Login lub e-mail Hasło   

Poszukiwacze fal grawitacyjnych! - Wstydźcie się!!

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.pinopa.republika.pl/Wstyd_uczonych.html
Dlaczego ktokolwiek z powodu własnych poszukiwań fal grawitacyjnych powinien tego się wstydzić?
Wyświetlenia: 1.352 Zamieszczono 24/10/2010

Dlaczego ktokolwiek z powodu własnych poszukiwań fal grawitacyjnych powinien tego się wstydzić?
Na początek niezbędne jest poznanie osób, które kojarzą się ze słowem "ktokolwiek". A więc, należy poznać i odróżnić poszukiwaczy "amatorów" od poszukiwaczy profesjonalnych, którzy są uważani za najwyższej klasy fachowców w dziedzinie fizyki z tytułami doktora, profesora czy akademika. Tytułowe "wstydźcie się", nie dotyczy więc poszukiwaczy, którzy są mniej wyszkoleni w dziedzinie fizyki. Bo z powodu swojej niefachowości, gdy podejmują się poszukiwań w tej dziedzinie, mają prawo popełniać nawet proste błędy. Tego prawa nie mają natomiast ci wszyscy, którzy nie tylko powinni doskonale znać zagadnienia fizyczne, ale przede wszystkim powinni być wysokiej klasy specjalistami w dziedzinie logicznego myślenia.

Gdy więc na grupie dyskusyjnej pojawia się temat: "Prędkość grawitacji? ...Ależ to bardzo proste!", i przedstawiany jest mechanizm oddziaływań grawitacyjnych, który jest szczegółowo opisany w artykule "Zasada MPP - Prawda  Nieabsolutna" - na http://www.pinopa.republika.pl/17_ZasadaMPP.html oraz na http://www.pinopa.republika.pl/Dlaczego.html, to mozna uważać za normalne, że "zwykły człowiek", który nie zna dokładnie zagadnień fizycznych, może tego nie zrozumieć; że może on mieć trudności ze zrozumieniem cytatu:
"Cząstka B, przemieszczając się względem cząstki A, natrafia na miejsca, w których istnieje konkretna wartość natężenia pola cząstki A. A znajdując się w tym miejscu, otrzymuje przyśpieszenie, które pod względem liczbowym jest równe natężeniu pola cząstki A w tym miejscu. Nie ma żadnej zwłoki w przekazywaniu przyśpieszenia, nie ma żadnych pośredników... Tak dzieje się niezależnie od tego, czy odległość między cząstkami jest mierzona w angstremach, milimetrach, minutach świetlnych czy jakichkolwiek dowolnych jednostkach długości.".
Mimo wszystko, temat jest tego rodzaju, że nie powinien on być obcy nawet dla tzw. "zwykłego człowieka".

Wstydzić się powinni fizycy - uważani za wysokiej klasy specjalistów - którzy poszukują fal grawitacyjnych, nośników grawitacyjnych oddziaływań, bądź oczekują, że inni poszukiwacze te fale znajdą. Ci specjaliści zachowują się tak, jakby nigdy nie słuchali telewyzyjnych wiadomości "na żywo", gdy informacja jest przekazywana miedzy studiem telewizyjnym a znajdującym się gdzieś daleko od studia reporterem telewizyjnym, jakby nie dostrzegali krótkich przerw w płynnej mowie podczas przekazywania informacji. Postępują bowiem tak, jakby nie rozumieli procesu opóźnienia przekazywania informacji, gdy są one przekazywane za pośrednictwem fal. Postępują tak, jakby nie rozumieli różnicy między dwoma sytuacjami: miedzy jedną sytuacją, gdy oddziaływanie odbywa się tam, gdzie w aktualnej chwili jest niezbędne, a drugą sytuacją, gdy oddziaływanie dociera po pewnym czasie z odległego miejsca.

Wstydźcie się! ...Albo, zamiast wstydzić się... Gdy zrozumiecie sytuację, piszcie o tym, że rozumiecie tę oczywistą sytuację. Pomóżcie, aby także inni zrozumieli, że popełniają fatalny błąd logiczny.

Podobne artykuły


30
komentarze: 22 | wyświetlenia: 4975
29
komentarze: 8 | wyświetlenia: 13162
10
komentarze: 180 | wyświetlenia: 2027
23
komentarze: 10 | wyświetlenia: 18605
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 142245
90
komentarze: 29 | wyświetlenia: 122573
7
komentarze: 0 | wyświetlenia: 12371
45
komentarze: 12 | wyświetlenia: 42327
31
komentarze: 21 | wyświetlenia: 41817
31
komentarze: 8 | wyświetlenia: 57722
29
komentarze: 18 | wyświetlenia: 7293
27
komentarze: 28 | wyświetlenia: 6324
27
komentarze: 19 | wyświetlenia: 4974
22
komentarze: 12 | wyświetlenia: 7696
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska