Login lub e-mail Hasło   

Domowe sposoby na wzmocnienie włosów

Zdrowe, bujne, gęste i mocne włosy to nieodłączny atrybut pięknych kobiet, a coraz częściej także przystojnych mężczyzn.
Wyświetlenia: 24.051 Zamieszczono 31/10/2010

Dlatego spędzamy długie godziny nad naszymi kosmykami, pielęgnując je i układając. Nie rzadko ich wygląd decyduje o naszym samopoczuciu. W dni, gdy kondycja włosów nie spełnia naszych oczekiwań i niesforne kosmyki dyndają nam przed oczami, nasz umysł zaprzątają myśli o szybkiej zmianie fryzury lub znalezieniu genialnego kosmetyku, który przywróci pasmom upragniony ład. Jak dbać o włosy, by móc cieszyć się ich pięknem i nie marnować niepotrzebnie czasu na zamartwanie się nad ich kondycją?

Pielęgnacja włosów

Jeśli naszym marzeniem są piękne i mocne włosy, powinniśmy zadbać o odpowiednią ich pielęgnacje. Dobranie odpowiednich kosmetyków to jeden z podstawowych kroków, gdyż nieodpowiednie produkty mogą zniszczyć nam włosy, a nawet podrażnić skórę głowy.

Ważne są również przyrządy, którymi układamy włosy. W przypadku przesuszania się końcówek, zrezygnujmy z prostownicy i karbownicy. Spowodują one nasilanie się problemu oraz możliwe całkowite zniszczenie pasm.

Unikajmy suszenia włosów suszarką. Najlepiej po umyciu wytrzeć je lekko ręcznikiem i poczekać aż same wyschną. Podczas ich wysychania nie wychodźmy na słońce, gdyż mogą się przesuszyć. W przypadku, gdy nie mamy wyjścia, bo musimy np. szybko po myciu wyjść z domu, suszmy włosy zimnym powietrzem.

Wzmocnić włosy możemy także poprzez czesanie ich odpowiednimi szczotkami. Najlepiej z naturalnego włosia. Dzięki regularnemu ich używaniu poprawimy krążenie w skórze. Dobre ukrwienie głowy przyspiesza dostarczanie składników odżywczych do mieszków włosowych, gdzie odbywa się produkcja komórek, tworzących włos.

Domowe mikstury wzmocniające włosy

Przez wieki ludzie zajmowali się wymyślaniem najróżniejszych sposobów na poprawę kondycji włosów. Co ważniejsze, przez ten długi okres, wypróbowywano i udoskonalano te specyfiki. Dzięki tej pracy oraz kreatywności, możemy teraz korzystać z tego dorobku i przy małym koszcie, a także w łatwy sposób, znacząco poprawić wygląd naszych kosmyków.

 Płukanki wzmacniające i nabłyszczające

 W przypadku, gdy nasze włosy są matowe i słabe, płuczmy je po każdym umyciu mieszaniną z wody destylowanej i sokiem z cytryny. Zamiast soku możemy dodać odrobinę wódki lub piwa, wtedy dodatkowo dodamy kosmykom miękkości.

 Maska wzmacniająca oraz nawilżająca

 Na umyte włosy nałóżmy kilka stołowych łyżek tłustego mleka, jogurtu naturalnego lub śmietany z dodatkiem paru kropel oliwy. Nałóżmy na głowę czepek lub siatkę foliową i zawińmy ciepłym ręcznikiem. Taki kompres trzymajmy na głowie przez kilkadziesiąt minut. Potem zmyjmy letnią wodą.

 Maska z jajka

 Jajko, w szczególności żółtko, znane jest ze swoich dobrych właściwości na nasz organizm. Podobnie działa na nasze włosy i skórę. Warto wprowadzić je do swojej diety, ale również przyrządzić z niego parę masek na nasze kosmyki.

 Dla wzmocnienie włosów dwa razy w tygodniu roztrzepmy dwa żółtka( w przypadku długich włosów trzy żółtka) i nałóżmy na skórę głowy oraz końcówki kosmyków. Zapakujmy głowę w czepek z folii. Zwińmy ciepłym ręcznikem. Po 20-30 minutach zmyjmy jajko delikatnym szamponem i letnią wodą.

 Jeśli chcemy nawilżyć włosy, do wyżej podanego przepisu dodajmy parę łyżek oliwy z oliwek i dwie łyżki wody destylowanej. Nałóżmy przyrządzoną miksturę dokładnie na wszystkie kosmyki. Potem postępujmy podobnie jak w przypadku maski z jajka, wzmacniającej włosy.

 Gdy naszym problemem są słąbe i matowe włosy wymieszajmy miód z żółtkiem oraz paroma kroplami oliwy. Trzymajmy tą maskę na głowie przez 20 minut i spłuczmy. Stosujmy ją parę razy w tygodniu.

Odpowiednia pielęgnacja i regularne odżywianie włosów sprawi, że nasze kosmyki będą gęstsze, zdrowsze oraz łatwiej będzie się je układało. Jeśli zatem chcemy wzmocnić włosy lub po prostu mamy ochotę kompletnie zmienić fryzurę, której ułożenie wymaga naruszenia struktury włosa lub podrażnienia skóry głowy, warto wcześniej poświęcić pielęgnacji ich więcej czasu, by móc cieszyć się pięknymi pasmami przez długi czas. 

Więcej informacji znajdziesz na blogu o pielęgnacji włosów.

Artykuł może być przedrukowywany jedynie w niezmienionej postaci i z aktywnymi linkami/

Podobne artykuły


21
komentarze: 21 | wyświetlenia: 17158
20
komentarze: 3 | wyświetlenia: 6571
31
komentarze: 16 | wyświetlenia: 11389
19
komentarze: 12 | wyświetlenia: 4841
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 2361
10
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1889
6
komentarze: 1 | wyświetlenia: 11065
32
komentarze: 11 | wyświetlenia: 3424
21
komentarze: 45 | wyświetlenia: 6242
11
komentarze: 2 | wyświetlenia: 4350
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska