Login lub e-mail Hasło   

To jak postrzegasz innych jest odbiciem Twojej osobowości

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://www.rozwoj-uwodzenie.pl/2010/10/0(...)owosci/
To jak postrzegasz innych ludzi, to w jaki sposób wypowiadasz się o nich i oceniasz w znacznym stopniu odzwierciedla to co myślisz o sobie.
Wyświetlenia: 7.661 Zamieszczono 19/11/2010

Źródło: http://www.eioba.pl/files/user20903/osi_c4_85gn_c4_85_c4_87_sukces_spe_c5_82ni_c4_87_marzenia.jpgNajnowsze badania udowodniły, że ludzie postrzegają innych jako osoby o takim samym charakterze i motywach jako oni sami.

Innymi słowy jeżeli osoba postrzega ludzi jako wrogich, aroganckich lub mało życzliwych prawdopodobnie sama taka jest. Natomiast osoba która postrzega innych jako otwartych, towarzyskich, miłych i pomocnych sama ma z tymi cechami dużo wspólnego.

Wyniki badań opublikowane w Journal of Personalisty and Social Psychology wskazują, że ludzie oceniający dobrze innych ludzi, a ich działania jako pozytywne sami przejawiają większą satysfakcję życiem. Badani którzy postrzegają innych w pozytywnym świetle sami znacznie łatwiej dostosowują się do nowego środowiska, charakteryzują się brakiem depresji i złego samopoczucia. Co ciekawe ludzie Ci wykazują mniejszą chęć posiadania władzy nad innymi ludźmi, co odzwierciedla szacunek do innych i poczucie równości. Natomiast będąc w pozycji władzy wykazują się większa kompetencją i mniejszym strachem przed porażką. Są mniej skłonni do nadużywania władzy i wykorzystywania jej przeciwko innym ludziom. Jeśli chodzi postrzeganie samych siebie, pozytywni ludzie zwykle określają się jako szczęśliwi.

Z drugiej strony osoby charakteryzujące się negatywnym postrzeganiem ludzi są bardziej skłonni do osądzania innych. Są mniej ugodowi i niestabilni emocjonalnie. Naukowcy odkryli, że ludzie z grupy postrzegających negatywnie przejawiają stany melancholii i chandry.

Bycie hejterem sprawia, że jesteś smutny.

Świetnym przykładem są wszystkim dobrze znani hejterzy i trole internetowe. Ich działania mają na celu negatywne ocenianie innych ludzi i ich działań, traktując je jako osoby o niższym statusie, słabsze i mniej doświadczone. W praktyce zachowanie to bierze się z wewnętrznych przekonań i wartości. Zazwyczaj hejterzy i trole sami charakteryzują się brakiem poczucia własnej wartości (dowartościowują się kosztem innych), brakiem doświadczenia praktycznego i sukcesów w danej dziedzinie.

Jak to odnosi się do rozwoju i uwodzenia?

Badania te można odnieść do wielu dziedzin i sytuacji. W kwestii rozwoju i uwodzenia ma to związek z twoją oceną samego siebie i poczucia własnej wartości, chęci do podejmowania ryzyka jak również interpretacji swoich porażek i sukcesów.

To jaki jesteś dla innych ludzi mówi o tym jak oceniasz siebie.

Jak ten mechanizm ma się do kontaktów z kobietami? Mężczyźni którzy ciągle oceniają kobiety (ich facetów lub mężczyzn którzy je podrywają) negatywnie (niestety często używając niecenzuralnych epitetów...) zazwyczaj są osobami, które w kontaktach z kobietami nie radzą sobie najlepiej. Nie radzą sobie z odrzuceniem i porażką co jednoznacznie wskazuje na słaby inner game.

Z drugiej strony praktycznie każdy dobry uwodziciel lub człowiek sukcesu którego poznałem charakteryzuje się wysokim poczuciem własnej wartości i dobrym inner game czyli ocenia innych ludzi jako wyjątkowe jednostki, widzi w nich potencjał i to kim mogą się stać zamiast tego co jest w nich złe. Wszelkie porażki interpretuje jako cenną lekcję w drodze do sukcesu, a każdy sukces motywuje go do dalszych działań zamiast spoczywania na laurach. Odrzucenie ze strony kobiety jest dla niego pozytywną nauka a nie powodem do negatywnego oceniania jej i siebie.

W tym kontekście można wyróżnić dwa typy ludzi tych którzy ciągle gadają (osoby charakteryzujące się negatywnym postrzeganiem ludzi) i tych którzy robią (osoby charakteryzujące się pozytywnym postrzeganiem ludzi). W najróżniejszych sytuacjach na pierwszym planie zawsze są Ci którzy dużo gadają, krytykują i mało robią. Jednak w tych najbardziej wartościowych i przełomowych chwilach historia zapamiętuje tych, którzy przełomu dokonali a nie gadali.

Jak to się ma do kwestii wewnętrznych przekonań?

Poczucie własnej wartości, ocena samego siebie, interpretowanie pozytywne i negatywne różnych sytuacji. Działanie, zachowanie i postrzeganie innych ludzi ma związek z wewnętrznymi przekonaniami.

Przekonanie to najprościej tłumacząc wszystko w to co wierzysz. Osoba która uważa, że rozmowa z nieznajomym jest zła i nie wolno tego robić będzie działała według określonej strategii którą narzuciło mu to przekonanie. Na przykład będzie bała się podejść do osoby nieznajomej i rozmawiać z nią. Będzie czuła złe emocje przy podejściu do kobiety lub mężczyzny. Będzie czuła się nieswojo w nowej grupie. Będzie postrzegała innych ludzi często jako zamkniętych w sobie, dziwnych lub mało towarzyskich.

Z drugiej strony osoba z przekonaniem „Poznawanie nowych ludzi jest wspaniałą zabawą” będzie zachowywała się zupełnie odwrotnie. Przekonanie to sprawi (strategia działania, która wiąże się z tym przekonaniem), że będzie otaczała się wspaniałymi ludźmi, będzie socjalna i otwarta.

Jakie przekonania charakteryzują Twoje życie i osobowość?

To jakie masz wewnętrzne przekonania odzwierciedla Twoją osobowość i to jak wygląda Twoje życie w każdym aspekcie czy to relacja z innymi ludźmi, biznes, rozwój, uwodzenie, zdrowie itd.

Świadomość to pierwszy stopień do zmiany. Będąc świadomy możesz sam decydować o tym jak żyjesz, myślisz i co robisz. Dlatego tak ważne jest poznanie swoich własnych przekonań, tego w co wierzysz, tego jak interpretujesz różne sytuacje życiowe, tego jakich strategii używasz do działania w różnych kontekstach. Odkryj jakie Ty masz przekonania? Jak interpretujesz różne sytuacje w swoim życiu? Jakie znaczenie im nadajesz? Zapisz je i zastanów się które z nich pomagają Ci w życiu a które są destrukcyjne.

 

Vekan

Więcej na:

www.rozwoj-uwodzenie.pl

Ps. Jeżeli podoba Ci się artykuł pamiętaj, aby zagłosować.

Podobne artykuły


22
komentarze: 4 | wyświetlenia: 3819
30
komentarze: 13 | wyświetlenia: 16482
14
komentarze: 3 | wyświetlenia: 2148
41
komentarze: 9 | wyświetlenia: 90573
23
komentarze: 17 | wyświetlenia: 3335
14
komentarze: 4 | wyświetlenia: 22977
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 33149
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 17283
49
komentarze: 8 | wyświetlenia: 8513
40
komentarze: 9 | wyświetlenia: 7512
27
komentarze: 5 | wyświetlenia: 5699
72
komentarze: 26 | wyświetlenia: 108082
59
komentarze: 26 | wyświetlenia: 14622
 
Autor
Artykuł  swistak  (www),  19/11/2010

Vekan ! Daj się uwieść Miłości i zajmij czymś bardziej pożytecznym od sposobów na dobieranie się do majtek kobietom

  ykes,  19/11/2010

Świstek jak zwykle na temat :D

  Vekan  (www),  19/11/2010

Jeżeli uważasz, że pokazanie mężczyznom jak mogą znaleźć kobietę swoich marzeń, założyć z nią szczęśliwą rodzinę i po prostu stanie się szczęśliwą i spełnioną życiowo osobą to strata czasu...hmmm

Pomimo tego, że ja swoją miłość znalazłem to przez lata uczenia ludzi na całym świecie jak tą miłość znaleźć wiem, jak trudne jest to dla wielu mężczyzn. Chcę im pomóc więc będę pisał o tym co uwa

...  wyświetl więcej

  swistak  (www),  19/11/2010

Kobietą należy opiekować się i kochać tak jak kochalibyśmy własną córkę. Miłość czysta i bezwarunkowa nie rozróżnia płci. Inkarnując często ją zmieniamy. Podryw oparty na fizjologii można porównać do użycia pigułki gwałtu.
Kobieta podniecona nie panuje nad swym ciałem. Wykorzystywanie tego jest niegodne odpowiedzialnego człowieka.

Moja dziewczyna czytając ten komentarz stwierdziła: "Gdyby wszyscy mieli takie poglądy gatunek ludzki skazany byłby na wymarcie."

  login,  19/11/2010

Autorze wyjaśnij mi proszę me wątpliwości bo nie ogarniam. Powiedzmy, że sąsiad - alkoholik, co dzień awantury, okłada swą poddaną żonę i dzieci, krotko mówiąc kupa skurwiela. Tutaj pojawia się moja wątpliwość, to że postrzegam go jako gnidę niegodnego by chodzić wolno po tym świecie to ma być obraz mojej osobowości chorej, przepełnionej nienawiścią do jego osoby ? Co ja mam w nim widzieć zatroska ...  wyświetl więcej

  anngel,  20/11/2010

Myślę że chodzi o to jak postrzegasz normalnych ludzi, np. w szkole czy miejscu pracy.

  login,  20/11/2010

Tylko gdzie jest ta granica miedzy normalnością, a nienormalnością ? Czyli znowu dochodzi osądzanie. Tak ja znam większość sposobów zmian patrzenia na otaczającą rzeczywistość, jednak teraz skoro mam możliwość kontaktu z Autorem jednej z takich technik chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej. Jak widać jedynie dostaje minusowe punkty i porównania do trolli internetowych, a nie konkretne odpowiedzi ;-).

  anngel,  22/11/2010

Ludzie normalni to ludzie zachowujący się zgodnie z zasadami etycznymi a nie patologicznie, akurat to potrafi każdy rozróżnić.

  Vekan  (www),  27/11/2010

Dokładnie o to chodzi.

  Vekan  (www),  19/11/2010

witaj nowy uzytkowniku login. Ciesze sie, ze zalozyles konto specjalnie aby sie tutaj wypowiedziec. Widze, ze temat uwodzenia nie jest ci obcy.

Polecam Ci dokladne przeczytanie watku "Bycie Hejterem sprawia, ze jestes smutny". Naukowcy maja racje wystarczy przeczytac i zrozumiec.

pozdrawiam,

Btw. Dziele sie swoja wiedza non profit.

  login,  19/11/2010

Uwodzenie odstawmy na bok.

Nie odpowiedziałeś mi na pierwszą część mojej wypowiedzi.

Twoja aluzja do wątku "Bycie Hejterem sprawia, ze jestes smutny" ma się nijak do mnie. Gdzie ja jestem nieszczęśliwy czy smutny? Popracuj sam nad postrzeganiem innych, bo Twoja osobowość płata Ci chyba figle postrzegąc innych internautów jako hejterów i troli ;-)

  Tomasz Het  (www),  20/11/2010

Bardzo ciekawy artykuł, ocena z mojej strony zasłużona.

Dobrze jest poczuć się dobrze w poniedziałkowy poranek...
Pozdrawiam:-)

Też tak myślę, pozytywne myślenie czyni cuda!
Trzeba umieć radzić sobie ze stresującym byciem masakrowanym przez bliźnich, zawsze jest jakieś pozytywne wyjście

  sataaran,  23/11/2010

Rzeczywiście coś w tym jest bo pesymista postrzegając świat negatywnie, przez pryzmat najgorszych rzeczy, zawsze będzie szukał takich cech u ludzi. Optymista z kolei postrzegając świat jako bardziej pozytywny niż jest w rzeczywistości będzie przekładał również swoje poszukiwania na cechy charakteru u ludzi.

  Vekan  (www),  27/11/2010

Dokładnie tak, jeżeli ciągle szukasz negatywnych lub pozytywnych rzeczy w innych ludzi przez długi czas to w końcu nauczysz swój umysł strategii myślenia negatywnej bądź pozytywnej, która będzie miała ogromny wpływ na twoje codzienne życie. A kiedy ta strategia stanie się automatyczna przestaniesz ją zauważać.

Jeden z ciekawszych artykułów jakie tu przeczytałam.

  Uroda Wdziek  (www),  27/11/2010

Rewelacyjny tekst dzięki!

Mądry text - gdyby było takich więcej i gdyby ta "teoria" się rozpowszechniła, to może wreszcie ludzie przestaliby się nawzajem obrażać :<

Dręczą Cie pytania, na które nikt nie zna odpowiedzi? zajrzyj do grupy: "Filozofia dla Każdego"Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska