Login lub e-mail Hasło   

Narodowi socjaliści z ONR

Tłumaczą, że nie mają nic wspólnego z faszyzmem, czy nazizmem, ale rzeczywistości nie da się oszukać.
Wyświetlenia: 3.807 Zamieszczono 06/12/2010

Ubierają się bardzo podobnie do hitlerowców, często zdarza im się zamawiać słynne pięć piw. Nie lubią Żydów i cudzoziemców.

Organizacja ma profil jawnie narodowo socjalistyczny. Zacznijmy od kwestii gospodarczych, jakie wyrażone zostały w programie tej organizacji.

Na stronach internetowych związanych z ONR możemy znaleźć taki oto fragment:

 Naród Polski winien być właścicielem bogactw naturalnych kraju i jedynym ich gospodarzem. Naczelnym celem gospodarki narodowej jest zapewnienie bytu każdemu Polakowi, a całemu narodowi niezależności gospodarczej, niezbędnej do posiadania niepodległości politycznej. Wytwórczość polska, uniezależniona od koniunktury światowej, zaspokoić powinna wszystkiej istotne potrzeby gospodarstwa narodowego.[1]

 Cytat ma przesłanie czysto socjalistyczne. Przede wszystkim wynika z niego pogarda dla własności prywatnej, która jest fundamentem wolności osobistej. Owa pogarda wspólna jest wszelkiej maści socjalistom, od marksistowskich, po narodowych, z jedyną różnicą, że w miejsce kolektywu klasy robotniczej, narodowcy wstawili sobie słowo naród, lecz istota pozostaje w gruncie rzeczy taka sama. To ogół ma władzę nad twoją własnością, a nie ty.

Końcówka cytatu jasno przedstawia tendencje izolacjonizmu gospodarczego. Skutki takiego myślenia na temat gospodarki, do dziś boleśnie odczuwa Korea Północna.

 Nie tylko w gospodarce widzimy popędy socjalistyczne i podobieństwa do hitlerowców, pełno jest podobieństw w sprawach życia codziennego i edukacji.

 Adolf Hitler w swoim Mein Kampf napisał:

 Jest zatem obowiązkiem państwa czuwanie nad edukacją społeczeństwa i zabezpieczenie jej przed niekorzystnymi zjawiskami. Powinno ono także kontrolować prasę, szczególnie to, co ona robi, ponieważ jej wpływ na ludzi jest ogromny i najskuteczniejszy ze wszystkiego, gdyż jej oddziaływanie nie jest przejściowe, a stałe. Jego ogromne znaczenie tkwi w jednostajnym i ciągłym powtarzaniu swojej nauki. Obowiązkiem państwa jest pamiętać, że cokolwiek robi, musi być ukierunkowane na jeden cel i tylko jeden, nie można pozwolić na sprowadzenie jej namanowce przez tak zwaną " wolność prasy"[2] 

 Teraz zobaczmy co na ten temat mają do powiedzenia środowiska związane z ONR:

 Powszechna Organizacja Wychowawcza, współdziałając z rodziną, Kościołem i armią, stworzy nowy typ Polaka; da Narodowi jednolitość, niwecząc różnice klasowe i plemienne (…)Droga do duchowego zespolenia Narodu po przełomie, który poprzedzić musi budowę Wielkiej Polski, prowadzi przez wychowanie młodych pokoleń w jednolitym poglądzie na świat.[3]

 

Czyli nie ważna wolność, wszyscy mają myśleć jednolicie, tylko w jednakowy sposób i być w jeden określony sposób nauczani. Ciekawe co na to powie pan Janusz Korwin Mikke, który tak doniośle głosi wolność decydowania rodziców o wychowaniu swoich dzieci i jednocześnie chodzi na marsze z ludźmi nie tylko głoszącymi coś całkowicie przeciwnego, ale i niezwykle podobnego do pomysłów Adolfa H.

Aż nadto moje słowa potwierdza ten fragment zasad programu ONR:

 Powstanie, przeto Powszechna Organizacja Wychowawcza, obejmująca całą młodzież, a współpracująca z Kościołem, rodziną i armią. Powszechna Organizacja Wychowawcza będzie wychowywać młode pokolenia w jednolitym duchu ideowo-politycznym[4]

 W Niemczech Hitlera też była taka organizacja młodzieżowa. Nazywała się Hitlerjugend. W tej organizacji dzieci były indoktrynowane wedle zasad narodowego socjalizmu, wszystko było zespolone z armią i pod jej potrzeby. Cała młodzież musiała należeć do organizacji. Wszystko zupełnie jak w pomyśle narodowców z ONR.

 Pisząc o ludziach z ONR i hitlerowcach, nie sposób ominąć kluczowy element wspólny, czyli antysemityzm:

 Posłużmy się fragmentem programu polskich narodowców:

 Żydzi z Polski będą usunięci, a majątki ich odebrane drogą ustaw.
Usunięcie Żydów z Polski będzie poprzedzone zwróceniem Narodowi Polskiemu Jego dorobku przez całkowite wywłaszczenie żydów. Etapem pierwszym będzie bezwzględne odsunięcie żydostwa od życia polskiego. Planowe i radykalne usunięcie żydów z Polski - to ostatni etap polityki w sprawie żydowskiej.

Żydzi pozbawieni będą praw politycznych, prawa udziału we wszelkich polskich związkach społecznych, prawa służby w armii polskiej. Będą pozbawieni prawa udziału w przedsiębiorstwach polskich, prawa zatrudniania Polaków i prawa pracy u Polaków. Szkoły polskie będą wolne od żydów, polskie życie kulturalne zostanie dla nich zamknięte. [5]

 Kto zdobył władzę w Niemczech przy pomocy podobnie brzmiącego programu i zbudował obozy koncentracyjne, w których ginęły miliony ludzi, chyba przypominać nie muszę.

 Podobieństwa zewnętrzne są widoczne gołym okiem, podobieństwa programowe również.

Wolność słowa to rzecz cenna, gdy mówimy o wolności, jednak tutaj należy pamiętać, że nie da się utrzymać żadnej swobody, bez sprzeciwu wobec wrogów wolności. Kiedy mamy do czynienia z organizacją, która w sposób jawny wzoruje się na schematach hitlerowskich, każdy logicznie myślący człowiek powinien wiedzieć należy robić i jak na takich ludzi reagować.

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1700
15
komentarze: 60 | wyświetlenia: 988
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1259
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 934
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1111
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 504
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 841
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 636
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 943
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1166
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 764
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1044
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 804
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  swistak  (www),  06/12/2010

No jasne. Nie ma i nie było żadnego antysemityzmu, a obozy koncentracyjne to pewnie tylko Żydzi dla Żydów zbudowali. :)

  Hamilton,  06/12/2010

" Żydzi z Polski będą usunięci, a majątki ich odebrane drogą ustaw. Usunięcie Żydów z Polski będzie poprzedzone zwróceniem Narodowi Polskiemu Jego dorobku przez całkowite wywłaszczenie żydów. Etapem pierwszym będzie bezwzględne odsunięcie żydostwa od życia polskiego. Planowe i radykalne usunięcie żydów z Polski - to ostatni etap polityki w sprawie żydowskiej."

" Żydzi pozbawieni będą praw

...  wyświetl więcej

  swistak  (www),  06/12/2010

Niemcy udowodnili, ze Hitler był żydowskim dzieckiem z nieprawego łoża i miał osobiste animozje do swoich rodaków

  Hamilton,  06/12/2010

Hitler może miał powody do nienawiści, a Ty swistaku? No i czego chcesz dowieść? Prawda zawsze pozostaje ukryta przed tym, kogo wypełnia nienawiść.

  swistak  (www),  06/12/2010
  Hamilton,  06/12/2010

A gdzie ta twoja wstydliwa prawda ściągająca medialną nagonkę na Polaków?

  Hamilton,  06/12/2010

Hitler był żydowskim dzieckiem z nieprawego łoża, który zapewne założył jakąś organizację, która ziejąc antysemityzmem pokrywałaby zapotrzebowanie na niego, co jest niezbędne do integracji osobników pochodzenia judaistycznego, w tym Adolfa Hitlera. Ta wstydliwa prawda swistaka spowodowała medialna nagonkę na Polaków. Logika żałosnej blondynki - kretynki. A wszystko kierowane jest przez zakamuflowanych Żydów !

  swistak  (www),  07/12/2010

HS ! Bycie Żydem nie jest wstydliwym problemem. Żydzi to pierwsi obywatele Świata. Niestety wielu daje sobie wcisnąć kit o wybrańcach Boga i prawa do ojczyzny. Dlatego dają się szantażować syjonistom, czyli swoim faszystom.
Polska służy im jako miejsce indokrynacji nienawiścią do reszty świata młodzieży przywożonej do Auschwitz Birkenau, pilnowanej przez syjonistyczne kapo, by nie kontaktow ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  07/12/2010

Poglądy oparte na prymitywnym schemacie. Za całe zło tego świata odpowiedzialni są Żydzi,
którzy powodowani nienawiścią od czasów Chrystusa robią wszystko, aby zniszczyć nasz świat, przejąć władzę, podporządkować sobie, wymordować, zawłaszczyć, przejąć, ........
Wszystko jest oczywiste, widoczne wszak gołym okiem, aż dziw bierze, że nikt tego nie widzi. Widocznie ci co nie widzą - to ...  wyświetl więcej

  swistak  (www),  07/12/2010

HS! Nienawiść, nietolerancja i rasizm to wynalazki rodem z Talmudu ! Oparta na tej triadzie moalnośc jest nowotworem toczącym od wieków cywilizacje. Chciał to przełamać JP II i o mało nie zginał w zamachu od kuli Szarego Wilka. Judaizm nie chce podjąc ekumenicznego dialogu z KK. Woli izolację i polityczny terroryzm w stosunku do reszty świata. Państwo Izrael to azyl dla brudnych pieniędzy i aferzy ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  08/12/2010

..........Judaizm nie chce podjąc ekumenicznego dialogu z KK....
I nie podejmie, z tej prostej przyczyny, że jest inną religią. Ekumenizm to poszukiwanie pierwotnej jedności w ramach tej samej religii. Z KK nikt nie podejmie ekumenicznego, poważnego dialogu, bo istotną przeszkodą jest dogmat o nieomylności papieża w sprawach wiary i moralności. Swistaki też nie podejmą dialogu na prawach us ...  wyświetl więcej

Aż się zarejestrowałem żeby dać punkt. :P Bardzo dobrze napisany artykuł. To co ostatnio JKM zrobił to niezła hipokryzja, miałem go za rozsądnego człowieka. NOP i ONR to organizacje, które ZAWSZE mówią, że nie są narodowymi socjalistami. Polecam przeczytać tutaj co napisali, usuńcie spację po http.

http ://pl.wikipedia.org/wiki/Ob%C3%B3z_Narodowo-Radykalny_(po_1993)

  swistak  (www),  08/12/2010

HS ! Nasz rację ! Wdrażanie haseł humanitaryzmu, empatii i altruizmu z Miłością blizniego jest zamachem na państwo Izrael. Zawsze kończy się ukrzyżowaniem wywrotowca lub zamachem Szarego Wilka !

Za zamachem na JPII stoją najprawdopodobniej służby specjalne byłego bloku wschodniego. Istnieją też inne przypuszczenia :

http://www.newsweek.pl/artykul(...)37373,1

Nie ma nawet poszlak prowadzących w stronę Izraela, twoje tezy są efektem chorej obsesji. Nie mogę się doczekać, ki

...  wyświetl więcej

  swistak  (www),  08/12/2010

HS ! Mosad ma wiele za uszami, jak 11 września, przeciek informacji do prasy Izraelskiej o Smoleńskim zamachu. broni biologicznej Husajna itp. Ślepy widzi jak Żydzi instrumentalnie traktują i wykorzystują jankeskich gojów.
W tym co robią jest nienawiść i szaleństwo ! Przeczytaj http://eiba.pl/234h

  mojra  (www),  10/12/2010

Polacy przeważali w historii szale wszelkiej walki ze złem. Gdyby nie Enigma i Polscy lotnicy, to na Ziemi pozostał by jeden Żyd Adolf Hitler, nie było by zaś Izraela, syjonizmu, nienawiści, rasizmu, nietolerancji itp. Wciskanie ciemnoty międzynarodowej opinii o polskim faszyzmie i antysemityzmie to zajęcie dla idiotów.

Byłoby dobrze, gdybyś Autorze zauważył, że ONR było, właściwie już od powstania, organizacją wielonurtową. W istocie frakcja zdecydowanie antysemicka znalazła się na marginesie Obozu bardzo szybko i nie miała praktycznie żadnego, realnego, wpływu na cały Obóz. Owszem, była "głośna" ze względu na swój "folklorystyczny" charakter. Nawet w łonie ONR-u, rozumianego jako związek bardzo licznych, choć " ...  wyświetl więcej

podzielam twoje poglądy z poważaniem

Ignorant jesteś, bo facet swoje poównanie ONR do NZDAP dobrze uzasadnił konkretnymi przykładami

  Elba,  11/12/2010

Świat jednak nie ma dobrego zdania o Żydach. Oto kilka przykładów, dlaczego:
Rabin Reichhorn (Praga ,1869) : „Co stulecie my, uczeni Izraela, przyjęliśmy zbierać się w sanhedrynie, by sprawdzać, jakie zrobiliśmy postępy w opanowaniu świata obiecanego nam przez Jehowę i jakie zwycięstwo odnieśliśmy nad znienawidzonym chrześcijaństwem”.
Natan Birnbaum (Judische Zeitung ,1915) : „Nie po ...  wyświetl więcej

Jak już jesteś taki akuratny to może porównaj sobie komuchów - sovietów z faszystami.
Łatwiej zdecydowanie ci pójdzie i nie będziesz musiał się aż tak wyginać żeby uwiarygodnić swoje fantasmagorie.
Polecam film "The Soviet Story". Niestety niedostępny w Polsce, trzeba go ściągać z serwerów zagranicznych bo u nas jest zakazany. Taką mamy wolność i demokrację za miłujących cały naród kochanych rządzących.
Che to pewnie w/g ciebie bohater.

  goodbye...  (www),  11/12/2010

w całej tej sytuacji zastanawia mnie jak to możliwe, że w naszym kraju, kraju tak potwornie doświadczonym przez nazizm, tego rodzaju organizacje mogą powstawać...

  mugol  (www),  12/12/2010

Lexus ! Powstają z powodu syjonistycznego zapotrzebowania na antysemityzm !

no właśnie... i to w naszym kraju... czyżby rodzice tych ludzi bądź dziadkowie spędzili II wojnę na innej planecie?

Z punktu historycznego tekst jak najbardziej poprawny, ale nie oszukujmy się dzisiaj ONR to jakieś 100 osób i kilkuset "sympatyków". W latach '20 i '30 może i byli znaczącą siłą, ale taka specyfika tamtych lat, we wszystkich państwach prócz ZSRR istniały tego typu organizacje(często cieszące się szerokim poparciem).
"Ciekawe co na to powie pan Janusz Korwin Mikke, który tak doniośle głosi w ...  wyświetl więcej

12 października 2008 Sąd w Opolu zdelegalizował strukturę Obozu Narodowo-Radykalnego w Brzegu nad Odrą za szerzenie faszyzmu.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska