powinno, warto zatem obejrzeć transmisję i dowiedzieć się, które produkcje są warte tego, by zasiąść przed telewizorem i czekać na emisję.

Podobne artykuły


26
komentarze: 31 | wyświetlenia: 4263
23
komentarze: 20 | wyświetlenia: 2856
22
komentarze: 13 | wyświetlenia: 3700
22
komentarze: 8 | wyświetlenia: 15626
20
komentarze: 10 | wyświetlenia: 3099
17
komentarze: 3 | wyświetlenia: 16332
15
komentarze: 12 | wyświetlenia: 2256
14
komentarze: 11 | wyświetlenia: 1836
12
komentarze: 2 | wyświetlenia: 6135
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1497
10
komentarze: 9 | wyświetlenia: 2250
8
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1146
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska