Login lub e-mail Hasło   

Nienawiść.

No i poseł Paliokot znów miał rację
Wyświetlenia: 1.337 Zamieszczono 19/10/2010No i poseł Paliokot znów miał rację. Do przepowiedzianego "rozlewu krwi" doszło wprawdzie nie po tej stronie, którą miał na myśli, ale to jakby sprawa drugorzędna. To co dzisiaj stało się w łódzkiej siedzibie Prawa i Sprawiedliwości równie dobrze mogło stać się gdziekolwiek indziej. 
 
Jakoś nie jestem tym wszystkim zaskoczony, mówię o morderstwie i  pierwszych reakcjach polityków. Prezes już nie całą godzinę po zajściu stwierdził, że to wynik polityki nienawiści Platformy Obywatelskiej. Teraz każdy kto powie cokolwiek przeciwko PiSowi będzie nawoływał do morderstwa. Rozumiem, że na PO wciąż można gadać bezkarnie, i nie ma w tym nic złego, a wystąpienia takie jak to Prezesa, wyłącznie wpływają na załagodzenie sytuacji.
 
62 latek który spowodował tą tragedie, twierdzi, że "nienawidzi partii Jarosława Kaczyńskiego", że zabiłby go gdyby miał "mocniejszą broń". No cóż polityka budzi emocje. W jednych mniejsze, w drugich tak wielkie, że łapią za broń i wychodzą na ulicę.  Ale to nie jest tak, że nienawidzimy tylko dlatego, że ktoś nam powiedział, że tą a tą osobę nienawidzić trzeba. Nienawidzi się za coś, za postawę, za działania, za głoszone prawdy. To co chcę powiedzieć to, że na nienawiść trzeba sobie zapracować. Nikt nie znienawidzi nas kompletnie bez powodu, tylko dlatego że ktoś inny obrabia nam tyłek. 
 
Owszem spodziewałbym się raczej, że to jakiś obrońca krzyża przyczai się w ciemnym zaułku na prezydenta. Ale skoro tak się nie stało to, może tylko potwierdzenie tego co napisałem wcześniej. Łatwiej zaskarbić sobie nienawiść uczynkami, niż wzbudzić ją w innych samym gadaniem.  
 
Niestety do tak "głębokiej" refleksji prezes nie zdolny. On nie ma wątpliwości, kto ponosi moralną odpowiedzialność za zbrodnie popełnioną przez szaleńca.  
 
 

Podobne artykuły


13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1009
13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1196
12
komentarze: 280 | wyświetlenia: 753
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1077
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1886
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 736
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 1036
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 580
9
komentarze: 42 | wyświetlenia: 608
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 892
9
komentarze: 106 | wyświetlenia: 493
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

"Niestety do tak "głębokiej" refleksji prezes nie zdolny. On nie ma wątpliwości kto ponosi moralną odpowiedzialność za zbrodnie popełnioną przez szaleńca".
Ja również jestem "niezdolny". I też nie mam wątpliwości. I to jest straszny obciach...

ja tez,pozdrawiam

  K.M.F  (www),  19/10/2010

Zgodzę się z tobą, to faktycznie straszny obciach...

  andrzejs,  19/10/2010

Ja też uważam, że na nienawiśc trzeba sobie zasłuzyć, a samo gadanie, a tym bardziej "kazać nienawidzić kogoś" nie wystarczy.

  dzepson,  19/10/2010

teraz mamy jak w banku, że Jarek zostanie papieżem, patronem Polski, symbolem prawości i ostatnim z Piastów

  jotko49,  19/10/2010

Co się stało to się nie odstanie..Winna oczywiście zawsze jest druga strona,choć każda ma w tym swe Zasługi.Teraz będą "się " jak zwykle bić w cudze piersi.A po za tym która ze stron nie spróbuje na tym zarobić parę punktów dla siebie,mając ludzką tragedie w nosie.A przy okazji medialne hieny mają nowy temat do grzania atmosfery,oczywiście w trosce o nasze wspólne dobro.No to więc na wiele dni karuzela medialna ruszyła na nowym paliwie.Smutne i tragiczne....

Mądrze!!!!!!!!!!!!!!!!!

  swistak  (www),  19/10/2010

NARESZCIE PROPAGANDA ODNIOSŁA NAMACALNY SUKCES

To zaiste wspaniałe osiągnięcie polskiej demokracji. A przedstawienie dopiero się zaczyna...

O! PO z PiSem przekrzykują się w mediach, a pierwsze ofiary politycznej propagandy już piszą artykuły, bezapelacyjnie obwieszczając, że winien jest ten drugi.
Jak można zniżać się do poziomu polityków i bajdurzyć tak samo jak oni? Autorze, wieszczę partyjną karierę.

  K.M.F  (www),  20/10/2010

A w którym to ja mniejscu obwiniłem kogoś za tą tragedię. Skomentowałem wystąpienie prezesa i to wszystko.


Ale to nie jest tak, że nienawidzimy tylko dlatego, że ktoś nam powiedział, że tą a tą osobę nienawidzić trzeba. Nienawidzi się za coś, za postawę, za działania, za głoszone prawdy. To co chcę powiedzieć to, że na nienawiść trzeba sobie zapracować. Nikt nie znienawidzi nas kompletnie bez powodu, tylko dlatego że ktoś inny obrabia nam tyłek.

Wiecej: http://eiba.pl/h3hz5bao

  K.M.F  (www),  20/10/2010

Ameryki zacytowanym zdaniem nie odkryłem. Raczej wszyscy to wiedzą, bo tak to po prostu jest.

Można by się ewentualnie spierać czy ta "mądrość" odnosi się do zaistniałej sytuacji. ale ja nie widzę jednego argumentu dla którego można by powiedzieć, że nie.

Czy twierdzę, że PiS jest sam sobie winien? NIe mogę tego powiedzieć, bo świat nie jest czarno -biały. Ja jedynie wskazuje na jednotorowość rozumowania prezesa.

A tak gwoli sprawiedliwość i niejednostronności gdzie druga strona konfliktu i jej ocena? Trudno się domyślić, że nie tylko prezes jest sobie winien, czytając twój artykuł.

  K.M.F  (www),  20/10/2010

Strasznie mi przykro mi, że nie napisałem o tym, o czym chciałeś przeczytać...

Nie szkodzi.Chociaż to miłe, że jest ci jednak przykro. Gdybyś napisał to co chciałabym przeczytać, to nie było by tej dyskusji, zatem to się rozumie samo przez się.

@ Jaszczurka
To, że coś rozumie się "samo przez się" nie oznacza, że wszyscy są zdolni do rozumowania, bez którego nic nie można zrozumieć. Można za to bardzo dużo pisać, twierdzić i sądzić. Do tego rozum jest absolutnie zbędny. A nawet często przeszkadza:-)

  K.M.F  (www),  21/10/2010

Jaszczurka, gdybym napisał to co chciałeś przeczytać to nie napisałbym tego co napisałem. Przyjmij do wiadomości że to nie jest o tym kto jest temu winny a kto nie, to jest o tym, że wbrew temu o czym stara się nas przekonać prezes, ludzie bardziej reagują na czyny niż słowa. Czy ktoś by cię przekonał że białe jest czarne? Czy jeden polityk jest w stanie cię przekonać że drugi jest zły? Nigdy .Jeśli ty sam będziesz odmiennego zdania.

cóż to może też powinieneś skomentować osobę, która to przewidziała na swoim blogu, a wcześniej mowiła, że Kaczyńskiego trzeba ubić jak wilka

  kev  (www),  22/10/2010

Może nieco w przewrotny sposób ale nareszcie politycy zaczynają bać się narodu, którym rządzą :) Aczolwiek szkoda że jest to okupione ludzką tragedią ...

  ulmed,  24/10/2010

@ Wojciechu, coś mi się zdaje, że masz rację. Mam odczucie, że niedoceniona jest inspirująca rola dziennikarzy.
Na 6o min. programu; 55 min. to, co kto powiedział o sobie nawzajem, a 5 min. o bardzo ważnej dla kraju sprawie.
To jest takie proste. Nic nie trzeba wiedzieć, nie trzeba tracić swojego czasu na przygotowanie się do programu, wystarczy podpuścić...i już jest 'akcja'.
Co my wiemy o tym, co się dzieje z naszą gospodarką, o co chodzi np.z lasami?Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska