Login lub e-mail Hasło   

Szczypta astrologii czyli czym jest znak księżycowy...

Astrologia to tak naprawdę badanie nas samych, naszych charakterów. Nie ma tu za bardzo miejsca na wróżbiarstwo, na czytanie przyszłości niczym z fusów czy kart...
Wyświetlenia: 6.782 Zamieszczono 30/11/2010

  Astrologia to tak naprawdę badanie nas samych, naszych charakterów. Nie ma tu za bardzo miejsca na wróżbiarstwo, na czytanie przyszłości niczym z fusów czy kart. Dzięki astrologii poznajemy cechy swojego charakteru, a po przez to własne możliwości i dopiero dzięki temu możemy się dowiedzieć jak pokierować własnym życiem, czy jak budować relacje z innymi. Astrologia jest jak zwierciadło, gdy w nim się przeglądamy, poznajemy swoje mocne i słabe strony, poznajemy to kim jesteśmy. 
 

  Słońce odgrywa w zodiaku ważną rolę, lecz nie jedyną i nie najważniejszą. Znaki które są przypisane każdemu z nas i z którym każdy się identyfikuje są znakami słonecznymi. One opisują ludzkie cechy jak najbardziej ogólnie. Dzielą nas na 12 grup charakterów, więc wychodzi na to ze nie jesteśmy zbyt różnorodni. Do tego znajdzie się wielu do których pasuje tylko niewiele cech jego własnego znaku, a tak odkryje je po trochu w każdym z tych dwunastu. Dlatego chcę tu poruszyć kwestię znaku księżycowego, gdyż jest on czymś bardziej indywidualnym. Przede wszystkim dlatego ze cechuje go duża zmienność. Znak księżycowy to ten w którym Księżyc znajdował się w momencie naszych narodzin. Podobnie jest ze Słońcem, jednak różnica polega na tym, że droga Księżyca wokół ziemi jest znacznie krótsza i szybsza. Znaczy że ma on nieco ponad dwa dni by przejść od znaku do znaku. Tym samym od tego jaki kto ma zodiak księżycowy zależy od godzin, a nie miesięcy, dzięki czemu trudniej o osoby z pod tego samego znaku księżycowego

  Jednak nie tylko ta zmienność jest ważna. Ważne jest to co znaczy znak księżycowy, co symbolizuje i czym jest on dla nas. Otóż on zagłębia się w szczegóły, zagląda do wnętrza naszego charakteru, ukazuje nam to co jest ukryte dla otoczenia. Tak jak znak słoneczny pokazuje to co najbardziej charakterystyczne, czyli najbardziej ogólne, tak tamten jest informacją o naszym wnętrzu. To co myślimy, o czym marzymy, to jacy jesteśmy naprawdę a nie dla otoczenia. Słońce i Księżyc to symbole dnia i nocy, czyli tego co widać i tego co jest ukryte. Słońce oznacza nadrzędny charakter i wolę. Wpływ Księżyca jest bardziej subtelny, odnosi się do osobowości pod powierzchnią, do uczuć i własnej podświadomości. Pokazuje, w jaki sposób reagować na osoby wokół nas, w jaki sposób przeciwstawiać się otoczeniu w oparciu o swój punktu widzenia oraz przewidywalność własnych emocji i zachowań.  

  Czasem jest tak że właśnie ktoś wydaje się przeciwieństwem swojego znaku słonecznego i wtedy zaczyna się patrzenie na astrologię z przymrużeniem oka. Tylko że właśnie najczęściej te nie pasujące cechy to właśnie znak księżycowy, który przebija się na światło dzienne gdy coraz lepiej kogoś poznajemy. Często, miejsce Księżyca w wykresie wskazuje znacznie inny aspekt natury. To strona zaszczepiona przez uczucia, wychowanie oraz zwyczaje, które dopiero mają rozwinąć się z czasem. Nie można jednak powiedzieć, że tylko on jest naszą prawdziwą tożsamością. Jednak postrzeganie tylko przez znak słoneczny jest jak myślenie stereotypami, dlatego ważne jest znać swój zodiak księżycowy. Oba te znaki stanowią najbardziej istotne znaczenie w astrologii, dlatego ważne jest połączenie i mieszanie ich obu, bo to jest zebranie podstawowych indywidualności i instynktów.

  Wtedy czytanie z tego zwierciadła jakim jest astrologia stanie się bardziej unikatowe i osobiste.

*******************************************************************************************************************************************

  ...na koniec jeszcze powiem jak ustalić swój znak księżycowy :) otóż trzeba do tego nie tylko dnia ale i roku oraz dokładnej godziny urodzenia... oto link do programu urania który można zainstalować... http://www.astrologia.pl/urania.html

  ...tam po wpisaniu odpowiednich danych ukarze się wykres na którym można sprawdzić gdzie był księżyc w momencie narodzin :)

Podobne artykuły


35
komentarze: 37 | wyświetlenia: 18058
35
komentarze: 17 | wyświetlenia: 19556
30
komentarze: 27 | wyświetlenia: 39171
71
komentarze: 38 | wyświetlenia: 168490
26
komentarze: 7 | wyświetlenia: 10192
40
komentarze: 10 | wyświetlenia: 49630
37
komentarze: 18 | wyświetlenia: 289495
34
komentarze: 8 | wyświetlenia: 4233
33
komentarze: 8 | wyświetlenia: 22250
26
komentarze: 15 | wyświetlenia: 21110
22
komentarze: 11 | wyświetlenia: 85312
19
komentarze: 6 | wyświetlenia: 26836
17
komentarze: 11 | wyświetlenia: 18734
16
komentarze: 2 | wyświetlenia: 15958
15
komentarze: 6 | wyświetlenia: 20799
 
Autor
Artykuł  bellatrix8  (www),  03/12/2010

Pana Adama Szczepańskiego, czyli osobę która odrzuciła ten artykuł, pragnę zapytać... - jakież to nieprawdziwe informacje ten tekst zawiera ?
liczę, że Pan mnie uświadomi, gdyż pragnę skorygować moją wiedzę :)Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska