Login lub e-mail Hasło   

Jak Oświtlić Korytarz

Ktoś zapyta: A cóż jest takiego trudnego w oświetleniu łazienki, lampa na suficie i kinkiet przylustrtze okazuje się że nie jest to taka łatwa sprawa.
Wyświetlenia: 1.175 Zamieszczono 24/12/2010

Korytarz jest głównym pomieszcziniem komunikacjnym w naszym domu, przechodzimy nim miliony razy ważnewłaściwe dobranie oświetlenia jest sprawą kluczową w atrakcyjności tego wnętrza.

Na początek zaplanujmy kilka wariantów schematów oświetlenia których będziemy używać w zależności od potrzeb ,w nocy ,wieczorem czy w ciągu dnia.

Schematy te powinny się różnić głównie natężeniem śwaiatła wieczorami kiedy domownicy wracają z pracy czy szkoły aby móc zdjąć odzież zimową czy poprostu wygodnie przejść powinnni mieć możliwosć włączenia głównego mocniejszego oświatlenia dodatkowo jeśli na korytarzu przwidujemy lustro powinniśmy je osobno podświetlić.Drugim schematem jakie mogę zaproponować jest oświetlenie nocne  ważne gdy wyrwani ze snu idziemy do łazienki, podjadac do kuchni czy kiedy wracamy nad ranem z dobrej imprezy i chcemy szybko dostać się do pokoju:) Zainstalujmy dodatkowe oświetlenie ciągów komunikacyjnych ,delikatne oprawy.możemy równierz posłużyć się lampami stojącymi czy nocnymi

 

Oswietlenie ogólne możemy zaplanować w zależności od wystroju naszego wnętrza albo centralnie ustawioną lampę wiszącą bądź plafon lub kinkiety umieszczone na ścianach dostatecznie wysoko aby pokryły światłem całe pomieszczenie nie stosujmy bardzo mocnych świateł nie są one potrzebne wręćz wystarczy delikatne światło orientacyjne jednak wystarczająco silne abyśmy mogli wygodnie np. ubrać kurtkę wychodząc z domu czy móc przywitać gości.

Oświetleniem dodatkowym oprócz kinkietów mogą być np lampa stojąca dodatkowo oświatlająca wybraną część korytarza czy biurkowa ustawiona na stoliczku z  podręcznymi rzeczami.

Ważnym elementem oświetlenia Korytarza jest oświetlenie schodów i ciągów komunikacyjnych realizujemy to na kilka sposobów .Tuż nad podłodą możemy zainstalować oprawy reflektorkowe skierowane w dół na pogłogę tak aby nie oślepiać porzechodzących lokatorów ułożone liniowo w równomiernych odstępach ,światło to powinno być delikatne małej mocy aby ładnie wkomponowywało się w aranżacje naszego wnętrza . Na rynku mamy dostępne oprawy zarówno z ledowymi jaki i halogenowymi źródłami światła oczywiście pierwszy wariant jest bardzo korzystny dla nas nie dość że oszczędzamy energię dodatkowo możemy cieszyć się wysokiej jakości stabilnym światłem dostępne mamy różne warianty kolorystyczne co napewno uatrakcyjni pomieszczenie.

Zaplanujmy dobrze rozmiesznie włączników tak abyśmy mogli intuicyjnie śięgać do nich .Najlepiej jest urzyć przechodowych łączników tak abyśmy z każdego miejsca mogli włączyć i wyłączyć światło jeśli zdarza się nam ciągle zapominać o wyłączeniu oświetlenia możemy zainstalować automaty czasowe które same za nas je wyłączą.

 

 

 

 

 

 


Więcej przydatnych informacji na My Lights

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1588
15
komentarze: 60 | wyświetlenia: 911
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1180
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1197
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 765
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 748
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 457
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1028
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 583
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 731
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 505
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 721
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 992
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska