Login lub e-mail Hasło   

Przekręty i wałki rządu PO o których milczą media

Odnośnik do oryginalnej publikacji: Tekst oryginalny:http://wiadomosci.onet.(...)S5qcw==
Pora, żebyś zweryfikował swoje poglądy. Czy takiej Polski chciałeś?!
Wyświetlenia: 18.332 Zamieszczono 16/12/2010

Media w kraju wybitnie maskują przekręty obecnego rządu nagłaśniając same sukcesy, a urzędasy robią wałki i nikt im nic za to nie zrobi: wolność i demokracja rządzi. Tym czasem wszystko po cichu drożeje, czynsze, energia, paliwo, potężnie wzrasta zadłużenie kraju i rośnie wskaźnik bezrobocia? to początek problemów w kraju, jeszcze lepsze czasy dopiero nadejdą po 2011 r, ceny pofruną do góry i przyjdzie za wszytko słono płacić . Wiele osób które podczas kampanii wyborczej dało się nabrać na popularne chwyty dobrobytu ( druga Irlandia, aby żyło się lepiej, niższe podatki?) - niebawem przekona się na kogo oddali swój głos. 

O tym że jest dobrze czy nawet bardzo dobrze, możemy dowiedzieć się jedynie z telewizji tej niezależnej i zależnej. O gigantycznych wałkach i przekrętach rządowych popleczników cisza jak makiem zasiał ,wolą serwować głodne kawałki i karmić społeczeństwo J.Kaczyńskim, odciągając uwagę do poważnych problemów. O tym jak nasz rząd stara się wypełnić dane obietnice wyborcze dowiesz się z artykułu. 

Przekręty rządów PO :

Sprawa nazywana mega przekrętem, polska kupuje gaz od Rosji płacąc 400 dolarów za 1000 m3, Polska sprzedała prawa do gazu łupkowego za 1% wartości za 5,63 złotego za 1000 m3. Szacuje się że straciliśmy na tym 2 biliony złotych. Sprzedaliśmy bo nie mamy obecnie technologii wydobycia. Komorowski o wydobywaniu gazu mówił Nie warto, bo mamy dobry kontrakt z Rosją? 

- Polska umarza 1,2 miliarda złotych za transfer gazu w zamian Gazprom zmniejszy nam ceny o,1%. Ekonomiści juz wyliczyli, że ten 1 jest wart max 15 mln dolarów, a my im umorzymy 1,2 miliarda zł. Winnych nie ma.

- PO zobowiązała nasz kraj do kupowania gazu od Rosji w sytuacji gdy sami możemy być w niedługim czasie potęgą gazową. Nawet niemiecka prasa pisze o kontrowersjach. Transakcja ma wartość ok. 100 miliardów dolarów. Sprawe z gazu Tusk uzgodnił z Putinem w czasie spotkania w Smoleńsku, sami rosyjscy dziennikarzy byli zdziwieni.

- Państwo przeznaczyło 113 milionów złotych na reklamę matematyki ale tych reklam nie zobaczycie w TVP tylko TV4 która w 90% należy do Solorza i w 10% do ITI

- Prywatyzacja gdańskiej Energii. Firma przyniosła w 2009r 900mln zysku. Rząd PO chce ją sprzedać za 4,9mld. Czyli nabywcy wydatek zwróci się po 5 latach, spółkę chce kupić Kulczyk Investments. 

- Pierwsza decyzja Tuska i NBP, 182 mln.euro w błoto

- PO zmniejsza składkę przekazywaną z OFE do ZUS, ekonomiści już twierdzą, ze w przyszłości może nam zabraknąć na emerytury! 

- Eureko zostało zwolnione z podatku od 4 miliardów złotych dywidendy.

- Upadek Stoczni. Rząd niezgodnie z prawem faworyzował w przetargu handlarza bronią z Kataru. Wynajął firmie PR do przygotowania upadku stoczni od strony medialnej w czasie gdy sam Tusk dawał jeszcze nadzieje stoczniowcom. UE odrzuciła rządowe plany naprawy stoczni bo rząd ich samodzielnie nie napisał a zlecił Ukraińcom.  

- Zlikwidowanie polskiej większości w spółce EuRoPol Gaz w porozumieniu z Gazpromem.

- ITI dostaje 456 mln od miasta Warszawy. To najwyższa subwencja sportowa w historii stołecznego samorządu. Ekonomiści zgodnie podkreślają, że państwo na tym traci a drużyna piłkarska wchodzi niedługo na giełdę. Subwencja tylko podniosła jej wartość za która zostanie sprzedana. Wcześniej ITI była jednym ze sponsorów kampanii wyborczej HGW.

- Spółce J&S w której zarządzie zasiada Jacek Dubois, pełnomocnik prawny Platformy Obywatelskiej zmniejszono karę o pół miliarda złotych! Ale to nie wszystko, PO wynajmuje jego kancelarie do obrony swoich ludzi. Ostatnio zasłyną obrona Beaty Sawickiej której bronił za darmo i nawet pożyczył jej 300tyś na kaucję. Dodatkowo kancelaria dostała bez przetargu kontrakt na 600tys zł za pomoc prawną przy budowie stadionu.

- MSWiA pozbyła się resortowego osiedla na warszawskich Kabatach za 10% wartości. Kto kupił? Swoi, mieszkania służbowe wykupili współpracownicy G.Schetyny z ministerstwa w tym. K.Bondyrak i W.Brochowicz 

- Hanna Gronkiewicz-Waltz buduje oczyszczalnie ścieków za 405 mln euro, najdroższą na świecie. To o 100 mln euro drożej niż w najtańszej ofercie. Ta sama firma buduje identyczna oczyszczalnię w Turcji za 108 mln euro. Podobna oczyszczalnia została wybudowana w Budapeszcie za 250mln. euro.

- Mirosław Drzewiecki, czyli słynny Miro lobbował za 50 krotnym zmniejszeniem podatku dla pól golfowych. Jan Wejchert, współwłaściciel grupy ITI, telewizji TVN i Wejchert Golf Club nie będzie teraz musiał zapłacić 700 tys. zł a niespełna 13 tys. podatku. 

- Karpiniuk: Wybierzecie kandydata PO będą pieniądze na szpital!

- Grupa Eskadra, agencja reklamowa, która była zaangażowana w kampanię wyborczą Platformy Obywatelskiej dostaje zlecenia z rządu. W większości bez przetargu

- Norbert Wojnarowski PO jest jest prywatnie udziałowcem firmy handlującej długami szpitali i wspólnie z żoną ma 48% udziałów w firmie Progres. Zgłosił ustawę w której wierzyciele mogą przejąć szpital za długi.

- NFZ zabrał 80 tyś. obłożnie chorych na domowe pielęgniarki.

- Wielka dziura w ZUS, brak pieniędzy na bieżące wypłaty. Deficyt funduszy ubezpieczeniowych w zeszłym roku przekroczył 9 mld zł. Trzeba było powiadamiać UE. prof. Stanisław Gomułka z BBC twierdzi, ze to wina rządu.

- Europejska Agencja do spraw Leków odrzuca wszystkie argumenty resortu zdrowia, który nie chce kupić szczepionek na nową grypę. A Ewę Kopacz nazywa populistką. Lobbysta firm farmaceutycznych zasiadła w ławach sejmowych podczas debaty o szczepionkach.

- Mirosław Sekuła z PO umorzył długi a następnie sprzedał hutę Zabrze za 750tyś zł. Biznesmen który kupił hutę zaraz sprzedał zarabiając kilkaset razy więcej.

- Resort finansów przygotowuje rewolucyjne zmiany w opłatach za samochody. Najwięcej zapłacą kierowcy jeżdżący motoryzacyjnymi starociami: 3 tys. zł za auto sprzed 1992 r. Właściciele pojazdów, których wiek nie przekracza 9 lat, zapłacą około 500 zł

- Ministrowie naciskali na Urząd Skarbowy aby nie egzekwował 900 milionów zł podatku od Rafinerii Trzebinia której szef zamieszany jest w nielegalny handel i oszukiwanie fiskusa. CBA i prokuratura bada sprawę.

- Narodowy Fundusz Zdrowia zakazał leczenia chemioterapia niestandardową tym szpitalom, w których nie pracują wojewódzcy konsultanci ds. onkologii.liczba placówek w których można uzyskać pomoc gwałtownie się zmniejszyła. Zaprzestanie Leczenia oznacza progresję choroby a to oznacza odmowę NFZ na kontynuacje leczenia.

- Ministerstwo rolnictwa blokowało inwestycje IKEI za 380mln euro jak się później okazało do inwestycji jednak doszło. Minister nie chciał oddać ugorów pod fabrykę nazywając je cenne rolniczo.

- Kolejna restrykcja, aby dostać becikowe matka musi przedstawić dokument, że od 10 tygodnia ciąży jest pod opieka ginekologa. Nie przewidziano tylko, że niektóre kobiety miesiączkują będąc w ciąży lub nie chcą na siłę iść do lekarza.

- Jeśli ktoś płacił w czasie swojego życia częściowo KRUS i ZUS to jeśli będzie chciał np. dostać emeryturę z KRUS to składki wpłacone za ZUS przepadają.

- Ministerstwo Zdrowia zakazuje sklepom zielarsko-medycznym sprzedaży kolejnych podstawowych produktów leczniczych, a to grozi ich likwidacją ? alarmuje Urszula Jarosz z Izby Zielarskiej.

- Od początku rządów koalicji PO-PSL zatrudnienie w administracji wzrosło o 10 procent  pisze Rzeczpospolita wynagrodzenia dla urzędników doszły do kwoty 25 miliardów złotych. 

- Rząd sprzedaje akcje PZU po zaniżonej cenie, kupujący od razu zyskują 231%

- Obecny minister MSWiA Jerzy Miler bez przetargu wybrał system informatyczny za 4 miliony

- Sikorski kupił 76 foteli po 10tys każdy

- Nieoczekiwane odwołanie przez premiera Przemysława Guły z funkcji szefa Rządowego Centrum Bezpieczeństwa wywołało lawinę rezygnacji. W geście protestu z pracy odeszło 10 osób, w tym wszyscy eksperci z kluczowego wydziału analiz zagrożeń.

-Bruksela zarzuca Polsce, że nie wdrożyła dyrektywy przeciwpowodziowej i mamy co mamy.

- Afera Kudryckiej? kontrola na UJ w związku z jedną pracą magisterską 

- Donald i Grzechu grali w piłkę zamiast głosować. Tego dnia głosowano nad emeryturami dla policjantów

- Ponad 300 naukowców napisało ?List w obronie rozumu? do Minister Jolanty Fedak

- Umorzenie śledztwa Kulczyk ? Ałganow

- Powstała czarna lista działaczy polonijnych którzy krytykują rząd.

- Cofnięcie nakazy aresztowania dla Ryszarda Krauze bo sam się zgłosił, odmówił złożenia zeznań, z powrotem wrócił zagranicę

- Siłowe usuniecie ludzi z KDT

- Podręczniki do polskiej historii tylko te uzgodnione z Niemcami i Rosją.

- Ministerstwo Edukacji chciało aby z jedynkami można było przejść do następnej klasy? nauczyciele w szoku.

- Zespół Elektrowni Wodnych Niedzica ? łup wyborczy Platformy Obywatelskiej. Działacze partii Tuska wzięli wszystkie kluczowe stanowiska w państwowej spółce.

- Ryszard Makowski satyryk z kabaretu OTTO stracił pracę w domu kultury bo naśmiewał się z PO

- Należące do Skarbu Państwa spółki węglowe oraz koncern PKN Orlen finansowały działalność fundacji Instytut Studiów Strategicznych żony Bogdana Klicha.

- Agencja reklamowa Lowe GGK należąca do koncernu, z którym do początku lutego związany był poseł PO Andrzej Halicki, wygrała przetarg na przeprowadzenie kampanii reklamowej dla rządowej agencji.

- ?Chłopcy Drzewieckiego? ze spółki PL.2012 dali sobie premię, 110 tysięcy 846 złotych netto dla każdego członka zarządu.

- Senator Jan Olechaza za ponad 30 metrowe pomieszczenie płaci gminie niecałe dwieście złotych miesięcznie. Co najmniej pięć razy mniej niż przeciętna cena rynkowa,

- Miliony złotych na nagrody, 8 z 17 ministerstw wypłaciło już ponad 30 milionów zł nagród za 2009r.

- Tuska na jego mecze wożą trzy rządowe limuzyny.

- Komisja ?Przyjazne Państwo? zgłosiła projekt ustawy tzw. ?Szczypiorkowej?, w myśl której można by wsadzić do więzienia babcię handlującą na ulicy szczypiorkiem ? ustalił ?Wprost24?. To nie żart.

- Senatorowie PO chcą walczyć z szarą strefą wśród rolników, którzy sprzedają własne sery, dżemy czy wędliny i nie płacą od tego podatków.

- Przekazy dnia aby politycy wiedzieli co mówić.

- Posłanka PO Krystyna Skowrońska głosowała na 4 ręce, ale nie ma afery. Gdy zrobili to politycy SLD skończyło się na odebraniu immunitetów.

- Prezydent Szczecina Piotr Krzystka PO, pozwał do sądu internautów którzy go krytykowali. Teraz pozna ich tożsamość. Komentarze to finał afery mieszkaniowej w którą Krzystek był uwikłany (wyrok sądowy zmusił go do oddania 170-metrowego mieszkania komunalnego, które w 2000 r. bezprawnie otrzymał, a potem za grosze wykupił na własność). W zawiadomieniu do prokuratury cytował wpisy: ?kompletny gamoń?, ?zakłamany drań i oszust?, ?łgarz? czy ?nędzny złodziejaszek?.

- Maciej Grabowski doradzał zarówno Platformie, jak i doradzał i pracował dla Casinos Poland Sobiesiaka, największej sieci kasyn w Polsce. Grabowski jest jednym z najbardziej zaufanych ludzi PO, współtwórcą jej sukcesów w wyborach. To on przygotował Donalda Tuska przed ostatnimi wyborami do wygranej debaty telewizyjnej z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

- Ministerstwo Sportu zorganizowało szkolenie dla samorządowców ws. Euro w? hotelu Marriott za 691zl za noc. Oprócz drogich noclegów i posiłków podatnicy ufundowali im salę fitness, basen i saunę. W zawiadomieniu o warsztatach przestrzegano ich uczestników, by?podczas pakowania podróżnych bagaży? nie zapomnieli slipek. Impreza kosztowała 29 800 a polegała na wysłuchaniu konferencji na której wystąpiła pro-gejowska rganizacja.

- Miasto Warszawa hojnie wspiera duże imprezy. Dali dotacje 600tys zł na dofinansowanie koncertu AC/DC, 1,4 miliona na turniej tenisowy.

- Miasto Warszawa wydało prawie 440tyś zł na szkolenia pracowników ratusza z języka angielskiego. Bez przetargu bo urzędnicy zajmują się powodzią i nie mieli na to czasu.

- Miasto Warszawa za sponsorowało spotkanie ?integracyjno-rekreacyjne? dla pracowników Metra Warszawskiego i ich rodzin za 200tyś. Firma która je organizowała dostała zlecenie bez przetargu.

- Druga afera pompowania kół. Pierwsza miała miejsce przed rządami PO, wtedy G.Schetyna zapisywał do partii fikcyjnych ludzi i nieboszczyków. Teraz jak PO rządzi znowu robią jaja, politycy PO za jednym zamachem chcieli zapisać do partii 4,5 tys. fikcyjnych członków! Próbę ostatecznie udaremniły władze Platformy. Najwięcej dusz było w Krakowie, Katarzyna Matusik-Lipiec i Łukasz Gibała chcieli zapisać 700 osób. W Gorzowie Wielkopolskim (szefową regionu jest posłanka Bożenna Bukiewicz), doszło do próby dopisania 500 fikcyjnych członków.

- Składka zdrowotna pójdzie w górę w zamian za ulgę podatkową na prywatną polisę medyczną ? ujawnia ?Dziennik Gazeta Prawna? A mówili obniżymy podatki a polisa ma wzrosnąć do 12%. Czy ta prywatna polisa medyczna nie jest początkiem prywatyzacji medycyny?

- Nowe podatki od gazu, prądu i paliwa pod płaszczykiem ochrony środowiska. Adam Ambrozik z Konfederacji Pracodawców Polskich mówi wprost: rząd chce wprowadzić tylnymi drzwiami kolejne daniny

- PO i PSL wstrzymało się od głosu w sprawie debaty o krzyżach co dało pole do popisu zwolennikom usuwania krzyży ze szkół.

- Szef Szpitala Psychiatrycznego w Żurawicy wygrał w sądzie z Kopacz za niepłacenie za zabiegi. Duża część szpitali myśli nad tym samym. Po przekroczeniu limitu NFZ już nie płaci szpitalom za wykonane zabiegi, które nie ratują życia a pacjenci przychodzą. Szpital w Wolsztynie (Wielkopolska) odwołał ponad 150 operacji ponieważ nie było pewne czy ratują życie.

- Pisarze, tłumacze, redaktorzy, wydawcy i bibliotekarze ok. dwustu osób podpisało się pod listem otwartym do premiera Donalda Tuska protestującym przeciwko likwidacji bibliotek w małych miejscowościach. Minister Hall chce likwidować biblioteki ponieważ nie przynoszą zysku. 

- Minister zdrowia zmieniło listę leków dostępnych dla punktów aptecznych. Inne leki może sprzedawać apteka w mieście a inne apteka na wsi.

- Rząd PO-PSL przekroczył wszystkie granice, za wyjazdy urzędników za granice płacimy 1 miliard zł. Nasi urzędnicy upodobali sobie kraje egzotyczne na wyjazdy na szkolenia. Nepal, Korea południowa, Wietnam, tam wyjeżdżają urzędnicy z ministerstwa pracy mimo że takie same szkolenia odbywają się w Europie. Ministerstwo Kultury upodobało sobie Senegal, Togo,i Kubę a celem wyjazdu jest? ochrona polskich zabytków i dóbr kultury. Tak ogromne sumy przeznaczane na zagraniczne wyjazdy dowodzą całkowitej nieodpowiedzialności polskich urzędników w gospodarowaniu publicznymi pieniędzmi ? mówi Andrzej Sadowski, ekonomista z Centrum im. Adama Smitha. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ma 516 służbowych aut, ZUS ponad 300 aut. We wszystkich ministerstwach jest ponad 100tyś służbowych telefonów.

- Po raz pierwszy Polska dopłaciła do budżetu Unii, i to 1,5 miliarda. fachowcy z PO-PSL nie wykonali nawet swojego budżetu, pozyskali mniej o 20 miliardów. Przeczytaj art. ?Kolejny cud Tuska: dopłacamy do Unii?

- PO, Zbigniew Chlebowski po aferze zabunkrował się w domu na dwa miesiące ale sam sobie napisał usprawiedliwienie i dostał 25tyś poborów z czasu gdy nie pracował.

- Wojewoda PO nie dopuścił do usunięcia pomniku wdzięczności dla armii czerwonej w Legnicy.

- Polityk PO :"W życiu tak już jest, że nie raz planujemy różne rzeczy, a potem natrafiamy na trudności. Dzieciom to nie zaszkodzi (zabranie z domu) nauczy je odporności na podobne problemy w przyszłości"

- Lobbyści z TESCO napisali sobie ustawę w ramach przyjaznego państwa Palikota

- Lobbyści z stowarzyszenia ?Bez Dioksyn? napisali sobie projekt nowelizacji ustawy w ramach komisji Palikota.

- Komandosi GROM grali w piłkę z Tuskiem. To niewyobrażalny skandal ? ocenił w Radiu ZET Jerzy Szmajdziński z SLD

- Ministerstwo Środowiska płaciło za sponsorowane artykuły Gazecie Wyborczej. Kosztowało to 61,22tyś zł. W sumie były to dwa artykuły za 47,8 tys i wyświetlenie na stronie gazety za 13,42 tys. zł.

- Warszawa nie lepsza, HGW daje kontrakt Agorze na 220tys, mowa nie została opublikowana w Księdze Zamówień Publicznych

- Polska odnotowuje wielka porażkę w UE w czasie gdy Sikorski nie wiedział czy kandyduje na szefa NATO. Chodzi o projekt kształtu służb zewnętrznych UE (EEAS) w której nie be dzie miejsca dla Polaków.

- Senator PO z Wrocławia wynajął pomieszczenie biurowe od magistratu za 300zł gdzie za taka cenę trudno znaleźć studentowi mieszkanie i to w nienajlepszym miejscu. A senator wynajął pomieszczenie na biur w atrakcyjnym miejscu w którym stawka za m2 to min. 50zł

- Afera z PARP, pieniądze nie dostali najlepsi a pierwsi z listy.

- Bronisław Komorowski żądał od byłej szefowej Kancelarii Sejmu przekazywania sprawozdań o wizytach u posłów. Nie ugięła się, więc straciła stanowisko. Ceniona przez posłów wszystkich partii politycznych, Fidelus-Ninkiewicz pracowała w Kancelarii Sejmu 11 lat.

- Bocheńskie starostwo płaciło agencji reklamowej ?Wenecja? za poprawienie wizerunku urzędy, właścicielem agencji jest żona Andrzeja Wyrobca, obecnego skarbnika Platformy Obywatelskiej

- Premier zamiast głosować o dodatku do emerytur grał w piłkę. PO i PSL przegłosowali brak dodatku.

- Pijani ludzie Komorowskiego nad grobem Anny Walentynowicz

-Na Damiana Raczkowskiego (szef podlaskiej PO) głosowało więcej osób niż było wyborców. Skandal.

- Naciski na prokuratorów aby oskarżali poprzednia ekipę za czasów PIS ?To mnie za to przeniosą do Gołdapi lub Suwałk? za to, ze prokurator nie chciał oskarżyć Ziobry,

- Odwołano szefową Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie za brak postępów i nie wszczynanie sprawy ?łapówkarskiej? przeciwko Kamińskiemu

- Czuma mianował na prokuratora krajowego Edwarda Zalewskiego, SBeka który szantażem wymuszał współpracę z bezpieką.Trzeci minister sprawiedliwości zanim powołał nowego prokuratora generalnego to obsadził na stanowiskach nowych prokuratorów ludzi Edwarda Zalewskiego.

- W sprawie Olewnika trzech morderców i strażnik więzienny popełniają samobójstwo.

- Samobójstwo popełnia dyrektor generalny Kancelarii Premiera Grzegorz Michniewicz, w trakcie badania przez prokuraturę ewentualnego przecieku z kancelarii premiera ws. afery hazardowej.

- Samobójstwo popełnia ?Iwan? świadek ws. zabójstwa Papały. Media piszą, że bał się o rodzinę.

- Samobójstwo przez głodówkę Rumuna zatrzymanego Claudiu Crulica zatrzymanego za domniemana kradzież, po śmierci znajduje się świadek który dał mu alibi.

- Prokuratura wszczyna postępowania dyscyplinarne dla prokuratorów krytykujących swoich przełożonych. Zarzuty usłyszała Małgorzata Bednarek prezes stowarzyszenia ?Ad Vocem?. Obwinionym jest też prokurator Jarosław Duś. Przed sejmową komisją śledczą powiedział, że jest szykanowany przez swoich przełożonych. Zaś mediom ujawnił, że nie pozwolono mu przesłuchać Stefana Niesiołowskiego z PO. Kłopoty ma też słupski prokurator Marcin Natkaniec, który chciał stawiać zarzuty lokalnemu wójtowi

- Warszawski prokurator zaproponował kobiecie seks w zamian za umorzenie sprawy. Przyłapano go, gdy w swoim gabinecie stał rozebrany do slipów i zamierzał odbyć stosunek ze sklepową złodziejką. Mimo że od tych zdarzeń minęło półtora miesiąca Konrad P. nadal nie ma postawionych zarzutów!!!

- 178 aptekarzy wytoczy proces ministerstwu zdrowia. Chodzi o przepisy pełne wad które mogą świadczyć o niekompetencji urzędników.

- Rodziny ofiar żołnierzy z Afganistanu prowadzą własne śledztwa w sprawie śmierci ich członów rodzin. Robią tak ponieważ wykryli, ze wojsko kręci wałki nt. ich śmierci. Opowiastki wojskowych nie zgadzają się z sekcja zwłok. Jest też wątek w którym ludzie Bogdana Klicha wysłał chorążego aby dowodził oficerami ponieważ chorąży bez doświadczenia nie będzie negował wskazówek dowództwa.

- UE skazała nas na karę 31 799 euro za każdy dzień zwłoki w poprawieniu ustawy regulującej hazard

-Ministerstwo Sprawiedliwości odkryło nieprawidłowości w ochronie tajnych danych w kilku prokuraturach. Zamiast sprawdzić pozostałe, kontrole zawieszono, a kontrolerów wyrzucono z pracy ? ustalił ?Dziennik Gazeta Prawna?. Szefem resortu był wtedy Zbigniew Ćwiąkalski.

źródła:


http://nwomedia.pl/post,636,0

http://biznes.onet.pl/static,forum.html?discId=9356813&threadId=7368115 3&discPage=7&AppID=324

http://astral-projection.blog.onet.pl/

http://miziaforum.wordpress.com/2010/12/05/

Tekst oryginalny:

http://wiadomosci.onet.pl/forum.html?discId=10288899&threadId=78931944&AppID=15#forum:MSwxNSwxMSw3ODkzMTk0NCwyMDIyMDc5MTAsMTAyODg4OTksMCxmb3J1bTAwMS5qcw==

Nawet nie chce mi się komentować ... Brak slów na tą większość, która dalej głosuje na PO.

Mam wielką nadzieję, że w komentarzach znajdzie się ktoś kompetentny do dyskusji. Bo z pieniaczami łapiącymi za słówka nie będę rozmawiał.

Podobne artykuły


13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1111
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 961
12
komentarze: 283 | wyświetlenia: 658
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1011
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1849
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 698
11
komentarze: 137 | wyświetlenia: 854
10
komentarze: 9 | wyświetlenia: 640
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 549
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 996
9
komentarze: 42 | wyświetlenia: 577
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 508
 
Autor
Dodał do zasobów: Michał Kowalczyk
Artykuł  ...,  16/12/2010

Dłuuuga lista ale nic szczególnego. Podobną liste możnaby dopisać do każdej ekipy okupującej kraj. PO tych panach spodziewać niczego pozytywnego się nie można. Ale inni też nie są lepsi. Chodzenie na "polskie wybory" to zazwyczaj głosowania albo za eseldowskim złodziejem albo pisowskim idiotą albo POtwornym oszustem, który zmienił wiecej partii niż kobieta podpasek i wreszcie doszedł do POprawnie ...  wyświetl więcej

Podobasz mi panie szwagier,pozdrawiam

  ykes,  16/12/2010

Źródła nieco podważają wiarygodność tekstu.

  ...,  16/12/2010

Jedynie słuszne źródła były za PRL-u. Nie jest ważne KTO mówi ale CO jest powiedziane. Fakty podane w tekście nie są żadną tajemnicą dla kogos, kto siedzi w temacie.

Zwyczajnie nie mam teraz czasu by się nad tekstem pochylić, z należną, uwagą. Skopiowałem go sobie, "coby" nie zaginął...
Dzięki!

  Elba,  19/12/2010

Co można zrobić w tej sprawie? Ano pewnie niewiele. Najprościej to odłączyć media i włączyć mózg. Polska oraz świat, jaki oglądamy w TV, to głównie czysta, niezdrowa propaganda. Gorąco namawiam wszystkich do wyłączenia tego badziewia i zajęcia się czymś innym, np. pracami w ogrodzie, wyjściem na spacer, do kina, teatru, gdziekolwiek, zamiast oglądania tego cholernego, robiącego ludziom wodę z mózg ...  wyświetl więcej

Zgadzam się z Tobą Elbo w całej możliwej rozciągłości, w szczególności z tym zdaniem: Gorąco namawiam wszystkich do wyłączenia tego badziewia i zajęcia się czymś innym, np. pracami w ogrodzie, wyjściem na spacer, do kina, teatru, gdziekolwiek, zamiast oglądania tego cholernego, robiącego ludziom wodę z mózgu, zniewalającego pudła. - właśnie, dlatego pozbyłem się Elektronicznego Reduktora Rozumu i ...  wyświetl więcej

wszedłem w pierwszy z 'podobnych', jakiś bełkot o PISie, który już nigdy nie będzie miał takiego elektoratu jak jeszcze parę miesięcy temu: 49 głosów
Tekst wymieniający (opisanie zajęło by chyba 1000 stron) wałki ukręcone przez ekipę, którą rządzi naszym krajem: 7 głosów
Źle się dzieje !

  swistak  (www),  22/12/2010

POrażające ! POniżajace !

  ...,  22/12/2010

Jerzy Miller bez przetargu wybrał system informatyczny za 4 miliony - podaje autor. Parę lat wstecz Jan Kulczyk, który dorobił się majatku rzędu trzech miliardów dolarów, BEZ PRZETARGU dostał zlecenie zaopatrzenia policji w samochody volkswagena. Ten złoty interes był początkiem "wielkiej biznesowej ofensywy" Kulczyka. Ludzie jego pokroju są symptomem choroby polskiego kapitalizmu o mafijno - feud ...  wyświetl więcej

A gdzie widzialaś kapitalizm z ludzka twarzą,w Watykanie,u Rydzyka,w Białym domie?

  ...,  23/12/2010

Zdrowa gospodarka rynkowa występuje na przykład w Nowej Zelandii. Hiszpania była rozwijającym się krajem zanim nie zniszczyli tego socjaliści spod znaku Zapattero. Dziś stoi na krawędzi bankructwa. Tak kiedyś chwalona Irlandia również rozwijała się dynamicznie dzięki liberalizacji państwa i finansów. Wielka Brytania za czasów Małgorzaty Thatcherowej. Kapitalizm i wolny rynek są tak złe albo tak do ...  wyświetl więcej

w84u6
Nieprawdziwe informacje, twierdzisz? Rzeczywiście, są one jakieś takie NIE DO KOŃCA prawdziwe... Jeśli więc takie "nie do końca" powodują mgłę w twoi umyśle - co by to było, gdybyś poznał prawdę DO KOŃCA?

  w84u6  (www),  23/12/2010

Po rozmowie z panami Maciejemj Strzyżewskim i andrzejs, odpowiedzi pan otrzymał :) Po prostu pogooglowałem trochę, zamiast bezmyślnie głosować. Można sobie niemalże punkt po punkcie sprawdzić: Polska nie sprzedała praw do gazu łupkowego, tym bardziej za taką kwotę (kupiłby pan kota w worku, czyli gaz na podstawie szacunków?) sprzedała koncesję na poszukiwania, być może sprzeda też takąż na wydobyc ...  wyświetl więcej

Zgadzam się i zwracam honor. I przepraszam za zgryźliwość.

Pierwszy raz zdarzyło mi się odrzucić przeczytany artykuł...ale tu zgadzam się z przedmówcą... naciągane "fakty" i stronniczość. Taka nagonka i wytyki aplikują się do każdej ekipy rządzącej, a wypisywanie list przekrętów i wałków do niczego nie prowadzi... ludzie myślący i tak widzą i słyszą o co chodzi, i od czego jest odciągana uwaga społeczeństwa poprzez rozdmuchiwanie mało istotnych afer i pieniactwa międzypartyjnego.

  andrzejs,  23/12/2010

Straszne starocie wyciągnąłeś.władza robi przekręty, to jasne (pokaż władzę, która ich nie robiła). Starocie,m bo wiele z tych "przekrętów" już dawno okazało se nieprawdziwych, albo chybionych, bezpodstawnych, itp.

Możliwe, że niektóre są chybione, bo każdy może się mylić.
Ale biorąc pod uwagę, ile spraw tu nie zostało wypisanych, ponieważ zostały zatuszowane itp, wydaję mi się, że taki drobny błąd jest do wybaczenia :).
Jakbyś jeszcze powiedział, które są nieprawdziwe itp. byłbym wdzięczny, bo naprawdę jestem ciekaw, a po weryfikacji jestem skłonny je usunąć z tekstu.
Oczywiście, każda ...  wyświetl więcej

Nie chce mi się teraz dokładnie wyliczać (studiowac tekstu) ale: Szczepionki - Kopacz nie tylko zaoszczędziła kasę, ale ośmieszyła VIP-ów z Kochanowskim i Balickim na czele. ITI i Legia - Kaczyński musiał przeprosić ITI za pomówienie (kłamstwo), tak ustanowił sąd. Z tego co wiem, nie przeprosił. Zwiększenie zatrudnienia w urzędach wynika z gospodarowania środkami UE na niespottykaną dotąd skalę, o ...  wyświetl więcej

  mtelisz,  28/12/2010

"Zwiększenie zatrudnienia w urzędach wynika z gospodarowania środkami UE na niespottykaną dotąd skalę, obecne kadry byłyby niewydolne aby to wszystko ogarnąc" (pisownia oryginalna)

Ten cytat wystarczy mi w zupełności.
Zdrowia życzę. Bardzo potrzebne.
Chyba ze to ma robić za żart Prima Aprilisowy.

  K.M.F  (www),  23/12/2010

"- Powstała czarna lista działaczy polonijnych którzy krytykują rząd. " a gdzie jest ta lista, bo ja o niej nigdy nie słyszałem. Pozostałe zarzuty, tez jakieś takie chyba bardzięj wynikające z lęków autora, niż faktów.

Trudno się odnieść do wszystkich z nich, ale jeśli na przykład chodzi o koszt budowy Czajki, to po prostu nieprawda.

co do czajki masz rację, koszt całego projektu przebudowy kanalizacji wyniesie 594 mlneuro, a samej oczyszczalni 405 mln euro, zmienione
Co w porównaniu do innych oczyszczalni wybudowanych przez tą firmę i tak jest olbrzymimi kosztami.

Zapewne media umówiły się i milczą w sprawie przekrętów i przewałek, aby durny naród w ciemnocie trzymać. Na straży, aby przewałki nie wypłynęły na zewnątrz, stoją zjednoczone siły żydów, zakamuflowanych komunistów i masonerii, które znane są przecież ze swojego skutecznego działania. Na szczęście o przekrętach możemy się dowiedzieć, bo na straży sprawiedliwości stoją jedyni wolni i suwerenni dzie ...  wyświetl więcej

  andrzejs,  23/12/2010

Tan artykuł jest najwyraźniej "rozciągnięciem internetowym" wieści Naszego Dziennika, Gazet Polskiej, Radia ma ryja i tivi Trwam. Chciałem napisać: "próbą rozciągnięcia".
Do autora:
Prosze pozdrowić ode mnie ojca Tadeusza i genialnego dziennikarza Tomasza Sakiewicza (Boże, chroń Polskę przed obłąkańcami przed klawiaturą komputera, że o zawiadywaniem tabloidami nie wspomnę). Nie chce ...  wyświetl więcej

Maciej Strzyżewski, andrzejs.
Rzeczywiście, po zastanowieniu uznałem za swój błąd poparcie dla tego artykułu. Nie zmienia to jednak faktu, że przekręty, głupota, brak kompetencji etc naprawdę mają miejsce w wymiarze horrendalnym.

To jest fakt. Warto nad tą głupotą zastawiać się i szukać konstruktywnych rozwiązań, lecz w atmosferze budowania, a nie destrukcji.

  andrzejs,  23/12/2010

Zbysławie
Proszę mi pokazać rząd, który nie robił przekrętów. Znakomitą i potrzebną rzeczą jest pokazywanie takich przekrętów, bez względu na partyjność, taką czy inna rządu. Jednak nie usprawiedliwia to pokazywania przekrętów, których nie ma a tylko prezes myślał , ze są, przekrętów, które po wnikliwym sprawdzenie okazały się nie przekrętami, tylko przyczynami jakimiś tam, czy wreszcie prz ...  wyświetl więcej

Tiaaaaa.....
Prawie pięćset baniek dla ITI z budżetu Warszawy to czywiście wirtualna kasa.

Facet , ale ty jesteś odjechany.

chyba czegoś nie rozumiecie. Artykuł nazywa się "Przekręty i wałki rządu PO(!) ..."
I o tym właśnie jest artykuł. Dlatego teksty o stronniczości są naprawdę chybione. Szczególnie, że nie ma tutaj żadnych emocjonalnych wstawek, które nakłaniaja do nienawiści przeciwko PO. Suche fakty. Jak będę chciał to napisze o wałkach PiSu. Ale artykuł jaki jest każdy widzi i komentarze powinny dotyczyć t ...  wyświetl więcej

Drogi autorze. W tym w łaśnie rzecz, że to nie są suche fakty. To są fakty (po części) spreparowane. Pozdrawiam i przepraszam, jeśli włożyłem Cię "do jakiejś szuflady politycznej".

  ulmed,  23/12/2010

Masz otwarte oczy, i widzisz. To jest dla wielu umiejętność zanikająca.
Pozdrawiam słonecznie :)

Skoro jest tak źle to należałoby zorganizować jakieś protesty społeczne i to natychmiast, bo przecież nie można być biernym wobec tak destrukcyjnej polityki.
O PiSie i SLD też nie chciałbym czytać tego typu tendencyjnych zestawień. Coś takiego można na zamówienie napisać o każdym. Tak więc skazujesz nas na wieczne protesty i oburzenie społeczne.
Człowiek, który napisał ten tekst miał ewidentnie jakiś cel, a ty wstawiając go podpisujesz się pod jego intencjami.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska