Login lub e-mail Hasło   

Chwalmy Pana!

Annuntio Vobis gaudium magnum! List radosny do polskich chrześcijan.
Wyświetlenia: 2.272 Zamieszczono 18/11/2010

Bracia.

W Warszawie ogłoszono rozpoczęcie okresu świątecznego w sklepach! Radość przepełnia serca nasze. Ileż dóbr będziemy mogli nabyć. Po preferencyjnych cenach. Ileż błogosławionych promocji przed nami! Cóż za fantastyczny czas nam nastał.
 
Chwalmy Pana!

Wystawy skrzą się światełkami. Kolorowe pułki uginają się od wszelkiego bogactwa. Tu telewizorek, koniecznie, HD definitione .  Tu komputerek śliczny taki. Tu konsolka, tu fotograficzny cud-aparat.

Chwalmy Pana!

Telewizornie zaczną ociekać Mikołajami i coca-colą. Golarkami "brown", które tak cudownie golą i rozkosznie depilują. A "prostamol uno" będzie wyraźnie lepszy od "ulgiksu wzdęcia". Trza kupić chłopu jedno i drugie. Będzie z niego pożytek, że cho, cho!

Chwalmy Pana!


Od bogactwa wędlin, pasztetów i drobiu wszelakiego zakręci nam się w głowach. Szyneczka bolońska lub parmeńska, schabik wędzony, polędwiczka z sarenki, karczuś "po polsku", cynaderki, gęsie wątróbeczki, kiełbaski podsuszane...
 
Chwalmy Pana!


Ciast wybór niezwykły. Strucle, serniczki, jabłeczniki. I oczywiście "papieskie kremówki" od Gelve, co same się robią. Napoleonki przebogate, eklerki kremem cieknące, torty biszkoptowe, od których nic nie ma lepszego.
 
Chwalmy Pana!

A ileż wódek, wódeczek, win i nalewek wiśniowych! We łbach nam się zabełta, od bogactwa oferty i po wypiciu.  Bo po to wszak nabędziemy. Ileż rozkoszy nas czeka? Ile mord obitych? Ile rzygowin na wigilijnych stołach, ustrojonych przebogato?

Chwalmy Pana!I ten czas rozkoszny, w kolejkach spędzany! Ileż dup tam obrobimy? Ile butów uszyjemy braciom i siostrom naszym? No bo skąd ta franca spod szóstki ma kasę na takie zakupy? Kradnie szelma i tyle... A ten goguś z parteru znowu nową furą jeździ. No ten, co mu Zośka spod dziesiątki daje...  Bo wiesz, złociutka... I wiesz kochaneńki...

Chwalmy Pana!

Po kolacji wigilijnej, pobożnie nażarci, ale jeszcze stosownie niedopici, na Pasterkę ruszymy i ogłosimy światu, że "Bóg się rodzi". 
 

Ale niech się nie frasują serca wasze!  Zdążyliśmy Go już ukrzyżować...

Chwalmy Pana!

Podobne artykuły


17
komentarze: 130 | wyświetlenia: 2579
13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 951
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 865
11
komentarze: 70 | wyświetlenia: 851
11
komentarze: 92 | wyświetlenia: 752
11
komentarze: 137 | wyświetlenia: 736
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 607
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1672
10
komentarze: 9 | wyświetlenia: 576
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 884
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 484
 
Autor
Artykuł
Dodatkowe informacje

Powiązane tematy

  swistak  (www),  18/11/2010

Chwalmy Go bo nikt z pracodawców i systemowych oprawców nie odważy się zamachnąć na tą chwilę wytchnienia i refleksji. Ile można by wyprodukować gadżetów w czasie zmarnowanym na świąteczna labę !

  K.M.F  (www),  18/11/2010

Tęsknisz za czasami kiedy w sklepach można było kupić jedynie ocet?

Po pierwsze, nie czyta się cudzych listów. A po drugie, rzecz jest zdecydowanie o przedświątecznym zaopatrzeniu...
Pogratulować przenikliwości!

  K.M.F  (www),  19/11/2010

Wiem, że nie jest o przedświątecznym zaopatrzeniu...

Czy teraz rozumiesz sens mojego poprzedniego komentarza?

Fantastyczny tekst. Pozdrawiam

Chciałbym powiedzieć: "Miło mi", ale. tak naprawdę, to miło mi nie jest:-)
Pozdrawiam

Dzisiaj dowiedziałem się, że w niedzielę za tydzień (t.j. 28 listopada) mam tzw. "pseudo kolędę" znaczy się "wizytę (lub wizytację) duszpasterską". Zawsze się zaczynała po świętach a tym razem ma się skończyć na świętach. Dla mnie to chore żeby w listopadzie mi kolęda łaziła. Ale skoro w sklepach już są choinki to chyba i ksiądz może sobie trochę sobie święta przyspieszyć.

Na szczęście mam wyjazd i po raz kolejny ominie mnie ta wątpliwa przyjemność...

Nie jest źle. Na Wyspach okres "świąteczny" zaczyna się nazajutrz po Halloween. Czysty obłęd...
Ukłony:-)

Oj, okropny czas dla mnie, nie lubię. Przed świętami nawet panienki reklamujące bieliznę mają czerwone staniki i leżą na puszystym śniegu, a śniegowe gwiazdeczki opadają im na błyszczący biust. Ten surrealistyczny obrazek jakoś utkwił mi w pamięci ... Nie chcę więcej.. nie chcę!... Plan jest taki, co by wyjechać i zaszyć się w Borach Tucholskich, nie wiemy jeszcze, czy chata będzie przygotowana od ...  wyświetl więcej

Od lat, w tym czasie, zwiewam, spadam, nie ma mnie.
Ukłony:-)

  soso,  24/11/2010

Witam Wszystkich.
To co piszecie to po części prawda. Czy jednak nie będzie tak, że każdy kto się tu wypowiadał, nie skorzysta z tej "Okazji" przed świątecznej, jeżeli zamierzał coś kupić, to nie odkładał na okres w którym będzie to trochę tańsze? A jeżeli już to czy ktoś kiedyś nie powiedział: "Bierzcie i czyńcie ją sobie poddaną"? Co prawda również uważam, że reklam i to głównie w telewiz ...  wyświetl więcej

Otóż to! Mamy wybór. Bylebyśmy umieli wybierać...
Ukłony ślę:-)

Śliczny tekst o paskudnych nawykach. Potrzebny.

Tekst na miarę Szymborskiej. Gratulacje!

A ja bym chciała przeczytać tekst o tym, jak wyglądają Twoje Święta i Twoje świętowanie, a nie jakichś chrześcijan, których nie znam i którzy mało mnie interesują. Dobrych Świąt!Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska