JustPaste.it

To jak postrzegasz innych jest odbiciem Twojej osobowości

To jak postrzegasz innych ludzi, to w jaki sposób wypowiadasz się o nich i oceniasz w znacznym stopniu odzwierciedla to co myślisz o sobie.

To jak postrzegasz innych ludzi, to w jaki sposób wypowiadasz się o nich i oceniasz w znacznym stopniu odzwierciedla to co myślisz o sobie.

 

Źródło: https://jpcdn.it/img/6ab0f7bf9c793105a7007541615a777a.jpgNajnowsze badania udowodniły, że ludzie postrzegają innych jako osoby o takim samym charakterze i motywach jako oni sami.

Innymi słowy jeżeli osoba postrzega ludzi jako wrogich, aroganckich lub mało życzliwych prawdopodobnie sama taka jest. Natomiast osoba która postrzega innych jako otwartych, towarzyskich, miłych i pomocnych sama ma z tymi cechami dużo wspólnego.

Wyniki badań opublikowane w Journal of Personalisty and Social Psychology wskazują, że ludzie oceniający dobrze innych ludzi, a ich działania jako pozytywne sami przejawiają większą satysfakcję życiem. Badani którzy postrzegają innych w pozytywnym świetle sami znacznie łatwiej dostosowują się do nowego środowiska, charakteryzują się brakiem depresji i złego samopoczucia. Co ciekawe ludzie Ci wykazują mniejszą chęć posiadania władzy nad innymi ludźmi, co odzwierciedla szacunek do innych i poczucie równości. Natomiast będąc w pozycji władzy wykazują się większa kompetencją i mniejszym strachem przed porażką. Są mniej skłonni do nadużywania władzy i wykorzystywania jej przeciwko innym ludziom. Jeśli chodzi postrzeganie samych siebie, pozytywni ludzie zwykle określają się jako szczęśliwi.

Z drugiej strony osoby charakteryzujące się negatywnym postrzeganiem ludzi są bardziej skłonni do osądzania innych. Są mniej ugodowi i niestabilni emocjonalnie. Naukowcy odkryli, że ludzie z grupy postrzegających negatywnie przejawiają stany melancholii i chandry.

Bycie hejterem sprawia, że jesteś smutny.

Świetnym przykładem są wszystkim dobrze znani hejterzy i trole internetowe. Ich działania mają na celu negatywne ocenianie innych ludzi i ich działań, traktując je jako osoby o niższym statusie, słabsze i mniej doświadczone. W praktyce zachowanie to bierze się z wewnętrznych przekonań i wartości. Zazwyczaj hejterzy i trole sami charakteryzują się brakiem poczucia własnej wartości (dowartościowują się kosztem innych), brakiem doświadczenia praktycznego i sukcesów w danej dziedzinie.

Jak to odnosi się do rozwoju i uwodzenia?

Badania te można odnieść do wielu dziedzin i sytuacji. W kwestii rozwoju i uwodzenia ma to związek z twoją oceną samego siebie i poczucia własnej wartości, chęci do podejmowania ryzyka jak również interpretacji swoich porażek i sukcesów.

To jaki jesteś dla innych ludzi mówi o tym jak oceniasz siebie.

Jak ten mechanizm ma się do kontaktów z kobietami? Mężczyźni którzy ciągle oceniają kobiety (ich facetów lub mężczyzn którzy je podrywają) negatywnie (niestety często używając niecenzuralnych epitetów...) zazwyczaj są osobami, które w kontaktach z kobietami nie radzą sobie najlepiej. Nie radzą sobie z odrzuceniem i porażką co jednoznacznie wskazuje na słaby inner game.

Z drugiej strony praktycznie każdy dobry uwodziciel lub człowiek sukcesu którego poznałem charakteryzuje się wysokim poczuciem własnej wartości i dobrym inner game czyli ocenia innych ludzi jako wyjątkowe jednostki, widzi w nich potencjał i to kim mogą się stać zamiast tego co jest w nich złe. Wszelkie porażki interpretuje jako cenną lekcję w drodze do sukcesu, a każdy sukces motywuje go do dalszych działań zamiast spoczywania na laurach. Odrzucenie ze strony kobiety jest dla niego pozytywną nauka a nie powodem do negatywnego oceniania jej i siebie.

W tym kontekście można wyróżnić dwa typy ludzi tych którzy ciągle gadają (osoby charakteryzujące się negatywnym postrzeganiem ludzi) i tych którzy robią (osoby charakteryzujące się pozytywnym postrzeganiem ludzi). W najróżniejszych sytuacjach na pierwszym planie zawsze są Ci którzy dużo gadają, krytykują i mało robią. Jednak w tych najbardziej wartościowych i przełomowych chwilach historia zapamiętuje tych, którzy przełomu dokonali a nie gadali.

Jak to się ma do kwestii wewnętrznych przekonań?

Poczucie własnej wartości, ocena samego siebie, interpretowanie pozytywne i negatywne różnych sytuacji. Działanie, zachowanie i postrzeganie innych ludzi ma związek z wewnętrznymi przekonaniami.

Przekonanie to najprościej tłumacząc wszystko w to co wierzysz. Osoba która uważa, że rozmowa z nieznajomym jest zła i nie wolno tego robić będzie działała według określonej strategii którą narzuciło mu to przekonanie. Na przykład będzie bała się podejść do osoby nieznajomej i rozmawiać z nią. Będzie czuła złe emocje przy podejściu do kobiety lub mężczyzny. Będzie czuła się nieswojo w nowej grupie. Będzie postrzegała innych ludzi często jako zamkniętych w sobie, dziwnych lub mało towarzyskich.

Z drugiej strony osoba z przekonaniem „Poznawanie nowych ludzi jest wspaniałą zabawą” będzie zachowywała się zupełnie odwrotnie. Przekonanie to sprawi (strategia działania, która wiąże się z tym przekonaniem), że będzie otaczała się wspaniałymi ludźmi, będzie socjalna i otwarta.

Jakie przekonania charakteryzują Twoje życie i osobowość?

To jakie masz wewnętrzne przekonania odzwierciedla Twoją osobowość i to jak wygląda Twoje życie w każdym aspekcie czy to relacja z innymi ludźmi, biznes, rozwój, uwodzenie, zdrowie itd.

Świadomość to pierwszy stopień do zmiany. Będąc świadomy możesz sam decydować o tym jak żyjesz, myślisz i co robisz. Dlatego tak ważne jest poznanie swoich własnych przekonań, tego w co wierzysz, tego jak interpretujesz różne sytuacje życiowe, tego jakich strategii używasz do działania w różnych kontekstach. Odkryj jakie Ty masz przekonania? Jak interpretujesz różne sytuacje w swoim życiu? Jakie znaczenie im nadajesz? Zapisz je i zastanów się które z nich pomagają Ci w życiu a które są destrukcyjne.

 

Vekan

Więcej na:

www.rozwoj-uwodzenie.pl

Ps. Jeżeli podoba Ci się artykuł pamiętaj, aby zagłosować.

 

Źródło: http://www.rozwoj-uwodzenie.pl/2010/10/03/to-jak-postrzegasz-innych-jest-odbiciem-twojej-osobowosci/

Licencja: Creative Commons - użycie niekomercyjne - bez utworów zależnych