Login lub e-mail Hasło   

Banki darmowych zdjęć

Odnośnik do oryginalnej publikacji: http://witer.net/webmaster/69/290-zbiory(...)ych-zdj
Internet daje wiele możliwości zarówno dla tych, którzy wyszukują informację jak i tych zamieszczających ją.
Wyświetlenia: 29.296 Zamieszczono 14/01/2011

Dużo opracowań z dziedziny marketingu zajmuje się właśnie prezentacją w internecie. Ja jednak nie będę przedstawiać tu wypływających z nich wniosków i zaleceń, ale zwyczajnie jak przeciętny internauta odniosę się do tego jak reaguję na sposób rezentacji informacji w internecie.

 Ponieważ zajmuję się tworzeniem stron internetowych staram się obserwować swoje reakcje na to jak przeglądam i wyszukuję wiadomości, usługi, co chętniej i częściej czytam, oglądam. Czytam też różne opracowania na ten temat. Obserwacje takie służą mi później w mojej pracy i dzięki nim mogę lepiej wykonywać swoją pracę. Ze względu na ogrom informacji staramy się przeglądać internet jak najszybciej i często nie zawieszamy wzroku na trześciach nieciekawie prezentowanych, pozbawionych urozmaicenia jakim jest bez wątpienia grafika i zdjęcia.

Dobrze jeśli do takiego celu mamy dostęp do dobrych zdjęć, lub możliwości ich zrobienia. Czasem jednak nie ma czasu na gromadzenie własnej biblioteki lub zwyczajnie nie ma na to warunków, wtedy warto wiedzieć o darmowych źródłach zdjęć dostępnych na dogodnych warunkach.

Naturalnie nie będą to zdjęcia unikalne i czasem mogą być kiepskiej jakości, ale zawsze jest coś na dobry początek lub do zastosowania na jakiś czas. Poniżej przedstawiam listę miejsc z darmowymi zdjęciami, z krótkimi opisami, głównie pod względem warunków licencji.

Zbiory darmowych zdjęć:

  Abstract Influence - Free Photos Galeria zdjęć z forum dla entuzjastów fotografii. Niewygodny sposób wyszukiwania - wyniki bez miniatur zdjęć.

  Cepolina Photos - Free Photos Ponad 16000 darmowych zdjęć posortowane w 1400 kategorii. Można pobrać dowolne zdjęcie do komercyjnego wykorzystania.

  Design Packs - Free Photos Kolekcja zdjęć z mośliwością wykorzystania do projektów komercyjnych.

  Free Foto - Free Photo Site Duży zbiór darmowych zdjęć do użytku prywatnego, niekomercyjnego.

  Free Images - Free Stock Photos Zdjęcia dostępne do wykorzystania w projektach komercyjnych. Konieczność podania źródła zdjęć.

  Free Media GOO - Free Photos Strona stworzona i prowadzona przez programistów dla programistów, z naciskiem na dostępność. Aby korzystać z obrazów, nie trzeba nic więcej niż zwykłe pobranie.

  Free Photos Bank - Free Photos Zbiór darmowych zdjęć, wymagana zgoda autora zdjęcia.

  Free Pixels - Free Photos Strona oferuje bezpłatne o wysokiej rozdzielczości zdjęcia do użytku osobistego lub w firmowych projektach. Wysokiej jakości tła, sztuka cyfrowa i zdjęcia. Nie wymaga rejestracji.

  Free Range Stock - Free Photos "! Nie Royalty Free, Totally Free " tej stronie oferowane są fotografie o wysokiej rozdzielczości, zdjęcia free i tekstury, wszystkie obrazy z rozdzielczością co najmniej 2400 x 1600 pikseli. Wszystko co trzeba zrobić to zarejestrować się na bezpłatne członkostwo.

  Free Stock Photos - Free Photos Zdjęcia osobistego lub komercyjnego zastosowania. Warunki licencji wymagają podania źródła zdjęcia.

  Geek Philosopher - Free Photos Grafiki tła i tapety można wykorzystać w projektowaniu stron internetowych i projektów artystycznych, na blogach, Facebook, MySpace, YouTube, itd... Jeśli zdjęcie jest używane na stronach internetowych, prośba o link do GeekPhilosopher.

  Image*After - Free Photo Site Oferuje możliwość pobierania i używania darmowych zdjęć i obrazów wysokiej rozdzielczości. Układ witryny jest prosty, liczba zdjęć jest nieco ograniczona, ale szybko rośnie.

  ImageBase - Free Stock Photos Wygodnie skatalogowana baza zdjęć do wykorzystania komercyjnego bez rejestracji.

  MorgueFile - Free Stock Photos Zbiory darmowych zdjęć dostępne bez rejestracji. Zdjęcia z możliwością wykorzystania w komercyjnych projektach, po zarejestrowaniu się w serwisie istnieje możliwość dodawania własnych grafik i omawiania ich na forum.

  NASA - Free Planet Photos Zdjęcia do wykorzystania w projektach komercyjnych

  Open Photo - Free Stock Photos Zdjęcia i grafiki w różnych rozdzielczościach. Dostęp do ściągania zdjęć bez rejestracji.

  Photo Rack - Free Photo Site Zdjęcia dostępne bez rejestracji z możliwością wykorzystania jako elektroniczne pocztówki.

  Photo Rogue - Free Stock Photos Możliwość wysłania prośby o zrobienie konkretnych zdjęć np. mostu Golden Gate. Zrobione zdjęcia są umieszczane w galerii. Nie ma gwarancji realizacji prośby.

  Pixel Perfect Digital - Free Photos Rejestracja nie jest wymagana tylko o zapoznanie się z Warunkami Użytkowania przed pobraniem. Wszystkie zdjęcia są wysokiej jakości JPEG, łatwe do znalezienia z funkcji Wyszukiwanie zaawansowane.

  StockVault - Free Stock Photos Zbiory dostępne bez rejestracji. Po zarejestrowaniu się możliwość dodawania własnych zdjęć i zarabiania na nich między innymi za pośrednictwem AdSense.
  Unprofound - Free Stock Photos Zdjęcia dostępne bez rejestracji. Serwis wygodny dla projektantów - umożliwa stworzenie własnego portfolio po rejestracji.

 StockXCNHG - Free Photo Site Galeria SXC zawiera beapłatne zdjęcia gromadzone przez ludzi z całego świata. Po zarejestrowaniu sie możemy wykorzystywać zgromadzone tam zdjęcia i grafiki, przesyłać własne, komentować i dyskutować o nich na forum. Zdjęcia mają 4 rodzaje licencji od zupełnie bez udziału autora, przez konieczność powiadomienia, aż po konieczność pozwolenia na publikację.

  Texture Warehouse - Free Photos Galeria tekstur, wszystkie zdjęcia na licencji Creative Commons.

  Woophy - Free Photos Społeczność entuzjastów fotografii z całego świata - zawiera zdjęcia lokalnej fauny i flory, pejzaże, widoki miast, ludzi, produktów lub zwyczajów. Możliwość wykorzystania zdjęć o niskiej rozdzielczości w celach niekomercyjnych.

Podobne artykuły


39
komentarze: 22 | wyświetlenia: 4909
29
komentarze: 11 | wyświetlenia: 16905
27
komentarze: 24 | wyświetlenia: 4301
27
komentarze: 34 | wyświetlenia: 9059
23
komentarze: 8 | wyświetlenia: 8115
22
komentarze: 10 | wyświetlenia: 49573
19
komentarze: 11 | wyświetlenia: 3140
21
komentarze: 15 | wyświetlenia: 53469
17
komentarze: 22 | wyświetlenia: 1964
16
komentarze: 9 | wyświetlenia: 2209
14
komentarze: 12 | wyświetlenia: 19883
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 1979
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 2276
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

O, jak potrzebny artykuł! Dzięki:-)))

  Gamka  (www),  14/01/2011

Również dziękuje :)))

  Kessel,  14/01/2011

Noo na pewno bardzo się przyda:) Wyrazy wdzięczności

Ależ fajnie... będzie gdzie poszperać w potrzebie :) Pozdrawiam :)

  witernet  (www),  14/01/2011

Cieszę się, że się artykuł przydaje :)

  Korozja,  19/01/2011

Ja bym dodała jeszcze devianta :)
Ale zbiór świetny

  swerty,  05/02/2011

My się kiedyś udławimy tym wymaganiem by wszytko w internecie było za darmo. Internet tylko pozornie jest za darmo. Utrzymanie serwerów, prąd, praca ludzi, którzy muszą też jeść i płacić rachunki, to nie jest darmowe.

  witernet  (www),  17/02/2011

Po jakimś czasie, każdy zauważa, że te darmowe rzeczy są niewystarczające i wtedy sięga po te płatne. Nie musimy się dławić, oddawanie czegoś za free jest decyzją świadomą i celową.

  Adam Ren  (www),  23/10/2011

Fajne! nie znałem większości z tych stron :-)
Dzięki.

Bardzo przepraszam za odrzucenie tego artykułu, na który uprzednio głosowałam - zaistniała pomyłka, nie ten artykuł wpadł mi w zaspane oczy... jeśli można to odwrócić, to proszę admina by to zrobił, a autora jeszcze raz przepraszam...:)

  Amicus,  16/10/2012

:)

  jotko49,  16/10/2012

Ha ha, widać system głosowań jest do d... albo się zdezaktualizował , skoro po roku można przeciwnie zagłosować... Jednym słowem masz prezydenckie podejście...jesteś za, a nawet przeciw :)))
No to w ramach uzupełnień, dorzucę link do równie ciekawej opcji oglądania fotografii światowej.http://www.flickr.com/photo ...  wyświetl więcej

  Amicus,  16/10/2012

Kasia na prezydenta! :)

  Amicus,  16/10/2012

No i od razu minus! Chyba się komuś ten pomysł nie bardzo spodobał ;) :)

  jotko49,  16/10/2012

Zapewne utajniony cichy wielbiciel, w delirycznym stadium zaślinił ekran i nie trafił tłustym paluszkiem ;)
Ja też chcę minuska, proszę...

  gnostyk,  16/10/2012

I ciebie Józefie ścigają, zaraz i mi się oberwie;) Jak wszyscy to wszyscy, Babcia też...;)))

  jotko49,  16/10/2012

"...- Och, słodziutki, to jest bardzo proste: wyjmuje moje zęby, ściągam skórkę i wylizuje do sucha..."

  gnostyk,  16/10/2012

Dobra metoda;) Ja operuję na płaszczyźnie miłosnej, wkrótce awansuję do pierwszej
ligi, może mnie oszczędzą;))))

  gnostyk,  16/10/2012

Spokojnie Amicusie;) Trafiłeś na nie ten sztab wyborczy;)))

  Amicus,  16/10/2012

Jestem spokojny jak jasna cholera!! Nie widać?!
;)

To widać i słychać, pozdrowionka;)))

Super artykuł, może ludzie z branży zaczną głębiej drążyć i szukać fajnch fotek do swoich reklam, a nie jak do tej pory wybierali głównie te same, a szczególnie jedną dziewczynę (Twarz polskiej reklamy na facebooku polecam:P). Swoją drogą to nie wiem, gdzie by był marketing internetowy bez zdjęć stockowych, jakby firmy musiały same organizować sesje:P

  carpin  (www),  01/10/2013

Dzięki za ten zbiór. Ze swojej strony dorzucam Morguefil.com - tam też można ściągać za free, miłego dnia.

  vbia,  06/01/2014

Przydatne. Można dorzucić jeszcze http://luksel.com wszystkie zdjęcia są darmowe do użytku komercyjnego również

Bardzo przydatne linki, dzięki wielkie za pomoc. Dość często szukam ciekawych darmowych grafik.

  Robert S  (www),  12/03/2014

super, musze przyznać, że to chyba najbardziej obszerne zestawienie tego typu z jakim się zetknąłem - dzięki piękne :-)

  android  (www),  03/03/2015

Takie informacje zawsze się przydadzą.

  logo3,  24/06/2015

Warto wspomnieć o istnieniu krajowej produkcji !
www.fotoomnia.pl

  ideative  (www),  17/08/2016

Polecamy też nasze zestawienie 60 banków z darmowymi zdjęciami: http://ideative.pl/blog/skad-b(...)-vol-1/ Zebrane w 3 wpisach.

Sporo tych portali ze zdjęciami. Na pewno się przyda.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska