Login lub e-mail Hasło   

Media źle wpływają na statystycznego Polaka. Czyli komu zawdzięczamy...

Polak to szary ponury obywatel, wiecznie smutny i narzeka. Szklanka do połowy pusta, pada - źle. A czy ktoś się na chwilę zatrzymał, by pomyśleć, komu to "zawdzięczamy"? mediom !
Wyświetlenia: 5.931 Zamieszczono 24/09/2010

Podróżuję, mam spojrzenie z dystansem. Nie pozwalam na czarne myśli, ale chętnie napiszę jak to jest, kiedy się jest wolnym od większości manipulacji. Trochę dawniej, ale nie aż tak dawno, był czas prlu - ludzie byli nastawieni do siebie bardziej życzliwie, pomijając pewne sprawy [SB itp]. Nie było pewnie tylu rzeczy co teraz, ale to nie rzeczy dają szczęście, mimo że reklama/menadżerowie/koncerny bardzo chcą by wyraz szczęście połączyć z jakąś rzeczą. Nie, to nie tak.

              Czas na test

  Po wielkiej przerwie, kupuję lokalną gazetę, wydanie na piątek, włączam TV. Po 2h koniec testu, wyniki są takie. TV- w tym czasie wiadomości, o tym jak jest źle, i że Kurdowie zdetonowali gdzieś ciężarówkę - faktycznie, ta wiadomość jest dla mnie tak istotna jak  populacja korników. Oprócz tego jest serial, tytułu nie podam,  byłaby to kryptoreklama: ale to fabularyzowany dokument, nie ma wartości żadne j-  rzecz dzieje się w PL, znów kogoś zabili/napadli/zgwałcili [odcinek 100 któryś], co chwilę jest przekleństwo, "akcja i sztuczne napięcie", jakieś łzawe historie na "sali rozpraw". No proszę, to tylko 2h polskiej tele-sieczki.

Gazeta - 30 stron : 15 to ogłoszenia/reklamy, 5 to sport [zła sytuacja piłki nożnej], 3 w porywie 4 artykuły poprzeplatane jakimiś reklamami, złoty 50 zmarnowane na nic.  Artykuły piszą wszystkie o złych rzeczach, jedyna dobra wiadomość - regionalne wybory mis lata, ale to jest 1/3 strony - na tych 30. Piszą o aferze, wojnie, kto kogo zabił i jacy to wszyscy niezaradni. W sumie o tych samych rzeczach pisali kilka dni wcześniej, i tydzień wcześniej też. Założę się że jak wezmę gazetę sprzed roku, to znajdę te same historie, ale to żaden powód do radości, no właśnie.

Wynik testu -

Te rzeczy powyżej to manipulacja. Gdy nie wiadomo o co chodzi... to chodzi o... no, nie tylko o ogromne ilości kasiory. Ale czemu media mają decydować o tym jakie wiadomości są dla mnie "dobre" ?! , myśleć za mnie nie mają. Ale wbiegają w zabłoconych gumofilcach na perskie dywany. To co najmniej gruba pomyłka, nie ich rewir.  Żal nawet wspominać o tym, ale żądają jeszcze by płacić im haracz "abonament" , za co? filmy przerywane reklamami i smęcenie aż do wyłączenia telewizora, taśmowe seriale intrygujące jak ziewanie sejmu?

Każda zła informacja, to oddziaływanie. Można powiedzieć że wszystko jest energią, zawężając temat, tutaj są złe energie. Dziwić się więcej nie ma co. Złe wiadomości zasłaniają wszystko inne. Kogo interesuje samolot, nieudolny polityk, czy jakieś ekscesy z krzyżem. To jest tylko wycinek z ostatnich miesięcy, ale to wszystko są sztuczne problemy.

W ten sposób, nie mają oni problemów typu: co z rozwalonym, rozkradzionym krajem. Media sobie rzepkę skrobią, w tle ważne sprawy są tak naprawdę "nieistotne".  A po co tyle złych informacji - po to że ludźmi którzy mają "problemy" jest banalnie łatwo manipulować, przepraszam "rządzić". Dlatego nie powinni ludzie być ani szczęśliwi, ani bogaci, bo wtedy zabawa, ich zabawa się szybko zakończy.

Złe informacje wzbudzają nieufność, mogą wzbudzać strach, rozbijają. Nie ma jedności. Łatwiej manipulować, jak ludzie są osłabieni, niż byliby psychicznie silni. Ta zasada jest bardzo dobrze znana w dużych firmach, zwanych korporacjami - lizanie d. i pomiatanie, zwiększanie "wydolności" bo jak nie to "restrukturyzacja". Tego nie ma we wszystkich firmach, ale w niektórych niestety jest.

Dobra, wracając do naszej sytuacji. To wszystko wpływa, że ludzie się mniej uśmiechają. Im więcej się mówi o złych sprawach, to tym bardziej się je wspiera.

Jak się z tego wyrwać? Całkiem łatwo, wiadomości można samemu wybierać, na internecie. Wtedy człowiek czyta tylko to co chce, i jak długo chce. Można odstawić telewizję, prasę, na spokojnie. Bez tego się przeżyje. Brzmi to bardzo trudno? A to takie proste. Wiem, że jak będę miał za krótki czas własny dom, to bez polskiej TV, a może nawet bez telewizora. W innych krajach, prezenterzy się ciągle uśmiechają, u nas moda jest na to kto będzie sztywniejszy.      

Złe wiadomości wpływają na to, co jest w głowie, ale to też można zmienić, od tego są afirmacje, pozytywne rzeczy: zainteresowania, komedie, podróże, przyjaźnie, spędzanie czasu z drugą osobą, odpowiednia muzyka. Po tygodniu czy dwóch takiego intensywnego pozytywnego wpływu, człowiek widzi wyraźnie, i przed manipulacją zaczyna się bronić.   YMCA - jeden z utworów, który jest poświęcony radości życia - to bardzo trudne słowa do przełknięcia dla współczesnych polskich mediów. Bo radość jest w człowieku, tego kupić nie można (reklama może to zrozumie, kiedyś)

Pewnie zrujnowanie systemu oświaty, propagowanie kultury slamsów, irak,  itp działania jak rekordowe ilości nowych autostrad w kraju, mają jeden cel - iść jak najbardziej w dół, sięgać dna, cóż - na razie polityce się udaje. Wszystko jednak do czasu :) Tym optymistycznym akcentem na razie kończę temat.

Podobne artykuły


13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 835
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1119
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 650
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1429
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1156
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1120
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1409
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1252
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1346
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 672
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 853
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 369
11
komentarze: 24 | wyświetlenia: 1217
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Media to narzędzia urabiania opinii społecznej na określony temat,,na zlecenie określonych osób,grup.I w ten sposób załatwią się tysiące oso.

  ykes,  25/09/2010

Ależ pesymistą jesteś autorze. Wszędzie szukasz spisku, dążenia do absolutnego dna i manipulacji. Odnoszę wręcz wrażenie, że sam dałeś się zmanipulować. Komu lub czemu? Stereotypowi.

  Tomasz Het  (www),  25/09/2010

Media urabiają opinie statystycznego otępiałego polaka czyli ponad połowy narodu.

  swistak  (www),  25/09/2010

Tomeh ! Polak pisze się z dużej litery !

  rons,  25/09/2010

Moje odczucia sa bardzo podobne. Telewizja polska to sensacja, podjudzanie i kłamstwo na kłamstwie. Pamiętamy te steki kłamstw po katastrofie smoleńskiej, te manipulacje po zjeździe Solidarności, te codzienne seriale ala kryminalni, uwaga czy inne programy negacji i zaszczucia.

I ze świecą szukac programów o sytuacjach pozytywnych, gdzie coś sie powiodło.
Dzisiaj oglądamy te tendenc

...  wyświetl więcej

  bartolinix1  (www),  26/09/2010

A teraz otwórzcie onet i przeczytajcie nagłówki głównych wiadomości ;)

  ykes,  26/09/2010

Wypadek polskiego autokaru w Niemczech, zginęło 12 osób
Joanna Mucha: są źli ludzie w PO, ale tracą wpływy
Poseł PSL: to 97. ofiara katastrofy
Palikot ujawnia, kto naprawdę rządzi Platformą
Szef SLD apeluje do Tuska; "znów mamy wojnę"
"Hitler jednym z największych Europejczyków"
Dwóch Polaków zginęło w katastrofie Cessny
Samochód wjechał do stawu, m ...  wyświetl więcej

Bartolinix1
Na Interii zaś można odnaleźć zgoła coś innego: "Czas na sukces i miłość" Warto przeczytać, a potem posłuchać dobrej muzyki.
Pozdrawiam

  bartolinix1  (www),  26/09/2010

To wywiad o niczym z jakąś piosenkarką. A pod spodem w interii:
# Tragedia pod Berlinem. Tusk rozmawiał z Merkel
# Toruń: Zawaliła się hala "Tormięsu"
# Iran: Wirus komputerowy w elektrowni atomowej
# Rusza pomoc dla Gazy. Z niespodziewanej strony
# Kaczyński na temat "intelektu prezydenta"
# "Ta dramatyczna wypowiedź o Kaczyńskim..."
# Chorwacja: 2 Polaków zginęło w katastrofie cessny
Krowy, które mają imię dają więcej mleka, czyli...

  ulmed,  26/09/2010

Dziś słuchałam programu tzw. publicystycznego. Coś koszmarnego! Calutki czas; ten powiedział to, a tamten tamto. Na nieśmiałą propozycję, aby trochę pogadać o poważnych sprawach dotyczących nas, obywateli, jak mantrę usłyszeć było można; ten to, a tamten tamto.
Co tu można? Nic! Włączyć jedynie ten bełkot, z którego nic nie wynika.
Demokracja zależy od mediów.

  rons,  26/09/2010

Można inaczej głosowac, inne osoby są przy guziku. Ostatnie doświadczenie mówi o jednym albo suweren jest do d_py, albo nie mammy demokracji w Polsce. Brak Polskiej Racji Stanu jest widoczny gołym okiem.

Medialna papka rzadzi..

Wyłączyć telewizornię, koniecznie! Jest Internet, można sobie wybierać wiadomości i czytać lub nie, nie trzeba patrzeć na rozgorączkowane twarze, które z wytrzeszczem w oczach i przejętym bezgranicznie głosem coś artykułują ... ich twarze, wyłączcie głos i popatrzcie na hiperpoważne twarze, jest pewien sposób przekazywania informacji, który od razu na dzień dobry budzi niepokój...

  ulmed,  29/09/2010

Skrzydlate, co racja, to racja. Jesteśmy judzeni, jedni na drugich. Każdy powód jest dobry; krzyż, aborcja, itp. tematy, a tu się kręci lody, po cichutku oczywiście.
Ciekawe ile osób wie jakie pieniądze pożyczył rząd w jego imieniu?
Nie pożyczałeś? Ale będziesz spłacał. http://zegardlugu.pl/

Ostre pogrążanie się w oczach rosjan i wymaganie niewiadomo czego przy okazji katastrofy smoleńskiej bardzo ładnie ukazuje prawdziwe oblicze typowego Polaka. Niestety. A krzyżem jeszcze dobili opinie o narodzie :)

  synelle,  01/10/2010

Bardzo dobry tekst i bardzo prawdziwy. Najbardziej popularne są tzw. tematy zastępcze, czyli mamy kryzys porozmawiajmy po raz siekiernasty o aborcji, upadają kopalnie - pogadajmy o równouprawnieniu i loveparade. Nie mówię, że te tematy nie są ważne, ale nie powinny przesłaniać obrazu tego co naprawdę w Polsce się dzieje. Mnie tam parada równości nie przeszkadza, ale przeszkadza mi, że kolejny raz za to samo płacę w sklepie więcej, bo nie wiadomo kiedy podskoczyły ceny!

  broonka2,  06/10/2010

LOVE PARADE czyli pozwolenie na bieganie w środku Warszawy na golasa z kijem w d_pie. Wszyscy to uwielbiamy, to jest postępowe i nigdzie indziej nie spotykane. Proponuję ustanowić dzień LOVE PARADE jako swięto narodowe dniem wolnym od pracy.

  AnnWol  (www),  12/10/2010

Nie ma przecież obowiązku pozwalać sobą manipulować ;)

  darim,  31/10/2010

Nie przepadam za spiskowymi teoriami dziejów, ale czasem taka teoryjka/hipoteza wydaje się dobrze opisywać rzeczywistość. Uderzająca była dla mnie polityka informacyjna uprawiana przez portal Tlen w okresie niesławnej putinowskiej kanonady propagandowej poprzedzającej jego wizytę na Westerplatte (sierpień ubiegłego roku). Sporządziłem kiedyś zestawienie tytułów wiadomości z głównej strony portalu ...  wyświetl więcej

  lo9,  19/06/2011

Wiadomości z Polski http://wiadomosci.wp.pl/kat,13(...)ci.html teraz

Wybuch butli z gazem - dwie osoby ranne, jedna ciężko
Tragiczna śmierć kpt. Szufy - trwają oględziny wraku
PAP | dodane (12:35)

2-miesięczny chłopiec zakatowany w Zabrzu
PAP | aktualizacja (15:00)

yszard Kalisz dopiął swego

...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska